Српска навијачка сцена - дискусија

rodney
Posts: 59
Joined: Thu Oct 18, 2018 2:40 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby rodney » Mon Jul 29, 2024 3:19 pm

Ne znam kad si dobio titulu generalstaba na ovom forumu da odredjujes ko je navijac a ko ne, sto se mene tice mogu da okacim 7,8 godina svih karata sa domacih i gostovanja ovde i dalje bi ti vodio istu pricu. Tebi ocigledno drmaju kavez kad se javljas ovde da branis prodaju svega Srpskog, od imaginarnih zutih u tvojoj glavi

Sevastopole
Posts: 674
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Mon Jul 29, 2024 3:20 pm

Tako je, svako radi svoj posao. Aj sad pali. Evo cisto i druge tribine ko je normalan, mogu da vide dokle to ide.

rodney
Posts: 59
Joined: Thu Oct 18, 2018 2:40 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby rodney » Mon Jul 29, 2024 3:24 pm

Samo je tebi navijanje posao ovde, svi ostali imaju svoj licni stav. Mozes sam da palis po naredbe u centralu

ТЦЗ!
Posts: 5
Joined: Tue Sep 03, 2019 3:41 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ТЦЗ! » Mon Jul 29, 2024 3:45 pm

Kakva hajka oko parole, SportKlub, EkoStraža, instagram stranice, koje čak nisu ni navijačke, nego su informativne, svi znaju da su to Vučićevi plaćenici, UltraKop navijači (pojma nemaju o tome), neretko se pominje i Brigate firma, za koju otprilike svako ko je 5 puta kročio, ne na sever, nego na bilo koju tribinu zna da ista veze nema sa severom, ali ipak im svima treba sever, treba im parola sa severa, ali ne bilo kakva parola, nego slatkorečiva, kakva njima odgovara, nebitno da li može da se stane iza toga ili ne, zašto kažem da je nebitno da li može da se stane iza toga ili ne, kažem zato što su neke navijačke grupe podigle parolu, podržavam, svaka čast, ali očekujem ih, ne sutra, nego već danas na protestima protiv RioTinta, je l' stvarno parola postala mrtvo slovo na papiru, kao podigne se i to je to, iza toga nema ništa, izrazili smo svoj stav?

Sevastopole
Posts: 674
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Mon Jul 29, 2024 3:55 pm

rodney wrote:Samo je tebi navijanje posao ovde, svi ostali imaju svoj licni stav. Mozes sam da palis po naredbe u centralu

Ja bio uzeo dnevnicu, ti ako si kuci, danas kasnis po svoju. Zamisli covek isao na sever...ko ja sto sam isao na Mars.

rodney
Posts: 59
Joined: Thu Oct 18, 2018 2:40 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby rodney » Mon Jul 29, 2024 4:02 pm

Iako je tebi neverovatno da neko misli drugacije od tebe a da je bio na severu ( mogu i da dokazem kad god hoces) takve stvari postoje, nego se kreces izgleda u krugovima sopstvene sekte pa je tesko da pojmis neke stvari i pravdas ih odlaskom Mars.

Kako informer javlja, vucic te voli. Tako da cuti tu i smrdi dok ova bagra i tvoje dvoriste ne krene da unistava

ElPadrino
Posts: 558
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ElPadrino » Mon Jul 29, 2024 4:05 pm

Zanimljivo je da, Sevastopole, kada je rijec o RT i slično, ne spominješ recimo da su u Valjevu ljudi otišli ispred SPC da pošalju apel Crkvi da se usprotivi uništavanju prirode i da je to 10000% bio narodni skup, bez bilo kakvih stranačko/liberalno/NVO zastava, u gradu od 70 000 ljudi, 10 000 na skupu je svaki 7 čovjek.. Zar je taj narod tamo glup ? Kako je moguće da to urade ti ljevičari i liberali, kako ih nazivaš ?

Ne spominješ recimo ljude seljake koji su se ujedinili protiv vlasti i protive se, a jadni ljudi se vjerovatno nikada prije nisu susreli sa takvim stvarima, nego spominješ eko stražu i slične smećare, a ti seljaci su sigurno nešto najčistije što imamo u svim mogućim protestima.
Ne spominješ mitropolita Zvorničko-Tuzlanskog Fotija, koji je sigurno hijerarhijski visok položaj u SPC i još par svešetnih lica koji su se usprotivili iskopavanju, ali zato spominješ Hilandar i monahe kada je riječ o vakcinama.

Pozivaš se na neke naučnike i neku struku, a ne vidiš i ne čuješ i ne znaš za recimo ovakvog čovjeka (a u zadnjih 10ak dana takvih ima bar 10ak)

https://www.youtube.com/watch?v=SvNLroXUkD0

https://www.sfb.bg.ac.rs/ratko-ristic/

Zar treba veći naučnik od ovoga ? Zar treba više informacije o Rio Tintu i iskopavanju od ovog videa i njihove ZVANIČNE stručne studije ? Zar samo poslije ovakvog videa, ovakvog čovjeka, nije dovoljno da se digne makar parola protiv iskopavanja, da ne pričam o nekim drugim stvarima ?

Zar nije dovoljno i zar nema legitimet čovjek koji je otvoreno prosrpski orjentisan kao što je npr. Boris Malagurski i ovaj video

https://www.youtube.com/watch?v=qQnVNkYcEpY

Ti porediš jedan festival u Beogradu sa situacijom gdje nam je možda ugrožena jedna od najvećih i najbitnijih rijeka u čitavoj državi ?
I onda se čudiš kada te/vas neko naziva spin majstorima.

Zar tebe kao patriotu i rodoljuba nije sramota vidjeti onaj skup EU demona predvođenih Šolcom sa ovim korporacijskim ološom i ovim našim ljigama kako potpisuju uništavanje i to malo države što imamo ?
Zar nemaš kao patriota i rodoljub osjećaj prema našoj djeci i unucima i praunucima, da jednog dana neće znati šta je regata na Drini, kakva je Drina bila rijeka, kakva je to prirodna bogatstva imala Zapadna Srbija i sve ostalo ??

Sevastopole
Posts: 674
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Mon Jul 29, 2024 4:15 pm

Ne znam sta je sa forumom ne mogu poruku da posaljem niti nekog da kvotiram.

rodney
Posts: 59
Joined: Thu Oct 18, 2018 2:40 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby rodney » Mon Jul 29, 2024 4:20 pm

ElPadrino wrote:Zanimljivo je da, Sevastopole, kada je rijec o RT i slično, ne spominješ recimo da su u Valjevu ljudi otišli ispred SPC da pošalju apel Crkvi da se usprotivi uništavanju prirode i da je to 10000% bio narodni skup, bez bilo kakvih stranačko/liberalno/NVO zastava, u gradu od 70 000 ljudi, 10 000 na skupu je svaki 7 čovjek.. Zar je taj narod tamo glup ? Kako je moguće da to urade ti ljevičari i liberali, kako ih nazivaš ?

Ne spominješ recimo ljude seljake koji su se ujedinili protiv vlasti i protive se, a jadni ljudi se vjerovatno nikada prije nisu susreli sa takvim stvarima, nego spominješ eko stražu i slične smećare, a ti seljaci su sigurno nešto najčistije što imamo u svim mogućim protestima.
Ne spominješ mitropolita Zvorničko-Tuzlanskog Fotija, koji je sigurno hijerarhijski visok položaj u SPC i još par svešetnih lica koji su se usprotivili iskopavanju, ali zato spominješ Hilandar i monahe kada je riječ o vakcinama.

Pozivaš se na neke naučnike i neku struku, a ne vidiš i ne čuješ i ne znaš za recimo ovakvog čovjeka (a u zadnjih 10ak dana takvih ima bar 10ak)

https://www.youtube.com/watch?v=SvNLroXUkD0

https://www.sfb.bg.ac.rs/ratko-ristic/

Zar treba veći naučnik od ovoga ? Zar treba više informacije o Rio Tintu i iskopavanju od ovog videa i njihove ZVANIČNE stručne studije ? Zar samo poslije ovakvog videa, ovakvog čovjeka, nije dovoljno da se digne makar parola protiv iskopavanja, da ne pričam o nekim drugim stvarima ?

Zar nije dovoljno i zar nema legitimet čovjek koji je otvoreno prosrpski orjentisan kao što je npr. Boris Malagurski i ovaj video

https://www.youtube.com/watch?v=qQnVNkYcEpY

Ti porediš jedan festival u Beogradu sa situacijom gdje nam je možda ugrožena jedna od najvećih i najbitnijih rijeka u čitavoj državi ?
I onda se čudiš kada te/vas neko naziva spin majstorima.

Zar tebe kao patriotu i rodoljuba nije sramota vidjeti onaj skup EU demona predvođenih Šolcom sa ovim korporacijskim ološom i ovim našim ljigama kako potpisuju uništavanje i to malo države što imamo ?
Zar nemaš kao patriota i rodoljub osjećaj prema našoj djeci i unucima i praunucima, da jednog dana neće znati šta je regata na Drini, kakva je Drina bila rijeka, kakva je to prirodna bogatstva imala Zapadna Srbija i sve ostalo ??

Ocekujes od lika kojem je na drugoj temi jedini argument ZA ovu vlast bio to sto ne hapse navijace kao sto su zuti hapsili, da razume rodoljublje i patriotizam van okvira navijacke parole.

Sevastopole
Posts: 674
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Mon Jul 29, 2024 4:22 pm

ElPadrino wrote:Zanimljivo je da, Sevastopole, kada je rijec o RT i slično, ne spominješ recimo da su u Valjevu ljudi otišli ispred SPC da pošalju apel Crkvi da se usprotivi uništavanju prirode i da je to 10000% bio narodni skup, bez bilo kakvih stranačko/liberalno/NVO zastava, u gradu od 70 000 ljudi, 10 000 na skupu je svaki 7 čovjek.. Zar je taj narod tamo glup ? Kako je moguće da to urade ti ljevičari i liberali, kako ih nazivaš ?

Ne spominješ recimo ljude seljake koji su se ujedinili protiv vlasti i protive se, a jadni ljudi se vjerovatno nikada prije nisu susreli sa takvim stvarima, nego spominješ eko stražu i slične smećare, a ti seljaci su sigurno nešto najčistije što imamo u svim mogućim protestima.
Ne spominješ mitropolita Zvorničko-Tuzlanskog Fotija, koji je sigurno hijerarhijski visok položaj u SPC i još par svešetnih lica koji su se usprotivili iskopavanju, ali zato spominješ Hilandar i monahe kada je riječ o vakcinama.

Pozivaš se na neke naučnike i neku struku, a ne vidiš i ne čuješ i ne znaš za recimo ovakvog čovjeka (a u zadnjih 10ak dana takvih ima bar 10ak)

https://www.youtube.com/watch?v=SvNLroXUkD0

https://www.sfb.bg.ac.rs/ratko-ristic/

Zar treba veći naučnik od ovoga ? Zar treba više informacije o Rio Tintu i iskopavanju od ovog videa i njihove ZVANIČNE stručne studije ? Zar samo poslije ovakvog videa, ovakvog čovjeka, nije dovoljno da se digne makar parola protiv iskopavanja, da ne pričam o nekim drugim stvarima ?

Zar nije dovoljno i zar nema legitimet čovjek koji je otvoreno prosrpski orjentisan kao što je npr. Boris Malagurski i ovaj video

https://www.youtube.com/watch?v=qQnVNkYcEpY

Ti porediš jedan festival u Beogradu sa situacijom gdje nam je možda ugrožena jedna od najvećih i najbitnijih rijeka u čitavoj državi ?
I onda se čudiš kada te/vas neko naziva spin majstorima.

Zar tebe kao patriotu i rodoljuba nije sramota vidjeti onaj skup EU demona predvođenih Šolcom sa ovim korporacijskim ološom i ovim našim ljigama kako potpisuju uništavanje i to malo države što imamo ?
Zar nemaš kao patriota i rodoljub osjećaj prema našoj djeci i unucima i praunucima, da jednog dana neće znati šta je regata na Drini, kakva je Drina bila rijeka, kakva je to prirodna bogatstva imala Zapadna Srbija i sve ostalo ??

Ja ne znam da ti objasnim koju recimo smo mi imali dilemu kada je bas iz tog okruga doslo nasih par drugara pre jedno 10 ak godina, kada se potapala Valjevacka Gracanica. Ljudi su svaki dan bili tamo, borili se, murija ih nosila za noge i ruke, mucne scene da gledas kako stoje vernici sa ikonama ispred i brane. I onda ogromna dilema, kako da ne podrzis drugare svoje, ljude cestite i postene? A opet, dal je moguce da se to tako desava i da nema nikog nista da kaze? I onda naravno pitas crkvu. I dobijes odgovor da je jos Patrijarh Pavle potpisao da se ta Crkva premesta bas zbog tih voda. I onda stanes i razmislis, i moras da doneses tesku odluku koga da slusas. Nije lak izbor uopste da ti kazem odmah, ali ko smo mi da preko Crkve nesto pricamo? Ako je tako dogovoreno, ako iza toga stoji nasa Crkva, mi smo tu nemocni. A prizori potapanja Crkve sa sve ikonama koje plutaju i dalje da ti se prvrne zeludac. To sto su cestiti i posteni ljudi na ulicama moze svasta da znaci, i ja njima nemam sta da kazem niti zelim. Oni vide situaciju kjako vide. Ali u ovom konkretnom slucaju koji smo imali, da nismo pitali gde treba, verovatno bi isli uz svoje drugare i gomilu naroda koji su vernici, posteni i obicni ljudi. Ali nekad kada su krunpe stvari u pitanju ne smes da se zaleces po cenu bilo cega.

Sevastopole
Posts: 674
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Mon Jul 29, 2024 4:24 pm

rodney wrote:
ElPadrino wrote:Zanimljivo je da, Sevastopole, kada je rijec o RT i slično, ne spominješ recimo da su u Valjevu ljudi otišli ispred SPC da pošalju apel Crkvi da se usprotivi uništavanju prirode i da je to 10000% bio narodni skup, bez bilo kakvih stranačko/liberalno/NVO zastava, u gradu od 70 000 ljudi, 10 000 na skupu je svaki 7 čovjek.. Zar je taj narod tamo glup ? Kako je moguće da to urade ti ljevičari i liberali, kako ih nazivaš ?

Ne spominješ recimo ljude seljake koji su se ujedinili protiv vlasti i protive se, a jadni ljudi se vjerovatno nikada prije nisu susreli sa takvim stvarima, nego spominješ eko stražu i slične smećare, a ti seljaci su sigurno nešto najčistije što imamo u svim mogućim protestima.
Ne spominješ mitropolita Zvorničko-Tuzlanskog Fotija, koji je sigurno hijerarhijski visok položaj u SPC i još par svešetnih lica koji su se usprotivili iskopavanju, ali zato spominješ Hilandar i monahe kada je riječ o vakcinama.

Pozivaš se na neke naučnike i neku struku, a ne vidiš i ne čuješ i ne znaš za recimo ovakvog čovjeka (a u zadnjih 10ak dana takvih ima bar 10ak)

https://www.youtube.com/watch?v=SvNLroXUkD0

https://www.sfb.bg.ac.rs/ratko-ristic/

Zar treba veći naučnik od ovoga ? Zar treba više informacije o Rio Tintu i iskopavanju od ovog videa i njihove ZVANIČNE stručne studije ? Zar samo poslije ovakvog videa, ovakvog čovjeka, nije dovoljno da se digne makar parola protiv iskopavanja, da ne pričam o nekim drugim stvarima ?

Zar nije dovoljno i zar nema legitimet čovjek koji je otvoreno prosrpski orjentisan kao što je npr. Boris Malagurski i ovaj video

https://www.youtube.com/watch?v=qQnVNkYcEpY

Ti porediš jedan festival u Beogradu sa situacijom gdje nam je možda ugrožena jedna od najvećih i najbitnijih rijeka u čitavoj državi ?
I onda se čudiš kada te/vas neko naziva spin majstorima.

Zar tebe kao patriotu i rodoljuba nije sramota vidjeti onaj skup EU demona predvođenih Šolcom sa ovim korporacijskim ološom i ovim našim ljigama kako potpisuju uništavanje i to malo države što imamo ?
Zar nemaš kao patriota i rodoljub osjećaj prema našoj djeci i unucima i praunucima, da jednog dana neće znati šta je regata na Drini, kakva je Drina bila rijeka, kakva je to prirodna bogatstva imala Zapadna Srbija i sve ostalo ??

Ocekujes od lika kojem je na drugoj temi jedini argument ZA ovu vlast bio to sto ne hapse navijace kao sto su zuti hapsili, da razume rodoljublje i patriotizam van okvira navijacke parole.

Ti bre covece treba da se pokrijes usima, ne znas kad se protiv koga kad skandiralo navodo kad si i ti isao na utakmice, ne znas kasnije kad se sta skandiralo ko je gde bio i bez blama i dalje pises kao da nista od toga nisi rekao? Ne znam kako ne kapiras da ko prodje slucajno ovde vidi da veze nemas sa ovim nego si pun frustracije i navijen na ovu temu, a nista od toga nema veze sa navijanjem.

rodney
Posts: 59
Joined: Thu Oct 18, 2018 2:40 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby rodney » Mon Jul 29, 2024 4:31 pm

Nisam znao da se jednom i nikad vise skandiralo predsedniku, za ovo ostalo si okacio video za brnabu na Radu koji sam i ja pomenuo, to ne menja nista od svega sto sam pisao. Isto tako ne menja ni ocigledno izbegavanje svih tema koje ti ne odgovaraju u svrhu odbrane necega gde svi vide o cemu se radi.

ReciNe
Posts: 80
Joined: Sun Oct 02, 2016 10:34 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ReciNe » Mon Jul 29, 2024 4:44 pm

Sta ti pricas leba ti? Pogledaj parole severa vezane za Kosovo, pogledaj sta se sve od toga desilo sta nije i sta si ti promenio time? Nista , sto znaci da ti stojis iza tog slova na papiru ovja put paroli, ti bi trebalo daa si svaki dan na ulici da protestvujes i na kraju da pokupis sve ove veliko srbe i osvojis Kosovo. Izbacili ste saopstenje povodom RT i Kosova i sve ono ako je istina da se dole desava ce se desiti. Hoces li ti uzeti pusku i otici dole sa svim ovim tvojim ortacima da prekines to sranje? Sta bi dao da mi je matori ziv da vidi ovaj vas patriotizam. I za sta je ratovao dva puta.
Last edited by ReciNe on Mon Jul 29, 2024 4:47 pm, edited 2 times in total.

Sevastopole
Posts: 674
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Mon Jul 29, 2024 4:44 pm

To ti mislis da ne menja nista, jer te boli kurac za utakmice, tribinu, klub, ti si drugim poslom ovde. A ja kao navijac neke tribine koja ima neki stav, pisem zasto je tako kako je napisano.
Inace Malagurski i njegova emisija nije sveto pismo niti Kesiceva niti Jeremiceva, niti ce se iko praviti lud ako nema ko ce da izadje i kaze tako i tako je, tesko da ce bager da zagrebe tamo bez javne studije, Nismo mi Aboridzini i nije ovo Afrika, nego maltene centralni deo Evrope. Tesko da to tako moze da prodje na "veruj mi". Tesko ce proci i sa ko zna kakvim sve dokazima, a kamoli bez.

Sevastopole
Posts: 674
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Mon Jul 29, 2024 4:49 pm

Inace da se nadovezem na coveka gore koji je pisao ko nas sve kaci ovih dana zbog naseg stava da se ljudima bukvalno jebe za Kosovo, i sto kaze svaka cast ko je napisao parolu ali on ih ocekuje danas na ulici.
Ja mislim da ti to preozbiljno gledas. Gde ces na ovu vrucinu napolje, i gde si jos video da se zbog parola i stavova izlazi na ulicu? A da jeste kod nas, ali da zaobidjes nas? Mi smo izgleda to nesto preozbiljno shvatili, valjda treba sutra u ogledalo da se pogledas kad krenes iz kuce, jebem li ga. U glavnom, ne znam za grupu navijacku da je bila na mestima gde treba nekada i sama nekada sa po jos po nekim entuzijastima...a da je pljuju i kritikuju oni koji nikada nisu to uradili. Pri tome ne mislim da izadjes kad imas 10000 ljudi napolju.

Sevastopole
Posts: 674
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Mon Jul 29, 2024 4:52 pm

ReciNe wrote:Sta ti pricas leba ti? Pogledaj parole severa vezane za Kosovo, pogledaj sta se sve od toga desilo sta nije i sta si ti promenio time? Nista , sto znaci da ti stojis iza tog slova na papiru ovja put paroli, ti bi trebalo daa si svaki dan na ulici da protestvujes i na kraju da pokupis sve ove veliko srbe i osvojis Kosovo. Izbacili ste saopstenje povodom RT i Kosova i sve ono ako je istina da se dole desava ce se desiti. Hoces li ti uzeti pusku i otici dole sa svim ovim tvojim ortacima da prekines to sranje? Sta bi dao da mi je matori ziv da vidi ovaj vas patriotizam. I za sta je ratovao dva puta.

Mi bi bili na ulici da ima sa kim, mi sami tesko ista mozemo. A to bi verovatno trebalo da znate svi. Lako je dici parolu a za podlogu imas vec par hiljada ljudi napolju za koje si ti ni kriv ni duzan sto bi se reklo, digni ti parolu iza koje niko nece da stane osim tvoje tribine, pa pokusaj da budes na ulici svaki put kad nesto podignes ili iskritikujes. Izadji bar jednom da napravis nesto za pocetak. Mi smo isli da blokiramo puteve da se ne igraju utakmice sa nepostojecom zemljom Kosovo, prekidali smo razne festivale, jurcali se po raznim dogadjajima, bilo je sveta i pre ove vlasti...da ne nabrajam sad, to jedna navijacka grupa ne moze da izdrzi. Ali za stvari gde mora i koje su tebi pod nosem, ako te nema, nemoj ni da dizes nista. Zamisli da se narod upalio kad je izasao ovaj iz neke mesare ili hladnjace i nicim izazvan rekao da je podela najbolja opacija jer mi nemamo ni 1 metar kvadratni tamo? Nema, muk, nista, kao da je rekao ovo mesto je dobrog kvaliteta. Eto toliko je pogodilo ljude. Zamisli da je ova masa tad izasla, da je krenulo da se kuva. Dal bi ikad pomenuo ne to, nego jos 5 stvari pored? To je ono sto je sever pokusao da objasni ljudima, ali to ne moze sad u sred ove histerije, ali dobro je da stoji ovde, da mozemo za godinu, tri, pet...da citamo da vidimo ko je kakav bio.
Last edited by Sevastopole on Mon Jul 29, 2024 5:03 pm, edited 1 time in total.

ReciNe
Posts: 80
Joined: Sun Oct 02, 2016 10:34 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ReciNe » Mon Jul 29, 2024 5:02 pm

Ja ti upravo pricam svo vreme to. Ti meni pricas da izadjem na ulicu a ja na ulici. Vi mi pricate o Kosovu jer ja nemam fondaciju i ne hvalim se uplatama i ostalim stvarima kojim sam pomogao to isto Kosovo. Kad sam rekao da pogledate narodnu kuhinju u komsiluku niko nije rekao e pogledao sam vidi i ovim ljudima treba pomoc. Ne nego samo zapeli mi ovo, mi ono. Eto ja rekoh kad sam se rodio matori je dosao iz rata da me vidi. Kad sam trebo u skolu da krenem isto je dosao iz rata. Mislim da je moja kuca za Kosovo i za RS dala mnogo vise od bilo koje fondacije jer se po cenu odbrane toga usrala cela porodica i kad vidim da mi neko ovako palamudi o patriotizmu zapitam se stvarno za koga je to moj pokojni cale ratovao.

No al calcio moderno
Posts: 246
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby No al calcio moderno » Mon Jul 29, 2024 5:05 pm

Pred izbore si na temi izbori na sve nacine ubeđivao ljude da ne glasaju protiv vucica jer je on manje zlo, izbori su prosli, tvoji su pobedili i nastavili sa unistavanjem i prodajom Srbije. Sada imamo situaciju koja je veoma ozbiljna gde drzava moze da ti bude prekopana, stanovnistvo iseljeno(vec uveliko to i traje, otprilike ostace samo Bgd pun Rusa i Turaka), zemlja zagadjena i ti ovde prozivas ljude koji se protiv toga bore ili bar hoce da se bore. Tvoja grupa digne parolu gde prozove ostale grupe kako ne pominju Kosovo, a niko se koliko znam nije odrekao Kosova niti ce, ali vi ih prozvaste zato sto oni pominju Jadarit.
Kako bilo da bilo, meni ne moras da objasnjavas nista, meni je stvar jasna, ali objasnjavaces svojim ljudima koji su neprijatno iznenadjeni i nisu ovo ocekivali.

Sevastopole
Posts: 674
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Mon Jul 29, 2024 5:07 pm

Nije tvoja kuca jedina ratovala, ovde se ne prica o pojedincima i kucama ljudi koji su sa neke tribine, mi ovde pisemo o tribinama. U tom smislu mozemo da pricamo ko je kad isao gde, sta je radio. Licne tragedije i muke svako ima pa maltene u porodici ili rodbini blizoj. Nemoj da se mesaju babe i zabe. Ovde pricamo o stavovima grupa i tribina. Sta su one kao takve uradile. Ne mozes ti da ocekujes da tribina pravi vojsku i ide i ratuje, ili da ostavi utakmice i posveti se tome sto je neko pustio atletickarku sa nekim polu natpisom da istrci u Beogradu 200 metara sa preponama. To bi znacilo da tribina mora da se preimenuje u neku organizaciju koja ne nacionalna ili ne vladina organizacija ili stranka. Nasa zemlja je toliko puna problema da svaki dan mozes da pises nesto. Ali postoje trenuci kada jednostavno i ako vas je 20000 ili 20 ili 200...moras da izadjes ako se izdajes za nesto. A tragedija je da za gomilu stvari nismo imali ni 10% ove reakcije kada se prica o ovoj temi.

Sevastopole
Posts: 674
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Mon Jul 29, 2024 5:12 pm

No al calcio moderno wrote:Pred izbore si na temi izbori na sve nacine ubeđivao ljude da ne glasaju protiv vucica jer je on manje zlo, izbori su prosli, tvoji su pobedili i nastavili sa unistavanjem i prodajom Srbije. Sada imamo situaciju koja je veoma ozbiljna gde drzava moze da ti bude prekopana, stanovnistvo iseljeno(vec uveliko to i traje, otprilike ostace samo Bgd pun Rusa i Turaka), zemlja zagadjena i ti ovde prozivas ljude koji se protiv toga bore ili bar hoce da se bore. Tvoja grupa digne parolu gde prozove ostale grupe kako ne pominju Kosovo, a niko se koliko znam nije odrekao Kosova niti ce, ali vi ih prozvaste zato sto oni pominju Jadarit.
Kako bilo da bilo, meni ne moras da objasnjavas nista, meni je stvar jasna, ali objasnjavaces svojim ljudima koji su neprijatno iznenadjeni i nisu ovo ocekivali.

Ti bre znas i kako je reagovala tribina posle prve parole i posle druge, znas i ko je koliki otkucaj srca imao. Nisam ja nikog u nista ubedjivao, kao da to moze da ima ikakvog uticaja. Imam svoj stav, i nece me niko magarciti na jeftine price ili cak i skupe. Jebi ga, jebes ti onog sto se smeska i radi kako svi hoce, treba reci svoj stav i kada je situacija kao sada, a to je da su neke teme nestale, mada kod vecine evo sad kad motam film ko da nisu ni postojale, a da je sada od jednom ovaj narod jedinstven konacno. Samo kazem, stajace ovo i za godinu i pet...pa cemo videti. Sad se dzabe natezemo, sem sto mi je presmesno sto sve znas u nas unutrasnji osecaj, znas i o drugima sve, samo ne znas sa koje si tribine.


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests