Српска навијачка сцена - дискусија

Nexon

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nexon » Tue Oct 01, 2019 12:28 am

Током осамдесетих панкери и мјеталци су се истребљивали.
Како рођаче можеш слушати мјетал арије које говоре о боговима и ђавлима и дрљање панкера на гитари о социјалним и друштвеним темама?
Клеш говори о социјалној побуни, револуцији док мјеталци праве арије о митским бићима.
Стварно си чудак.
То говори колико је данас глупаво тупити о некаквом панку у овој земљи.
Већи панк су Гоци бенд и БМК сушитнски.

Елем, мартинке су некада биле приступачнa радничка обућа настала од нацистичких војника која бум доживљава у Британији за време стварања скинс покрета. Касније ће то постати модни детаљ који ће многе субкултуре експлатисати и данас бити јако скупе.

Панкери и скинс су настали из истог друштвеног слоја-сиромашна радничка деца али са различитим погледима на свет када су почели да се стварају десничарски скинси седамдесетих због доласка црнаца, пакистанаца и осталих обојених у енглеска радничка насеља. Такви никада не иду у Челси и Дедиње већ међу сиромашне беле крајеве где настане додатни хаос. Зато буржуји увек глуме неке борце за људска права док радничка класа није баш тако широких погледа када осети лепоте суживота.

Данас је то све смешно и обе субкулутре су прешле у неке друге облике.

Током деведесетих било је озбиљних сукоба у нашој земљи између дизел мршћаваца и скинса.
Панкери су већ деведесетих почели да нестају, као у британији деценију раније, када је омладина, тамо и овде, почела да упознаје елеконтрнску музику и хемију коју су је пратиле.

fillam

Postby fillam » Tue Oct 01, 2019 12:44 am

Jel mora da se ulazi zapravo u tolike dubioze. Naravno da nije takva kultura, i naravno da je drugacije vreme potpuno. Niko ni ne tvrdi da je isto. Sve je samo stvar ukusa, ideja da se zapravo neguje nesto sto je za vecinu danasnjeg blago, i da se danasnjim klincima priblizi bar promil necega sto se vezivalo za navijacki pokret. Bar taj delic atmosfere je vredan, dal ti bio u adidasu, martinkama ili er-maksicama.

Sustina je da promocija toga nikako ne moze da bude losa, diskusija se stvorila isticanjem ociglednih stvari za koje niko ne tvrdi da nisu takve, al nisu ni poenta cele price.

Nexon

Postby Nexon » Tue Oct 01, 2019 1:42 am

Промоција чега?
У овој земљи су панк беднови везани за навијаче били по правилу десничарски орјентисани и прозивали су комунисте.
Директори, Ритам нереда, Шахт, Животиње итд.
Нјавећи панк бенд у СФРЈ није уопште свирао панк а то је Забрањено пушење, који су неке мотиве вукли од народњака.
Они су кроз сатиру исмевали систем или описивали друштвене односе у држави типа "Гузоњин син"(који важе и данас, као што је Нови примитивизам и ТЛН скоро све погодио или ће погодити)

Имали смо и Гоблине који су врискали "punk is not dead" средином деведесетих, што доста говори.

Шта тачно промовишете?
Југоносталгију?

Ако нисте приметили домаћи хип-хоп је још почетком двехиљадитих преузео панк причу.
Данас је и то отишло у пм, са коначном пресудом Барабчине са леве обале Дунава.

ReciNe

Postby ReciNe » Tue Oct 01, 2019 10:33 am

Pomiri se sa tim da ljudima punk i dalje prija i da neko to i dalje postuje i gotivi kao sto neko ovde podrzava tvoj stav. To da se neko menja kako se menja vreme i kako vetar dune za mene u opste nije nesto dobro. Sad se ti ljudi mozda ne zovu radnicka klasa ali mogu se nazvati robovima koji su na rubu siromastva a pored toga glavni hitovi se svode na marke automobila, odece, kurve, kokain i turske zvuke. Punk je burazeru nacin zivota i to je stvar necijeg ukusa i za mene je to bolje nego jala, buba i hip hop koji vise ne postoji osim par likova koji su ostali verni svom pravcu. Promenila se i moda pa nek dolaze ljudi tj likovi u farmerkama pocepanim na kolenima koje su uske ko helanke i sa majicom u duginim bojama jer je to danas moderno i normalno!

Чомбе

Postby Чомбе » Tue Oct 01, 2019 1:37 pm

Rođaci wrote:ukupno 666, po mojoj slobodnoj proceni

Можеш се спрдати али опет је то паламуђење како су гробари панкери авангарда бунтовници (што се форсира посебно од те дебилане гтр), а сви остали турбо фолк сељаци, чисто свирање курцу. То може да се у виду магле продаје по интернету онима који не иду на стадионе али стање ствари на терену је дијаметрално супротно. Данас су сви робови марки и ћерања моде, па ко има носи оригинал ко нема носи копије. А ти панкери се у мору ових других и не примећују. И нема потребе да лажемо сами себе.

ReciNe

Postby ReciNe » Tue Oct 01, 2019 2:39 pm

Samo gledajte ko ce kome vise da uvali to je poenta sve ove price :)

Rođaci

Postby Rođaci » Wed Oct 02, 2019 11:06 am

Nexone istraži malo o metalu, nemoj tako neupućen grlom u jagode

Čombe, njih samo vi shvatate toliko ozbiljno
momci i sami kažu

https://www.vice.com/rs/article/vvene8/pricao-sam-sa-grupom-jna-o-filozofiji-grobarstva-i-nismo-uspeli-da-se-slozimo

Na moje izričito pitanje, da li može biti slučajno to što su Grupa JNA, GTR i ostali fanzini nastali baš u ovom, grobarskom miljeu, a ne u nekom drugom, prvi odgovara Đokara.

- Smara me ta priča. Kao, Grobari su urbani, drugačiji, pankeri, ovakvi, onakvi. To svi misle za sebe, svi vole da misle da su posebni, čak i ako nisu. Nervira me i da se forsira da smo mi ne znam koliko bolji od cigana, da smo mi svi do jaja a oni svi loši, to mi je druga vrsta ekstremizma. Sve te pacijente koje oni imaju imamo i mi, samo je njih više pa ima i više pacijenata. Partizan je kroz istoriju bio luzerskiji klub pa je okupio više luzera, ali neka suštinska razlika ne postoji. Idi među prosečne navijače Partizana i pitaj ih šta slušaju; koliko njih će reći pank? Merodavan je broj Grobara koje nađeš na nekom rendom pank koncertu.

U priču se ubacuje Ivan Sarajčić, jedan od ljudi koji vode GTR.

- To za luzere je definitivno. Cigani nemaju isti odnos prema svojim porazima, mi čak imamo i majicu sa našim, imamo i majicu "Mrzim ljude", imamo i majicu na kojoj piše "Mrzim sebe, volim Partizan". Ipak smo nešto različiti. Ovo je, kao, Stoka (Pančevo, navijači Partizana) a ovo su kao neki Heroji (navijačka grupa Delija).

ne znam zašto se toliko pržite čim se pomenu Grupa JNA i GTR, kad niko od nas ne shvata ni njih, ni sve oko navijanja na način na koji vi to posmatrate, tj. toliko ozbiljno

nabacite i vi neko zezanje koje nema tenkove i gusle i slične nebuloze jbg

Чомбе

Postby Чомбе » Wed Oct 02, 2019 1:58 pm

Једно је шта они изјаве, а сасвим друго како ви доживљавате њих и себе саме. Није та теорија о вама као неким панкерима бунтовницима, а свима осталима као турбо фолк сељацима потекла од других већ од вас. Ви се пржите на ту мантру.

Rođaci

Postby Rođaci » Wed Oct 02, 2019 2:08 pm

ne, mi je forsiramo zato što se vi ložite

Batke

Postby Batke » Sun Oct 27, 2019 9:42 pm

Да ли су се то Мераклије ујединиле на задњој утакмици. Знам да су имали два копа и да је било неких несугласица.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

local.ultras

Postby local.ultras » Mon Oct 28, 2019 12:17 pm

Batke wrote:Да ли су се то Мераклије ујединиле на задњој утакмици. Знам да су имали два копа и да је било неких несугласица.

Јесу.

Batke

Postby Batke » Mon Dec 09, 2019 2:44 pm

Видим заставу Блу Бојса на рукомету у Лесковцу с обзиром да су навијали за КК Здравље у каквим су односима са Вуковима.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

1958

Postby 1958 » Thu Dec 12, 2019 6:35 pm

Odgledao pre neki dan derbi Smederevo - Radnicki, jel moguce da je veci deo repertoara i jednih i drugih (vise smederevaca) melos vecitih? Osim mi na tvrdjavi vi u rupi - tako nesto i dunavom lesevi plove... Malo kreativnosti nije na odmet.
Често одем до на село

CREW pg

Postby CREW pg » Mon Jan 13, 2020 3:38 pm

Srecom, ima neke nade...

"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

Stane Dolanc

Postby Stane Dolanc » Thu Feb 06, 2020 2:11 pm

UDBA vam napravila i klub i tribinu

Sevastopole

Postby Sevastopole » Mon Mar 09, 2020 11:30 pm

Sevastopole

Postby Sevastopole » Mon Mar 16, 2020 4:44 pm

Evo sve u jednom klipu, sa sve legendama koje daju pecat na nesto sto je trebalo vremena da se skupi, ali vredelo je.

друг члан

Postby друг члан » Wed Apr 29, 2020 8:09 am

Слушам музику што је поставио Драгољупче у теми Музичко образовање.. и иде ФФ годинама ту, са сликама са утакмица. Против кога је дигнута парола: " Је л' још долазите да се возите лифтом"?
Choose Life

DRINK

Postby DRINK » Wed Apr 29, 2020 11:16 am

друг члан wrote:Слушам музику што је поставио Драгољупче у теми Музичко образовање.. и иде ФФ годинама ту, са сликама са утакмица. Против кога је дигнута парола: " Је л' још долазите да се возите лифтом"?

Čini mi se da je ono tribina na stadionu u Loznici

zmijuga

Postby zmijuga » Thu Apr 30, 2020 1:20 pm

друг члан wrote:Слушам музику што је поставио Драгољупче у теми Музичко образовање.. и иде ФФ годинама ту, са сликама са утакмица. Против кога је дигнута парола: " Је л' још долазите да се возите лифтом"?

Sevojno

Return to “Србија”