Српска навијачка сцена - дискусија

User avatar
1958
Posts: 1159
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1958 » Mon Apr 08, 2019 12:27 am

njasvi wrote:ljudi koji su van bg a navijaju za vecite su po meni za jedan veeeliki respekt, jedno je da tebi treba pola cuke do stadiona, sednes u tramvaj ili bus i tu sam pa opet ljude mrzi da se iscimaju i samo traze neke izgovore... a neko se cima iz pm i nije mu tesko

a ta prica o " cuvanju kapija svog grada " mi je bas za malu decu


Onda ovi iz bga treba da navijaju za dinamo (vr), surdulicu ili pazar?
Често одем до на село

Sevastopole
Posts: 674
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Mon Apr 08, 2019 12:36 am

Modus Operandi wrote:Najlakše je okrivljivati te ljude "iz drugog sveta" a oni su vam bili bitni kada je trebalo. Bolje lepo napiši mi nemamo kontrolu nad svim ljudima na našoj tribini ili se plašimo tih ljudi. Dobro je napisao Firmaš, ako vi sami sebe ne možete da kontrolišete kako da vam drugi veruju. Ubili ste najviše navijača na sceni a vamo pišete o huškanju,sejanju zle krvi, stvarno ste licemeri. Nekako u teoriji sve lepo zvuči ali vas praksa demantuje.


Ne znam gde su to nama bili bitni ti neki ljudi. Prvo Sever ima svoje ljude koji nisu pali sa kruske niti ih je drzava posadila tu niti su za pare i kombinacije dosli tu, nego su tu od rodjenja. Sa nekim tesko nesto ide, to je normalno na svakoj tribini ima toga, ali su nasi i 100 puta su se pokazali navijacki kada je trebalo.

Neka i bude da svako ima svoje problematicne ljude nije bitno. Ali je bitno onaj navijacki deo kako reaguje i sta radi. Ja sam pobrojao sta su Cigani radili i koliko su se trudili da se odupru i losem sa svoje i sa tudje strane. Nesto moze da se proba da se kontrolise i moze i da ide dobro vreme sasvim korektno. Medjutim, u tom periodu drugima ne pada na pamet da se menjaju, sta vise samo sve vise i vise pritiskaju. Neki pod izgovorom da su "drzava", "mutniji od Dunava", neki pod sloganom "stotka i motka", neko pod "lokal patriotizmom", ali eto ti ih problemi gde vise niko ne moze da vrati stvari na staro. Sada...

ili ce se nesto unormaliti ili ce otici sve u tri lepe picke materine sa svim ovim pricama. Svako treba da se povuce u sebe i sam sebi da kaze sta je i gde gresio, da pogleda druge da skapira da su tamo isto navijaci, da mora negde da postoji kraj svemu ovom ludom. Jednom su se jedni pravili pametni, drugi put drugi, treci put treci, i dosli smo dokle smo dosli. Jel treba opet neko da se pravi pametan pa da cekamo novu neku katastrofu? Ili jel treba neki pokusaj da se stvari unormale u startu minirati i osudjivati? Lako bi bilo kad bi se jezik razvezao, sigurno se ne bi niko javio posle toga da pametuje, ali ne moze se tako. Ali treba malo da sednu ljudi da se sete kako je bilo, kako je pocelo, sta se desavalo.

User avatar
Modus Operandi
Posts: 353
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Modus Operandi » Mon Apr 08, 2019 5:37 am

njasvi wrote:ljudi koji su van bg a navijaju za vecite su po meni za jedan veeeliki respekt, jedno je da tebi treba pola cuke do stadiona, sednes u tramvaj ili bus i tu sam pa opet ljude mrzi da se iscimaju i samo traze neke izgovore... a neko se cima iz pm i nije mu tesko

a ta prica o " cuvanju kapija svog grada " mi je bas za malu decu


Iskreno, ovde ljudi navijaju za pobednike, jer mu ti pobednici sutra mogu omogućiti evro gostovanja. Komunistički sistem je sve to lepo uredio, glorifikovali su dva kluba, gurali u njih pare, stvarali godinama armiju navijača i to danas funkcioniše.

Možda bi to malo opalo ukoliko bi bila izvršena privatizacija u sportu i ova dva kluba ostanu bez titula par sezona, ali to bi moglo da se desi u slučaju da neki milijarder kupi neki manji klub pa može da ratuje protiv države,medija,armije navijača..Naravno sve se to namerno koči oko privatizacije jer su ova dva kluba leglo mahinacija,korupcije,lopovluka, ta dva kluba svojim funkcionisanjem su živa slika društva u kom živimo.

User avatar
друг члан
Posts: 1427
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby друг члан » Mon Apr 08, 2019 9:58 am

Pa da, kad sam sa 6 godina trčao u dresu Ilije Najdoskog, najbitnija mi je bila cinjenica da cu za 15-20 godina ici na evro gostovanja.I eto ostvarilo se.

Razmislite samo koliko ljudima koji nisu iz Bg a navijaju za Part. ili Cz treba odricanja da bi ispratili utakmice,mnogo vise vremena,novca,slobodnih dana itd. i onda neko nema postovanja za takve ljude, nego ih naziva izdajnicima grada,kraja u buducnosti i drzave.

Ali razumem i njih,njima je to nepojmljivo, meni za jednu utakmicu treba novca ko njima za celu sezonu. Ne znaju kako je iz Subotice krenuti vozom u petak za Niš i vratiti se u nedelju, ko za Rusiju da putuješ.
Choose Life

Odan
Posts: 595
Joined: Mon Aug 29, 2016 12:04 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Odan » Mon Apr 08, 2019 10:54 am

Samo sto ti iz Subotice i okoline imaju svoj klub...

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Чомбе » Mon Apr 08, 2019 1:56 pm

Па шта ако имају? Потпуно је природно да те рођени отац учи да навијаш за исти клуб за који и он навија. Нови сад има досељеника са стране далеко више него домородаца. Досељавали се људи са свих страна седамдесетих, осамдесетих, а посебно деведесетих због ратова...и шта је неко очекивао да ће кад се доселе своју децу да уче да навијају за ФК Војводину? И сад су та деца која не навијају за фкв по паметњаковићу casual fcv издајници свог града, а сутра ће да издају државу.

Све нешто верујем да би casual fcv да се сутра пресели у рецимо Ниш због посла свог сина учио да навија за Раднички или рецимо пресели се у Београд и настани на Бањицу одма би сину усадио љубав према ФК Раду да мали сутра не би случајно издао државу. :D

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby нема лека » Mon Apr 08, 2019 2:06 pm

Опет стоји питање, зашто навијаш за Војводину која представља целу покрајину, а не за Нови Сад? И зар оном из Суботице не би требало да је важнија покрајина од града? Како иде та градација уопште? Крај, град, покрајина? Ако не постоји навијачка група, значи не постоји ни клуб за који неко треба да навија? То су све небулозе, чим се мало загребе по тој причи наиђеш на нелогичности и глупости. Не можеш том причом која стоји на стакленим ногама да натераш некога да промени клуб који је заволео од малена.

bojan23
Posts: 356
Joined: Fri Feb 05, 2016 10:17 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby bojan23 » Mon Apr 08, 2019 2:10 pm

Zašto ljudi sa LImana navijaju za vošu, kad imaju lokalni Kabel? Izdajice svog naselja. : D
З В Е З Д А Л Е !

odio puro
Posts: 19
Joined: Wed Jul 06, 2016 9:54 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby odio puro » Mon Apr 08, 2019 2:13 pm

Чомбе wrote:Па шта ако имају? Потпуно је природно да те рођени отац учи да навијаш за исти клуб за који и он навија. Нови сад има досељеника са стране далеко више него домородаца. Досељавали се људи са свих страна седамдесетих, осамдесетих, а посебно деведесетих због ратова...и шта је неко очекивао да ће кад се доселе своју децу да уче да навијају за ФК Војводину? И сад су та деца која не навијају за фкв по паметњаковићу casual fcv издајници свог града, а сутра ће да издају државу.

Све нешто верујем да би casual fcv да се сутра пресели у рецимо Ниш због посла свог сина учио да навија за Раднички или рецимо пресели се у Београд и настани на Бањицу одма би сину усадио љубав према ФК Раду да мали сутра не би случајно издао државу. :D


Plus da se nadovezem na tvoju pricu,u Ns,pored doseljenika imas ogroman broj ljudi koji su rodjeni ovde,pricam o ljudima 50-60 godina starosti,pravim lokalcima da tako kazem,koji ne navijaju za Vojvodinu,pa samo u mom komsiluku imam ljude koji su poreklom iz Kaca,Kovilja,Budisave,...a kada ih pitas navijaju za partizane,zvezde,...tako da i ta prica o dodjosima koji su doneli ljubav prema Bg-u pomalo tu i tamo pada u vodu

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Чомбе » Mon Apr 08, 2019 2:30 pm

Каква љубав према бг-у причамо о клубовима. Па пола Војводине су населили колонисти и сад ћеш ти неком Србину пореклом из БиХ, Крајине, Славоније, ЦГ...да продаш причу о локал патриотизму? Ма сигурно ће да је прогута. :mrgreen:



Буди нормалан и навијај за кога хоћеш боли ме баш курац. Немој упуцавати, клати и сакактити никог због клупских боја.

User avatar
1958
Posts: 1159
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1958 » Mon Apr 08, 2019 3:22 pm

bojan23 wrote:Zašto ljudi sa LImana navijaju za vošu, kad imaju lokalni Kabel? Izdajice svog naselja. : D


Zasto ljudi sa Novog Beograda navijaju za zvezdu, kad imaju lokalni Imt? Nece puno promasiti :mrgreen:
Често одем до на село

Sevastopole
Posts: 674
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Mon Apr 08, 2019 3:40 pm

Zasto ljudi iz Zarkova navijaju za Rad a ne za lokalno Zarkovo? Isto mu dodje.

User avatar
друг члан
Posts: 1427
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby друг члан » Mon Apr 08, 2019 3:50 pm

Odan wrote:Samo sto ti iz Subotice i okoline imaju svoj klub...


Da,samo sam pričao o sebi koji nisam subotičanin nego sam studirao tamo pa tih godina isao iz Su. Poenta svega je da sto vise ljudi ide uopste na utakmice, nebitno za koji klub navijaju. Da li sam trebao tad navijati za Spartak? Ili sad za Vojvodinu pošto zbog posla zivim u Novom Sadu?
Choose Life

User avatar
1958
Posts: 1159
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1958 » Mon Apr 08, 2019 3:56 pm

Sevastopole wrote:Zasto ljudi iz Zarkova navijaju za Rad a ne za lokalno Zarkovo? Isto mu dodje.


Ili momci sa Senjaka za Graficar, mnogo im je blize.
Често одем до на село

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby нема лека » Mon Apr 08, 2019 4:13 pm

Момци из блока 38 за раднички или фк нови београд? Подједнако им је удаљен стадион

МГП
Posts: 503
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby МГП » Mon Apr 08, 2019 4:21 pm

Без зајебанције, мени је више него готивно било кад су Инвалиди и Унија имали секције ван Бг (Сомбор и Прокупље ако се не варам за Унију). Градови удаљени пофино од Бг, не толико успјешни клубови, притом су обје наведене екипе имале своје заставе. Е то је поготово за свако поштовање.

svuda.prisutan
Posts: 550
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby svuda.prisutan » Mon Apr 08, 2019 4:41 pm

Prijepolje za Uniju.

Zasto klinci pocinju da navijaju za blizance? Zato sto su najbolji, najuspesniji klubovi, najvise para od drzave imaju, zato su i jedino oni medijski zastupljeni (nazalost). A ne zato sto im se svideo taj klub. Zbog cega navijas? Zato sto je najbolji? Zato sto igra ligu sampiona?

Kenja mi se onda od te ljubavi. Onda lepo kreni da navijas i za hrvatsku, jebote vicesampioni sveta bili prosle godine. Mnogo su bolji, popularniji...isto mu dodje. Tako 95% ljudi krene da navija za zvezdu ili partizan, samo zato sto su najbolji. isto kao da zavolis vise komsiju od rodjenog caleta, samo zato sto vozi mecku, ima mnogo para i firmu, jbg uspesniji je. Ne znam sad koliko zvezda duguje, ali onda dok se pricalo kako duguje 50M, da je tada izbacena kao Rangers u 3-4 ligu (ili partizan, svejedno), pa prepolovili bi se 100% na tribini.

Sevastopole
Posts: 674
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Mon Apr 08, 2019 4:41 pm

1958 wrote:
Sevastopole wrote:Zasto ljudi iz Zarkova navijaju za Rad a ne za lokalno Zarkovo? Isto mu dodje.


Ili momci sa Senjaka za Graficar, mnogo im je blize.


Na isto mu dodje.

Fabrizio
Posts: 178
Joined: Wed Oct 25, 2017 10:36 am
Location: Епицентар лудила

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Fabrizio » Mon Apr 08, 2019 5:12 pm

Јел нормално да неко у дискусији о избору за који клуб навијати као аргумент користи "требало би да навијају" или "зашто не навијају"? Дакле, љубав према нечему, емоцију, страст према клубу кога заволиш од малена треба да се поништи јер ти је нека фукара рекла "требало би" или "зашто се не предомислиш".

Овде се ненормалне ствари могу читати. Није крив ни форум ни администрација, једноставно то је навијачка свест дела људи који су остали активни на овим нашим трибинама.

Просто је нејасно да је неко пре пар седмица овде писао да група из 3. града по величини у Србији са респектабилном властитом а и традицијом клуба, који игра никад боље, не треба да се цима и иде на гостовања "јер се зна који ће пласман да остваре на крају сезоне".

И једно питање за навијаче локалних клубова. Цимате ли се ви акцијама, трудом око млађих, идејама, активношћу или сматрате да повећати бројност понављањем "требало би", "било би нормално", "за надати се да ће у будућности.."?
Last edited by Fabrizio on Mon Apr 08, 2019 5:13 pm, edited 1 time in total.
... да увек кад играш, ја проћи ћу читаву планету...

User avatar
casual fcv
Posts: 176
Joined: Fri Dec 02, 2016 7:06 pm
Location: Нови Сад
Contact:

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby casual fcv » Mon Apr 08, 2019 5:13 pm

Iz priče drug člana se može zaključiti da je u NS došao iz Subotice, i čovek piše tu neku simpatizersku priču, a ja navijačku, pa naravno da se ne razumemo, ti si putovao, pevao, i gledao fudbal, a sad neki respekt da ćeš zbog toga dobiti nećeš, možda na tvojoj tribini, a ovako gde god dođeš među navijače drugog kluba gledaće te ko teletabisa, i ne vredi da se raspravljamo, šta, kako, zašto, uvek će nam se mišljenja razilaziti...

istorija FK Novi Sad(klub je plod fuzija 3 kluba od kojih je jedan,Ečeg, Mađarski klub koji je nasledio NAK-a(najveći predratni rival), i od te fuzije je ostao nadimak Kanarinci i tad je na plavu dodata žuta boja, a teren gde su sad je otet od FK Radnički sa Detelinare, posle puča na skupštini, tad su svi Detelinarci prestali da prate FKNS, a spasla ih je gradnja nove(stare) Detelinare, dođoše nije bilo briga pa su usput gledali FKNS) nam nikada neće dozvoliti da kao Srbi iz NS navijamo za njega pored našeg kluba koji je Novosadski klub sa imenom koje je dobio iz decenijske, pa i vekovne ideje Novosadskih Srba da Novi Sad kao nosilac te borbe tu jednu teritoriju koju smo vekovima branili pripojimo našoj Matici Srbiji...

to je naše najveće bogatstvo, istorija na kojoj svi mogu da nam zavide, da ne spominjem klub navijača iz 1937-me...FK Vojvodina je gradski fudbalski klub za koji od njenog osnivanja navijaju Novosadski Srbi, danas i druge nacije...

Nije isto kad neko iz jednog grada simpatiše klub iz drugog i kad neko živi u NS, a hoće da bude deo ultra- hool priče kluba iz drugog grada, pa sad treba da jednom godišnje ode tamo među ljude sa kojima se prvi put sreo sa 18 godina i udara na ljude koje zna ceo život...
У НОВОСАДСКИМ ОЧИМА ТВОЈА ПЛАВА ЗВЕЗДА С'ЈА!


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests