Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Druidid
Posts: 226
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Druidid » Sat Mar 23, 2019 7:28 pm

Veći je Istanbul od Moskve i po površini i po broju stanovnika.

User avatar
1958
Posts: 1159
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby 1958 » Sat Mar 23, 2019 7:46 pm

Pretvori se forum u hiljadu i jednu noc :mrgreen:
Често одем до на село

Ђексара
Posts: 229
Joined: Tue Feb 02, 2016 3:40 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Ђексара » Sat Mar 23, 2019 11:24 pm

Ortak pita gde je dobra klopa u Novom Sadu? (restorani, brza hrana...)

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby 1748 » Sun Mar 24, 2019 2:03 am

PItaj ortaka sta ga tacno zanima jesu to pice, index :mrgreen: hipsterski burgeri, roštilji, riba itd.
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

Ђексара
Posts: 229
Joined: Tue Feb 02, 2016 3:40 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Ђексара » Sun Mar 24, 2019 11:13 am

Zanima ga najviše meso haha.. neki restoran, ali da ne šure sa cenama :D

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby 1748 » Sun Mar 24, 2019 1:58 pm

S' nogu - giros na Detelinari u Brace Popovic.
Kod stadiona - Kamelot (mislim da im je kolenica do jaja ne znam tacno), Zlatiborsko prozorce, Za moju dusu - ovo je sve na 50m jedno od drugog.
U Papa Pavla - Sokace, odlican rostilj.
Sarajevski cevap kod Dakca (ima ga na 3 lokacije u gradu), odlican rostilj ali se jajare za luk.
Burgeri - Rock'n'Fork, Toster, Irish Pub (ovo je u strogom centru, Toster je najpoznatiji, najveca je guzva i najskuplji cini mi se).
Picerije - Ciao, Savoca, Borsalino (ovde je enterijer kao da si u Srecnim ljudima :) ), Macak u Petrovaradinu.
Brdo onih koncept barova koji imaju neke svoje hrane, to je po meni dosta skupo u odnosu na kolicinu koja se dobije.
I da index :mrgreen: - Maja ili Mirjana na Detelinari
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

User avatar
pertla
Posts: 1059
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby pertla » Sun Mar 24, 2019 4:38 pm

Au brate skoro sve si promasio :)

Giros na detelinari je dobar,ali to realno nije giros
Rostilj u romansi kod futoske pijace,a ako hoce s nogu onda papricica (kod sajmista ili kod vosinog stadiona ili zaricev vajat na bulevaru)
Cevapi moze kod dakca,a banjalucki u gajevoj.
Meni je pica u borsalinu odlicna,svi mi jako hvale palazzo bianco,mada je po meni tu izbor ogroman i nisam probao picu ni iz 5% picerija u gradu.
Za burgere se slazem,a index samo maja,ovo ostalo ne moze da prismrdi :)
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

nscrew
Posts: 36
Joined: Tue Mar 22, 2016 3:09 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby nscrew » Sun Mar 24, 2019 9:16 pm

Odosmo u off.žaromanija kod detelinarske pijace ima jako dobar rostilj i to za smesne pare.svaki dan im stize novo meso i to jako kvalitetno.dobro je sto postoje razne porcije,a mimo toga nisi ogranicen na kilu mesa(mozes uzeti koliko grama hoces)mozes kombinovati koliko cevapa,vesalica,belog...i to ne utice na cenu kao i npr pola porcije pomfrita.toci se samo nektar.porodicna je firma,gazda domacin okrene i on turu.pored svega toga mislim da u ns nisam jeo bolji rostilj

User avatar
pertla
Posts: 1059
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby pertla » Sun Mar 24, 2019 9:29 pm

I od mene preporuka za zaromaniju
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

Banda Descontrolada
Posts: 82
Joined: Sun Sep 30, 2018 2:44 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Banda Descontrolada » Mon Mar 25, 2019 5:58 pm

Ђексара wrote:Ortak pita gde je dobra klopa u Novom Sadu? (restorani, brza hrana...)


Zar Mance u Jevrejskoj.
Vecchie maniere!

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Tilt » Mon Mar 25, 2019 11:26 pm

Meni kad se prijede pljeska, ja standardno špikovanu u bubiju. Jbg, navika neka. Mada se mnogi snebivaju.
Hvala za žaromaniju. Overiće se brzo :)

User avatar
pertla
Posts: 1059
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby pertla » Mon Mar 25, 2019 11:29 pm

Nisam jeo u bubiju sigurno 3-4 godine,ali zadnji put kad sam jeo bilo je skandalozno lose.inace miksujem papricicu(spikovana) i zaricev vajat(gurmanska)
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
друг члан
Posts: 1427
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby друг члан » Tue Mar 26, 2019 6:26 am

Зарићев вајат се јако искварио. Јео сам тамо често,сад га избегавам
Choose Life

axkontra
Posts: 176
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:22 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby axkontra » Tue Mar 26, 2019 8:30 am

pertla wrote:Nisam jeo u bubiju sigurno 3-4 godine,ali zadnji put kad sam jeo bilo je skandalozno lose.inace miksujem papricicu(spikovana) i zaricev vajat(gurmanska)

Био је буби покварио храну пре неког времена контам да га је тада онај боки изгурао са квалитетнијим месом, али једем доста често у бубију код стадиона и роловано бело у сланини је доста добра,шпикована или батак, био сам узимао онај овал већи није као у бокију али је сасвим ок.Боки у краља петра има баш добар роштиљ, само што је све претворио у ресторан а оно сногу је ставио са стране.

User avatar
pertla
Posts: 1059
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby pertla » Tue Mar 26, 2019 10:09 am

odosmo u off totalno...

sad kad i ja motam film, zadnja dva puta u vajatu je pljeska bila skroz prosecna, i jos mi je neko rekao da su i batak sjebali, a bio je najbolji po meni.taman kad su se preselili u novi lokal krece i pad kvaliteta, standardno.

kad je bubi poceo da jede govna, posto prakticno nije ni imao konkurenciju, uleteo mu je boki sa odlicnom ponudom, kvalitetom i cenama.u bokiju nisam dugo jeo "sa nogu" posto su vremenom dizali cene, a nisu ostali na istom kvalitetu, ali sam par puta porucivao vece kolicine i bilo je dobro.
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Џими Заказака » Thu Mar 28, 2019 10:38 am

pertla wrote:I od mene preporuka za zaromaniju


Sigurno najbolja low budget pljeska u gradu. Somun kida, meso miriše na meso (što je retkost danas za pljesku) - top. Slažem se i za gazdu, simpatična glava.

Po meni index u Maji odavno više nije što je nekad bio, sav mi nekako ukuvan, tako da glas ide Mirjani.

Od pica Savoca, vrsta Porto Montenegro (sa pršutom, kidalica).

suburban rebel
Posts: 85
Joined: Mon Apr 25, 2016 10:40 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby suburban rebel » Thu Mar 28, 2019 10:52 pm

Maja i Mirjana izvikani, sendvic/ index se cepa u Kukurikuuu

User avatar
pertla
Posts: 1059
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby pertla » Thu Mar 28, 2019 10:56 pm

Dobar i kukuriku,lepinju/kiflu peku pred tobom,mada tamo uglavnom porucim i kobasicu pa mi je naguraju u index :)
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

несуна реса
Posts: 347
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby несуна реса » Mon Apr 01, 2019 6:32 pm

Мислим да имате адекватну тему за клопу , ал ' ајде :lol:

Што се тиче Прага све сте написали , до јаја је град све препоруке

Истанбул , исто само превише минарета и муслија (кад кажем превише онда стварно мислим на то) , увече у граду доста Руса који цугају ко нездрави , пар пута су помислили на нас да смо Руси па су нас и частили водком као добродошлица и пуштали неки руски реп :mrgreen: иначе превоз је до јаја јефтин , такси као да се возиш у сомбору , фазон од плаве џамије до те главне улице такси нам узме 6е , а има и метро до јаја је са превозом одрађен цео град . Азијски део је много јефтинији , тамо сам се запио у неком локалном пабу па сам јео од неког Курда шкољке из босвора , умало пеглу нисам бацио колико је било љигаво и гадно :mrgreen:
Космет је Србија !

ElPadrino
Posts: 558
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ElPadrino » Tue Apr 02, 2019 7:06 pm

несуна реса wrote:Мислим да имате адекватну тему за клопу , ал ' ајде

Што се тиче Прага све сте написали , до јаја је град све препоруке

Истанбул , исто само превише минарета и муслија (кад кажем превише онда стварно мислим на то) , увече у граду доста Руса који цугају ко нездрави , пар пута су помислили на нас да смо Руси па су нас и частили водком као добродошлица и пуштали неки руски реп :mrgreen: иначе превоз је до јаја јефтин , такси као да се возиш у сомбору , фазон од плаве џамије до те главне улице такси нам узме 6е , а има и метро до јаја је са превозом одрађен цео град . Азијски део је много јефтинији , тамо сам се запио у неком локалном пабу па сам јео од неког Курда шкољке из босвора , умало пеглу нисам бацио колико је било љигаво и гадно


Sta si ocekivao od Istanbula brate, da obilazis manastire ? :mrgreen:
Zezam se malo, stvarno imas taj trip da je hrpa muslimana i onih kapica i kratkih pantalona, ali zamotanih bula nije u tolikoj mjeri, bar sto sam ja dozivio. I stvarno je metropola grad, pa samim tim ima bas svakakvih likova, u smislu raznih nacija i boja. I nama se takodje desavalo da pitaju prvo da l smo Rusi.
Ono sto je meni dosta cudno bilo, ne znam da l ste vas dvojica to primjetili, da nisam upratio neke organizovane turiste tipa austrijanci, svabe ili tipa spanci. Ili recimo kod nas u hotelu su natpisi na ruskom, arapskom, turskom i engleskom. Izgleda da je ovima sa zapada turaka preko glave. :)
U svakom slucaju treba dosta dana da ga obidjes citavog, evo od nas trojice imas tri obilaska i u svakom imas nesto sto ova druga dvojica nisu obisli.
Jos jednom, sve preporuke svima, osim ljudima sto ne podnose islam i mudzase. :mrgreen:


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests