Спортске вести и занимљивости

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
bojan23
Posts: 356
Joined: Fri Feb 05, 2016 10:17 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby bojan23 » Fri Mar 02, 2018 5:47 pm

Evo navedite ime jednog kineskog igraca?
Nece oni uraditi nista za nasih zivota.
З В Е З Д А Л Е !

User avatar
Rođaci
Posts: 3886
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Rođaci » Fri Mar 02, 2018 5:48 pm

http://www.mozzartsport.com/fudbal/vest ... ama/272058

Tevez sasvim iskreno: Kinezi, ne znate, nećete znati ni za 50 godina i nema to veze s parama

scampia
Posts: 68
Joined: Fri Apr 07, 2017 2:21 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby scampia » Fri Mar 02, 2018 5:56 pm

Evropljani ne znate stoni tenis I necete znati ni za 50 godina, a ni za vasih zivota. :mrgreen:

User avatar
fuck_off
Posts: 1017
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby fuck_off » Fri Mar 02, 2018 5:58 pm

Na stanu sve ali kako si iskopao ovu vest od "Četvrtkа 21.septembra 2017. godine" :lol:
Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда

User avatar
Rođaci
Posts: 3886
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Rođaci » Fri Mar 02, 2018 6:04 pm

sećam se tog naslova :mrgreen:

Casual 1989
Posts: 344
Joined: Sun Feb 14, 2016 8:20 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Casual 1989 » Fri Mar 02, 2018 6:56 pm

Главни проблем код њих је што деца нису тренирала фудбал.
@Бојан23 ај ти мени наведи једног нашег што игра амерички фудбал до јаја ??

Нису тренирали фудбал, није ни имао ко да их тренира, као кад би мени дао лопту за нфл и као играј а не знам правила, нисам никада одгледао утакмицу, у суштини не бих се врвтн ни правилно наместио за пикадо да гађам а не нешто овако комплексно.
То је за вас незамисливо јер смо сви као мали проводили сате сваки дан на улици и играли фудбал и сви имамо бар улично знање неко баш почетно е па они немају то, деца се први пут сусрећу са
фудбалском лоптом (можда у школи али то је мизерно мало) не знају да воде лопту праволинијски камоли нешто више !
Сада је отворено брда фудбалских академија типа Арсенал, Милан... где се доводе страни тренери и ради се озбиљно са децом, селектирају се таленти па се са њима ради одвојено...
Ја сам нпр радио у једној средњој школи коју уписују клинци који добро играју фудбал, неки вид селекције. Радио сам са њима 5 пута недељно, да ви видите услове, вештачки терен у школи, од реквизита шта год пожелим значи тражим 4 мала гола, 2 мердевина, 40 чуњева, препреке итд и све добијем, можда делује смешно али верујте ми 70% наших клубова из ПЛС нема ово. Утакмице играмо на стадиону неком огромном, први турнир освојим одем на тај највећи испаднем у полу финалу 1:0. Ови ме славе највећи успех школе, имам слике можда бих могао да окачим...
Ни са једном вежбом коју сам им дао нису имали додира пре мене, а ради се о простим дриловима и станицама.
Сада преко 30 милиона клинаца тренира фудбал е то је оно важно људи они су већ напредовали у том погледу и тренирају их школовани тренери.

Чиме се исто баве, рецимо клуб из Кине плати клубу из Србије да њихов кадет тренира у нашем клубу. То се папрено плаћа али је напредак тог клинца очигледан. Ево сад Раднички Пирот је довео 4 кинеза у омладинску селекцију, двојица су репрезентативци Кине а Раднички Пирот игра Супер лигу, дакле тренираће и играти са највећим талентима нашег фудбала, није мала ствар.

Један клинац из краја стално играо амерички фудбал, терао другаре да играју и временом почео да се истиче. Оснује се клуб у том граду он се прикључи и за две године постане најбољи млади играч америчког фудбала у Србији ! Жива истина.

Зато кажем полако, а они су већ напредовали јер клинци коначно тренирају фудбал и фудбал је почео да их занима, за почетак то је доста.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby čompika » Sat Mar 03, 2018 11:57 am

Nisu kinezi ludi. Važno im je prvo popularizovati fudbal, zato i pucaju tolike pare na igrače. E onda će se iz kvantiteta stvoriti kvalitet, a to će biti za već 15-20 godina. Upravo ti klinci što sad imaju 6-7 godina i kreću.

User avatar
pustinjska lisica
Posts: 434
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:16 pm
Location: Пјонгјанг

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby pustinjska lisica » Sat Mar 03, 2018 12:03 pm

Иако звучи логично то што причате, ја ипак делим мишљење Тевеза да ни за 50 година неће знати да га играју. Наравно можда за то време, по закону великих бројева, изнедре неког играча светске класе, али ће то пре бити изузетак него правило. Живи били па видели.
У реверу носим марамицу белу ја,
свака мене фрајла, свако ме девојче зна,
кад год ја сретнем лепе цурице целу им дадем,
а оне викну дај дуплирај душице.

марамица маркизет, мене воли цео свет
марамица маркизет, мене воли цео свет

tizlabor
Posts: 498
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby tizlabor » Sat Mar 03, 2018 2:26 pm

Da se is kvantiteta radja kvalitet,Rusija bi imala dva Mesija I tri Ronalda.Usa bi imala vise titula of Svaba.

User avatar
lost&found
Posts: 1110
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby lost&found » Sat Mar 03, 2018 3:29 pm

tizlabor wrote:Da se is kvantiteta radja kvalitet,Rusija bi imala dva Mesija I tri Ronalda.Usa bi imala vise titula of Svaba.

Da im je taj sport prioritet onda bi mogao da primenis to pravilo. Amerima fudbal ide tek posle bejzbola, NFL-a, basketa i hokeja. Da ih to vise zanima, vise ljudi bi se bavilo time, i onda bi verovatno isplivao i kod njih talenat - pogotovu sto u Americi pola nacije vuce korene iz Evrope i Latinske Amerike, dakle genetski preduslov imaju, al ih prosto fudbal tolko ne zanima. Mislim i da je s Rusima slicna situacija

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby ultrastito » Sat Mar 03, 2018 4:11 pm

kod njih je to i dalje sport za devojcice u osnovnoj skoli.

jebo ih soker
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby хајка » Sat Mar 03, 2018 4:25 pm

Amerima je fudbal dosadan iz vise razloga, najveci razlog je nezamislivo im je da se mec igra 90 minuta i da se zavrsi 0:0 a drugi je foliranje i izlezavanje igraca po travi.

I jedno i drugo meni smeta kod fudbala. Ako je 0:0 obe ekipe treba da dobiju 0 bodova u prvenstvu a ne bod.

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Занемарујем тактику » Sat Mar 03, 2018 9:16 pm

хајка wrote:I jedno i drugo meni smeta kod fudbala. Ako je 0:0 obe ekipe treba da dobiju 0 bodova u prvenstvu a ne bod.

Кад ово каже нека девојчица онда и могу да разумем, али да неко овако лупа глупости на навијачком форуму. :roll: А иначе и бејзбол се може завршити 0:0 после 9 ининга игре, а то може потрајати и неколико сати.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby brucelee » Sat Mar 03, 2018 9:52 pm

вала баш...гледао сам више занимљивијих утакмица где је резултат био 0-0, него сијасет утакмица досадних где су бивали постигнути голови... Уосталом коме је занимљивије то, ено Пикси добио Канавара 5-4 :mrgreen:

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Kibiców » Sat Mar 03, 2018 11:49 pm

хајка wrote:Amerima je fudbal dosadan iz vise razloga, najveci razlog je nezamislivo im je da se mec igra 90 minuta i da se zavrsi 0:0 a drugi je foliranje i izlezavanje igraca po travi.

I jedno i drugo meni smeta kod fudbala. Ako je 0:0 obe ekipe treba da dobiju 0 bodova u prvenstvu a ne bod.
Sad se setih nekog intervijua, Sekularac. Objasnjava upravo to, fudbal tamo. Kaze lik tu se najbolje potvrdjuje ona moja prica da su Ameri glupi i ograniceni. Oni mogu samo da igraju sport gde se koristi ruka. Gde se koristi noga ne.
Pita ga voditelj da objasni, kaze Seki, od mozga do noge je najduzi put. Ne mogu oni toliko da misle, narocito toliko brzo da bi reagovali. Oni mogu ovo sa rukom. To je dosta blize. Seki car

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Nexon
Posts: 2412
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Nexon » Sat Mar 03, 2018 11:52 pm

čompika wrote:Nisu kinezi ludi. Važno im je prvo popularizovati fudbal, zato i pucaju tolike pare na igrače. E onda će se iz kvantiteta stvoriti kvalitet, a to će biti za već 15-20 godina. Upravo ti klinci što sad imaju 6-7 godina i kreću.


Амери су слично радили, доводили од Пелеа до Анрија и Бекама, да би популаризовали игру кроз МЛС. Јесу дигли популарност али не мислим да су задовољни резултатима. Чак им је ФИФА омогућила да се стално пласирају преко великог броја места у КОНКАКАФ(што сада нису успели, што доста говори). Слично сада ФИФА ради за Кинезе, сигурно ће Кинези подићи ниво али нисам сигуран да ће бити бољи од Јапана и Ј.Кореје дугорочно.

Руси имају велику традицију фудбала.
Лав Јашин се налази у идеалном тиму 20. века. СССР је од 1945 до појаве "тоталног фудбала" био изузетно јак. Узео је једно Европско, ОИ(које су тада биле јаче него данас), играли завршнице СП. Онда се нису прилагодили променама, као ни ми, и све до половине осамдесетих се патили а онда опет дошли у врх. Тако су играли финале ЕП у Немачкој 1988 са чувеном холандском генерцаијом(ван Бастен, Куман, Гулит), коју су победили у групи. Онда је уследио распад државе.

Данас Руси имају одличне услове за развој, имају коначно лове, али проблем су тренери и хронична недисциплина клубова и репрезентације.

Nexon
Posts: 2412
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Nexon » Sun Mar 04, 2018 12:05 am

Kibiców wrote:
хајка wrote:Amerima je fudbal dosadan iz vise razloga, najveci razlog je nezamislivo im je da se mec igra 90 minuta i da se zavrsi 0:0 a drugi je foliranje i izlezavanje igraca po travi.

I jedno i drugo meni smeta kod fudbala. Ako je 0:0 obe ekipe treba da dobiju 0 bodova u prvenstvu a ne bod.
Sad se setih nekog intervijua, Sekularac. Objasnjava upravo to, fudbal tamo. Kaze lik tu se najbolje potvrdjuje ona moja prica da su Ameri glupi i ograniceni. Oni mogu samo da igraju sport gde se koristi ruka. Gde se koristi noga ne.
Pita ga voditelj da objasni, kaze Seki, od mozga do noge je najduzi put. Ne mogu oni toliko da misle, narocito toliko brzo da bi reagovali. Oni mogu ovo sa rukom. To je dosta blize. Seki car

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka


Амери су арогантни, не као Енглези, који играју само оно што су они развили попут фудбала, рагбија, крикета. Једноставно Енглезима је било испод части да играју спортове својих колонија попут кошарке и споротва који су настали из "њихових" спортова попут рагбија(амерички фудбал) и једног спорта који има корене у крикету и бејзболу.
Амери нису тако задрти као Енглези али не воле да играју нешто увезено са стране а да нису први.
То се види у хокеју. Он је популаран али никада ни близу НФЛ или НБА јер Канађани и Руси доминирају историјски у хокеју.

Фудбал није сигурно мање динамичан од бејзбола а бејзбол је пре појаве телевизије био симбол САД. То се проенило јер је амерички фудбал телевизијски спорт и то је утицало на промену популарности од 1945.

Амери су лоше прошли на СП 1950 и након тога је пала популарност за фудбалом а они не воле када губе.
Дакле, нису глупи или тако нешто. То је другачији начин размишљања од нашег.

tizlabor
Posts: 498
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby tizlabor » Sun Mar 04, 2018 12:12 am

sve to ne menja cinjenicu da ce recimo jedna Belgija koja ima 100 puta manje stanovnika od Kine,i koja u fudbal ulaze 100 puta manje nego Kina,u narednih 50 godina tu istu Kinu natrpavati sa po bar 3 komada.
Kao sto ce kinezi u narednih 50 godina da dobijaju belgijance u ping pongu.

nekom vako nekom nako-kinezi neznaju lopte.

tizlabor
Posts: 498
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby tizlabor » Sun Mar 04, 2018 12:56 am

A svi znate kako funkcionise danasnji fudbal,pogotovu u Engleskoj(gde se sve vrti oko para)i zar mislite da vec sada nebi trebao da postoji taj jedan solidan Kinez koji igra kod njih.
Znaci solidan nista specijalno,samo da nije Gobeljic ili Srdja Knezevic recimo,tipa da zna osnove:ovo su nasi,ono su njini,ono je sudija sa njim u fino,ovo ti je ofsajd itd.
Kupili bi ga odma,turili bi ga negde gde nemoze da zasere mnogo tipa na beka(ako imas Vertongena i Aldervilda na stoperima i Musu jebenog Dembelea na zadnjem veznom,beka moze da igra i Aleksandar Vulin),i taj bi pocinjo svaku i na klupskom kalendaru bio bi januar.
Al bi zato narucio jedno 100 miliona njegovih dresova,i na svakoj utakmici kuci bi imao jedno 4000 njegove rodbine u publici.
Pa turneja po Kini,pa se Kinezi sedam dana slikaju sa njim,pa posle dodju one devojke ko na svadbi pa traze kineze da im prodaju slike po deset maraka,pa onaj oce dve onaj oce tri,pa puta puta pa ihaaaaaaaaaaaa samo nogom u guzicu.
Mladjan Dinkic and Miroljub Labus likes this.
Pa nasli bi ga van kine i doveli u svoje mladje kategorije da ga oni obuce,jer u Kini sa mladjim kategorijama verovatno radi neki komesar ce ka se ka Kine.
Neeeeemaaaaa taki,jer Kinezi neznaju lopte.

User avatar
Rođaci
Posts: 3886
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Rođaci » Sun Mar 04, 2018 1:02 am

al Koreja zna
Park Đi Sung bogotac
trpaj najodvratnije govno od kluba na svetu



Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests