Вечити ривали - вести и дискусија

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Вини Џонс » Fri Oct 28, 2016 8:47 pm

Casual lads wrote:Jel moze neki link za basket veceras?!


http://www.batmanstream.com/panathinaikos-vs-crvena-zvezda-live-stream-414524.html

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Кудрави Гаучос » Mon Oct 31, 2016 7:50 am

Данас је 20 година од најдраже утакмице на којој сам био.

Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby riper » Mon Oct 31, 2016 8:56 am

Jebote, ladno 20 godina proslo od ovoga. Secam se i ja te utakmice. Pre toga smo eliminisali Kajzerslautern i to nakon izgubljenog derbija na Marakani od 3:1. Protiv Kajzera mi je bila prva megautakmica, da bude onakvo ludilo. Secam se zvucnici i navijanje se vodi sa atletske staze. U poluvremenu smo ucili pesmu "U srcu mome zivis samo ti, Zvezdo moja ljubavi, o tebi pevam o tebi sanjam, samo tebe volim ja". Hit veceri je bio "Idu cete srpskog puka pusice nam Pavel Kuka".

Pred Barsu smo igrali sa Vojvodinom na Marakani. Ulaz je bio besplatan, pa je prvi put od raspada SFRJ, na jednoj domacoj utakmici bilo oko 40.000 ljudi. Tada je i nastalo ono "Barselona ima jednu manu, popusice kurac na Balkanu".

Secam se da je za Barsu karta bila 30 dinara, platio sam je 50 i dobro prosao, jer su tapkarosi trazili 80 i vise kinti. Secam se dok smo slavili gol, na semaforu pise 1:1, ne znam da li je 10 ljudi na stadionu izvalilo da smo uopste primili gol.

Secam se da smo te sezone, kada smo imali i Dekija i Pericu i dosta jak tim, ponovo izvisili za titulu. Ako neko misli da je Toletovo vreme bilo najmracnije, nista manje lose nisu bile ni te 90te. Dilovi Arkan/Zeka, "mi tebi bodove za titulu, ti nama kup" i slicni fazoni, mnogi su zaboravili.

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Кудрави Гаучос » Mon Oct 31, 2016 10:57 am

Да, да... Хартс, Кајзер, па Барса.. Био сам на маси утакмица после тога у ових 20 година, био сам и пре, али тај осећај, који сам као клинац од непуних 16 година, имао на Маракани те вечери узалуд тражим до данас, као наркоман први флеш. Сећам се, после Кајзера, репортер на Евроспорту је након скраћеног снимка рекао отприлике нешто у стилу "ово може бити историјска утакмица, можда смо присуствовали повратку велике Црвене звезде на европску сцену." Ех. Осећај пред меч је био невероватан, читава држава је буквално цупкала чекајући, наслов у Журналу "Два нула много није, Маракана тајну крије", Џајићеве пословично смирујуће изјаве, најаве највећег циганског навијачког спектакла до тада... Од тренутка када сам ушао на стадион па до изласка све ми је деловало као неки сан, прави Роналдо, тада звезда у успону, лик који је неколико недеља пре тога постигао гол као Марадона онај 1986, Робсон му устао и аплаудирао, излази на терен сам пола сата пре меча и цео стадион му звижди до пуцања бубних опни, на Северу неко донео венац са његовим именом, Фиго, Луис Енрике, Гвардиола, Стоичков, Блан...Ђовани. Кореографија која је буквално запрепастила све нас на стадиону, јер тако нешто до тада ни приближно није направљено, крцате трибине, лудница... И она Звезда са Перицом, која почиње да игра фудбал с њима... Вођство, невероватан делиријум, и онда Ђовани, гол који је видело можда 5-6 хиљада од 70так колико је било на стадиону, и ја међу њима, али нико од нас није веровао да је оно регуларан гол и да се то стварно дешава.. После тога смо их буквално демолирали, оно говно од Грабера нам није судио бар један пенал, статива, шансе, невероватни Бајија који све скида... Јбг, и поред свега сам изашао срећан са Маре, убеђен да је онај лик са Евроспорта био сасвим у праву. Ех.

Image
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby brucelee » Mon Oct 31, 2016 12:40 pm

Ako postoji pet tekmi iz tog mog perioda zivota kad sam imao 10tak i vise godina to bi bilo ovim redom:

1. 100ti derbi (1995. crveno nebo nad Beogradom,neverovatan osecaj,filing,navijanje,atmosfera...na kraju i pobeda)
2. Kajzer (Deki Stankovic!)
3. Barsa (Sveeeee)
4.Dinamo Kijev (nedelju dana ranije pred taj revans,histerija opsta,liga sampiona i na kraju 10 dana slabog spavanja i budjenja sa jezom zbog neprolaska dalje)

Sto se tekme sa Barsom tice to je nesto sto ne znam,zaista spektakl koji verujem nece se dugo ponoviti. Prvo dolazi ti ekipa koja je tad bila u top 3 na svetu, znam ljude koji nisu navijaci Zvezde a cekali su u redu po 12 sati da uzmu kartu,na moje pitanje sto? Pa dolazi Ronaldo,da ga vidimo uzivo.

Koreografija,navijanje,sama Zvezdina igra,gde smo ih mleli,jurili...zaista jedna odlicna godina i pitanje je da nismo naisli na Barsu dokle bi dogurali,sigurno bi u najmanju ruku prezimeli u evropi sto je bila misaona imenica dugo u nasem srpskom fudbalu. I znam da iako smo ispali bili smo ponosni na klub,igrace.

User avatar
EvoksPGD
Posts: 119
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:44 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby EvoksPGD » Tue Nov 01, 2016 1:39 pm

Kad niste ušli u LŠ protiv Dinamo Kijeva, nećete nikad.
Razmačinji stolove, počinje šiz...

http://crno-bela-nostalgija.blogspot.rs/

User avatar
lost&found
Posts: 1110
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby lost&found » Wed Nov 02, 2016 6:31 am

EvoksPGD wrote:Kad niste ušli u LŠ protiv Dinamo Kijeva, nećete nikad.


sto jes, jes, nazalost

User avatar
Grobar do groba
Posts: 245
Joined: Sun Feb 07, 2016 12:42 pm
Location: Barajevo

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Grobar do groba » Wed Nov 02, 2016 8:53 am

EvoksPGD wrote:Kad niste ušli u LŠ protiv Dinamo Kijeva, nećete nikad.


Glazgov Rendzers im je mozda bio i jos veca sansa nego Kijev.A tek nama sugava Artmedija...
Do neba volimo te mi,i pevamo ti svi,da jedini si klub na svetu celom....PFK

User avatar
Пери
Posts: 445
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:53 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Пери » Wed Nov 02, 2016 5:37 pm

Artmedia je poslednji put da sam plakao zbog neke utakmice...

Ali zato APOEL kad je Moreiri umrla keva? Kad ga je dao u 3 minutu mislio sam da ce biti mrtvih :mrgreen: Mozda i najbolji fudbal na kom sam bio (da nije derbi)


User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Мићара » Wed Nov 02, 2016 5:58 pm

А звезда проше сезоне дупло квалитетнији тим од партизана са 20+ победа без пораза...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby brucelee » Wed Nov 02, 2016 9:47 pm

Grobar do groba wrote:
EvoksPGD wrote:Kad niste ušli u LŠ protiv Dinamo Kijeva, nećete nikad.


Glazgov Rendzers im je mozda bio i jos veca sansa nego Kijev.A tek nama sugava Artmedija...


Ne bas...

Prvo od Rendzera smo pukli tamo 1:0. dok smo sa Dinamom igrali na strani 0:0, imali smo timcinu, ali je i Dinamo te godine cini mi se dosao fazon do polufinala LS. Dok Rendzers smo jebiga jurili od starta i osim Burzine sanse nista drugo nismo koliko se secam imali.

A protiv Dinama smo odigrali solidnu tekmu,poveli to je bio haos,znaci slavilo se skoro,ovi izjednacili i na kraju odose oni u LS. Mislim tu je to negde,ali mnogo veca euforija,nada,zelja,na kraju i realnost je bila na toj sa Ukrajincima. Isto ta tekma sa Dinamom ce mi ostati u secanju posto je bilo doba kad se terao Sloba i toj utakmici je prethodila i opsta tuca sa Torpedom kad je murija upala na sever i bila je danima fama da ce se prekinuti utakmica i da ce se opet to isto ponoviti i da ce biti opsti metez ako se bude skandiralo protiv Slobe, uglavnom kad je bilo vec jasno da smo ispali u tom nekom 94 minutu ceo stadion je poceo da skandira protiv Slobe.

To smo igrali fazon 23.avgusta,znam da sam do skole 1.septembra se budio u sred noci sa podsecanjem da nismo prosli i osecao tugu i jezu,svako jutro kad sam ustajao je bilo ono jebote nije ruzan san. Naravno to se spojilo sa nevoljnim polaskom u skolu ali imperativ je bio na ispadanju iz LS.

Bila je mnogo veca euforija...

User avatar
pertla
Posts: 1060
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby pertla » Wed Nov 02, 2016 10:37 pm

mi smo ispali jos u kijevu, ako se dobro secam pjana se ispromasivao za sve pare
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Чомбе » Thu Nov 03, 2016 12:16 am



О овоме смо недавно полемисали овде. И како минус у Партизану, а толике паре узесте само од Уефе, а где су продаје играча, рекламе, тв права, улазнице, спонзори...за све те године играња европе? Реално већи је криминал код вас него код нас ако се преброје покрадене паре.

User avatar
Grobar do groba
Posts: 245
Joined: Sun Feb 07, 2016 12:42 pm
Location: Barajevo

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Grobar do groba » Thu Nov 03, 2016 9:07 am

brucelee wrote:Ne bas...

Prvo od Rendzera smo pukli tamo 1:0. dok smo sa Dinamom igrali na strani 0:0, imali smo timcinu, ali je i Dinamo te godine cini mi se dosao fazon do polufinala LS. Dok Rendzers smo jebiga jurili od starta i osim Burzine sanse nista drugo nismo koliko se secam imali.

A protiv Dinama smo odigrali solidnu tekmu,poveli to je bio haos,znaci slavilo se skoro,ovi izjednacili i na kraju odose oni u LS. Mislim tu je to negde,ali mnogo veca euforija,nada,zelja,na kraju i realnost je bila na toj sa Ukrajincima. Isto ta tekma sa Dinamom ce mi ostati u secanju posto je bilo doba kad se terao Sloba i toj utakmici je prethodila i opsta tuca sa Torpedom kad je murija upala na sever i bila je danima fama da ce se prekinuti utakmica i da ce se opet to isto ponoviti i da ce biti opsti metez ako se bude skandiralo protiv Slobe, uglavnom kad je bilo vec jasno da smo ispali u tom nekom 94 minutu ceo stadion je poceo da skandira protiv Slobe.

To smo igrali fazon 23.avgusta,znam da sam do skole 1.septembra se budio u sred noci sa podsecanjem da nismo prosli i osecao tugu i jezu,svako jutro kad sam ustajao je bilo ono jebote nije ruzan san. Naravno to se spojilo sa nevoljnim polaskom u skolu ali imperativ je bio na ispadanju iz LS.

Bila je mnogo veca euforija...


Jeste,jeste,u pravu si,to stoji,samo i Glazgov R. je ipak bio daleko daleko slabija ekipa u ondosu na Dinamo K. te sezone,onaj Glazgov R. sem gola Naco Nova nije pokazao bio apsolutno nista drugo vredno pomena u tom dvomecu.
Do neba volimo te mi,i pevamo ti svi,da jedini si klub na svetu celom....PFK

User avatar
Grobar do groba
Posts: 245
Joined: Sun Feb 07, 2016 12:42 pm
Location: Barajevo

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Grobar do groba » Thu Nov 03, 2016 9:08 am

Пери wrote:Artmedia je poslednji put da sam plakao zbog neke utakmice...

Ali zato APOEL kad je Moreiri umrla keva? Kad ga je dao u 3 minutu mislio sam da ce biti mrtvih :mrgreen: Mozda i najbolji fudbal na kom sam bio (da nije derbi)


Za Artmediu sam isplakao kisu suza bukvalno,i to tek kad sam dosao kuci sa tekme,zlo koji filing je bio tad,kad se setim i dan-danas nije mi dobro :D
Do neba volimo te mi,i pevamo ti svi,da jedini si klub na svetu celom....PFK

User avatar
Rođaci
Posts: 3886
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Rođaci » Thu Nov 03, 2016 9:17 am

Чомбе wrote:О овоме смо недавно полемисали овде. И како минус у Партизану, а толике паре уесте само од Уефе, а где су продаје играча, рекламе, тв права, улазнице, спонзори...за све те године играња европе? Реално већи је криминал код вас него код нас ако се преброје покрадене паре.


a odakle vam pare za igrače?

User avatar
друг члан
Posts: 1428
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby друг члан » Thu Nov 03, 2016 9:18 am

Вучић дао
Choose Life

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Чомбе » Thu Nov 03, 2016 9:56 am

Rođaci wrote:a odakle vam pare za igrače?


Које играче мајке ти? Доводимо годинама полу идиоте без обештећења, остајемо им дужни, на крају нас сви туже, а ови домаћи мученици нам сви опраштају дугове или склапају договоре да се одложи исплата за следећу годину и тако у недоглед.

Боље се запитај зашто ви НЕМАТЕ паре за играче :)

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Кудрави Гаучос » Thu Nov 03, 2016 10:57 am

Oдакле нам паре за Сикиму, Орландо Меџика, ко је послао државног супер-галеба да киднапује Вегунског из Ла Mасије, зашто је Супић одбио понуду Манчестера и дошао код нас, где је Христова рука.. Много питања, мало одговора.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests