Сеобе

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Сеобе

Postby Kibiców » Fri Jan 11, 2019 11:35 pm

To me i plasi.Hvala brate puno

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

svuda.prisutan
Posts: 546
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Сеобе

Postby svuda.prisutan » Fri Jan 11, 2019 11:47 pm

Raspitaj se, sigurno nije lako. Ali verujem da je izvodljivo ako dobijes radnu vizu, ako si prijavljen tamo. Ako ostanes ovde, kajanje ti ne gine sto nisi bar probao, a ako probas, manje su sanse da ces se pokajati.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Сеобе

Postby Brdja » Sat Jan 12, 2019 12:12 am

Spajanje porodice može sigurno. Za Nemačku je npr potrebno da možeš sa svojom platom da izdržavaš sve koje dovodiš tj ženu i decu, da imaš stan odgovarajuće veličine i da žena ima početni nivo jezika položen.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Сеобе

Postby Rođaci » Sat Jan 12, 2019 12:14 am

ima dobar kanal na Tjubu o životu gastarbajtera u Norveškoj, baci pogled
https://www.youtube.com/channel/UCyltsn ... wog/videos

mislim da tip odgovara i na komentare, pa probaj da pitaš ponešto

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Сеобе

Postby Kibiców » Sat Jan 12, 2019 12:14 am

Hvala ljudi svima

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Сеобе

Postby Далтон » Tue Jun 18, 2019 5:55 am

Веровали или не, Лондонистан. А и ко им jебе матер колонизаторску окупаторску жвалаву.

(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
grobarizsrpske
Posts: 188
Joined: Sat May 07, 2016 9:27 pm
Location: Република Српска

Re: Сеобе

Postby grobarizsrpske » Sat Dec 14, 2019 5:47 pm


ElPadrino
Posts: 517
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Сеобе

Postby ElPadrino » Fri Jun 26, 2020 12:48 pm

Vjerujem da je ovo prikladnija tema za moje pitanje.. Ako bude slab odziv, s ozbirom da je ista - zamrla, pisacu i na 'putovanja - pitanja saveti iskustva". :mrgreen:

Uglavnom, u prici sa nekim drugarima, dosli smo do toga da na ovim preko - okeanskim brodovima postoje i odredjena zanimanja za raditi vezano za programiranje internet i te fore, ali nisam dosao direktno (jos uvijek) do ljudi koji su bili na brodu da mi kazu informacije iz 'prve ruke', pa da pitam ovde, znam da je forum po pitanju savjeta velikodusan.

Zanima me da li je neko malo bolje upucen, da li je cak neko i radio slicne poslove ? Koliko sam shvatio u pitanju je odrzavanje internet mreze, rutera i slicnih stvari, sto je usko povezano sa mojom profesijom, pa me zanima kakve su tu opcije ? Koliko je tesko upasti uopste na takav posao, sta treba 'ponuditi' u CV, kakva diploma, kako ih uvjeriti da ste bas za taj posao, kakav je kes i slicni 'tips and tricks' kao sto bi rekla ova nasa omladina. :lol:

Hvala unaprijed svima.

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Сеобе

Postby Opie » Thu Feb 04, 2021 11:02 am

U sta se UK pretvorila ....



Dakle komšije te prijave ako te vide da si u kuci sa više od 6 ljudi ,policija odmah dolazi itd. Uzas !Kod mene gde zivim bili su Covid Marshalls ,neki smesni ljudi koji setaju gradom u fluroscentnim prslucima i opominju ljude . Street Rangers :mrgreen: ljudi koji nisu mogli da budu cak ni šegrti u Policiji . Onda ako sedneš na klupu sa nekim dolaze,trče ka tebi ,opominju ,pokušavaju da budu neka vrsta SSovaca što u principu i jesu ,samo što su na drugoj strani palete boja . Zato sam se i vratio ovde dok sve ovo ludilo ne prodje .

ex-Pop Djujic

Синдикат
Posts: 126
Joined: Fri Feb 22, 2019 7:52 pm

Re: Сеобе

Postby Синдикат » Mon Feb 08, 2021 4:18 pm

И код нас имаш исто такве, који нису могли да буди ни шегрти у полиццији. Само код нас имају службеми налаз. А не служе апсолутно ничему

ElPadrino
Posts: 517
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Сеобе

Postby ElPadrino » Mon Feb 08, 2021 5:15 pm

U šta se pretvorila ta demokratska Evropa. Jebene demonske tvorevine, tek se sada to vidi kada su spale maske. Naš komunizam je mila majka za ovo. Dodiče razbaci još malo izdetaljisanih ovakvih priča, koliko sam upratio oni su ovim tzv. lokdaun -ima već par mjeseci, kod nas su jednom uradili, drugi put pokušali i tu se završilo otprilike.

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Сеобе

Postby Opie » Tue Feb 09, 2021 12:36 pm

Mene je Kovid sačekao na jednom Ostrvu po imenu Isle of Scilly ,i grad pod imenom Hugh Town.Ostrvo je južno od Grofovije Kornvol i nekih 14 minuta sa avionom od aerodroma koji se zove Kraj Zemlje .Mi smo u Februaru znali da nećemo otvoriti Hotel ,nakon što smo ga pripremali oko 5 meseci pre tog ,renoviranje itd. Uglavnom su ostrva u Velioj Britaniji bila prva zavorena na neki način ,pošto su se ljudi plašili da će se bolest proširiti velikom brzinom i će desetkovati stanovništvo . Dakle Jersey,Guernsy ,Isle of Scilly i Isle of Man.Vratio sam se sredinom Marta kući u Notingem i onda je počelo prvo zaključavanje .April i Maj ništa nije radilo i bilo je dosta konfuzije. Ljudi su kupovali panično toalet papir, konzerviranu hranu itd. bukvalno mogao si da dodješ u prodavnicu oko 17 časova i ne bi imao ništa da kupiš....osim alkohola. U to vreme jedini problem za mene je bio da li će Tiger king da ubije Karol Baskin ,pošto sam uživao čari Furlough šeme . Dakle vlada UK ti plaća 80%plate svakog zadnjeg radnog dana u mesecu ,a ti sediš kući i blejiš .Onda su krenule ostale socijalne pomoći od vlade itd. Kad sam zapatio Kovid u Novembru prošle godine,dobio sam 500 funti za moju izolaciju od 10 dana i besplatan test ,pošto naravno nisam mogao da idem na posao. Izdržao sam da sedim kući do leta ,pare kaplju i zaradjuješ koliko i da radiš .April maj 2020,nisu ni autobusi vozili koliko se sećam .Onda sam našao posao u bolnici u Notingemu pod nazivom QMC ,a u junu je to zaključavanje olakšano i ljudi su počeli da izlaze vani .Pabovi su bili otvoreni u Julu i avgustu koliko se sećam i sve je bilo okej . Prodavnice,Hoteli ,kazino itd sve je bilo manje više okej. Onda se nešto desilo i nekome je palo napamet da zaključa ostrvo tj englesku .Mislim da je Vels od početka zaključan dakle skoro godinu dana ,a takodje i Škotska .Onda je krenulo sa ovim apsurdima ,tipa ne možeš da otvoriš pab osim ako ne služiš hranu ,ili ne smeš da se kupaš u bazenu ,ili nema grudvanja ako padne sneg,nema sedenja na klupama ,nema odlazaka kod prijatelja i tako dalje.Ja sam mislio iskreno da će se Englezi pobuniti ,ali niko ništa da kaže. Onda je to preko noći postalo zakon po kome mogu da te gone,a komšije su počele da prijavljuju komšije . Onda je bilo kao nešto malo opet otvoreno,tipa prodavnice i teretane i onda su govorili da za Božić ne smeš da ideš da se vidiš sa porodicom ,onda su opet krenule prijave,hapšenje ,drakonske kazne i opet komšije na komšiju su se okrenule. Ljudi postali depresivni ,počeli da piju ,samoubistva se dešavaju a ekonomija propada.Bankrot prodavnica tipa naših Robnih Kuća, ljudi svuda traže posao a vlada sve više i više pritiska i gnječi. Onda su krenuli sa vakcinama,i nama su u Bolnici rekli da moramo da se cepimo .Ja rekao ne mogu više ovako pošto me je baš steglo u duši nekako,i za njihovBožić sam došao u BG.Bio jedan jedini let taj dan , i to je bio let za BG u 4 popodne. Let je bio pun ,bez ijednog slobodnog mesta.

Gledajući našu zemlju i UK ,ljudi moji verujte mi da smo mnogo normalniji,i mnogo više demokratski naklonjeni od njih .Ovde imaš kakvu takvu alternativu na tv ,i imaš slobodu da odeš u kafić, teretanu ,muzej . Tamo to nema ,samo se iste vesti vrte 24h . To je neko ,hipnotičke stanje hipnotičke vesti tipa pogedajte gde danas u Engleskoj ima najviše žrtava kovida , ili danas je toliko hiljada ljudi obolelo i non stop se samo to vrti.Meni je sve bilo jasno u Decembru kad sam video mog najboljeg druga ,sa kojim sam proveo više vremena nego sa mojom bivšom devojkom ,i kad sam prišao da ga zagril i da se rukujemo ,jednostavno me je pogledao ko da sam mu upravo ubio psa, i čoek se samo udaljio od mene i rekao mi ne ne smeš da me diraš udalji se .Eto....to je živa istina. Onda takodje kad sam počeo da radim u bolnici nisam smeo da idem u kuću kod roditelja kod moje bivše i njoj je isto bilo zabranjeno da dolazi kući,pošto je živela u mom stanu sa vremena na vreme.
ex-Pop Djujic

lukabrasi
Posts: 258
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Сеобе

Postby lukabrasi » Tue Feb 09, 2021 4:39 pm

Ozbiljna bolest i posle neka neko kaze da nije sve neka zavera...

ElPadrino
Posts: 517
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Сеобе

Postby ElPadrino » Wed Feb 10, 2021 3:37 pm

Razvuci još šire dodiče. :) Ne znam za ostale, znam da je bilo i zlonamjernih komentara, ali meni je zanimljivo čitati ove tvoje putešestvije, dešavanja i svašta nešto.. Sjećam se da je prije ispala frka oko onog hotela negdje u Africi da su te prozivali da lažeš, ali meni ne djeluje tako. Kakav si sad hotel planirao i šta ti se sad desilo sa tim ?

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Сеобе

Postby Opie » Thu Feb 11, 2021 11:22 am

Nije bilo zlonamernih komentara, ili ih ja nisam prihvatio kao takve. Ja sam dobio negativne komentare kad sam rekao da mi se svidja kako Hrvatska igra fudbal na SP. :mrgreen:
ex-Pop Djujic

User avatar
жабац
Posts: 612
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Сеобе

Postby жабац » Sat Feb 13, 2021 9:55 am

Усташо :mrgreen:


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests