Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Tue Mar 05, 2019 6:35 pm

Brate najbolje ti oba ako ides kolima. Iz Ljubljane do Trsta stignes za sat i po' maks.

User avatar
grobarizsrpske
Posts: 188
Joined: Sat May 07, 2016 9:27 pm
Location: Република Српска

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby grobarizsrpske » Tue Mar 05, 2019 8:54 pm

Неко ишао у Фиџи или Сент Пијера и Мигелона? Процедура? Цијена?

User avatar
st.vuki
Posts: 389
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:33 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby st.vuki » Wed Mar 06, 2019 10:13 am

Трипко wrote:Где је најбоље купити карте на лицу места за Аја Софију, Топкапи палату и Галата кулу у Истанбулу а да се не чека ред за то? По нету сам истраживао и неко каже археолошки музеј код Аја Софије, свака помоћ ми би добродошла од људи коју си били тамо.
Капирам да је на лице места боље купити него преко агенције, пошто они узимају поприличан проценат за то.
Tesko ces negde kupiti karte za to a da ne cekas red. Redovi umeju da budu po 200 300metara,a opet ako te mrzi da cekas ovi te oderu iz agencije. Kako god okrenes najebo si

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby lost&found » Wed Mar 06, 2019 2:27 pm

Kolko dana je ok za Prag? 3-5 kontam?

chevanton
Posts: 101
Joined: Mon Sep 18, 2017 2:04 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby chevanton » Wed Mar 06, 2019 2:43 pm

Ako imas para i vremena idi 5 dana najmanje prelep grad ima svasta da se vidi,cene korektne.

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby lost&found » Wed Mar 06, 2019 2:59 pm

hvala!

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby 1958 » Sat Mar 09, 2019 11:57 pm

odio puro wrote:Bratijo Vas savet prva nedelja aprila Trst ili Ljubljana,pre svega neki soping? Svakako idem na jednu od tekmi da li Olimpija ili Triestina,jos ne znam



na pola sata od trsta imas palmanova outlet
Често одем до на село

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby lost&found » Thu Mar 14, 2019 10:02 am

Bio neko na Malti?

ElPadrino
Posts: 526
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ElPadrino » Mon Mar 18, 2019 4:47 pm

lost&found wrote:Kolko dana je ok za Prag? 3-5 kontam?


Tri minimalno. Caroban grad, da ljudi nisu tako obuceni rekao bih da je neka 1523 godina. Nerealno ocuvan, nije ni cudo kad nisu ratovali (otvoreno) par stotina godina.
Ako si u tom gasu, grad je dosta liberalan i postoje kofi sopovi, dok sam bio tamo vodic nam je rekao da su i teze gudre opustencija.
Ako gotivis jazz, kazu da je Prag grad jazz a, imas hrpu nekih manifestacija, svirki, restorana i pabova koji furaju jazz. Cak ima i neko krstarenje Vltavom sa jazz svirkom.
Te neke glavne gradjevine i turisticke fore mozes obici za neka 3 dana, ali ako si ljubitelj muzeja i slicnih stvari mozes produzit i na 5. :)
Prenesi utiske.

Vezano za ovog decka sto je pitao za Istanbul, skoro se vratio, placali smo Aja Sofiju i Topkapi palati po 15e, mada u Topkapi palati mislim da ima jos jedan muzej Harema, kao gdje su sultani okupljali carstvo zena. :) Pred Topkapi palatom nisam vidio neke guzve, ali pred Aja Sofijom je haos. Jedno 200-300 ljudi sigurno, a mi sa agencijom smo ulazili na poseban ulaz, tako da ti je bar za Aja Sofiju bolja opcija. A oboje vrijedi obici, pogotovo Aja Sofiju, spoj hriscanstva i islama, nestvarna situacija. Citav zid od arapskih simbola i na vrhu freska Bogorodice.

User avatar
Трипко
Posts: 44
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:46 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Трипко » Mon Mar 18, 2019 8:56 pm

Обишао сам Аја Софију,Топкапи Палату и харем без икакве гужве и чекања, за то треба одвојити пола дана..мада сутрадан испред Аја Софије сам видео ред једно 100м сигурно, хаос.
Плава Џамија исто није лоше да се види, мада најјачи утисак ми је оставила Галата кула и поглед на цео Истанбул(мада где може цео да се види, то је само део)и ресторан на врху горе, какав поглед...много лепо место и није уопште скупо за такво место,доле једно 100 људи у реду али се брзо пролази, пола сата сам чекао. Бешикташов стадион исто споља лепо не изгледа лоше као и чувени Таксим трг где се излази право на Иштикал улицу(као Кнез Михајлова наша само дужа)
Галата кула и Иштикал улица са легендарним трамвајем незаборавно мајке ми, нисам само стигао Долмбахче палату и Азијски део да посетим, али другом приликом то.
Град је превелики, 20 милиона људи..за такав град треба бар недељу дана мада за 3 дана баш сам доста посетио, сигурно један од најлепших градова у Европи, највећи сигурно.

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby lost&found » Mon Mar 18, 2019 10:54 pm

ElPadrino wrote:
lost&found wrote:Kolko dana je ok za Prag? 3-5 kontam?


Tri minimalno. Caroban grad, da ljudi nisu tako obuceni rekao bih da je neka 1523 godina. Nerealno ocuvan, nije ni cudo kad nisu ratovali (otvoreno) par stotina godina.
Ako si u tom gasu, grad je dosta liberalan i postoje kofi sopovi, dok sam bio tamo vodic nam je rekao da su i teze gudre opustencija.
Ako gotivis jazz, kazu da je Prag grad jazz a, imas hrpu nekih manifestacija, svirki, restorana i pabova koji furaju jazz. Cak ima i neko krstarenje Vltavom sa jazz svirkom.
Te neke glavne gradjevine i turisticke fore mozes obici za neka 3 dana, ali ako si ljubitelj muzeja i slicnih stvari mozes produzit i na 5. :)
Prenesi utiske.

Hvala!
Ako stignem da odem, prenecu utiske naravno.

ElPadrino
Posts: 526
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ElPadrino » Wed Mar 20, 2019 9:54 am

Трипко wrote:Обишао сам Аја Софију,Топкапи Палату и харем без икакве гужве и чекања, за то треба одвојити пола дана..мада сутрадан испред Аја Софије сам видео ред једно 100м сигурно, хаос.
Плава Џамија исто није лоше да се види, мада најјачи утисак ми је оставила Галата кула и поглед на цео Истанбул(мада где може цео да се види, то је само део)и ресторан на врху горе, какав поглед...много лепо место и није уопште скупо за такво место,доле једно 100 људи у реду али се брзо пролази, пола сата сам чекао. Бешикташов стадион исто споља лепо не изгледа лоше као и чувени Таксим трг где се излази право на Иштикал улицу(као Кнез Михајлова наша само дужа)
Галата кула и Иштикал улица са легендарним трамвајем незаборавно мајке ми, нисам само стигао Долмбахче палату и Азијски део да посетим, али другом приликом то.
Град је превелики, 20 милиона људи..за такав град треба бар недељу дана мада за 3 дана баш сам доста посетио, сигурно један од најлепших градова у Европи, највећи сигурно.


Koliko si placao ulaze u Aja Sofiju i Topkapi Palatu ?
Plava Dzamija, tipujem da bi bilo mnogo ljepse iznutra da nisu one rekonstrukcije i popravke.
Eto recimo ja nisam stigao na Galata kulu i Taksim trg, ali sam zabo 3 dana na Kapali Carsiji - Grand Bazaaru, mislim da je najveca pijaca na svijetu. Nerealno ludilo, i cjenkanje do besvjesti. Bukvalno postanes jebeni turcin, pocnes da cjepidlacis za 3 lire ( pola evra ), cjenkas se onako bezveze u hodu. Haos stanje uma, dok smo isli tamo u Istanbul naravno bila je prica sve je jeftino, cjenkaj se itd. Inace po prirodi nisam takav lik, ali nakon pola dana sam vec bio duboko u cjenkanju. :)

I krstarenje Bosforom i ovim dijelom sto razdvaja evropski dio ( Zlatni rog) je prejaka stvar, sat ipo voznje po moru, haos. Dok smo mi isli cak je upao i neki omanji Ruski ratni brod ( crnomorskoj floti i floti iz Mramornog mora je dozvoljen prolazak ili kruziranje po Bosforu), dosle Ruje braca da se provozaju. :) Tako da preporuka svima i za krstarenje Bosforom, mislim da je 10e sto je za takvo iskustva stvarno dzaba.

I meni se Besiktasov stadion cini onako fin, ne toliko velik, ali usminkan, ali zanimljivo mi je da za 3 dana nisam vidio niti jedan grafit tipa Besiktas, Galata ili Fener. Znaci ni jedan natpis na zidu. Posto smo izmedju ostalog bili i u ponedjeljak, tad je igrala Galata, pa su jedini obrisi navijaca bili neki klinci sto pjevajuci ulaze u metro sa dresovima i salovima.

Cuo sam da ima neki trzni centar sa drugim najvecim akvarijumom na svijetu, jedan drugar je isao, kaze da je prestrasna stvar, jesi bio ti mozda ?

Inace ne znam kakav si ti utisak stekao, ali Istanbul je bas bas prejeftin i ljudi su dosta gostoljubivi. Bukvalno sve mozes naci do 10 evra, ja sam uzeo i neke majice, kaiseve, patike, parfeme, nista nije islo preko 10 evra, pa preporuka za ove momke sa teme "Kupujem, prodajem" :mrgreen:


@lost&found Sve preporuke brate, vrijedi da se potrudis. Po meni grad za svakog po nesto, nema sanse da se smoris. Pogotovo ta ocuvanost (najveca gradska povrsina pod zastitom uneska) i taj duh vremena koji ima Prag. Malo su domacini ponekad nadrndani ali sa onolikim brojem turista na toliko malen grad mogu i da razumijem. Inace obavezno mijenjaj evre u njihove ceske krune, jer mozes placati i u evrima, ali uglavnom u kafanama ili prodavnicama i sl. ti spuste kurs krune i onda naplate vise, a i vole da zakinu koju krunu opusteno.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Далтон » Wed Mar 20, 2019 11:11 am

Kad smo već kod ove teme imao bih pitanje za prisutne. Kako prenosite pljuge preko grane? Da li se pridržavate pravila 1+2 pakle ili otvoren box? Ili ponesete pa šta bog da. Ako idete na duže staze, jel ponesete barem dva boksa (ko puši više) i prekrsti se pred granu da mu ne izvale i konfiskuju?
Jel imao neko nekada problem s pljugama na granici?
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Wed Mar 20, 2019 11:15 am

Avionom je dozvoljen 1 boks (bar za De). Ako se ide kolima znam da Mađari baš proveravaju i tu može valjda 2-3 kutije. Znam slučajeve gde su našli više cigara nego što je dozvoljeno i da su carinici u raznim zemljama pisali kazne.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Druidid
Posts: 225
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Druidid » Wed Mar 20, 2019 11:30 am

Ako je bio neko u Sankt Peterburgu nek napise neka iskustva i koliko je dana dovoljno da se obidje.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Wed Mar 20, 2019 2:33 pm

Ja kada vozim svoje na more na period od 20ak dana, imam u autu sigurno citavu transportnu kutiju cigara. Svako nosi po 2 steke, pa sta nam Bog da. I do sada nisam imao nikakvih problema, samo ih lepo postekam po koferima.

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby lost&found » Wed Mar 20, 2019 2:36 pm

Bio ja u St.P., za vreme svetskog prvenstva. Prelep grad, miks recimo Pariza, Venecije i Amsterdama (arhitektura i reke/kanali).
Mislim da je 3 dana sasvim ok, jer iako je prelep, malo je dosadnjikav za moj ukus. Mogu da se vide sve te bitnije stvari za to vreme. E sad ako hoces da ides i do Peterhofa, onda dodaj jos jedan dan. Nisam bio, ali Peterhof je pun zamaka i basti, nesto poput Versaja nadomak Pariza ili Potsdama nadomak Berlina. Trebalo bi da je do jaja. Verujem da ces naci na guglu sta sve treba obici, a evo par nekih saveta iz mog iskustva. Poseti obavezno Ermitaz, cak iako nisi u fazonu muzeja. Ja nisam neki ogroman fan muzeja, al sam stvarno bio impresioniran onim sto sam video. Muzej je preogroman (mislim drugi na svetu po povrsini, nakon Luvra) i nemoj da se stresiras sto nisi ni desetinu obisao, a proveo si nekoliko sati. Ja bih ti preporucio da se opustis, provedes 2-3 sata tamo, uzivas i vidis sta mozes za to vreme i nastavis dalje. Za brzu klopu mozes da jedes u Temerok-u, ima ih svuda po centru, lanac sa ruskim palacinkama (bljinji), imaju i slane i slatke (probaj s kondenzovanim mlekom slatke), jeftino, brzo, sasvim pristojna klopa.
Ako si pri kesu, preporucujem i restoran Mansarda, koji je na vrhu zgrade sa pogledom na Katedralu Sv. Isak, pogotovu za pred zalazak Sunca (za veceru). Jace cene, ali dobra klopa , vrh pogled i napucane ribe :mrgreen:
Pokusaj da posetis grad krajem Juna ili pocetkom Jula, kako bi uhvatio bele noci, kad mrak maltene da i ne pada. Evo ti moja slika, mislim da je bilo oko pola 2, 2 ujutru kad sam slikao : https://pasteboard.co/I6itLlk.jpg (iz nekog razloga je rotirano kad sam upload-ovao, al nema veze).

@ElPadrino

Ma znam da je Prag do jaja, nije stvar motiva, nego da li cu imati vremena sad u Aprilu/Maju, a mislim da ga je tada najbolje posetiti.

User avatar
Трипко
Posts: 44
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:46 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Трипко » Wed Mar 20, 2019 6:01 pm

ElPadrino wrote:
Трипко wrote:Обишао сам Аја Софију,Топкапи Палату и харем без икакве гужве и чекања, за то треба одвојити пола дана..мада сутрадан испред Аја Софије сам видео ред једно 100м сигурно, хаос.
Плава Џамија исто није лоше да се види, мада најјачи утисак ми је оставила Галата кула и поглед на цео Истанбул(мада где може цео да се види, то је само део)и ресторан на врху горе, какав поглед...много лепо место и није уопште скупо за такво место,доле једно 100 људи у реду али се брзо пролази, пола сата сам чекао. Бешикташов стадион исто споља лепо не изгледа лоше као и чувени Таксим трг где се излази право на Иштикал улицу(као Кнез Михајлова наша само дужа)
Галата кула и Иштикал улица са легендарним трамвајем незаборавно мајке ми, нисам само стигао Долмбахче палату и Азијски део да посетим, али другом приликом то.
Град је превелики, 20 милиона људи..за такав град треба бар недељу дана мада за 3 дана баш сам доста посетио, сигурно један од најлепших градова у Европи, највећи сигурно.


Koliko si placao ulaze u Aja Sofiju i Topkapi Palatu ?
Plava Dzamija, tipujem da bi bilo mnogo ljepse iznutra da nisu one rekonstrukcije i popravke.
Eto recimo ja nisam stigao na Galata kulu i Taksim trg, ali sam zabo 3 dana na Kapali Carsiji - Grand Bazaaru, mislim da je najveca pijaca na svijetu. Nerealno ludilo, i cjenkanje do besvjesti. Bukvalno postanes jebeni turcin, pocnes da cjepidlacis za 3 lire ( pola evra ), cjenkas se onako bezveze u hodu. Haos stanje uma, dok smo isli tamo u Istanbul naravno bila je prica sve je jeftino, cjenkaj se itd. Inace po prirodi nisam takav lik, ali nakon pola dana sam vec bio duboko u cjenkanju. :)

I krstarenje Bosforom i ovim dijelom sto razdvaja evropski dio ( Zlatni rog) je prejaka stvar, sat ipo voznje po moru, haos. Dok smo mi isli cak je upao i neki omanji Ruski ratni brod ( crnomorskoj floti i floti iz Mramornog mora je dozvoljen prolazak ili kruziranje po Bosforu), dosle Ruje braca da se provozaju. :) Tako da preporuka svima i za krstarenje Bosforom, mislim da je 10e sto je za takvo iskustva stvarno dzaba.

I meni se Besiktasov stadion cini onako fin, ne toliko velik, ali usminkan, ali zanimljivo mi je da za 3 dana nisam vidio niti jedan grafit tipa Besiktas, Galata ili Fener. Znaci ni jedan natpis na zidu. Posto smo izmedju ostalog bili i u ponedjeljak, tad je igrala Galata, pa su jedini obrisi navijaca bili neki klinci sto pjevajuci ulaze u metro sa dresovima i salovima.

Cuo sam da ima neki trzni centar sa drugim najvecim akvarijumom na svijetu, jedan drugar je isao, kaze da je prestrasna stvar, jesi bio ti mozda ?

Inace ne znam kakav si ti utisak stekao, ali Istanbul je bas bas prejeftin i ljudi su dosta gostoljubivi. Bukvalno sve mozes naci do 10 evra, ja sam uzeo i neke majice, kaiseve, patike, parfeme, nista nije islo preko 10 evra, pa preporuka za ove momke sa teme "Kupujem, prodajem" :mrgreen:


@lost&found Sve preporuke brate, vrijedi da se potrudis. Po meni grad za svakog po nesto, nema sanse da se smoris. Pogotovo ta ocuvanost (najveca gradska povrsina pod zastitom uneska) i taj duh vremena koji ima Prag. Malo su domacini ponekad nadrndani ali sa onolikim brojem turista na toliko malen grad mogu i da razumijem. Inace obavezno mijenjaj evre u njihove ceske krune, jer mozes placati i u evrima, ali uglavnom u kafanama ili prodavnicama i sl. ti spuste kurs krune i onda naplate vise, a i vole da zakinu koju krunu opusteno.

Аја Софија 10 евра а Топкапи Палата са Харемом 15 евра, палата је лудило са оним зидинама, то треба доживети...треба ти 2,3 сата да обиђеш све то.Велика грешка код наших људи што иду тамо је што ретко ко прелази Галата Мост и иду у нови европски део, део где су Галата кула, Таксим трг, Иштикал улица,Долмабахаче палата итд..а о Азијском делу тек да не причам, јесте далеко али да сам имао времена и тамо би ишао.Сви иду дуж у Капали чаршију и дуж Лалели улицу па до Аја Софије на доле,дал што не знају да се снађу,далеко им или се плаше не знам стварно.
Градски превоз им је врх и тачан, трамвај Т1 који саобраћа дуж Лалели улице је на сваких 2 мин буквално...карта за једну вожњу је 5 лира, а ја сам узео Истанбул кард и онда је вожња 2,6 лира, лепо седнеш у трамвај и пичиш до задње станице(Доллмабахче палате) и тамо после обилазиш нови Европски део.
У тржне центре нисам стигао да улазим нити сам имао времена, има их много али чуо сам да су Форум и Историја баш добри и то треба посетити за шопинг. Треба се тамо пазити лопова, курда има много..око 3 милиона у Истанбулу, мада ја ни најмањи проблем нисам имао, сви љубазни и са свима је зезање.Мешају нас мало са Русима пошто има доста Руса тамо...чини ми се нас и Руса доста има, мада ови Турци што продају гардеробу итд слабо знају Енглески, наш језик доста више знају..има их доста из Пазара и Босне.

ElPadrino
Posts: 526
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ElPadrino » Fri Mar 22, 2019 5:02 pm

Трипко wrote:Аја Софија 10 евра а Топкапи Палата са Харемом 15 евра, палата је лудило са оним зидинама, то треба доживети...треба ти 2,3 сата да обиђеш све то.Велика грешка код наших људи што иду тамо је што ретко ко прелази Галата Мост и иду у нови европски део, део где су Галата кула, Таксим трг, Иштикал улица,Долмабахаче палата итд..а о Азијском делу тек да не причам, јесте далеко али да сам имао времена и тамо би ишао.Сви иду дуж у Капали чаршију и дуж Лалели улицу па до Аја Софије на доле,дал што не знају да се снађу,далеко им или се плаше не знам стварно.
Градски превоз им је врх и тачан, трамвај Т1 који саобраћа дуж Лалели улице је на сваких 2 мин буквално...карта за једну вожњу је 5 лира, а ја сам узео Истанбул кард и онда је вожња 2,6 лира, лепо седнеш у трамвај и пичиш до задње станице(Доллмабахче палате) и тамо после обилазиш нови Европски део.
У тржне центре нисам стигао да улазим нити сам имао времена, има их много али чуо сам да су Форум и Историја баш добри и то треба посетити за шопинг. Треба се тамо пазити лопова, курда има много..око 3 милиона у Истанбулу, мада ја ни најмањи проблем нисам имао, сви љубазни и са свима је зезање.Мешају нас мало са Русима пошто има доста Руса тамо...чини ми се нас и Руса доста има, мада ови Турци што продају гардеробу итд слабо знају Енглески, наш језик доста више знају..има их доста из Пазара и Босне.


Jesi gasao sam u Istanbul, u smislu organizovanja putovanja i to ?
Jebiga, ja sam isao sa nekom fakultetskom - studijskom posjetom pa nas je bila hrpa, pa je bilo i manjka vremena, to je konkretno kod mene razlog sto sam slabo zalazio u novi evropski dio. Jednostavno su ti do pola dana svi dani isplanirani, pa poslije kome se da ganjati prevoz, ko je koliko umoran i sl. a jos nisi sam. Ali sigurno da ti za Istanbul treba minimalno 5 dana za obilazak.
Mi smo prvi dan picili do azijskog dijela gdje ima neki pogled na grad, znaci otprilike neki toranj, vjerovatno si ga upratio, na azijskoj strani, odmah pored dzamije koju je izgradio i nazvao je po sebi (vjerovatno si je vidio u daljini velika bijela dzamija dosta je upadljiva) a iznad kuce gdje bude Erdogan,. Budale su krenule da slikaju iz busa kucu onako u putu, pocela je histerija vojnika, bukvalno je malo falilo da nas zaustave.

Od 3 vodica koja smo imali u 3 dana ne zna se koji je vise ogorcen na Erdogana. U fazonu najgore nesto sto smo imali od Ataturka 1923. godine i kazu da se jako tesko se zivi. Izmedju ostalog i taj unutrasnji rat sa Kurdima im mnogo ometa razvoj zemlje. A inace u Istanbulu zivi 3ipo miliona ljudi koji su porijeklom iz Jugoslavije. Od toga 90% njih su se vec uklopili i postali Turci. Kakva je tamo prica najbolje govori podatak da je mene jednom startovala murija, a drugara ( koji malo baca smek na turcina) cak 3 puta u 3 dana. Je l se tebi desavalo nesto slicno?
Takodje nas taj kraj gdje smo bili je u starom evropskom dijelu i okolo su hoteli pa su nam savjetovali da ne idemo puno nocu, jer su sve nocni klubovi pa te znaju nafatat, u fazonu ugurati u klub i onda ti naplate cepi 100e, al to mi vise baca na pricu za ove polu retardirane turiste nego za normalne ljude. :)

U sustini, ogroman ogroman grad, dosta onako kulturno drugaciji od zapadne Evrope, i u pravom smislu rijeci metropola, preporuka za ljude sto su u fazonu da vide i tu islamsku stranu i te fazone, nije previse radikalan kao recimo emirati i te zemlje gdje ne smijes ko covjek da popijes pivo, a opet vidis dosta drugacije i obicaje i nacine zivota, a koji su opet dosta slicni nasim.
Da li postoji negdje podatak, je li Istanbul veci od Moskve ?

User avatar
Трипко
Posts: 44
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:46 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Трипко » Sat Mar 23, 2019 6:25 pm

ElPadrino wrote:
Трипко wrote:Аја Софија 10 евра а Топкапи Палата са Харемом 15 евра, палата је лудило са оним зидинама, то треба доживети...треба ти 2,3 сата да обиђеш све то.Велика грешка код наших људи што иду тамо је што ретко ко прелази Галата Мост и иду у нови европски део, део где су Галата кула, Таксим трг, Иштикал улица,Долмабахаче палата итд..а о Азијском делу тек да не причам, јесте далеко али да сам имао времена и тамо би ишао.Сви иду дуж у Капали чаршију и дуж Лалели улицу па до Аја Софије на доле,дал што не знају да се снађу,далеко им или се плаше не знам стварно.
Градски превоз им је врх и тачан, трамвај Т1 који саобраћа дуж Лалели улице је на сваких 2 мин буквално...карта за једну вожњу је 5 лира, а ја сам узео Истанбул кард и онда је вожња 2,6 лира, лепо седнеш у трамвај и пичиш до задње станице(Доллмабахче палате) и тамо после обилазиш нови Европски део.
У тржне центре нисам стигао да улазим нити сам имао времена, има их много али чуо сам да су Форум и Историја баш добри и то треба посетити за шопинг. Треба се тамо пазити лопова, курда има много..око 3 милиона у Истанбулу, мада ја ни најмањи проблем нисам имао, сви љубазни и са свима је зезање.Мешају нас мало са Русима пошто има доста Руса тамо...чини ми се нас и Руса доста има, мада ови Турци што продају гардеробу итд слабо знају Енглески, наш језик доста више знају..има их доста из Пазара и Босне.


Jesi gasao sam u Istanbul, u smislu organizovanja putovanja i to ?
Jebiga, ja sam isao sa nekom fakultetskom - studijskom posjetom pa nas je bila hrpa, pa je bilo i manjka vremena, to je konkretno kod mene razlog sto sam slabo zalazio u novi evropski dio. Jednostavno su ti do pola dana svi dani isplanirani, pa poslije kome se da ganjati prevoz, ko je koliko umoran i sl. a jos nisi sam. Ali sigurno da ti za Istanbul treba minimalno 5 dana za obilazak.
Mi smo prvi dan picili do azijskog dijela gdje ima neki pogled na grad, znaci otprilike neki toranj, vjerovatno si ga upratio, na azijskoj strani, odmah pored dzamije koju je izgradio i nazvao je po sebi (vjerovatno si je vidio u daljini velika bijela dzamija dosta je upadljiva) a iznad kuce gdje bude Erdogan,. Budale su krenule da slikaju iz busa kucu onako u putu, pocela je histerija vojnika, bukvalno je malo falilo da nas zaustave.

Od 3 vodica koja smo imali u 3 dana ne zna se koji je vise ogorcen na Erdogana. U fazonu najgore nesto sto smo imali od Ataturka 1923. godine i kazu da se jako tesko se zivi. Izmedju ostalog i taj unutrasnji rat sa Kurdima im mnogo ometa razvoj zemlje. A inace u Istanbulu zivi 3ipo miliona ljudi koji su porijeklom iz Jugoslavije. Od toga 90% njih su se vec uklopili i postali Turci. Kakva je tamo prica najbolje govori podatak da je mene jednom startovala murija, a drugara ( koji malo baca smek na turcina) cak 3 puta u 3 dana. Je l se tebi desavalo nesto slicno?
Takodje nas taj kraj gdje smo bili je u starom evropskom dijelu i okolo su hoteli pa su nam savjetovali da ne idemo puno nocu, jer su sve nocni klubovi pa te znaju nafatat, u fazonu ugurati u klub i onda ti naplate cepi 100e, al to mi vise baca na pricu za ove polu retardirane turiste nego za normalne ljude. :)

U sustini, ogroman ogroman grad, dosta onako kulturno drugaciji od zapadne Evrope, i u pravom smislu rijeci metropola, preporuka za ljude sto su u fazonu da vide i tu islamsku stranu i te fazone, nije previse radikalan kao recimo emirati i te zemlje gdje ne smijes ko covjek da popijes pivo, a opet vidis dosta drugacije i obicaje i nacine zivota, a koji su opet dosta slicni nasim.
Da li postoji negdje podatak, je li Istanbul veci od Moskve ?

Нисам ишао сам, ишао сам са фирмом али агенција је све организовала, мада чим смо стигли тамо свако на своју страну 3 дана, само смо панорамски обишли бусом чим смо стигли, сместили се у хотел и ја са другаром паљба после, са водичем ништа нисмо имали..типа они наплаћују крстарење Босфором 20 евра а на лицу места ти можеш за 4,5 евра да платиш то.
У Азијски део нисам био мада видео сам тај торањ, другом приликом тамо идем :) Ми никаквих проблема нисмо имали, једино увече алкохол да купиш је права лутрија..мораш да се завучеш дубље у неку уличицу и да нађеш маркет тј продавницу, ја сам плаћао Ефес типа 200,300, дин лименка..баш доста и то ти спакују у црну кесу и мораш да кријеш од мурије, одмах те продавац упозори :D тамо алкохол ретко ко пије овако, сви чај фурају.
Ма огроман је град, ја мислим да је и већи од Моске..јбт улазиш у Истанбул сат ипо и јаче и то до старог Европског дела где су хотели,а замисли још нови Европски део и Азијски,не видиш крај. Ма огроман град,а гужве су ненормалне...људи извиру са свих страна.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 85 guests