Последња књига коју сам прочитао

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby riper » Fri Feb 18, 2022 1:42 pm

lost&found wrote:
lost&found wrote:Konačno skupih muda da udjem u knjizaru i odmah kupio knjigu John Dies at the End koju je brat riper preporucio nekoliko puta ovde na forumu. Čujemo se za jedno 2 god kad je pročitam :D

Konacno procitao :D Bio sam malo brzi nego sto sam inicijalno procenio.
Crni humor, prvi deo knjige mi je pogotovu bio zanimljiv, onda je bio period kad mi je knjiga bila malo dosadna, ali pred kraj je opet bilo dosta dobro.
Nije lose, mada nije bas ni spektakl. Ima jos 2 dela, mislim da cu ih kupiti u nekom trenutku.
Steta sto riper vise nije aktivan, prozborio bih s njim koju o knjizi...


Bratac, bas sam bio neaktivan u tom periodu, ali tu sam jos uvek, nisam digao ruke od foruma :D .

I u pravu si, sve knjige u serijalu imaju odlicnu postavku, cak su i intiligentne, crni humor na visini, ali je istina da postoje periodi kada covek umrtvi pricu, do pred kraj kada ponovo ubrza.

Inace procitao sam i dve knjige njegovog drugog serijala "Futuristic Violence and Fancy Suits" i "Zoey Punches the Future in the Dick" i dobre su. U rangu serijala "John Dies at the End", ali ima i tu uspona i padova u knjizi. Uglavnom jako zanimljivo stivo.

Inace poslednjih ne znam ni sam koliko godina citam knjige samo na telefonu. Nije mi potreban neki uredjaj, samo preko programa Aldiko i skidam ih sa neta, citam preko tog programa, ubijam vreme, posebno u prevozu ili dok cekam u redu, ili u svakom trenutku kada nemam sta drugo da radim.

Najbolje sto sam u poslednje vreme je procitao je serijal "Broken Empire". U pitanju je neka mesavina epske i naucne fantastike. Kako je jako tesko citati nesto dobro posle "Game of Thrones", a procitao sam nekoliko losih serijala epske fantastike, ovo me je bas odusevilo. Glavni lik posebno, jer je u pitanju ozbiljan psihopata i dalje necu nista otkrivati. Fantastika koja nije ono naivna, vilenjaci i princeze i slicna sranja, nego bas prljavstina.

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby lost&found » Fri Feb 18, 2022 2:16 pm

riper wrote:
lost&found wrote:
lost&found wrote:Konačno skupih muda da udjem u knjizaru i odmah kupio knjigu John Dies at the End koju je brat riper preporucio nekoliko puta ovde na forumu. Čujemo se za jedno 2 god kad je pročitam :D

Konacno procitao :D Bio sam malo brzi nego sto sam inicijalno procenio.
Crni humor, prvi deo knjige mi je pogotovu bio zanimljiv, onda je bio period kad mi je knjiga bila malo dosadna, ali pred kraj je opet bilo dosta dobro.
Nije lose, mada nije bas ni spektakl. Ima jos 2 dela, mislim da cu ih kupiti u nekom trenutku.
Steta sto riper vise nije aktivan, prozborio bih s njim koju o knjizi...


Bratac, bas sam bio neaktivan u tom periodu, ali tu sam jos uvek, nisam digao ruke od foruma :D .

I u pravu si, sve knjige u serijalu imaju odlicnu postavku, cak su i intiligentne, crni humor na visini, ali je istina da postoje periodi kada covek umrtvi pricu, do pred kraj kada ponovo ubrza.

Inace procitao sam i dve knjige njegovog drugog serijala "Futuristic Violence and Fancy Suits" i "Zoey Punches the Future in the Dick" i dobre su. U rangu serijala "John Dies at the End", ali ima i tu uspona i padova u knjizi. Uglavnom jako zanimljivo stivo.

Inace poslednjih ne znam ni sam koliko godina citam knjige samo na telefonu. Nije mi potreban neki uredjaj, samo preko programa Aldiko i skidam ih sa neta, citam preko tog programa, ubijam vreme, posebno u prevozu ili dok cekam u redu, ili u svakom trenutku kada nemam sta drugo da radim.

Najbolje sto sam u poslednje vreme je procitao je serijal "Broken Empire". U pitanju je neka mesavina epske i naucne fantastike. Kako je jako tesko citati nesto dobro posle "Game of Thrones", a procitao sam nekoliko losih serijala epske fantastike, ovo me je bas odusevilo. Glavni lik posebno, jer je u pitanju ozbiljan psihopata i dalje necu nista otkrivati. Fantastika koja nije ono naivna, vilenjaci i princeze i slicna sranja, nego bas prljavstina.


Svaka cast koliko citas, ja bukvalno ne mogu vise ni 15 minuta da vezem a da mi misli ne odlutaju ili odvuce paznju nesto drugo...

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby riper » Fri Feb 18, 2022 2:32 pm

Bratac, nije sada da se ubijam, ali najvise citam u prevozu do posla i nazad. Tu na dan imam nekih sat i po citanja. Bukvalno sam u busovima procitao brdo knjiga. Tako da taj put do robije i nazad nije u potpunosti gubljenje vremena. Ostalo ako ugrabim malo pre spavanja i to je to, bude negde oko 2 sata dnevno.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Rođaci » Fri Feb 18, 2022 2:39 pm

Brdja wrote:Ne bih da ti kvarim doživljaj ali je 130e na Amazon


doživljaj lol

160 btw
https://www.amazon.com/International-Ve ... 189&sr=1-8

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Brdja » Fri Feb 18, 2022 4:06 pm

Piše mi da nije dostupno kad kliknem na link. Imaš 2 verzije, sa i bez reklama. Bez reklama i sa 3 meseca Kindle Unlimlted 150e :) sa reklamama je 130e
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Rođaci » Fri Feb 18, 2022 7:45 pm

moj je bez reklama
na Kupujem prodajem takvi koštaju po 20.000

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Brdja » Sat Feb 19, 2022 5:25 pm

Ugrađuju se fino onda... Ja sam se isto razmišljao da kupim ali mi je nekako lepše da držim knjigu. Po ceo dan telefon, komp... Još onda i to... Na odmor svakako ponesem jednu knjigu tako da nije neka razlika... Ali je definitivno super stvar. Još ako možeš svoje knjige da ubaciš, da ne plaćaš kod njih, još bolje
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Etaoin » Sat Feb 19, 2022 7:32 pm

Узела другарица Пејпрвајт, вреди сваког динара. Ја читам преко Киндла за телефон, али озбиљно се размишљам да узмем ускоро. Поготово што скоро све књиге могу да се скину са стране.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Rođaci » Sat Feb 19, 2022 8:40 pm

mogu da se prebacuju knjige koje imaš, ne mora samo store da se koristi
usb kabl u računar i udri

preporuka za Calibre za konvertovanje i vođenje biblioteke na računaru

User avatar
жабац
Posts: 612
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby жабац » Sat Feb 19, 2022 11:46 pm

Имам тај Киндл, па сигурно 10-ак година, нема јаче ствари. Већ је почео да багује, па сам наручио тај ко Рођин. Имам гомилу књига, ако неком буде требао неки наслов, слободно цимајте, могуће да га имам.

User avatar
жабац
Posts: 612
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby жабац » Wed Jul 13, 2022 4:48 pm

Драги љубитељи писане речи, добих на поклон Биографију Жарка Мунижабе. Е сад, добих други део, па не знам дал да почињем да је читам уопште или да чекам да набавим први, да ли су повезане? Што ме доводи до друге ствари, а то је ако неко има први део за Киндла, био бих захвалан ако би уделио, Ја нисам могао по нету да нађем. Хвала унапред, ај одговорите па наставите да ћутите и даље, хвала.

User avatar
жабац
Posts: 612
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby жабац » Thu Jul 14, 2022 9:19 pm

Нашао сам, јебите се и ви и парфеми и Брано, печеље, Атина и Ника... админе, тури локот!

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Bolesni^od^ljubavi » Thu Jul 14, 2022 10:09 pm

Brate ja sam pokušavao da izguglam, ali nisam našao da postoji knjiga uopšte. Javi kakva je kad pročitaš prvi deo.

User avatar
жабац
Posts: 612
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby жабац » Fri Jul 15, 2022 10:44 am

Оћу, ако неком буде требао први део, нек цима.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests