Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
dzonika
Posts: 32
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:41 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby dzonika » Tue Mar 01, 2016 12:00 am

Имају ли Хрвати неки њуз.нет ? Све ми мирише на то, немогуће је да ико нормалан пише ово и да верује у исто...

User avatar
Blackadder
Posts: 277
Joined: Sat Feb 06, 2016 10:33 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Blackadder » Tue Mar 01, 2016 2:44 am

Imaju..http://www.news-bar.hr/vijesti/zanimljivosti/odrekao-se-roditelja-kad-je-saznao-su-srbi

Ovo je stara vest, a neki nasi mediji su je preneli kao ozbiljnu stvar :D

User avatar
sorab
Posts: 130
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:42 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby sorab » Tue Mar 01, 2016 9:00 am

dzonika wrote:Имају ли Хрвати неки њуз.нет ? Све ми мирише на то, немогуће је да ико нормалан пише ово и да верује у исто...


Није њуз. нет, већ сајт неоусташке садржине, на који сам налетео тражећи Србе из руководства НДХ, поменуте на прошлој страници
Но, ово и њуз.нет ти дође отприлике исто, за сваку особу која има у глави више од два међусобвно посвађана неурона.

User avatar
Blackadder
Posts: 277
Joined: Sat Feb 06, 2016 10:33 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Blackadder » Tue Mar 01, 2016 12:51 pm

Ovaj? Teska bolest, procitao sam samo naslove i vidim da je pisao neko sa pola mozga...

http://www.ustaski-pokret.com/html/srbi_su_genetski_turci.html

User avatar
bilipiton
Posts: 176
Joined: Thu Feb 04, 2016 4:50 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby bilipiton » Tue Mar 01, 2016 7:52 pm

Blackadder wrote:Ovaj? Teska bolest, procitao sam samo naslove i vidim da je pisao neko sa pola mozga...

http://www.ustaski-pokret.com/html/srbi_su_genetski_turci.html


SRPSKA LAŽ O TAKOZVANOM “SRPSKIM” JEZIKU I DA SU SRBI NASTALI OD NJEMAČKI SORBA :lol: :lol:

User avatar
sorab
Posts: 130
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:42 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby sorab » Wed Mar 02, 2016 11:40 am

Blackadder wrote:Ovaj? Teska bolest, procitao sam samo naslove i vidim da je pisao neko sa pola mozga...

http://www.ustaski-pokret.com/html/srbi_su_genetski_turci.html


Нисам хтео да качим линк... Кад би људи доживљавали ово као сатиру, било би у реду, али бојим се да не баш занемарљив постотак данашњих Хрвата подржава овакве ставове, што се иначе може приметити у разним коментарима на интернету и у масовним окупљањима омладине на концертима где се оре рефрени "Јасеновац и Градишка Стара, то је кућа Максових месара" и "Много Срба Неретва носила". С једне стране кажу да је Јасеновац српска и комунистичка измишљотина, а с друге се у песмама диче почињеним злочинима и покољима. Тешка и неизлечива болест.
Стварно ми није јасно како могу да постоје људска бића заражена толиком количином лудачке мржње.

User avatar
Приштина
Posts: 82
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:49 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Приштина » Wed Mar 02, 2016 12:08 pm

Исто је и у Бошњама у глави када певамо "Нож, жица, Сребреница" а онда износимо аргументе да није био геноцид, да је то део пропаганде итд. То нам је ваљда у овом нашем балканском менталитету.

Занимљива је ова демографска мапа Хрватске јер су Срби на њој велика већина око Вуковара, ако је мапа уопште тачна:

Image

Иначе ево пар слика и видео са војне параде из Вуковара 1995. у децембру неколико месеци након Олује, хрватски војници у Подунавље нису дошли до 1998. године.

Image

Image

Image


User avatar
sorab
Posts: 130
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:42 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby sorab » Wed Mar 02, 2016 12:33 pm

Искрено, мени и није неки гушт да скандирам "Нож, жица, Сребреница", али између Јасеновца и Сребренице ипак постоји битна разлика. Први је био концентрациони логор, а ово друга војна операција. То што муслимани не воле да признају и одговара им статут жртве, потпуно је разумљиво, имајући у виду велики број њихових губитака. Међутим, до Сребренице не би дошло да није било Рамиза Делалића, Алије Изетбеговића, Насера Орића, итд.

reziser
Posts: 158
Joined: Sat Feb 06, 2016 6:37 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby reziser » Thu Mar 03, 2016 7:25 pm

Приштина wrote:Занимљива је ова демографска мапа Хрватске јер су Срби на њој велика већина око Вуковара, ако је мапа уопште тачна:

Image


Све то варира,био сам у Борову Селу пре пар година.Тамо живи процентуално више Срба него нпр у Новом Саду.На жалост,све је то недовољно,уз овакве притиске и изостанак помоћи званичне Србије бојим се да ће тај број у Зап Славонији падати.Дај Боже да се варам.Желим им све најбоље.

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Вини Џонс » Fri Mar 04, 2016 2:56 pm

Готово сва села око Вуковара су српска. Тачније у непосредној близини седам чистих српских, једно чисто хрватско и једно са неких 80% Хрвата. Из тог разлога скоро свако село је општина јер да падају под Вуковар град би имао већинско српско становништво што никако не одговара Хрватима и државној политици јер према томе како иде временски све више људи, па чак и неки Хрвати сматрају да је циљ да у догледној будућности то више буде меморијални центар него град са привредом и становништвом. Једноставно народ који нема поносне историјске тренутке мора да их измисли.

User avatar
Hunter_S._Thompson
Posts: 104
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:35 am
Location: месна заједница

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Hunter_S._Thompson » Fri Mar 04, 2016 3:55 pm

Да, Трпиња и Борово су рецимо засебне општине... Када би вуковарска општина обухватала и ове две општине поред града Вуковара.. Срби би онда чинили око 49-50% укупног становништва Вуковара... данашња општина (град) Вуковар се простире на 100км квадратних + ове две општине то је 250км квадратних... те величине је рецимо нека просечна мања општина у Србији.. дакле не би се нешто нереално повећао површински Вуковор спајањем ове три општине.. чак напротив.
Раднички 1967

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Вини Џонс » Fri Mar 04, 2016 4:02 pm

И Негославци су засебна општина као чисто српско село, а нпр. Сотин који има око 80% Хрвата припада Вуковару, а удаљенији је иако не значајно од самог града него Борово, Трпиња, Бршадин...

User avatar
Hunter_S._Thompson
Posts: 104
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:35 am
Location: месна заједница

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Hunter_S._Thompson » Fri Mar 04, 2016 9:31 pm

Добро са Негославцима који су баш мала општина би прешли 50% зато што су тамо Срби 97% по задњем попису. Бршадин припада општини Трепињ.
Раднички 1967

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Вини Џонс » Fri Mar 04, 2016 9:59 pm

Hunter_S._Thompson wrote:Добро са Негославцима који су баш мала општина би прешли 50% зато што су тамо Срби 97% по задњем попису. Бршадин припада општини Трепињ.


Бршадин сам навео чисто за пример због Сотина. Свака част за познавање окупитаног дела Срема :)

User avatar
Hunter_S._Thompson
Posts: 104
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:35 am
Location: месна заједница

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Hunter_S._Thompson » Sat Mar 05, 2016 5:29 pm

Нисам могао да нађем неку карту са "опћинама" Хрватске. Сва срећа на гугл мапс постоји могућност да укуцаш рецимо опћина Вуковар и оно ти покаже куда се све простире, где су јој границе.

http://i.imgur.com/DbGqXXw.png

ПС. Ова тема ми је увек била занимљива, ако неко зна више нека баци коју о "мирној реинтеграцији Подунавља" чуди ме да је то тек тако предато..
Раднички 1967

Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Nexon » Sun Mar 06, 2016 1:14 am

Предато је јер Милошевић мислио да ће тако оставити КиМ на миру али када су усташе потпуно преузеле тај део РСК одмах је почео велики хаос на КиМ и зарад човека "мира и стабилности", умислио је он много.
Усташе никада нису испуниле Ердутски споразум, који је био смешан сам по себи, био је део Дејтона, а ни то нису испунили иако и дан данас важи. Сада усташе покушавају да заплаше Србе из те области и да их протерају, врше велики притисак на те људе тамо. Представници Срба у усташији, попут оног говнета Пуповца, то све посматра и суштински не реагује осим писања смешних протеста. Гомила тих тзв лидера у Срба у хрвтаској су на узди усташких служби или су плаћени(додуше, доста је таквих и по Србији). Тако је тај Пуповац директно омогућио усташама да уђу у ЕУ без испуњавња основних људских права за Србе. Сада он кука на некакве праваше који оргијају по усташлуку, као да су други много бољи. Тамо никада нису били проблем чобани будале попут праваша, него тзв. левица, које тамо нема, која је увек издавала Србе.

User avatar
Hunter_S._Thompson
Posts: 104
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:35 am
Location: месна заједница

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Hunter_S._Thompson » Sun Mar 06, 2016 12:26 pm

Прочитах на нету да је у тој области на попису из 1991. живело око 192.000 становника од чега Срба трећина али у току рата број укупног становништва се смањио на 160.000. Хрвати махом отишли, дошле српске избеглице из Западне Славоније и осталих делова Хрватске, тако да је број Срба нарастао на 110.000. Што значи преко две тећине укупног становништва.
Шта се десило са тим Србима у периоду до мирне реинтеграције и након ње.. да ли су се одселили или су и даље у том броју присутни на том простору?
Раднички 1967

Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Nexon » Sun Mar 06, 2016 5:52 pm

Било је доста људи из целе Славоније, не само западне, и тих равничарксих делова хрватске(чак и већих градова одакле су Србе терали већ 1990, после победе хдз на изборима 1990. Ко то није доживео не може да схвати, када се црта шаховница на путу па забрањује Србима да прелазе преко тога аутомобилима или сваке вечери пале свеће за спас незавине усташије по трговима и сл. не би веровали, ништа слично није постајало у Србији(био сам и тамо и вамо и знам расположење, било је свачега по Србији али тако нечега није. Знам и када је Шешељ ишао по сремским селима, лично сам био присутан када је био један такав скуп, где је било доста хрвата да држви говоре,који су били националистички није то пријатно ако си хрват, да се не лажемо, али онако нешто није било као код усташа, нарочито не по градовима, а код њих је то по градовима нарочито било изражено по селима се убијало. нпр. Задар где су полупали српске радње 1990/91 и имала забрана продаје србима на пијаци) о српским вештицама које лете изнад усташије, неке невероватне приче и догађаји, морате то доживети да би разумели), који су тамо били као избеглице до 1991-98. Углавном су сви отишли одатле када је област предата усташама.

Понављам, усташе данас тамо врше велики притисак на Србе, домицилне, како би их иселили. Делимична срећа за те Србе је што је Србија одмах преко Дунава. Али притисак је стварно велик. Усташе су поделили општне, гласачке јединице и све урадили како би онемогућили Србима било какву власт. Видели се шта се десило у Вуковару када је по њиховом уставу требало да се поставе ћириличне табле. И то се све позивају на некакво сећање жртве. Срби су у Вуковару и околини трпани у вагоне 1941 ко је дочекоа да буде стрпан у вагон јер је радио преки суд и стрељања и крађе, масовне крађе, као и по целом Срему од стране усташке власти. Који нису крали само приватну својину појединаца већ масовно манастрие и цркве по Фрушкој гори.

Рат у Вуковару је кренуо када је из Згареба, од стране хдз-а, туђмана, у Вуковар послат Мерчеп да са својим убицама(касније познати као Кише јесење(позната песам једне усташке групе која се слуша у Србији, где се очи боја Дунава, као омаж усташком Вуковару и што су 1990 на Трбу Бана Јелачића повели ружи усташкој и потпуно делиријума масе) и познати по зверствима према Србима из Загреба и Славоније, што у Пакрачкој пољани, што у загребачком велесајму, где су убијали и мучили, укључујући породицу Зец из Загреба). Тај Меречеп скида легалну власт у Вуковару, коју је чинио сдп, значи не Срби искључиво, већ левиачрски сдп где је била гомила хрвата, и буквално чини државни удар на нивоу општине. Вуковар је општина која је имала највише југословена по попису у целој хрватској. Након тога крећу напади на локалне Србе, прва убиства су била над локалним Србима, бацање бомби на куће Срба...Све то време ЈНА нити полиција нису реаговале озбиљно, ако уопште, сукоб са ЈНА тек креће када усташе озбиљно почну да нападају ЈНА због оружја у складиштина, код њих позната коа Битка з војарне, када се нападају регрути ЈНА у Вуковару и покушава оркуживање касарне, што се већ дешавало по мноима местима у усташишану.

Сам Вуковар данас је потпуно подељен град, иако нема реке која дели град као К. Митровицу. Само формално је све мирно, али школа, изласци и све остало је подељено.

User avatar
njasvi
Posts: 921
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby njasvi » Sat Mar 12, 2016 9:48 pm

Kako izgleda biti Srbin u Hrvatskoj 2016. godine

- Šta je, Srbendare? Dobili ste najmoderniju školu, a žalite se da nemate nikakvih prava. Četnički sinovi. Smrdite - rečenice su koje Marin i njegova ekipa slušaju na tom sedmominutnom putovanju.

Uglavnom ćute, iako bi im najradije odgovorili. Neprijatne scene oni najsigurniji drže za sebe, no ima i onih, poput Marina, koji svakodnevne traume verbalnog nasilja dele sa svojim profesorima.

- I sama se vozim tim autobusom, i takvih i sličnih, mnogo brutalnijih uvreda naslušala sam se i ja. Deca mi se poveravaju i to je

teško slušati. Najlakše je tu decu okriviti ili slegnuti ramenima i reći kako se tu ništa ne može. No te scene samo su odraz društva i aktuelne situacije u kojoj živimo - kaže mi Mira Bičanić, profesorica hrvatskoj jezika koja već 11 godinu radi u Srpskoj pravoslavnoj Opštoj gimnaziju “Kantakuzina Katarina Branković” u Zagrebu.

Marin je u sedmominutnoj vožnji do škole bio i u 6. novembra prošle godine, kada su njega i njegove prijatelje napali vršnjaci iz susedne škole. Nakon izlaska iz autobusa, "komšije" su posegnuli za kamenjem i počeli da gađaju svoje vršnjake. Marin i njegovi prijatelji pobegli su u dvorište svoje gimnazije, a jedan bačeni kamen završio je na prozoru Duhovnog centra u kojem stanuje mitropolit zagrebačko-ljubljanski Porfirije, a koji se nalazi uz srpsku gimnaziju. Zbog toga je za ovaj slučaj saznala javnost.


http://www.blic.rs/vesti/politika/sta-je-srbendare-kako-izgleda-biti-srbin-u-hrvatskoj-2016-godine/3250r2t
04 X 1945

AB1998
Posts: 12
Joined: Mon Feb 08, 2016 11:21 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby AB1998 » Sun Mar 13, 2016 12:43 am

Јесте смрдљиви вајс у питању али ето,ког занима нек погледа.

http://www.vice.com/rs/video/podeljeni-gradovi-vukovar


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests