Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby друг члан » Mon Jan 28, 2019 1:29 pm

Матори што си ти тако киван на цигане? Ко те тамо отамбуро, па си сад љут,свака друга цигани ово,цигани оно...
Choose Life

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Bunt » Mon Jan 28, 2019 1:55 pm

Imaš smanjen dotok kiseonika pa ti se mute slova? Koji kamion, kad je u pitanju vagon, voz, željeznica... kao što sam i napisao. Najjadnija gogle search pretraga potvrđuje da je u pitanju vagon. "Može biti" je naravno preTpostavka,ne znam šta ti tu nije jasno. S obzirom da sam tokom pretrage pronasao i reddit temu sa koje si skinuo sliku voza, ispadaš još jadniji...

Daj napiši nešto i o martovskim pregovorima između nemaca i partizana, primirju, pregovorima o trajnijem primirju. Možda neku o ovome:

На састанцима у Загребу 23. и 24. марта Велебит и Ђилас су изјавили следеће: „...ми немамо никаквог разлога за ратовање против немачке војске, нити за изазивање штете немачким интересима у целој држави, било да су војне или економске природе. За то не захтевамо никакву противуслугу. Треба само да нам омогућите прилику да се боримо против четника и ми ћемо их ликвидирати“


ili malo o:

"О овим преговорима је немачки посланик у НДХ Зигфрид Каше 17. марта 1943. године обавестио своје министарство у Берлину. Пошто је примио Кашеов телеграм, Јоахим фон Рибентроп је у свом одговору од 19. марта изразио опрезност у намере партизана и упозорио га да као немачки дипломата не учествује у преговорима са „бандитима“...


pa je Tito ne čekajući zvaničan odgovor Nemačke, kao gest dobre volje oslobodio jednu grupu zarobljenika.

"Тито је за време преговора издавао наређења својим јединицама да се обуставе акције против снага Немачке, Италије и НДХ, како би све своје снаге уперили против ЈВуО. Тако је Велебитов други одлазак на преговоре у Загреб искориштен и да се упути наређење 6. источнобосанској бригади, у којем је Иси Јовановићу забрањено било какво сукобљавање са Немцима."


"...Оваквом комунистичком успеху донекле су допринели Мартовски преговори са Немцима, после којих је на снагу ступио споразум о међусобном ненападању две стране. Дакле, Немци су после тих преговора престали да гоне комунисте даље на југ, па им је то омогућило да се пробију из обруча и нанесу четницима и Италијанима пораз великих размера. Партизани су се споразумом који су марта месеца потписали Едмунд Глез фон Хорстенау, генерал команде Југоистока, на страни Немаца и Милован Ђилас и Владимир Велебит на страни комуниста, обавезали да ће се у случају савезничког искрцавања на Јадранску обалу борити на страни Немаца. Овакав однос Немаца и комуниста довео је до уништења већине четничких снага у Херцеговини и Црној Гори."


Daj citate i teme, gde sam ja to pisao o sebi ili njemu ili UB? Jednu od tih tvrdnji dokaži i odmah ću se samobanovati sa foruma. A tek o proseravanjima tipa "znate gde sam, znate ko sam, niko ništa aaa, blok taj i taj, kafana ta i ta.... tvrdo jezgro, moj Cema..." pravac kod Marića, kako se ono beše zove, goli život? Ti, Kristijan i Žabac.

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Mon Jan 28, 2019 2:35 pm

друг члан wrote:Матори што си ти тако киван на цигане? Ко те тамо отамбуро, па си сад љут,свака друга цигани ово,цигани оно...


Ma "tamburali" me ovakvi kao Bunt.Koliko coveku malo treba da zaboravi da mi je na istoj ovoj temi prosle godine u ovo vreme pominjao Ultra Boys-e,na temi dusevna bolnica rekao za Pecu Pankera da je budala pre 2-3 meseca,pa onda za malo preotme titulu Vendiju kad je Panzramu rekao da ce da ga polomi kad bude sisao sa Lekinog brda....itd...itd...

E sad ozbiljno: fora je u tome sto se neko pravi lud da je pravio ove salove do raspada SFRJ (mada su se i kasnije nosili) ,a onda kao ZVEZDA SRBIJA NIKAD JUGOSLAVIJA! Zivela Kraljevina SRBIJA! Cetnici sever...i ostale forice...Pa to moze da proguta samo neko ko nije bio NIKAD na Marakani ili je vrlo mlad.Vidim da vas to nervira i zasto da ne pomenem? Pa ja bre licno znam ljude,moje saborce sa Novog Beograda, koji su taj jugoslovenski sal furali ohoho po raspadu zemlje ali ne kenjaju toliko koliko vi.Evo vam jedan detalj sarpate zastava BITANGE u Novom Sadu.Znate li koliko je inace na toj utakmici bilo ljudi sa jugoslovenskim Crvena zvezda salom.Koga bre vi farbate? Mislite ja sam klinac,cackam nos i jedem sline....

Image

Image

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby riper » Mon Jan 28, 2019 2:45 pm

I sta smo naucili iz ovih nekoliko prethodnih stranica. Cak i kada bacamo argumente jedni na druge mi Srbi smo operisani od bilo kakvog normalnog razgovora, da ne kazem dijaloga. Ovde niko nije objavio neku laz, ali ovo su neke istorijske cinjenice koje se stavljaju u odredjeni istorijski i pre svega ideoloski kontekst i tako se predstavljaju kao neka ultimativna istina.

Prvo tvrdnja da je Kosmet samo zahvaljujuci partizanskim jedinicama u sastavu SFRJ (a samim tim i Srbije) je prilicno bezobrazno i povrsno. Fedayn brate, Jugoslavija je zemlja pobednica u Drugom svetskom ratu, da li si ti video da su nekoj zemlji pobednici uzueli deo teritorije i dodelili drugoj drzavi. Bez obzira sto su neki pokreti otposa imali neke druge zelje. Granice i sfere uticaja iscrtali su veliki igraci, Staljin, Cerci li Ruzvelt, a ostalo je sve bilo samo privodjenje posla kraju.

Moj deda je bio partizan prvoborac i ponosan sam na njega,ne stidim ga se. Baba od 1942. godine u partizanima. Ali da se ovde ne idealizuje niti da se satanizuje nesto bez razloga. Fedayn nisu se oni, kao ni mnogi drugi, prikljucivali partizanima jer su bili komunisti. Oni su bili seljaci na Radan planini gde su bugari pravili haos. Prikljucili su se prvoj grupi koja se borila protiv okupatora. Nikome od njih u glavi nije bila proleterska revolucija i slicno. Indoktrinacija je pocela tek kada su pristupili. Isto tako mnogi iz istog sela su pristubili cetnicima, jer su ovi u tom trenutku dosli i mobilisali ljude za borbu. I da smo iole normalni trebali bismo da se ponosimo sto smo imali dva pokreta koja su bila antifasisticka, bez obzira sto su postojali elementi u okviru oba pokreta koja su saradjivala sa okupatorom. Naravno mi opet energiju trosimo da unistimo jedni druge sada nakon rata, vise od pola veka nakon sto su nase dede unistavali jedan drugog tokom rata.

Vreme nakon Drugog svetskog rata nije bilo vreme bas nekog potpunog mira. Sve zemlje koje su od strane velikih igraca podeljene na komunisticke i da kazemo kapitalisticke, morale su to da sprovedu u godinama nakon rata. Nismo mi jedini, mozda smo najekstremniji, ali nismo jedini. U Italiji je CIA namestila izbore kako komunisticka partija ne bi dosla na vlast, u Grckoj je ugusen ustanak partizana koji nisu prihvatali da zemlja ne postane komunisticka. Tadasnja Jugoslavija je primila mnoge grcke izbeglice, komuniste koji su bezali od osvete vlasti. Mi smo naravno bili brutalniji u svemu jer smo jedini imali multinacionalnu drzavu gde smo bili naterani da ponovo delimo sudbinu sa onima koji su nas brutalno ubijali. Vreme da se pitamo da li zelimo Srbiju ili Jugoslaviju proslo je 1918. godine. Nakon 1945. godine niko nas nije bas puno pitao.

Problem Kosova i Metohije ne pocinje 1945, kao sto te godine nije ni oslobodjeno i navodno vraceno. Kosmet je odraz nemara nas kao drzave i naroda, gde vise volimo to mesto u pesmama nego u realnosti. Dok nije bilo nase patili smo kao narod generacijama i citav mit i identitet nacionalni smo izgradili na tom Kosovskom mitu. I to govorim u dobrom smislu jer smo kao narod zahvaljujuci tome izgradili neke velike i plemenite stvari u nama samima koje su osnova nekog patriotizma kojeg i danas imamo.

Ali problem je nastao kada Kosovo i Metohija vise nisu bili tudji, vec kada smo ga krvlju oslobodili. Mi nismo znali kako sa time. Nekako smo podsecali na nekog ko zeli (izvinite na vulgarnom poredjenju), da ima ribu poput recimo Sariz Teron (ili koju god zamislite). Ono, mastate, sanjarite, na kraju vam se tako nest oi dogodi a vi ne znate sta da radite dalje.

SItuacija kako smo zanemarivali realnost na Kosovu nakon oslobodjenja posle balkanskih i Prvog svetskog rata najbolje se vidi na primeru Makedonije. Da se ovde vratimo Arcibaldu Rajsu koji je to odavno primetio i prorekao da cemo izgubiti Makedoniju. I bio je u pravu. A dogodilo se donekle slicno kao sa Kosovom. U Makedoniji mi nismo znali ni kako da je integrisemo ni sta da radimo.

Da znate, citav taj deo juzno od Nisa, zakljucno sa severnim delom Grcke je bio gori neko divljin zapad (i danas je manje vise slicno). Naseljeno je bilo Srbima, Bugarima, Turcima, Siptarima, Cincarima, Grcima. Jedno ludilo i haos. Puno raznih bandi, lopova, nacionalnih romantika. Interesi raznih strana. Pre balkanskih ratova, terror nad Srbima u Makedoniji (koja je bila deo Turske) mi smo trpeli od Bugara. Bugarske bande su podrzavane od Sofije ubijali su Srbe. Cinili strasne zlocine. Ubijali su sve ucene ljude, doktore, profesore, svestenike, sve koji bi eventualno mogli da okupe Srbe. Imate u POlitici, koga intersuje, svi brojevi politike od 1904. godine. Kada citate situaciju u Makedoniji stomak vam se okrece. Sve ono sto je nas narod trpeo kroz citav 20. vek bilo je na pocetku tog veka. Iste greske ista patnja.

Na kraju kada je postalo nase, pod nasim okriljem rodjeno je seme neke makedonske nacije i to govorim o periodu izmedju dva svetska rata. Da li je u toj totalnoj disfunkcionalnosti Kraljevine Jugoslavije zaboravljen juzni deo Srbije ne znam, al ii kada smo imali najdirektniju kontrolu nama tamo nije bilo lako. Na Kosmetu izmedju dva rata izbijale su siptarske pobune koje su bile ogromne.

Sustinu naseg poraza vidim u tome sto nikada mi nismo zaista zastitili nas narod tamo. Kada nije bilo nase nismo mogli, kada je bilo nase nismo hteli. Lako je sada ovde meni iz Beograda da kenjam po “kosovarima”, kao picke prodali imanje siptaru i dosli u Kaludjericu i placu za Kosovom. Ima istine i u tome, ali ima istine i u tome da ti kaze, ali tamo su me plljackali svako vece, pucali, pokusali da siluju ili silovali zenu, cerku, sestru. Drzava nije bila da me zastiti, a siptar nudi dobre pare za imanje. Pa zasto da ostanem.

Snagu drzave ne pokazujes samo koliko je ljudi poginulo za neko oslobodjenje, vec kako branis svoje gradjane. Danas amerikanac moze da ubije u tudjoj zemlji bilo koga i znace da moze da racuna da ce u najmanju ruku imati fer sudjenje, a cesto i nesto vise. Zemlje zapada su napravile takav sistem da je zivot njihovih gradjana svetinja.

Mi smo kroz istoriju gledali kako narod, pod pritiskom terora bezali. I ovo je takavo podrucje, veciti ratovi i razumem. Ali ne razumem kada smo imali kontrolu mi ni tada nismo sprecavli iseljavanje nashi ljudi. NIkada ih nismo zastitili. Nije ni u kraljevini, a jos manje je toga bilo pod komunistima. Jer tada nisi hteo da narusavas tu bajku bratstva i jedinstva pa sav taj zlocin dole nikada nije smeo da ima taj nacionalni predznak. Na kraju, ljudi uvek rade sve da bi prezivelli. Pa je jedan deo Srba albanizovan, ic promenio u ci. Jedan deo Srba je poprimio cak i mimikriju siptara dole, neki prirodni nacin da se adaptiras. A dobar deo je napustio tamo gde je nebezbedan i dosao gde je bezbedan.

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby vinjakboy » Mon Jan 28, 2019 2:53 pm

fedayn wrote:Nece moci da procitaju na delije.net ali ova fotografija koju sam postavio je sa redstarbelgrade.rs foruma.Da si malo upuceniji kao sto nisi,znao bi da tamo bez problema postavljaju sve o istoriji SD Crvena zvezda.Sa druge strane ne sumnjam da bi delije.net ovakve ztvari cenzurisale.I da, lepo od tebe sto se zalazes za cenzuru, zato imamo gomilu idiota na tribinama.Svako malo, pa ovi sa delije.net opljunu po redstarbelgrade.rs forumu koji je daleko citaniji.I treba da bude citaniji....


Ја се залажем за "памти па врати". Када су твоји другари били у позицији моћи, забрањивали су другима све и свашта, а неретко и убијали. Е, сада су карте другачије подељене, ти више ниси у позицији моћи, па ти остаје једино да лагано цркаваш уз сазнање да ће све за шта си се икада залагао остати мртво слово на папиру, а то слово у блиској будућности неће бити интересантно више ни историчарима, да не причамо о евентуалним следбеницима...

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby 1958 » Mon Jan 28, 2019 4:09 pm

Ja se slazem sa gigom ili koja je vec licnost danas.
Komunisticki klub sa sve petokrakom crvenom na grbu, osnovan od strane drazinog dzelata i jos raznih dzelata srbskoga naroda, finansiran od osnivanja narodnim parama... Nema tu mnogo diskusije, giga je u pravu.
A to sto se na severu vijore razne kosturske glave, peva Srbiji i cetnicima to su stvari nekih drugih stvari. To morate da se pozabavite medju sobom. Ali da je u pravu to stoji, komunjarski klub 1/1.


Ne daj se gigo, nedaj da te zajebavaju, sa zadovoljstvom citam tvoje postove. Raskrinkaj bandu!
Често одем до на село

Врховна команда
Posts: 148
Joined: Sat Sep 29, 2018 1:55 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Врховна команда » Mon Jan 28, 2019 4:34 pm

Како су само испливали комплекси од Звезде и цигана, уживање је читати ово, само наставите :D

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Bunt » Mon Jan 28, 2019 4:58 pm

Znaci nista demant o kamionu/vagonu, demant linka sa kog si skinuo i isekao deo fotografije, nista o primirju Tita partizana i nemaca, nista o tome gde sam ja pricao i pisao o sebi i svom mestu na tribini i ostalo sto si naveo nego ajd da okrenemo na Panzrama i Pecu i pankera.

Takva ti je i partija bila kao sto si i ti, lazljiva, trula i dvolicna.


ljubi brt Cema

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby нема лека » Mon Jan 28, 2019 5:11 pm

fedayn wrote:
друг члан wrote:Матори што си ти тако киван на цигане? Ко те тамо отамбуро, па си сад љут,свака друга цигани ово,цигани оно...


Ma "tamburali" me ovakvi kao Bunt.Koliko coveku malo treba da zaboravi da mi je na istoj ovoj temi prosle godine u ovo vreme pominjao Ultra Boys-e,na temi dusevna bolnica rekao za Pecu Pankera da je budala pre 2-3 meseca,pa onda za malo preotme titulu Vendiju kad je Panzramu rekao da ce da ga polomi kad bude sisao sa Lekinog brda....itd...itd...
E sad ozbiljno: fora je u tome sto se neko pravi lud da je pravio ove salove do raspada SFRJ (mada su se i kasnije nosili) ,a onda kao ZVEZDA SRBIJA NIKAD JUGOSLAVIJA! Zivela Kraljevina SRBIJA! Cetnici sever...i ostale forice...Pa to moze da proguta samo neko ko nije bio NIKAD na Marakani ili je vrlo mlad.Vidim da vas to nervira i zasto da ne pomenem? Pa ja bre licno znam ljude,moje saborce sa Novog Beograda, koji su taj jugoslovenski sal furali ohoho po raspadu zemlje ali ne kenjaju toliko koliko vi.Evo vam jedan detalj sarpate zastava BITANGE u Novom Sadu.Znate li koliko je inace na toj utakmici bilo ljudi sa jugoslovenskim Crvena zvezda salom.Koga bre vi farbate? Mislite ja sam klinac,cackam nos i jedem sline....

Image

Image


На овој слици се не види да је иједан шал са југословенског заставом, не кажем да није, али није никакав доказ за твоје твдрње. Као што постоји тај шал, постоји и шал који је рађен за Бари, на којем је српски грб(друга слика, први шал). Прва слика је шал рађен почетком деведесетих, група је радила шал

Image

Image

Мени првом не смета твоје писање, некад је добро прочитати и нешто од друге стране, али ти се веома брзо погубиш у свом писању. Кренеш једну тему, па се после 2 поста пребациш опет на цигане и идеологију цигана. Ти и ја смо се већ дописивали на ту тему, ништа својим писањем ниси доказао, осим да су наш клуб основали комунисти. То нико никад није ни порекао. Као што је твој тата радио у клубу, тако је и нечији деда играо у том клубу, некоме је деда играо за БАСК и ОФК, па је знао многе фудбалере. Нечији је деда од првог дана био уз тај клуб, па зна како се проводио на трибинама као војно лице тадашње војске. Још нечији очеви и браћа су ишли на утакмице 80их и 90их.

Уосталом, ако имаш нешто против идеологије трибине, ти дођеш лепо на север, окачиш неко своје обележје, станеш иза њега, како се иначе стоји иза обележја, па сачекаш реакцију. Или прођеш као твој саборац Ђука пре 15 година.

Ја сам рекао за Пецу Панкера, и стојим иза сваког слова написаног. Некад градска фаца, данас срамота, пре свега за себе. Пијанац који се продаје новинама за 5000 динара, или за долазак на Земунов стадион. И као такав, већина га сматра легендом, што за мене више одавно није.

Ако си ишао крајем 90их на утакмице или знаш некога ко јесте, слободно их питај, колико је Пеца Панкер везао сезона на северу.
Last edited by нема лека on Mon Jan 28, 2019 5:15 pm, edited 1 time in total.

Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Nexon » Mon Jan 28, 2019 5:15 pm

riper wrote:Mi smo kroz istoriju gledali kako narod, pod pritiskom terora bezali. I ovo je takavo podrucje, veciti ratovi i razumem. Ali ne razumem kada smo imali kontrolu mi ni tada nismo sprecavli iseljavanje nashi ljudi. NIkada ih nismo zastitili. Nije ni u kraljevini, a jos manje je toga bilo pod komunistima. Jer tada nisi hteo da narusavas tu bajku bratstva i jedinstva pa sav taj zlocin dole nikada nije smeo da ima taj nacionalni predznak. Na kraju, ljudi uvek rade sve da bi prezivelli. Pa je jedan deo Srba albanizovan, ic promenio u ci. Jedan deo Srba je poprimio cak i mimikriju siptara dole, neki prirodni nacin da se adaptiras. A dobar deo je napustio tamo gde je nebezbedan i dosao gde je bezbedan.


За време Краљевине су арбанаси натерани на исељавање са КиМ у Турску кроз споразум између краља Александра и Ататурка. Али краља су убили бугараши и усташе па се баш није много спровело од тога плана.

За време Краљевине су Срби из Херцеговине и ЦГ насељавани на КиМ као становништво које је способно да издржи арбанашки притисак разних крвних освета и беса. И данас постоје топоними по КиМ из тога периода насељавања.

На КиМ се мењала стурктура становништва 450 година насељвањем арбанашких потурица коју су примили ислам и то је тек почело да се мења 1918. Нажалост разни догађаји а нарочио Други светски рат и долазак комуниста је спречио да се ситуација доведе где треба.

Са друге стране комунисти не само да су у свом програму од времена конгреса у Дрезедену 1928 прокламовали да КиМ треба да припадне Албанији већ и да се делови Војводине прикључе Мађарској, створе независна Македонија и ЦГ...
Комунсти су забрањивали повратак колониста на КиМ итд.

Смешно је то поредити.

Комунисти немају нацију и национални интерес. Они су интернационалисти, то је основа комунистичке идеологије. Постоје пролетери свих земаља.

Тако су продали Русију када су прво предали Немцима Украјину, Белорусију и Балтик јер их је немачки цар финансирао да дођу на власт а онда када је кајзер пукао разделили су Русију па сада гледај шта се дешава у земљи у којој је Русија настала-Украјина.

То се исто десило Србији јер су српски комунисти били оперисани од националне идеје јер су аустро-комунисти доминирали међу угословенским комунистима а они су могли да подрже националне питање хрвата као контра Београду, само због тога и док утицај Београда не опадне, али никако Срба јер су за њих Срби били оличење великосрпског хегемонизма који је срушило Аустро-Угарску.

Узгред, неће бити да комунисти нису предавали територију Југославије другима и то пораженим у Другом светком рату, ено пример Трста.

Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Nexon » Mon Jan 28, 2019 5:25 pm

Bunt wrote:Imaš smanjen dotok kiseonika pa ti se mute slova? Koji kamion, kad je u pitanju vagon, voz, željeznica... kao što sam i napisao. Najjadnija gogle search pretraga potvrđuje da je u pitanju vagon. "Može biti" je naravno preTpostavka,ne znam šta ti tu nije jasno. S obzirom da sam tokom pretrage pronasao i reddit temu sa koje si skinuo sliku voza, ispadaš još jadniji...

Daj napiši nešto i o martovskim pregovorima između nemaca i partizana, primirju, pregovorima o trajnijem primirju. Možda neku o ovome:

На састанцима у Загребу 23. и 24. марта Велебит и Ђилас су изјавили следеће: „...ми немамо никаквог разлога за ратовање против немачке војске, нити за изазивање штете немачким интересима у целој држави, било да су војне или економске природе. За то не захтевамо никакву противуслугу. Треба само да нам омогућите прилику да се боримо против четника и ми ћемо их ликвидирати“

ili malo o:"О овим преговорима је немачки посланик у НДХ Зигфрид Каше 17. марта 1943. године обавестио своје министарство у Берлину. Пошто је примио Кашеов телеграм, Јоахим фон Рибентроп је у свом одговору од 19. марта изразио опрезност у намере партизана и упозорио га да као немачки дипломата не учествује у преговорима са „бандитима“... pa je Tito ne čekajući zvaničan odgovor Nemačke, kao gest dobre volje oslobodio jednu grupu zarobljenika.

"Тито је за време преговора издавао наређења својим јединицама да се обуставе акције против снага Немачке, Италије и НДХ, како би све своје снаге уперили против ЈВуО. Тако је Велебитов други одлазак на преговоре у Загреб искориштен и да се упути наређење 6. источнобосанској бригади, у којем је Иси Јовановићу забрањено било какво сукобљавање са Немцима."

"...Оваквом комунистичком успеху донекле су допринели Мартовски преговори са Немцима, после којих је на снагу ступио споразум о међусобном ненападању две стране. Дакле, Немци су после тих преговора престали да гоне комунисте даље на југ, па им је то омогућило да се пробију из обруча и нанесу четницима и Италијанима пораз великих размера. Партизани су се споразумом који су марта месеца потписали Едмунд Глез фон Хорстенау, генерал команде Југоистока, на страни Немаца и Милован Ђилас и Владимир Велебит на страни комуниста, обавезали да ће се у случају савезничког искрцавања на Јадранску обалу борити на страни Немаца. Овакав однос Немаца и комуниста довео је до уништења већине четничких снага у Херцеговини и Црној Гори."


Daj citate i teme, gde sam ja to pisao o sebi ili njemu ili UB? Jednu od tih tvrdnji dokaži i odmah ću se samobanovati sa foruma. A tek o proseravanjima tipa "znate gde sam, znate ko sam, niko ništa aaa, blok taj i taj, kafana ta i ta.... tvrdo jezgro, moj Cema..." pravac kod Marića, kako se ono beše zove, goli život? Ti, Kristijan i Žabac.


Све тачно.
Ишли су комунисти у Загреб, ндх, током пролећа 1943 да се чепе швабама али су их шбаве одбиле иако су их искористили да сруше најјаче четничко упориште-источна Херцеговина и западна ЦГ под командом Ђуришића. То је терен којег су усташе у широком луку избегавале након пар првих месеци рата 1941, када су правили тешке злочине, јер добро знају како су пролазили. Тада(1943) је ухапшен Ђуришић и отеран у немачки логор у Пољску. Само на инсистирање Љотића и Недића је пуштен и касније је стао под команду СДК.
На крају су усташе у заседи убиле Ђуришића 1945 као што се десило и многим припадницима СДК када су покушали да дођу у Словенију.

Иначе су комунисти све до капитулације Италије у јесен 1943 били мање бројан покрет од четника. Након капитулације бројни домобрани и ко зна све је претрчао код партизана.
Last edited by Nexon on Mon Jan 28, 2019 5:29 pm, edited 1 time in total.

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby vinjakboy » Mon Jan 28, 2019 5:29 pm

Још једно комунистичко лудило оличено је у ситуацији са Хрватском и Шиптарима након ДСР. Шиптари који су у огромној већини били балисти добијају аутономију на Космету. Хрвати о којима не треба ни трошити речи добијају никад боље границе. А Срби са два антифашистичка покрета добијају две аутономије на територији Србије. Да је којим случајем било још неког сличног покрета, по тој логици би нас комунисти поцепали на атоме...

У међувремену, није им пало на памет да Срби у Хрватској добију аутономију. Чак је такав предлог дао Моша Пијаде, дакле јеврејин, а одбио га нико други него Србин Ранковић.

Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Nexon » Mon Jan 28, 2019 5:43 pm

fedayn wrote:Jel imas ti dece? Zamisli da te klinac sutra pita:

"Cale,cuo sam da si bio neki smrdjivi novokomponovani Cetnik,koji nije postovao istoriju kluba.Znac cale,mi sad imamo novu grupu,vratili smo se korenima,nek nam se napusi k***a na tvoja genercija matorih prdonja"..

I sad pazi Reziser,ta varijanta je vrlo moguca,znas i sam da si se i ti borio protiv komunizma u mladosti,da postoji uvek medjugeneraciji sukob.A klinci su itekako surovi,tako da na isti nacin kao sto se ti sprdas samnom,neki tvoj potomak ce da te namaze govnima po licu da ti nece biti dobro.Nista licno.]


Комунисти су баш потиснути у овом друштву. Опште нема комунистичких серија и филмова у ударним терминима на РТС-у и другим тв са национално фреквенцијом, не глорофикују се партизани и тако то.
Па када је онај несрећник Радош направио серију "Равна гора" па то је било лудило комуно-другосрбијанштине зашто се то пушта на РТС.
Док на РТС-у иде сплет Тихог и Прлета деценијама.
Права сте подземна авангарда са све уредницима главних медија који су вашег усмерења.
Плус капљу новци из фондова са запада.
Много вам је тешко.

Србохолик
Posts: 91
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:04 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Србохолик » Mon Jan 28, 2019 7:17 pm

Да не знам за "ваше чувено поштење" помислио бих да је нешто што комунисти причају истина али као што се у историји нашој и туђој милијарду пута до сада показало - све негативно што победници приписују другима а позитивно себи је заправо контра, контра и ништа друго сем контра било, чим у књизи, филму, фејсбуку, пички лепој материни националиста или четник или неко ко гледа српску ствар коље, убија, пали заправо је био заклан, убијен, спаљен.

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Mon Jan 28, 2019 7:18 pm

Уосталом, ако имаш нешто против идеологије трибине, ти дођеш лепо на север, окачиш неко своје обележје, станеш иза њега, како се иначе стоји иза обележја, па сачекаш реакцију. Или прођеш као твој саборац Ђука пре 15 година.


Prvo Djuka nije moj saborac.Par puta sam popricao sa covekom ovako,necu nista lose da kazem o njemu,ali NIJE BIO CLAN JUL-a koliko ja znam,vec od samog pocetka deo omladine SRS-a od neke tamo 1998.godine kada je poceo da studira.To ti govorim zato sto si ranije nekoliko puta vec pisao o Djuki,znaci ovi tvoji sa delije.net su ti pogresno preneli!
A sto se sala tice,taj jugoslovenski Crvena Zvezda sal koji sam postavio,bio je daleko popularaniji tih godina od ostalih,pa mozda cak u rangu sala ULTRAS sa lobanjom.Ljudi su ga dugo nosili po raspadu SFRJ i nije im smetalo.

I evo jedna ekskluziva,a vi proverite kod drugara na delije.net slogan ZVEZDA SRBIJA NIKAD JUGOSLAVIJA! prvi je doneo na sever Ivan Marovic jedan of vodja OTPOR-a to je bila 1996 ili 1997 godina-dve dana pre nego sto je OTPOR nastao.The sezone su momci sa severa u par navrata otkljucali juznu tribinu,i kacili onu parolu BEOGRAD JE SVET koja je nosena na studentskim demonstracijama.

Eto toliko o vasem nacionalizmu,cetnistvu itd...OTPOR-as vam osmislio slogan.Hoceste jos da pisem ili da se zaustavim?Ako mislite da lazem,kontaktirajte coveka...dolazio je na utakmice.


I da pojasnim,nisam ni ja bio clan JUL-a da me ne shvati neko pogresno,nego se prosipa prica o Djuki.Zato kazem,koliko ja znam on je uvek bio radikal kod Seselja.

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby нема лека » Mon Jan 28, 2019 8:16 pm

Избачен са трибине због пропагирања Слобе и Мире, шутиран у дупе сваки пут кад је дошао. Слабо знаш

Ово што пишеш за отпор, па није никаква тајна да су се њихове заставе виориле на северу, имали су подршку људи. Какве везе уопште има ко је измислио тај слоган? Тај слоган је доста старији од 1996, мислим да је са почетка деведесетих, можда и грешим, проверићу податак.

О национализму на северу говоре многи догађаји много пре 1996 године, а ти се правиш луд. Што ниси дошао покојном Зељи док је био жив, па причао о идеологији севера и о комунизму? Вероватно је отпор донео национализам и Зељи? Људима који су били на ратишту? Или онима који су са 17, 18 година лежали робију због национализма?

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Mon Jan 28, 2019 8:40 pm

Nema leka,majke mi...ja kad pricam sa tobom ponekad pomislim da nikad nisam bio na severu,ono da zivim u paralelnom svetu...Evo ti ga post Vladimira Djukanovica

sa delije.net kada je odavana posta Zelji:

http://www.delije.net/forum/viewtopic.php?p=259866&sid=0ec7b620908ba77a20901322b580e2b3

Znaci okacen je 2010 godine jel ti to nesto govori?Majke mi ne znam da su Djuku sutirali u dupe,mozda ga je i Zelja sutirao,ali ovaj Vladimir Djukanovic ipak odlucio na zvanicnom forumu grupe da ga ispostuje.Ajde malo da se iskuliramo svi na ovoj temi moze?

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby МГП » Mon Jan 28, 2019 9:29 pm

Fedayn једно питање без провокације, подбадања и слично. Због чега је толика потреба код тебе да браниш један покрет и идеологију који су нама данас кад се све сагледа донијели више зла него добра? Твоја убјеђења су твоја убјеђења и ако их се ти придржаваш у реду је, али због чега наметање овде тих принципа кад се по уписима већине чланова форума види да су у великој мјери против твојих убјеђења и величања политичких личности тога времена? Не могу сад да цитирам ништа конкретно уопштено говорим о свему што се пише посљедње 2-3 странице.

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby vinjakboy » Mon Jan 28, 2019 9:37 pm

fedayn wrote:Znaci okacen je 2010 godine jel ti to nesto govori?Majke mi ne znam da su Djuku sutirali u dupe,mozda ga je i Zelja sutirao,ali ovaj Vladimir Djukanovic ipak odlucio na zvanicnom forumu grupe da ga ispostuje.Ajde malo da se iskuliramo svi na ovoj temi moze?


'Ајде мало да се не искулирамо. Него да ти лепо одјебеш у рупу из које си испузао, може? Мислим, доста је више, пола века су твоји дебили провели на власти, урнисали Србе горе него Турци и Немци заједно, сви сте у комплету амнестирани за почињене злочине, а многи су се овајдили за станове и друге бенефиције које ће наследити њихови дегенерисани потомци. И након свега тога ти би опет да се питаш о нечему у овој земљи? Па да није мало превише?

Добра ствар у целој причи је што је и ова моја порука сувишна, јер се твоја идеологија више никад неће вратити, у то сам макар сигуран. Него воњаш чак и преко интернета, па рекох да те приупитам да смањиш емисију штетних гасова...

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Mon Jan 28, 2019 10:20 pm

МГП wrote:Fedayn једно питање без провокације, подбадања и слично. Због чега је толика потреба код тебе да браниш један покрет и идеологију који су нама данас кад се све сагледа донијели више зла него добра? Твоја убјеђења су твоја убјеђења и ако их се ти придржаваш у реду је, али због чега наметање овде тих принципа кад се по уписима већине чланова форума види да су у великој мјери против твојих убјеђења и величања политичких личности тога времена? Не могу сад да цитирам ништа конкретно уопштено говорим о свему што се пише посљедње 2-3 странице.


Nema problema odgovoricu ti.Kao sto i sam znas,podela kod nas Srba evo i do dan danas svodi se na Cetnike i Partizane,bilo je i pre podela neke druge vrste,ali ova je i dalje aktuelna.Sad ja ne znam koja je tvoja porodicna tradicija,ali moja je partizanska.I ne bih bas rekao da je taj vas cetnicki pokret skroz pozitivan,a ovaj moj partizanski negativan,a pogotovo ne bih bas tako olako tvrdio kako ste vi navodno vecina...Mozda ste vecina na forumu,mozda na navijackim tribinama,ali medju Srbima ne bih bas rekao.Pa evo vam istrazivanja najvecih drzavnika kroz istoriju kod Srba poslednjih godina.Znas ko je pobedio?

Godinama pobedjuje HRVAT TITO!

http://www.nedeljnik.rs/nedeljnik/portalnews/istrazivanje-tito-bi-i-danas-vladao-da-je-ziv

Image

Nemam ja nista protiv da dodje do nacionalnog pomirenja,to sto pise Riper,ali brate do nacionalnog pomirenja se ne dolazi tako sto ce nacionalisti optuzivati komuniste da su zlocinci.Sta kao ovi vasi du patriote,a nasi su zatirali srpstvo?!

Hocete nacionalno pomirenje? Nema problema,uradite ono sto je uradio Putin u Rusiji.Pomirio je crvenoarmejce i belogardejce,evo cak i medju navijacima je doslo do pomirenja,forumas 1914 sto kaci tekstove na temi Rusija ce vam potvrditi da su navijaci Zenita imali koreografiju gde crvenoarmejac puca na belogardejca i obrnuto,a parola je nesto u stilu "dosta bratoubilackih ratova".Jel uradila neka tribina to u Srbiji?

I jos nesto,ispratili ste dolazak Putina u Srbiju.Videli ste da je posetio spomenik palim Oslobodiocima beograda,crvenoarmejcima.I TO JE JOS ON INSISTIRAO DA TO BUDE DEO PROTOKOLA!Zamislite koliko je neodgovorna ova nasa vlast,kad su hteli protokolarno negde drugde da ga vode,a Putin im jasno stavi do znanja koliko je Drugi Svetski Rat njima vazan.Mnogima u Srbiji nije,znate i sami da se u delu javnosti ovde vise obelezavaju pobede u Prvom nego u Drugom Sv.Ratu, i da se na ono sto se desilo posle '45 gleda kao na okupaciju.Neki istoricari u Srbiji cak vode otvorenu propagandu kako su crvenoarmejci zlocinci i silovatelji.Evo za one koji nisu ispratili Putina na groblju palim borcima Crvene Armije!



I jel moze da dodje do pomirenja?


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests