Сеобе

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Сеобе

Postby Чомбе » Fri Mar 18, 2016 6:06 pm

Па суштина је да не може лепо да изгледа кад међу зграде старе по 300 година уденеш неко хипер модерно срање као што је онај париски магазин. Па може да буде модерније од свих зграда дубаија опет је гадно.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Сеобе

Postby 1958 » Fri Mar 18, 2016 6:21 pm

Чомбе wrote:
1958 wrote:Nisi odgovorio na poziv na dvoboj! Nemoj biti nexon, odgovori coveku! :D


Какав двобој шта сам пропустио? Јел онај фазон лопатама кад се буде изливао камен темељац за овај солитер? :mrgreen:

И какве везе сад нексон има с овим, да није Борко из дсс-а средио дозволе за градњу?


Pa vidis da je gore pominjao neke osvete, filmove, ubistva. :mrgreen:
Често одем до на село

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Сеобе

Postby pertla » Fri Mar 18, 2016 10:40 pm

Neizlecivi wrote:E uporedite sada vi svaku od tih novijih zgrada i Adamovicevu palatu koju su samo lepo nasminkali ponovo.

Image

Takodje sredili su i ekonomsku skolu, koja opet izgleda daleko lepse od svega ovog novijeg.


Meni ubedljivo najlepsa zgrada u novom sadu
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

beerman!
Posts: 61
Joined: Wed Feb 17, 2016 2:06 pm

Re: Сеобе

Postby beerman! » Sat Mar 19, 2016 12:12 am

Čekaj, šta je ovo sunce ti poljubim? Kakvo je ovo ruglo? Da je pravde lažni arhitekta bi dobio 10 godina teške robije za nanesen duševni bol građanima! Pa ovo oduzima energiju samo gledajući ovako preko slike, mogu misliti kako je uživo. :shock:

Image

mungos
Posts: 339
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:43 pm

Re: Сеобе

Postby mungos » Sat Mar 19, 2016 4:02 am

Ala kenjate nema ljepse mesare na svet

User avatar
Neizlecivi
Posts: 75
Joined: Tue Feb 16, 2016 1:58 am

Re: Сеобе

Postby Neizlecivi » Sat Mar 19, 2016 10:21 am

Cuo sam navodno da je cilj tog hotela bio da se napravi tako da se sa reflektujucim staklima na njemu jasno vidi pozoriste koje je preko puta... E navodno ga je neko zajebao za tu vrstu stakla i sjebao projekat. Da je umesto stakla stavio zlato, meni bi podjednako ruzan bio.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Сеобе

Postby Далтон » Sun Mar 20, 2016 9:47 am

Има ли ко да је радио на Крузерима некада или још увек ради?
30тог сада Марта палим за Флориду где се укрцавам на брод и тамо сам 8 месеци на шљаки. И то за само 2 недеље од како сам имао интервју за посао. Нисам се ни надао да ће толико брзо све да буде. Управо средио У.С. визу, силне папирчине и сада још чекам неких 10так дана када летим из Бг за Франкфурт а потом за Орландо (или Мајами) где се 31.03 укрцавам на брод у Порт Канавералу.

Е сада, пошто немам у Србији девизни рачун отворен, чуо сам да преко фирме могу да отворим текући рачун где ће ми уплаћивати средства. Значи, добијем америчку картицу по процедури као и код наших банака. Само онда не знам на коју фору могу слати кеш својима кући? А притом да ми буде провизија нека ситница или да нема провизије. А знам да може и тако да се изведе. Па ако има нека добра душа која зна да мало боље објасни процедуру.
(Street Force / Curva Orientale)

kopriva
Posts: 155
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:28 am

Re: Сеобе

Postby kopriva » Mon Mar 21, 2016 12:11 am

Tebra otvori devizni racun u Srbiji, treba ti za to jedan dan. Ja kada sam radio (bilo je pre 15 godina doduse) na MSC, samo sam dao broj racuna banke i odredio sumu koju ce da uplacuju direktno, ostatak kes na ruke. Sta vise, bila je obaveza da deo plate ide na neki bankovni racun.
Svi drugi nacini transfera novca su bezobrazno skupi. E da, i ako te usere da neko koga znas ide za Srbiju, pa po njemu posaljes parice.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Сеобе

Postby Далтон » Mon Mar 21, 2016 8:28 am

Коприва, знам ја да је отварање рачуна једно 15так минута, 10 колико чекаш у реду и 5 да потпишеш папире. Али израда картице траје између 10 и 15 дана а толико немам. 30ти је близу. Мислим тако ми је она госпоја рекла на шалтеру. Е сад.. Има кева девизни. Шта ми је потребно да бих могао њој да уплаћујем? А претпостављам са брода једино неко онлајн банкарство могу да користим.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Сеобе

Postby Чомбе » Mon Mar 21, 2016 10:17 am

Па по некој логици не треба теби картица да би примао плату на рачун. Отвори девизни рачун, одма овласти кеву да може да подиже новац, а картицу узми кад се вратиш. А ти тамо троши онај део који добијаш на руке.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Сеобе

Postby Далтон » Mon Mar 21, 2016 6:41 pm

Хвала. У сваком случају снаћићу се.
Но ево, да испишем како је процедура текла и како сам за непуних 20 дана добио све одговарајуће папире за Америку. Пошто сам добио неколико приватних порука, исписаћу овде.

За Крузере и прекоокеанске бродове знам одавно. Пре око годину ипо, две сам покушао за посао али ипак није уродило плодом. Иако имам посао овде и не могу да се пожалим видим на фејсу да је једна од агенција расписала конкурс да тражи раднике на броду. Назовем ја њих око 5. Марта где се распитам мало које се позиције нуде и тамо ми та жена из агенције рече да дођем у ИН Хотел на НБГ на интервју 8ог Марта.

Одем са ЦВ мислим и сликом једном (као за пасош) где је било нас 20так, 30так.. Углавном, кроз неких пола сата-сат колико је трајала презентација фирме дође тренутак интервјуа. У суштини и прошли пут а и овај интервју држе људи из те фирме и обавља се на енглеском језику (где захтевају да се добро зна енглески, наравно). Пошто сам мало слагао у ЦВ да сам радио у Хотелима као што нисам када сам разговарао са женом (пољакиња) поставља ми пар питања типа : У ком сам хотелу радио, када, која позиција, одакле сам, колико хотел прима гостију, како ради итд итд.. Све у свему интервју траје свега 15 / 20 минута.

Након интервјуа док смо чекали резултате излази нека наша жена (која ради за ту агенцију), прочита моје име и рече да сам добио посао.
После тога ме бомбардују мејловима. Неке силне апликације, прегледе на све живо. У Медицини Рада на НБГ сам обишао једно 20так ординација где сам провео свеукупно 10 сати прегледа. Од тестова на дрогу, екг, слух, вид, пишаћку итд.. Неку ММР вакцину за тропске болести и остале пиздарије. Данас јавили за визу, све углавном агенција решава што доста значи и немаш толико цимања. Твоје је само да достављаш потребну документацију.
28.03 идем у Америчку амбасаду по визу, 30.03 летим за Орландо а већ 31.03 се укрцавам на брод где сам наредних осам месеци. То је то.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Сеобе

Postby Чомбе » Mon Mar 21, 2016 7:27 pm

Коју шљаку си добио?

User avatar
zizou
Posts: 405
Joined: Wed Feb 03, 2016 5:08 pm

Re: Сеобе

Postby zizou » Tue Mar 22, 2016 1:23 am

Koliko para si platio za sve to?

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Сеобе

Postby Далтон » Tue Mar 22, 2016 7:50 am

@Čombe - Hotel Steward.. to je mislim jedna od najnizih pozicija za sada tu je negde oko 800$ max + bakšiš, može da se izgura sa 1000 recimo.
Uglavnom jako brzo se napreduje. Moja drugarica je za pola godine napredovala na višu poziciju gde je plata troduplo veća. Jedna dobra strana tog posla.

@zizou - Pa sve sa avio kartom će me izaći nekih do 800e, recimo. S tim da platu isplaćuju na svakih nedelju dana (po 230$ otprilike) i plaćaju mi povratnu kartu, smeštaj u hotelu IN u Orlandu, prevoz od aerodroma do hotela i kasnije do broda.. Stvarno i nije mnogo. Naravno, dodatnih troškova nemaš. Imaš u konzervi plaćen smeštaj, klopu .. tako da su troškovi minimalni. Osim ako ne blejiš u brodskom kazinu svakih par dana.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Сеобе

Postby 1958 » Tue Mar 22, 2016 11:57 am

Procitaj riperovu temu o bandama, pazi se :D.
Често одем до на село

User avatar
zizou
Posts: 405
Joined: Wed Feb 03, 2016 5:08 pm

Re: Сеобе

Postby zizou » Tue Mar 22, 2016 4:47 pm

Тебра имам још јадно питање. Има ли уговора који трају мање од 8 мјесеци? :D

Из неког разлога не могу да едитујем пост. Јел могуће поћ на шљаку тако на крузер нпр З ђевојком ? Јел имао ко ситуацију од вас да је пошао с љепшом половином да шљака неђе ?

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Сеобе

Postby Rođaci » Tue Mar 22, 2016 4:59 pm

misliš da ćeš tako srediti da ne prevari?
oćeš kurac, dovatiće je crnci tamo

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Сеобе

Postby Далтон » Tue Mar 22, 2016 5:13 pm

zizou Uglavnom su prvi ugovori u svim kompanijama po 8 meseci, tako da je skoro pa nemoguće otići na manji period. Jedino ako si neki inžinjer ili oficir pa radiš pola godine a mesečna 10.000 zelembaća. Međutim, kako potpisuješ ugovor za ugovorom tako ti se smanjuje vremenski period. Sa 8 na 7 pa na 6 pa 4 meseca što mislim da je minimalno. Moj drug je tamo već sedma, osma godina za redom pa mu je ugovor na 4 meseca. Odradi, dođe kući, mesec-dva pa se vrati opet.

Da, u Carnival Cruise Line je jedan lik iz Bosne mislim tražio premeštaj sa broda na brod gde mu je radila devojka i odobrili su mu. Što se tiče nekih drugih kompanija, nisam siguran.
(Street Force / Curva Orientale)

budalinjo
Posts: 37
Joined: Tue Mar 22, 2016 2:05 pm

Re: Сеобе

Postby budalinjo » Tue Mar 22, 2016 6:06 pm

Brate, preko koje si firme išao? Preko http://www.employment-power.com/ ili neke druge?

User avatar
Kockalone
Posts: 286
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Сеобе

Postby Kockalone » Tue Mar 22, 2016 6:10 pm

Rođaci wrote:misliš da ćeš tako srediti da ne prevari?
oćeš kurac, dovatiće je crnci tamo


Баш синоћ ми прича један лик који је дошао са брода причу. Имао тамо једног лика из Бга, они баш добри другови и овај београђанин дошао са рибом да ради на брод. Све било топ, риба остане трудна они се врате у Србију, овај је ожени, чекају ђецу и то близанци. И ђеца се роде кад је брат имао шта виђети, ђеца ладно мелези :lol:


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests