Сеобе

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
serBud
Posts: 28
Joined: Tue Feb 09, 2016 7:30 am

Re: Сеобе

Postby serBud » Tue Feb 16, 2016 7:23 am

koliko sam ja shvatio za h2b i j1 ne traze a za ostale radne vize (L1, h1b i religijske) traze....mada opet kazem, do sada u praksi nisam sreo nikoga kome je trazena ta kartica pri zaposljavanju.

Република Српска
Posts: 46
Joined: Wed Feb 03, 2016 6:07 pm

Re: Сеобе

Postby Република Српска » Thu Feb 25, 2016 7:52 pm

Serbud-e, da li je moguce da apliciram za zelenu kartu dva puta u toku jednog izvlacenja, s obzirom da posjedujem pasos 2 razlicite zemlje?
ОД МАЊАЧЕ ДО МАРИБОРА СВАКИ СРБИН У ЧЕТНИКЕ МОРА!

ex клемпави

Stepenice
Posts: 19
Joined: Fri Feb 05, 2016 6:05 pm

Re: Сеобе

Postby Stepenice » Thu Feb 25, 2016 8:40 pm

Mislim da to ne može, a čuo sam da može recimo da ti ispuniš na svoje ime, i da igraju još roditelji ili supruga pa tako povećaš sebi šanse. Neka serbud odgovori...

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Сеобе

Postby Rođaci » Thu Feb 25, 2016 9:36 pm

bokte mazo, oće li ostati neko od silnih patriota ili svi odoše da četuju po Amerikama?

Република Српска
Posts: 46
Joined: Wed Feb 03, 2016 6:07 pm

Re: Сеобе

Postby Република Српска » Thu Feb 25, 2016 10:36 pm

Gdje si to ti cetovo ?
Ljudi idu da rade, ne znaci da se nekad ne bi vratili nazad. Uostalom srpska dijaspora uradi 10x vise stvari nego ovi iz matice. Kako? Fino, novac koji se posalje nazad familiji i rodbini je duplo veci nego sto se obrne unutar zemlje. Ja prvi da me izvuku na toj lutriji, otisao bi gore da radim, a vratio bi se kad tad sa kapitalom i idejama koje bi ovdje investirao. Serem se u Ameriku, da znam da cu kes na posten nacin zaraditi u Zimbabweu otisao bi tamo. Ono sto koci nase trziste generalno je skroz niska mobilnost radne snage. U Americi ljudi zbog povisice od 2% prelaze po 1000 kilometara u druge drzave da bi zaradili pare. A ovdje, cim neko hoce da izadje iz govana i da akumulise znanje koje ima negdje gdje je to dosta lakse i cjenjenije odmah je izdajnik.

Druga stvar, kad budes magistar ekonomije a pritom nemas dana radnog staza, jer su sve popunili stranackim kadrom i vezama, ostani onda pametuj. Ko ce ulagati u propalu zemlju kao sto je Bih ili Srbija ako nece srpska dijaspora? Mislis da ce neki stranac, aha malo juce. Pogledaj malo kreditni rejting Srbije, pa vidi sto imamo najvece kamatne stope u Evropi, sto imamo najgore uslove za razvoj bilo kojeg oblika biznisa. Pazi podatak, od 183 zemlje BiH se nalazi na 126 mjestu po lakoci zapocinjanja i obavljanja biznisa. Sta ja trebam sutra da postanem otac, a da djetetu nemam para za knjige. Jebiga sine, vaznije tati lazno cetovanje po Srbiji od tvojih knjiga i uzine...
ОД МАЊАЧЕ ДО МАРИБОРА СВАКИ СРБИН У ЧЕТНИКЕ МОРА!

ex клемпави

serBud
Posts: 28
Joined: Tue Feb 09, 2016 7:30 am

Re: Сеобе

Postby serBud » Fri Feb 26, 2016 1:22 am

ne moze da se dva puta prijaljuje, u tom slucaju diskvalifikuju obe prijave. mozes se prijaviti ti i devojka/zena pa ukoliko nekoga izvuku idete zajedno. a ovo oko pravdanja bilo kome zasto idete i forumsko dokazivanje patriotizma, dal ste realni.


weekend offender
Posts: 116
Joined: Fri Feb 05, 2016 3:48 pm

Re: Сеобе

Postby weekend offender » Sat Feb 27, 2016 2:24 am

mnogo je lakse otpaliti na zapad raditi moleraj terati kamione zaradjivati pare i chetovati odatle i slati pare, nego ostati ovde da zivis posteno i truditi se da sustinski promenis nesto i poboljsas sredinu u kojoj zivis. ja bi realno prvi otpalio jer ono boli me kurac da ratujem sa vetrenjacama ovde.

Grobar_Tash
Posts: 1
Joined: Fri Mar 11, 2016 3:43 pm

Re: Сеобе

Postby Grobar_Tash » Sun Mar 13, 2016 4:58 am

Поново ради биоскоп!!!!

Нисам стигао за премијеру, али сам сад ту! Тек пре два дана провалим да је форум васкрсао!

И да напишем пар речи у мојој омиљеној гастарбајтерској теми! Тренутно сам у Макау, добио посао у граду коцке и грехова. Мало сам променио адресу. И даље у комшилуку, али са сошком се путује.

Пишем више ових дана!!

Све најбоље браћо Срби!

Casual 1989
Posts: 344
Joined: Sun Feb 14, 2016 8:20 am

Re: Сеобе

Postby Casual 1989 » Mon Mar 14, 2016 7:07 am

У Кини сам, централни део, радим као фудбалски тренер овде ако неко има нека питања слободно. :)

User avatar
H-30
Posts: 82
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:49 pm

Re: Сеобе

Postby H-30 » Mon Mar 14, 2016 6:49 pm

Casual 1989 wrote:У Кини сам, централни део, радим као фудбалски тренер овде ако неко има нека питања слободно. :)


Ajd napisi nesto o zovotu u kini, standardu, kako si dobio papire i kakve su kineskinje. :D
незнам

User avatar
pustinjska lisica
Posts: 434
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:16 pm
Location: Пјонгјанг

Re: Сеобе

Postby pustinjska lisica » Mon Mar 14, 2016 7:33 pm

Je л' играју Гвангжу и Шенжен 3 за 3 као Рад и Нови Пазар :mrgreen:
У реверу носим марамицу белу ја,
свака мене фрајла, свако ме девојче зна,
кад год ја сретнем лепе цурице целу им дадем,
а оне викну дај дуплирај душице.

марамица маркизет, мене воли цео свет
марамица маркизет, мене воли цео свет

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 752
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Сеобе

Postby Bruno Sulak » Mon Mar 14, 2016 7:55 pm

Jel bio neko u famoznoj Slovackoj preko ove agencije?

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Сеобе

Postby 1748 » Mon Mar 14, 2016 8:22 pm

moj burazer je već 4. put u Slovačkoj, ode na 3 meseca pa 3 meseca ovde. Ako te štogod zanima pitaj
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 752
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Сеобе

Postby Bruno Sulak » Tue Mar 15, 2016 1:36 pm

Ma nista posebno, sve lepo pise na stranici agencije. Nego ovako ako ima nekih dozivljaja i pikanterija :D

Casual 1989
Posts: 344
Joined: Sun Feb 14, 2016 8:20 am

Re: Сеобе

Postby Casual 1989 » Tue Mar 15, 2016 3:21 pm

Hahaha ne znam da li igraju 3 za 3 brate, ja i odavde pratim najvise nasu ligu (bolesnik) :)
Brate ludi su Kinezi do jaja. Npr ponasaju se kao cigani najodvratniji, pljuju svuda i to one slajmare najgore nije bitno gde se nalaze supermarket, centar... Ujutru i uvece se skupi na svakom uglu zenska populacija svih uzrasta i igraju zajedno uz glasnu muziku kontam da im to dodje kao neka fizicka aktvnost jer vidjam radnice iz pekara, butika... Pre neko vece odlucim da odem u restoran brze hrane prvi put bez prevodioca (imam svog prevodica) naravno radnica ne zna ni rec engleskog ja prevedem na svom mobilnom rec piletina i pokazem joj, ona u fazonu imamo imamo, i donosi mi neku testeninu sa pilecom kozurom ?! Ono smrdi strasno, ako ste nekad cerupali kokoske znate taj smrad. Nista ne bacaju kod pileta, jedu glave, kozuru sve.
Hrana je mnogo ljuta posebno to vazi za ovaj deo Kine gde se ja nalazim.
Posao je savrsen, deca me dozivljavaju kao neku poznatu licnost dolaze da se slikaju samnom, pricaju mi nesto na Kineskom, bukvalno se maze od mene kao macke :lol: Uslovi su im brutalni, znaci tereni i materijal za trening u fulu, pojedini nasi klubovi iz Superlige nemaju to sve.
Kineskinje nisam probao, ja sam veran Srbin, iako pisem sada latinicom. :)

Valjda sam odgovorio svima, sve najbolje !

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Сеобе

Postby 1748 » Tue Mar 15, 2016 4:58 pm

Pohvali se i kako je bitno što si belac tamo, njima je jedan od društvenih statusa to da budu viđeni sa belcima. Iskoristi to jbg :) :mrgreen:
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

User avatar
Рибок Класик
Posts: 2
Joined: Mon Mar 14, 2016 2:45 pm
Location: ПГ

Re: Сеобе

Postby Рибок Класик » Wed Mar 16, 2016 7:52 pm

Зна ли ко какво је стање у Црној Гори, конкретно Бару, наћи посао, плате, уопште исплативост живљења тамо али овако на дуже, не само за сезону? Јел мало бар бољи стандард него у Србији?
Дајемо Томислава за Војислава.

Пађене
Posts: 33
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:14 am

Re: Сеобе

Postby Пађене » Wed Mar 16, 2016 8:06 pm

Уколико хоће неко да пали преко да ради мало другачији посао може ово.

https://www.facebook.com/balkansr/

У питању је енглез који има брдо контаката. Завршиш код њега курс и он ти проналази посао. Знање енглеског основни ниво обавезан. Лик је исправан 100% отишло је преко 50 наших људи задњих 3 месеца. Е сад ко воли нек изволи :)

mungos
Posts: 339
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:43 pm

Re: Сеобе

Postby mungos » Wed Mar 16, 2016 11:56 pm

Kolko plaća taj englez što je došao u zemlju 3. sveta da šalje ljude da ginu po IraCima i sličnim kurcima?


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests