Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Bruno Sulak
Posts: 752
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Тема за све и свашта

Postby Bruno Sulak » Wed Jun 12, 2019 12:52 am

Prijatelju imao sam ja udes pre 2 nedelje.

Odes u MUP i trazis kancelariju koja izdaje zapisnike o saobracajnoj nezgodi. Trazice ti da uplatis 720 dinara (to ce ti osiguranje refundirati). Taj zapisnik ces dobiti brzo, max sat vremena posla i to nosis onda u Dunav da oni srede papire za odstetu i poslace ti odmah procenitelja da ti slika auto, ako ti je tu auto. I vec ce moci okvirno da ti izracuna koliko ces dobiti. I treba ti kopija racuna na koji ce ti uplatiti novac.

Mene je popravka izasla 70 evra kod mog majstora a dobio sam 20.000, tako da se i zaradilo malo.

Pogrebnik
Posts: 69
Joined: Sun Apr 24, 2016 2:13 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Pogrebnik » Wed Jun 12, 2019 12:28 pm

Resio sam, evo ovako, sada postoji baza u koju Mup salje zapisnike a pristup imaju sve osiguravajuce kuce. Pozvao sam moje osiguranje, procitali mi zapisnik, da je krivo drugo vozilo i da se javim njenom osiguranju.

Hvala svima.

User avatar
pustinjska lisica
Posts: 434
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:16 pm
Location: Пјонгјанг

Re: Тема за све и свашта

Postby pustinjska lisica » Mon Jun 17, 2019 2:35 pm

santamarija wrote:
Momo wrote:Јел постоји могућност раскидања уговора који сам потписао? Уговор на 2 године хоћу да раскинем сутра јел плаћам неке пенале и то? Иначе канловски оператер је у питању...


Ma jok,ispaltice ti za te mesece sto ih neces gledati. :lol: Nego sta ces nego platiti penale,nemas to racun da radis,jedino ako ti nesto iz ugovora nisu ispunili...


Ја колико знам ово више није могуће, то јест и те како можеш да раскинеш уговор пре времена без пенала. Једино што мораш да платиш је, ако си за време док ти је трајао уговор плаћао нешто по промотивној цени, разлику између промо и пуне цене коју би плаћао да ниси добио ту погодност. Нпр. пакет ти је био 3000 динара месечно по редовној цени, а требало је да га плаћаш првох 6 месеци 1 динар, јер си закључио уговор на 24 месеца. Ако си раскинуо уговор после 3 месеца, морао би да им платиш разлику за та 3 месеца, тј. 3 х 2.999,00 динара и то је то.

http://www.politika.rs/scc/clanak/40696 ... peraterima

Наравно, оператери ће те убеђивати у супротно, али суштински мислим да могу да прихвате исто што и сви припадници трибунала у Хагу :mrgreen:

Е сад, пошто лично нисам имао искуства у томе, распитај се ти, Момо, још мало, види са неком од ових организација које се баве заштитом потрошача.
У реверу носим марамицу белу ја,
свака мене фрајла, свако ме девојче зна,
кад год ја сретнем лепе цурице целу им дадем,
а оне викну дај дуплирај душице.

марамица маркизет, мене воли цео свет
марамица маркизет, мене воли цео свет

Momo
Posts: 64
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:49 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Momo » Mon Jun 17, 2019 3:23 pm

Покренуо сам поступак, сад ћемо видети :mrgreen: Уговор потписао 10. јуна , раскид покренуо 11. ... Као јавиће ми за дан, ево прошло недељу дана нико ништа. Све сам то прочитао те текстове и ја се надам да ћу само овај један месец платити макисмум или њихове трошкове уградње. Иначе увео сам супер нову а имао сбб ... Будала... Небо и земља што се тиче слике свега. Тако ко има сбб и супернову, нек остане на сбб-у ;)

santamarija
Posts: 283
Joined: Mon Feb 15, 2016 11:32 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby santamarija » Tue Jun 18, 2019 8:01 pm

Momo wrote:Покренуо сам поступак, сад ћемо видети :mrgreen: Уговор потписао 10. јуна , раскид покренуо 11. ... Као јавиће ми за дан, ево прошло недељу дана нико ништа. Све сам то прочитао те текстове и ја се надам да ћу само овај један месец платити макисмум или њихове трошкове уградње. Иначе увео сам супер нову а имао сбб ... Будала... Небо и земља што се тиче слике свега. Тако ко има сбб и супернову, нек остане на сбб-у ;)

Javi sta si pocinio,jedan dan si koristio usluge ? Ako je tako,moraju ti raskinuti ugovor.

@pustinjsa lisica@ nisam znao za ovo,ali cenim da su se oni ogradili opasno ,tako da se raskid ugovora i ne ispalti....

User avatar
st.vuki
Posts: 389
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:33 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby st.vuki » Wed Jun 19, 2019 12:41 pm

Igrao sam Civilizaciju 5 normalno,kada sam hteo ponovo da ukljucim izbaci mi ovo

the program can't start because steam_api.dll is missing from your computer

Sta raditi ? Ovo mi nikad nije izbacivalo

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Тема за све и свашта

Postby prcko » Wed Jun 19, 2019 12:45 pm

st.vuki wrote:Igrao sam Civilizaciju 5 normalno,kada sam hteo ponovo da ukljucim izbaci mi ovo

the program can't start because steam_api.dll is missing from your computer

Sta raditi ? Ovo mi nikad nije izbacivalo


Nadji taj fajl iz neke druge igre i kopiraj ga u folder gde ti je civilizacija, ili ga skini sa neta pa ga ubaci.

User avatar
st.vuki
Posts: 389
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:33 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby st.vuki » Wed Jun 19, 2019 2:07 pm

prcko wrote:
st.vuki wrote:Igrao sam Civilizaciju 5 normalno,kada sam hteo ponovo da ukljucim izbaci mi ovo

the program can't start because steam_api.dll is missing from your computer

Sta raditi ? Ovo mi nikad nije izbacivalo


Nadji taj fajl iz neke druge igre i kopiraj ga u folder gde ti je civilizacija, ili ga skini sa neta pa ga ubaci.
Skinuo 16 razlicitih i nisam uspeo, da li ima veze sto je to ekspanzija?

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Etaoin » Wed Jun 19, 2019 6:29 pm

Браћо, јел неко носио скоро пакет у ЦЗ? Јел месо треба бити исечено и у провидним кутијама? Сухомеснато исто, јео може већ исечено и запаковано да се пошаље?

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Чомбе » Wed Jun 19, 2019 11:42 pm

Не знам за ЦЗ али ваљда је свуда исто, мора да буде исечено и откошћено. А ако мислиш на оно сухомеснато исечено и вакумирано кад идеш у посету они све што је запаковано пред тобом отварају и ваде из паковања.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Тема за све и свашта

Postby Далтон » Thu Jun 20, 2019 12:24 am

Vuki za steam_api odmah da ti izjavim saučešće. Taj problem sam imao pre nekih par godina na stimu kada je bio neki update. A hvala Bogu oni to redovno rade.
Znam da sam se nedelju dana zajebavao sa tim dok od jednom nije sve ponovo proradilo.
Zaboravio sam kako se rešava taj problem ali želim ti da brzo nabasaš na rešenje problema pre nego što 10x deinstaliraš i instaliraš stim.
(Street Force / Curva Orientale)

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Тема за све и свашта

Postby Далтон » Thu Jun 20, 2019 12:43 am

Edit:

1. Probaj ovako. Isključi antivirus i ponovo instaliraj tu igricu jer je najverovatnije igra koja nema licencu (ako si je skidao preko torrenta i sl.), kompletno je deinstaliraj i instaliraj ponovo i svo vreme drzi isključen antivirus.
Javi ako upali.

2. Uradi kako ti je iznad rečeno. Pastuj dll fajl u game folder i idi sledeće.
"Win+R" na folder ili Start menu i stisni "Runbutton". Otvori “cmd” i "regsvr steam_api.dll komandu u terminalu.

3. Registrovanje DLL-a. (Pisaću po koracima)

a) Idi na Start
b) Piši "command" u search box-u... NE PRITIŠĆI ENTER!
c) Dok držiš CTRL-Shift opiči ENTER.
d) Bićeš preusmeren na 'permission dialog box'. I klikni "Yes".
e) Upiši sledeću komandu: regsvr32 /u steam_api.dll.
f) Idi ENTER. To će da UN-REGISTER tvoj fajl.
g) Upiši ovu komandu: regsvr32 /i steam_api.dll.
h) Idi opet ENTER. To će da RE-REGISTER tvoj fajl.
i) Zatvori comand prompt.
j) Pokreni/restartuj opet program ili igricu i vidi šta se dešava.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
st.vuki
Posts: 389
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:33 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby st.vuki » Thu Jun 20, 2019 7:46 am

Hvala Daltone probacu pa javljam

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

User avatar
st.vuki
Posts: 389
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:33 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby st.vuki » Thu Jun 20, 2019 4:24 pm

Znaci zajebavao je microsoftov security essential koji ne znam ni odakle mi, njega sam obrisao i naravno radi sad... Hvala vam na pomoci

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk


User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Тема за све и свашта

Postby čompika » Fri Jun 21, 2019 4:57 pm

pička najbolje uzemljenje

User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Тема за све и свашта

Postby fuck_off » Sun Jun 23, 2019 1:49 pm

Pomoc pravnika.

Da li postoji u zakonu o radu opravdano odsustvo sa posla ako dobijes poziv iz sutra da se pojavis na rocistu? Ako kojim slucajem postoji da mi se posalje link. Hvala.
Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby CamoSurprise » Tue Jun 25, 2019 8:18 am

fuck_off wrote:Pomoc pravnika.

Da li postoji u zakonu o radu opravdano odsustvo sa posla ako dobijes poziv iz sutra da se pojavis na rocistu? Ako kojim slucajem postoji da mi se posalje link. Hvala.


Član 114 Zakona o radu govori o tome.

Član 114
Zaposleni ima pravo na naknadu zarade u visini prosečne zarade u prethodnih 12 meseci, u skladu sa opštim aktom i ugovorom o radu, za vreme odsustvovanja sa rada na dan praznika koji je neradni dan, godišnjeg odmora, plaćenog odsustva, vojne vežbe i odazivanja na poziv državnog organa.

Poslodavac ima pravo na refundiranje isplaćene naknade zarade iz stava 1. ovog člana u slučaju odsustvovanja zaposlenog sa rada zbog vojne vežbe ili odazivanja na poziv državnog organa, od organa na čiji se poziv zaposleni odazvao, ako zakonom nije drukčije određeno.
Gilajdza RIP

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Wed Jun 26, 2019 4:57 pm

Dajte neki link za skidanje novog Office, nesto da radi... nije bitno odakle je link
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Thu Jun 27, 2019 5:30 pm

Ja navalio ovih dana sa pitanjima... Jel se razume neko u ove konzole? Šta kupiti, šta gledati i sl?
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests