Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Тема за све и свашта

Postby Занемарујем тактику » Sat Aug 05, 2017 3:48 pm

Хакери помагајте. Компјутер одједном помеша боје, цео монитор је у неким квадратићима, после десетак секунди се то нормализује и доле се појави облачић на коме пише "Display driver stopped responding and has recovered", а некад се не нормализује него се само рестартује. Инсталирао сам најновије драјвере за графичку и даље зајебава.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Тема за све и свашта

Postby čompika » Sat Aug 05, 2017 4:29 pm

Možda je otišla grafička, otvori kućište pa vidi da li joj radi kuler i da li je vrela. Meni se slično dešavalo, i to baš u leto.

User avatar
BTS
Posts: 197
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:09 am

Re: Тема за све и свашта

Postby BTS » Sat Aug 05, 2017 4:51 pm

Kad uklkucim komp, najnormalnije očita sistem, ali mi na kraju otvori prazan desktop, bez ijedne ikonice i bez padajućeg menija. I ne može ništa da se radi, jedino da se kreira nov folder. :) Jel zna neko sta moze da bude problem?


Послато са E2105 уз помоћ Тапатока

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby SAO_Zeljin » Sat Aug 05, 2017 8:21 pm

verovatno virus neki

probaj da pokrenes u safe modu i deinstaliraj to sto si poslednje instalirao

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby lost&found » Sat Aug 05, 2017 9:50 pm

Bitcoin cash potonuo na 200, a bitcoin na oko 3300. Drago mi je da sam ulozio u Antshares dok su bili na 10, za jedan dan se popese na 14

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Тема за све и свашта

Postby čompika » Sun Aug 06, 2017 1:23 am

Hajde objasni molim te kako da se kupe Neo? (ako možeš ceo postupak za nas kojima je to nuklearna fizika - kupovina, čuvanje i kako prodati)

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby lost&found » Sun Aug 06, 2017 2:52 am

pa pazi, ja sam daleko od nekog eksperta, tek sam pre mesec dana i sam poceo da se interesujem za kriptovalute, al napisacu ti sta sam ja uradio. Kupio sam preko sajta Coinbase 1 ETH (etherium), stigao mi je u "novcanik" za nedelju dana, onda sam prebacio to u ETH novcanik na sajtu Bittrex, i kupio Antshares (NEO) za taj 1 ETH (oko 21 komad u trenutku kupovine). Ne znam da li direktno moze da se kupi, ili moras prvo btc/eth da kupis pa onda ans(neo) . E da, Coinbase ne podrzava kupoprodaju kriptovaluta iz Srbije, tako da moras da nadjes alternativu . Mozda Bittrex podrzava, ja nisam kupovao iz Srbije, tako da neko drugi ti verovatno moze dati bolji odgovor na to.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Тема за све и свашта

Postby Далтон » Sun Aug 06, 2017 8:07 pm

Nemoj da se radujes za BCC sto je pao. To je nova valuta i jos nema optimiziran blockchain i act. Kako se bude radilo na njemu on ce u skorije vreme stagnirati. Pitanje je da li ce stati na 200 ili 100 ili pak 300$ to ne mogu ni najveci mozgovi da predvide. Sigurno je da kada se oformi BCC da ce stati imati lagani skok i svi ce moci da predahnu.
Elem, sada skace ludo i pada jer je nova igracka na kripto marketu. Isto je tako bilo i sa BTC (2010/2011) kada je hakovan mt Gox, pao je naglo pa gle ga sada.

Sto se NEOa tice, KUPUJTE! sada je oko ~15$. Jos nije kasno. Za par dana je skocio skoro 10$ a 8og Avgusta ce biti "buuum" sto se njega tice jer ga updejtuju u NEO 2.0 I bice veoma nepredvidiv. Kinezi su to.

@lost&found (da ti odgovorim na PP) - nisam nikada menjao kriptovalute. Imam nesto malo u walletu i to je to. U US ces lakse odraditi transakciju nego u Srb. Za konvert koristi Bitreex.com ili Jaxx. Kazu da su najpouzdaniji i 'most trusted' sajt za sada. Ljudi su izgubili poverenje od kada je Poloneix pao pre nekih par dana i ljudi nikako ne mogu da pristupe svom walletu. Moguce da ce se vratiti u zivot a moguce da su zgrnuli milione i zatvorili vrata za sobom.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby lost&found » Sun Aug 06, 2017 10:56 pm

ma ne radujem se sto je BCC pao, vise sam napisao kao update, a stavise, sad je najbolje uloziti u BCC (ko veruje da moze da dostigne BTC). Ono sto me brine je sto ga dosta menjacnica i rudara ne podrzava.

Vise sam te pitao zbog poreza, jer tehnicki, u USA razliku koju si zaradio moras da prijavis kao Capitol Gains. Zanima me kako to legalno prevazici :)

User avatar
UltrasDoras
Posts: 492
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:33 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby UltrasDoras » Mon Aug 07, 2017 7:44 am

obrisa slučajno fm15 save, preko 10 sezona, sad ću se ubiti
može li se kako vratiti to? nemam system restore tačku :(
"Gde god da sam to nosim u sebi, živim za njega, on živi u meni..."
VIVA LAS DORAS

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Rođaci » Mon Aug 07, 2017 10:19 am

system restore svakako ne vraća fajlove, nego instalacije

vidi da instaliraš program Recuva, ali na neku drugu particiju, ne na tu sa koje si obrisao, pa probaj da vratiš

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Kibiców » Mon Aug 07, 2017 9:32 pm

Zna li neko koliko kosta prenos brojila? Stan je u pitanju ako igra neku ulogu to.

peacefull huligan
Posts: 54
Joined: Thu Nov 10, 2016 4:55 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby peacefull huligan » Tue Aug 08, 2017 1:04 pm

Jel ima neko bilo kakvu informaciju kako doci do posrednika za placanje ispita? Koliko sam cuo ima ih par u Beogradu koji su za sve fakultete

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Tilt » Tue Aug 08, 2017 1:54 pm

Pa kako bre rodjeni da platiš za ispit?
Mogu da razumem jedino da ti gori sad u tom roku da položiš pa da ti ne zajebe to nekih drugih xy stvari itd. Mada i to teško da bude opravdanje...

Ja ne znam, a evo voleo bih da neko napiše da li zna nekog lika da jednostavno zbog neke sile/osobe nije mogao da završi fakultet/položi ispit? Da, na svakom faksu postoji bar jedan neki zadrti profa koji ne jebe živu silu, ali nisu nerešivi...

U ovoj zemlji je obrazovanje otislo u tri lepe, samo si mi dao povod da se istovarim na tu temu. Znaci gomila likova "ni sam ne znam kako sam srednju skolu zavrsio" ide dalje na skolovanje jer se to u ovo vreme fakticki podrazumeva. Tamo rade isto ko u srednjoj - prepisuju ili na razne nacine izbegavaju da nešto pročitaju. U isto vreme kukaju država duradi nešto, protesti za bodove/ uslove/rokove. Pa hiljadu mu bubnjeva darkvuda, u čemu je fazon??? Sedi mićo, nauči... Fakulti primaju što više jer im je do para i tako. Diplome su toliko obezvredjene da je to već tragikomedija.

Da ne krećem na temu prokockanih para i obrlaćenih roditelja, zarad "manguparije". Ozbiljni biznisi su tu pukli zbog želja da dete ima diplomu i radi u državno preduzeće.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Тема за све и свашта

Postby prcko » Tue Aug 08, 2017 2:12 pm

Drugar svojevremeno platio ispit parama koje su mu matori dali da kupi zimske gume, celu zimu vozio sa letnjim gumama i drzao glavu u torbi zato sto nije mogao da odvoji 10 dana i nauci sta treba.

Znaci danas ima i univerzalnih posrednika za te kombinacije? Do jaja, mogli su da se izorganizuju i otvore neku agenciju, odrade makretingi bilborde po gradu.

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Bunt » Tue Aug 08, 2017 3:17 pm

Neka, neka plati, ja sam za to da sto vise ljudi bude sa fakultetom, barem 80% nacije. Onda bi se osim diplome gledala I sposobnost I inteligencija da se "nauceno" primeni u praksi. Sto bi opet dovelo stvari na svoje mesto.

Sent from my D6503 using Tapatalk

User avatar
grobarizsrpske
Posts: 188
Joined: Sat May 07, 2016 9:27 pm
Location: Република Српска

Re: Тема за све и свашта

Postby grobarizsrpske » Tue Aug 08, 2017 3:18 pm

Једно питање за вас стручне... Другар води неки локални (ал дословно локални) форум... Како ја њега разумих покренуо га је преко freeforums.org и користио бесплатно (каже ми да га користи већ 3 године). Међутим прије десетак дана му се сам формат промијенио у смислу да му је сад тапаталк верзија форума (умјесто дотадашње неки ку... пхпб или како већ) и да не може да врати у првобитни формат дакле тај пхпбб или како... Шта му је чинити?

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Тема за све и свашта

Postby Занемарујем тактику » Tue Aug 08, 2017 4:04 pm

Који је бољи избор графичке, ако се узме да је једна нова а друга половна?
http://www.kupujemprodajem.com/MSI-GT-630-4GB-128bit-DDR3-Kao-Nova-POKLON--49250871-oglas.htm
http://www.emmi.rs/grafičke-kartice-(vga)-geforce-gt730-zotac-2gb-ddr3.11.html?productId=61943

Или препоручите неку до неких 60€ нову или половну.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
Blackadder
Posts: 277
Joined: Sat Feb 06, 2016 10:33 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Blackadder » Tue Aug 08, 2017 4:33 pm

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-RX-470-vs-AMD-R9-290/3640vs2171

Evo ti sajt za uporedjivanje, mozda imaju i ove dve da se uporede...

peacefull huligan
Posts: 54
Joined: Thu Nov 10, 2016 4:55 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby peacefull huligan » Tue Aug 08, 2017 4:52 pm

Jurim da ostanem na budzetu, pa mi je ta opcija sa placanjem ispita kao zadnja varijanta ako ostanem kratak jedan ispit za budzet. Bolje da dam 300e, nego da placam godinu 1000e to mi je neka logika


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests