Вечити ривали - вести и дискусија

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby CamoSurprise » Mon Apr 01, 2019 2:37 pm

Kako dobra sprdnja u subotu na utakmici i kako lep dan. Full interakcija sa maljanskom klupom i pomoćnim trenerom Olimpijakosa. :mrgreen:
Samo, pričamo posle u kafani koliko su košarkaški derbiji ranije bolji bili, kad je hala pola-pola. Napušavanje, vidiš face preko puta, drugare sa suprotne strane...ili ono - dnevna varijanta derbija, tipa u 13h, ukupno 1500 ljudi u hali na obe strane...druga vremena.
Gani, dajte karte za Železnik, vi i tako ne pratite. ;)
Gilajdza RIP


User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Kibiców » Mon Apr 01, 2019 8:24 pm

To pola pola ste vi ukinuli. I slazem se da je to nesto najbolje, poserem se u ove derbije.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby riper » Mon Apr 01, 2019 10:10 pm

Secam se pocetaka uklanjanja protivnickih navijaca sa tribine. Kada je Danilovic preuzeo klub prvi derbi koji su bili domacini kada on nije dao deo besplatnih karata za cigane, sto je bila obostrana praksa u to vreme. Napolju ispred Pionira bio pokolj, kidisanje na muriju koja je sprecavala ulazak. Od tog derbija na svakom se protivnicki kop sve vise smanjivao. Ali da se zna ko je prvi krenuo sa tim sibicarskim forama.

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Kibiców » Mon Apr 01, 2019 10:26 pm

Ovo je karta sa poslednjeg derbija pola pola (mislim da sam vec kacio). Tog dana smo igrali protiv Bjelog Polja u fudbalu a sve je to bilo par dana posle Strazbura. Valjda Strazbur u cetvrtak a ovo u nedelju, tako nesto.
Na ovom derbiju je bila tuca (imao snimak na yt tada SOS kanal sa sve onim rezultatima u dnu ali sada ne mogu da ga pronadjem) pre meca u hali. Ko se seca zna o cemu pricam. Posle toga u plejofu su oni prvi mec bili domacini i zabranili slobodnu prodaju karata. Ima ona izjava dal bese Todorica.

mondo.rs/a25757/Sport/Kosarka/Partizan-ne-da-karte-delijama-Gurovic-igra.htmlImage

edit:
Image

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby riper » Mon Apr 01, 2019 11:44 pm

Derbi o kojem sam ja pisao nije uvedena potpuna zabrana. Pola tribine je zvanicno i dalje bilo nase, ali sa kupljenom kartom. Ne secam se vise ni koja godina je bila, ali nekoliko godina pre posta koji je napisao Kibicow, negde 2000. ili 2001

Do tada je bila praksa da grupe dobijaju deo besplatnih karata. Kada smo mi domacini dobijaju grobari, kada su oni domacini dobijamo mi. Ovo je prvi put ukinuto sa Danilovicem. Cigani su tada krenuli bez karata ka dvorani, policija pokusala da zaustavi i bas je bilo zestoko sibanje.

A ovo sto je Kibicow ostavio je zvanican derbi kada je prekinuto sa pola/pola tribinom. Trebalo je pet godina da se unisti ono sto je vazilo decenijama.

Dve godine posle toga sto je Kibicow napisao Danilovic je suspendovan na dve godine iz srpske kosarke zbog napada na sudiju Jurasa. To je preinaceno u dve godine uslovno, tako da realno i nije imao neku kaznu. Inace bracni par Juras kada je sudio derbije nakon toga imao je taj neki Stokholmski sindrom, pa je posebno emotivno bio vezan za Partizan. Ako neko misli da su Cokijeva saopstenja vrh nekog bezobrazluka, kako tek nazivati bukvalno prebijanje sudija, ili davanje broja telefona navijacima da im se ovi najebavaju mrtvim majakama kao priprema za derbi.

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Kibiców » Mon Apr 01, 2019 11:55 pm

Pravo da ti kazem ne secam se sve vezano za karte, ovo sto ti pises. Za period pre ovog 05/06 karta se uzimala i u Reviji, znam da je bilo i na blagajni naseg stadiona za nasu tribinu da se kupi. Nekada se kupovali i na Malom Kalemegdanu. Deo valjda i na blagajni Pionira? Stvarno ne secam se kako je sve bilo a mislim na to kada su oni domacini. U svakom slucaju nije bio problem doci do karte tada. Sve su usrali od te 2006. i svakako derbi nije vise taj derbi. Jbg, bice valjda nekada opet.....ako i u fudbalu ne sjebu !

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Rođaci » Tue Apr 02, 2019 12:19 am

pa mogli ste kao pravi pravoslavni klub da ne uzvratite na isti način i da oprostite daljnjem svom, ali avaj...

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby ultrastito » Tue Apr 02, 2019 10:48 am

"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Sevastopole » Fri Apr 05, 2019 10:45 am

Zlatiborac wrote:Ko je bolji, ko nije, ko je glasniji, ko nije, ko je brojniji, ko nije, ko je hrabriji, ko nije, ko je luđi, ko nije, ko je originalniji, ko nije... I tako u nedogled.

Grobari su bili tada po meni ozbiljnija tribina. Jednostavno kada se pogledaju tadašnji derbiji. Pa vidiš sliku jedne tribine, pa uočiš drugu. Svako je terao svoj fazon. Grobari su bili moćniji. Naravno ima tu malo (više) i subjektivnosti, kao što i svako piše.
Korteo do Pionira. Gradovi. Evroligaške utakmice. Derbiji. Mečevi sa malim ekipama i svaki meč drugačiji od prethodnog. Mali sportovi. Skoro sve su to imali i cigani. Ali grobari su bili na veoma visokom ozbiljnom nivou. Većem od cigana. Pričam za to vreme.
Verovatno sam se pogrešno izrazio. A bio sam i pod gasom možda. Međutim, lično mišljenje je isto, bez preterivanja i nadogradnje.

Послато са SP6.2 уз помоћ Тапатока

Ozbiljnija tribina od one 2004. godine, 2003. itd. Ali ni tada, kada je to za tebe bilo misaona imenica, Grobari nisu bili ni u jednom trenutku, ni u jednom segmentu bolji. Nigde bukvalno. Moras da znas istoriju da bi njome mogao da baratas. Ni na jednoj utakmici nisu imali vecu broju od Cigana, ni na jednom gostovanju ih nije bilo vise od Cigana, u mnogim slucajevima je to bilo mnogo vise od strane Severa. Gostovanja preko i aktivnosti nema sta da se pominje, sukobi sa grupama iz drugih i okolnih zemalja, o medjusobnim sukobima je glupo pricati jer ta vasa garnitura nema tucu jednu, u stvari ima jednu al su i tu pobegli. Da dalje sad nabrajam sta je ko gde radio, ne ide, ali jako slabo poznajes istoriju svoje tribine prvo a tek onda i ostalo. Opet kazem, mozda ste u tih godinu-dve bili za vas pojam najozbiljniji i mozda ste prisli Ciganima najblize od 2000. godine na ovamo, ali daleko od toga da ste bili bolji tada.

OLE!
Posts: 38
Joined: Sat Feb 20, 2016 4:28 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby OLE! » Fri Apr 05, 2019 11:59 am

Zlatiborac, ne znam koliko godina imas ali mi se cini da ne kapiras svrhu foruma uopste.
Ti kada izneses neke "cinjenice" (koje se kasnije pretvore u licno misljenje), obavezan si da obrazlozis to sto pises. Ako kazes da je npr. ultrastito cinkaros i nenavijac, a Rodjaci za njega ucitelj navijanja, onda bi posle toga trebao da napises i na osnovu cega si zakljucio ko je i kakav ultrastito, ko je i kakav Rodjaci, i na osnovu cega mislis da je ovaj bolji ili bio bolji od ovog.
Ono sto ti ovde svima pricas je da je bar po tvom misljenju razlika izmedju ultrastita i Rodjaka bila velika i da je Rodjaci bio mocan.
Nisi obavezan u bukvalnom smislu da objasnis ta tvoja ubedjenja o kojima pricas, ali kao sagovornik jesi jer je to ljudski. A ovako bez objasnjenja samo zatrpavas forum upisima "moj tata jaci od tvog" te ljudima ode skrol na misu od toga.

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Kibiców » Fri Apr 05, 2019 12:42 pm

Jesu kod Djure frizure ili kod Popovica imali sva besplatna gostovanja?

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Rođaci » Fri Apr 05, 2019 1:23 pm

kod Đure

User avatar
grobarizsrpske
Posts: 188
Joined: Sat May 07, 2016 9:27 pm
Location: Република Српска

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby grobarizsrpske » Fri Apr 05, 2019 3:56 pm

Срамна прес конференција полутренера Томића.

User avatar
Zlatiborac
Posts: 84
Joined: Sun Mar 11, 2018 5:27 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Zlatiborac » Fri Apr 05, 2019 6:55 pm

Ja sam izneo svoje mišljenje i objasnio u poslednjem postu o tome.
Ova tema na forumu je takve prirode da se ne sastoji od Engleza, Nemaca i Rusa ili bar neutralnih Srba i Balkanaca. Bar ja nisam još primetio.
Argument za masovnost je ok ako ste apsolutno dominantni u tom polju. Tada nije bilo tako.
A i lepo je neko rekao, bolje 1 G, nego 1000 C. Nije to tek tako rečeno.

Послато са SP6.2 уз помоћ Тапатока

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby нема лека » Fri Apr 05, 2019 7:14 pm

Zlatiborac wrote:A i lepo je neko rekao, bolje 1 G, nego 1000 C. Nije to tek tako rečeno.


Е ако је тако, онда сте били бројнији, а и бољи :D

User avatar
Zlatiborac
Posts: 84
Joined: Sun Mar 11, 2018 5:27 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Zlatiborac » Fri Apr 05, 2019 7:44 pm

Za drugo se slažem

Послато са SP6.2 уз помоћ Тапатока

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby ultrastito » Sat Apr 06, 2019 8:04 pm

tradizione :mrgreen:
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
Moskri
Posts: 211
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:53 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Moskri » Sat Apr 06, 2019 8:05 pm

Bukake

Ђексара
Posts: 229
Joined: Tue Feb 02, 2016 3:40 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Ђексара » Sun Apr 07, 2019 2:18 pm

:)



Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No al calcio moderno and 14 guests