Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Вести

Postby фикрета » Sun Sep 12, 2021 5:59 pm

Иду људи где им боље, и треба да иде свако ко може
Неће милионе горе зарадити али ће моћи од примања себи да обезбеде пристојан живот
Јбг није белорусија али може и у немачкој пристојно да се живи
А кад се неко у 5oj деценији живота ложи на било какво политичко уређење, идеологију... То најбоље говори колико му је досадно у животу, да нема ни кучета ни мачета, тако да не очекујте да разуме муке жена деца кредит за стан, кеви леже пензиja 5 и 25 у месецу,пролетери свих земаља уједините се

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Вести

Postby pertla » Sun Sep 12, 2021 6:57 pm

moj kum je otisao pre 7 godina u nemacku, ovde je kao programer radio za nemacku firmu i platu od 3300e, koliko je imao i tamo kad se preselio.i zena mu je ovde fino zaradjivala.naravno promenio je 2-3 firme u medjuvremenu, tako da sad ima dosta vecu platu, i zena se lepo snasla, ne pada im na pamet da se vracaju, deca u skoli i vrticu. mozda predju negde blize kako bi lakse dolazili kod familije i prijatelja.

kao sto rodjak kaze, nece ljudi da zive u ovom ludilu. neko se i ovde lepo snadje, pliva, gura neku svoju pricu i ne obazire se na gluposti oko sebe. ja sam mogao da odem preko sto puta, ali nikad nisam mogao da prelomim, mozda me i plasi taj izlazak iz zone komfora, ali svakom ko se odluci zelim svu srecu, koliko god to lose bilo za naciju u celini
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
njasvi
Posts: 921
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Вести

Postby njasvi » Sun Sep 12, 2021 7:29 pm

ljudi
imamo minista koji kaze da mu je 200 somica evra dala tetka iz kanade
i to je to
ok dala je tetka - i nikom nista !!! !!! !!!
ministar vojske
sada policije
paaaaaaaaaa jbg
nema srece u takvoj zemlji
04 X 1945

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Вести

Postby lost&found » Sun Sep 12, 2021 8:30 pm

Bolesni^od^ljubavi wrote:Vidi ti kažeš da ih neko šalje a svi ljudi iz mog okruženja su otišli sami svojom voljom i rade svi na belo, tako da ih niko stvarno nije poslao nego su jednostavno otišli jer nisu želeli da rade za 300 evra. Nisu svi u Nemačkoj, većina je krenula sa Maltom, pa posle završili u Nemačkoj, Danskoj, Norveškoj, Švajcarskoj, Kanadi, Americi... Ni jedan jedini od njih ne radi na crno, svi su prijavljeni i zadovoljni, inače bi se vratili ovde da im je loše. Ja sam ovde zadovoljan svojim primanjima i životom, zato ne odlazim, ali me mnogo nervira što toliko ljudi mojih godina pali napolje i zbog toga se bunim.


Pricam naravno o sljakerskim poslovima (na konto Turaka/Indijaca koji rade na gradilistu po BG), za to je teze dobiti papire nego ako si npr. programer ili medicinska sestra.

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Sun Sep 12, 2021 11:21 pm

Bolesni^od^ljubavi wrote:Daje i Vučke trenutno vojsci i pandurima stanove za 350 evra kvadrat po Bg i NS, uskoro će i profesorima. Taman sklopite koaliciju. Da se vratimo u fiće i stojadine i da menjamo opet u Rumuniji žvake za farmerke i da spavamo bezbedno po klupama.


Напротив.Александар Вучић даје станове полицији и војсци на име компензације за физички и психички бол са којим ће се полуге силе актуелне власти пре или касније суочити након сусрета са мочугама гневног народа.Али то вас "конформисте" не треба да занима,ви ионако радите за пар хиљада евра,далеко вам лепа кућа и срећан пут у иностранство.
Такође Александар Вучић не престаје да нас подсећа сваког божјег дана да је "време социјализма и самоуправљања прошло" те да држава није ту да се стара о народу и обезбеди људима посао, већ да створи (чуј сад ово) здрав привредни амбијент?! А који курац Влада Србије ту представља (сем да влада) никоме није јасно.Он заправо као добар енглески ђак супротставља нео-либерални концепт социјалној држави и доследно спроводи економску политику Маргарет Тачер.

Према томе Александар Вучић је ваш! Сад ће се неко запитати како бре наш...Па тако лепо,као што су ваши родитељи и као што сада ви глумите дисиденте комунистичког режима,тако и овај полу-мушкарац (пољуби ме дотакни ме уснама са уснама ко згаженим трешњама) коме расту сисе услед гинекомастије, пере руке од "злих комуниста" што је смешно.Јел знате зашто је смешно? Зато што је Вучићевој отац Анђелко радио по завршетку Економског факултета годинама у државној служби (Завод за израду кованог новца) касније и при НБС,док му је мајка Ангелина увек била режимска новинарка (догурала до РТС-а).....

Image

Али вратимо се на детињство.Замислите да сте клинац и дође екипа ТВ Београд далеке 1980 да уради прилог баш са вама:
https://youtu.be/_A432Q44eX8
Наравно да није случајно,када службе имају велике планове са вама (а то је тако са свима онима који заврше у политици) онда вас тај неко протежира од детињства.И тако млађани Александар Вучић буде један од најбољих ученика ОШ Бранко Радичевић,један од најбољих ученика Земунске Гимназије,бива награђиван на градским и републичким такмичењима из историје те осваја титулу првака у шаху! Вау!

Упоредо са студијама права које завршава као најбољи студент у историји Правног факултета (на шта је својевремено проф. Коста Чавошки правио зајебанцију) Александар Вучић походи утакмице Црвене звезде.Прави себи маркетинг пред изборе 1996 године изазвавши инциденте на северу:

Image

Колико је цела ова представа била комична може се уочити на основу следећег пасуса:

"Међутим пред сам почетак утакмице на северу је дошло до масовне туче између две групе навијача у којој је учествовао и радикал Александар Вучић.Како смо сазнали од извора блиским Шешељевим радикалима,Вучић је на стадион дошао са братом Андрејем и још једним пријатељем.Неколицина момака који су све време,наводно провоцирали присутне,добацили су пар погрдних речи и псовки овој тројици,што је био повод да гурање прерасте у тучу.

Иако је кажу радикали,однос био 20:3,Вучић је ипак показао да уме одлично да се брани,па је чак стекао симпатије неких навијача,који су за 'Недељни Телеграф' изјавили да ће убудуће "сигурно гласати за СРС".


АУТОР ЧЛАНКА ДРАГОЉУБ ПЕТРОВИЋ.... :| :lol:

И тако даље...и тако даље све до 2021.год
Тако да друже Besni^od^ljubavi немој да ме зајебаваш овај човек је ваша слика и прилика четник,антикомуниста,дисидент...ма све је то лепо само да немамо његов педигре ко су му били родитељи и како је од пупољка у комунистичком режиму с годинама узнапредовао и напросто процветао.Чудно за једног дисидента.

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Mon Sep 13, 2021 12:12 am

Image

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Mon Sep 13, 2021 1:00 am

pertla wrote:moj kum je otisao pre 7 godina u nemacku, ovde je kao programer radio za nemacku firmu i platu od 3300e, koliko je imao i tamo kad se preselio.i zena mu je ovde fino zaradjivala.naravno promenio je 2-3 firme u medjuvremenu, tako da sad ima dosta vecu platu, i zena se lepo snasla, ne pada im na pamet da se vracaju, deca u skoli i vrticu. mozda predju negde blize kako bi lakse dolazili kod familije i prijatelja.

kao sto rodjak kaze, nece ljudi da zive u ovom ludilu. neko se i ovde lepo snadje, pliva, gura neku svoju pricu i ne obazire se na gluposti oko sebe. ja sam mogao da odem preko sto puta, ali nikad nisam mogao da prelomim, mozda me i plasi taj izlazak iz zone komfora, ali svakom ko se odluci zelim svu srecu, koliko god to lose bilo za naciju u celini

guras svoju pricu dok ti ne raspucaju mehur u kom pokusas da zivis. a taj mehur krene da puca cim moras da imas dodira sa drzavom, da li otisao kod lekara, da li ti rebnuo retroaktivno porez, hteo otvoriti nesto svoje pa se probiti na trziste koje je zatvoreno za obicne ljude. znaci, ako lepo nazovemo stvari, cist eskapizam, koji ti samo malo odlaze agoniju jer na red dolaze i tvoja deca, koja ce ici u drzavnu skolu, pa na drzavni fakultet i ne daj boze ako nesto ozbiljnije bude trebalo da se leci u drzavnoj bolnici. E onda boze zdravlja, zavrsice fakultet ili skolovanje uopste, i dolazi u gora sranja nego ti. Nije stvar borbe koju zivot nosi sa tobom, ti ovde pravis dete kao da je vec sa dijagnozom i dobar deo ljudi zna na sta ga osudjujes.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Вести

Postby Bolesni^od^ljubavi » Mon Sep 13, 2021 9:23 am

Nemoj ti Gigo meni on je vaša slika i prilika kad si ti verovatno bio sa njim u Bariju a ja bio klinac koji će posle otići na suprotnu tribinu od tvoje. :mrgreen:
Ti nikako da shvatiš da nas ovde većinom boli patka i za partizane i četnike i skini nam se više sa kurca sa komunističkom propagandom. Misliš da je Tito delio stanove iz nekih drugih razloga nego sad Vučke? Evo samo što nije... Objasnio ti je Riper kako prodješ za stan kad nisi u partiji.

Цариград
Posts: 12
Joined: Tue May 21, 2019 2:03 pm

Re: Вести

Postby Цариград » Mon Sep 13, 2021 11:12 am

Ajde napisi nesto o slovenima Gigo, pauziraj danas s ovom temom ovde, sutra nastavi

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Вести

Postby 1958 » Mon Sep 13, 2021 6:12 pm

Koja je kvota da Gigu dize BIA za pripremu atentata, a koja za atentat?
Често одем до на село

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Mon Sep 13, 2021 9:23 pm

Другари хвала вам на бризи,међутим на вашу и њихову жалост,не постоји ништа што би ме теретило.Није Гига ни малолетан ни малоуман,зна он добро шта пише. ;) Дугујем вам извештај са оног еко-протеста од прекјуче,али то ћу други пут...углавном више потенцијала сам видео код оних тамо хипика када су блокирали Бранков мост,него у овој нашој бескичменој навијачкој сцени чији сте ви наводно представнуци овде на форуму.Ај сад (Делије,Гробари,Форси,Таурунуми,Унионисти,Ђаволи,Мераклије,Маринци...) паљба у иностранство лако ће српски народ и без вас,ипак неко мора овде да остане и да се бори.Да не кажем мрш у п***у материну. 8-)

User avatar
Кум Жоржо
Posts: 724
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:58 pm
Location: сабирни центар

Re: Вести

Postby Кум Жоржо » Mon Sep 13, 2021 11:52 pm

Brate je li moguće da samo ono imaš o Slovenima? A temu smo ti otvorili.
Син екс пуковника, екс ЈНА, са традицијом битанге и алкоса

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Вести

Postby Bolesni^od^ljubavi » Tue Sep 14, 2021 8:52 am

Neka mu otvori administracija temu Marksizam pa neka se tamo zabavlja sa propagandom i ideologijiom a ne na temi vesti da nas neprestano jebe. Doduše ovaj put ga je i Tumbas malo popalio da se rasprača o petokraci a ovaj jedva dočekao.

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Вести

Postby riper » Wed Sep 15, 2021 10:51 am

Pitanje migracija odnosno odlaska sa ovih prostora nije pitanje samo jedne vlasti ili jedne epohe. Sa ovih prostora se odlazilo uvek i to na zapad. Pa i u ono zlatno vreme koje Giga hvali, samoupravnog socijalizma odavde se odlazilo tamo gde je bolje. Ako se ne varam, na svom vrhuncu iz SFRJ je na “privremenom” radu i inostranstvu bilo izmedju 1,2 i 2 miliona ljudi.

Ne postoji period u kojem je taj proces prekinut ili makar usporen. To samo govori da nijedna vlast, ideologija nije ovde uspostavila neki ozbiljan sistem.Jer mnogi smatraju, sa pravom, da pitanje ostanka ili odlaska iz nase zemlje nije vise samo pitanje plate, vec neke izvesnosti i sigurnosti, u smisu da zelis da zivis negde gde je buducnost predvidiva i gde mozes da je planiras, a ne da cekas da ti se dogodi neka pizdarija.

Ali nije pametno ni gledati samo nasu zemlju kao neki izuzetan slicaj. Jer migracije na zapad su proces koji je zahvatio sve ekonomski slabije razvijene zemlje, pre svega one evropske zemlje koje su bile pod komunizmom. Mislim da je tokom 90ih oko 2 miliona radno sposobnih Poljaka napustilo drzavu,najvise ih je otislo u Veliku Britaniju i Nemacku. RUmuna ne zna se tacan broj, Madjara, Ceha, Slovaka. Sve tu to inace ekonomije koje su u prilicnom usponu, zemlje koje sada ekonomski i u svakom drugom pogledu mnogo bolje izgledaju, mozda i najbolje u svojoj istoriji.

Ili u krajnjem slucaju pogledajte hrvate. Ispunili su vekovni san, proterali su Srbe, dobili na tacni drzavu na teritoriji na kojoj nisu ni pomisljali da mogu. Izasli su sa oreolom pobednika. Nema vise onog kukanja (Zagreb, Dalmacija…) radi Beograd se gradi, za sta je tokom trajanja zajednicke drzave uvek bilo optuzbi. Ceo svet im pomogao da se ekspresno oporave. I napravili su drzavu odakle ljudi, njihovi ljudi, beze vise nego tokom rata.

I u okviru samog zapada ima itekako pomeranja, samo ih mi toliko ne primecujemo. Italijani, Spanci i slicni mediteranski narodi takodje migriraju ka Nemackoj i slicnim zemljama. Iako se u nasim glavama one smatraju uspesnim pricama. Moj drugar koji radi u Ceskoj u nekoj fabrici kaze da najveci broj kolega ima iz Spanije, sto me je zacudilo. Ali ispade da Ceska trenutno pruza vece plate od pojedinih spanskih regiona.

Sve ovo je vazno sagledati da se stekne sira slika zasto je sve ovako kako je i koji su sve uzroci, osim jedne katastrofalne vlasti. Jer ovde postoji ocekivanje da ako Alek padne, da ce biti med i mleko. Sto moram da priznam da sam i ja imao ocekivanje kada je Sloba pao, da konacno idemo ka necemu sto ce liciti na normalnu drzavu, a zavrsilo se da u pojedinim trenucima prizivamo Slobu natrag. I sve vreme migracije, odnosno odlazak na zapad nije stao. Samo sto sa drasticnim padom natalitea, sada se tek oseti taj odlazak ljudi.

Kada je u pitanju povratak, tu sam pesimista. Vracace se ljudi, uvek se neki vrate, ali veci broj njih, pa i oni koji kukaju i dalje ce kukati ali ce ostati na zapadu. U Srbiju ce se vratiti eventualno po sticanju penzije, ali tada oni ne ulaze ni u radnu snagu niti u neku silu koja ce pokrenuti ovu zemlju.

Ono sto Madjari, koji su svetlosnim godinama ispred nas, pa i Rusi, rade, to je pokusaj povecanja nataliteta. I to samo kako bi se usporilo opadanje stanovnika, a ne kako bi se preokrenuli neki trendovi.

Ima ovde jos dosta toga da se kaze, kako motivisati ljude koji zive u ovoj eri da se vencavaju, prave i radjaju decu u 20im godinama, a ne da cekaju kasnije, kako da imaju motiv da imaju vise od jednog ili dvoje deteta. Jer ni ovde nisu vise pitanje pare, prvi padovi nataliteta desavali su se i desavaju se najbogatijim zemljama. Ovo je promena svesti ljudi, ulazak u modernu epohu, pa i emancipacija zena, koje danas zele karijeru, a ne samo da budu masine za radjanje dece.

Da li je odgovor na to da budemo kao Nemci, pa kada nemamo natalitet i radne snage da uvozimo sve i svasta, ili da programiramo nasu zemljiu i prilagodjavamo ekonomiju za period od nekoliko decenija kada ce nas biti oko 4 miiliona.

bojan23
Posts: 356
Joined: Fri Feb 05, 2016 10:17 am

Re: Вести

Postby bojan23 » Wed Sep 15, 2021 1:31 pm

Све и да дође до некаквог економског бума овде, треба прво упослити грађане наше земље, тек онда размотрити странце и то пажљиво бирати ко ће се населити овде, неке културе једноставно нису компатибилне са нашим начином живота. Реалан сценарио је да се економија неће дићи и да нико неће доћи овде са идејом да остане.
З В Е З Д А Л Е !

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Thu Sep 16, 2021 2:39 am

gde bese clanak gde lik uvozi radnike sa Sri Lanke da mu rade 60 sati nedeljno za 320e. Kaze racunica mi prosta, USTEDECU. Pritom kaze sada radnike placa 70 soma. Znaci, ako zbog 35 hiljada dinara si ti spreman da uvozis radnika, jer hoces da steknes extra profit, pa tebi treba zapaliti firmu. Nije pitanje da li se iseljavamo, riper je u pravu, iseljavamo se oduvek. I cela Evropa bezi za sto boljim poslovima, i to jeste veliki udarac na drzavu.
Pitanje je kako jebeno da stvoris MINIMUM uslova da ti barem neko od strucnjaka, majstora, studenata razmisli, EJ PA MOZDA IMA NECEG, mozda bih mogao da ostanem.
Ne mozes imati jednog ministra koji hoce da daje kuce mladima, sto ajde da ne uzmemo siru sliku da su to zabiti bez uslova za zivot, a sa druge Brnabic koja na opasku da ako pritisne ljude sa retroaktivnim porezima za rad na netu ce oterati ljude napolje kaze, UF BAS VELIKA STETA ironicno. Razumem ja njihove mozgove da rade u nekom drugom rezimu i da ne razmisljaju jer im samo mozak radi u rezimu otmi, sredi, resi, javi sefu, pohvali se, ali ne mislim da je bas moguce to zaustaviti i da ovog trenutka se promeni nesto, vlada, predsednik, ma celokupna strategija. Pisao sam o tome, i ponovo cu reci, klinci koji dolaze jesu mozda debili, ali ce biti mnogo pragmaticniji i sposobniji. Brze uce vestine, prilagodjavaju se, znaju sta prolazi danas a sta ne. Imace primer u svojoj kuci, i dedu i oca da ovo sto im zemlja pruza nije ono sto oni zele (a zelece ono sto im se bude plasiralo, i ono sto misle da im treba), i imace manje sentimenta.
A o vracanju, imam kao i vecina ovde prijatelja i prijateljica po svim meridijanima. Neki od njih gule teske poslove, prezivljavali su u ovom periodu i gore stvari nego mi ovde, ali im ne pada na pamet da se vrate. Zato sto vide perspektivu, da se mogu izvuci iz sranja, da mogu da nadju drugi posao, da je manji broj gazda kojima je u cilju da sjebu radnika jer ce naci drugog ako nalete na pristojnog. Tesko da za njih ima nazad, eventualno sto se kaze da zarade neku kintu za ladjenje jaja ili penziju i da uzivaju, ali od tog nema vajde.

https://www.021.rs/story/Info/Srbija/28 ... ekomu.html
Na početku epidemije kovida-19, Srbija je mogla besplatno da dobije program baziran na veštačkoj inteligenciji, koji u Čileu, Argentini, Peruu i Španiji već opslužuje blizu četiri miliona pacijenata.
Programer iz Niša poklanjao program za pomoć zdravstvu, država ga ignorisala i platila TelekomuFoto: Pixabay
Taj sistem za brzu komunikaciju i upravljanje zdravstvenim uslugama, razvio je Nišlija Milan Đidara, koji je pre devet godina napustio zemlju i sistem primenio u Južnoj Americi.

Na njegovu ponudu Srbija nije odgovorila, ali je u avgustu firmama Procescom i Telekom Srbija, Ministarstvo zdravlja dodelilo 12 miliona dinara za samo jedan segment slične platforme, piše N1.

Konkretno i jasno - "pomoć iz Čilea", naslovljen je imejl upućen u više institucija u Srbiji. Od predsednika republike do raznih adresa u Ministarstvu zdravlja. U svoje i u ime firme - nudio je sistem za brzu i neposrednu komunikaciju sa pacijentima, koja je automatizovana i pouzdanija od kol-centara.

"Mi nismo ponudili. Mi smo pokušali da ponudimo, jer nismo imali nikakav odgovor. Probali smo da komuniciramo sa Vladom, sa Ministarstvom zdravlja", priča Milan Đidara.

Odgovora nije bilo.

"Možda je naša greška što smo ponudili besplatno. Uglavnom, kažu, kad nešto nema cenu onda je džabe i ne vredi ništa", dodaje on.

U Čileu se pokazalo da ovaj sistem vredi. Menja kol-centre u zdravstvenim ustanovama i to čini mnogo efikasnije. Sa pacijentima komunicira "inteligentan" softver uz pomoć glasa, poruka na svim platformama i mrežama. Zakazuje preglede, podseća na zakazane intervencije, automatski pomera termine i što je najvažnije - smanjuje čekanje pacijenata i povećava efikasnost u radu i do 30 odsto.

"Imamo šestoro ljudi koji rade i koji komuniciraju, uz pomoć sistema, sa četiri miliona pacijenata mesečno", kaže Đidara.

I to u četiri zemlje, sa statistički 15 puta manje grešaka u odnosu na situaciju kada podatke u sistem unosi zaposlena osoba u kol-centru. Zašto onda Srbija nije odgovorila ništa, kada joj je ovaj sistem u martu prošle godine ponuđen gratis?

"Možda nisu imali vremena u tom trenutku, ne znam šta bi drugo mogao da kažem", navodi on.

Vidi da je čekanje kod nas i dalje prisutno, što - tvrdi, ne mora da bude u toj meri, ako se uredi da bude manje praznog hoda. Sa druge strane, Srbija je propustila šansu da joj se jedan ostvareni intelektualac, možda, korak po korak - vrati.

"Mislim da nisam jedini koji je otišao zbog nerazumevanja i ostvario se u onome što radi i zna. Nažalost, ponovo sam naišao na nerazumevanje, ne znam", kaže on.

Na pitanje N1 da li bi se vratio, on odgovara odrično.

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Thu Sep 16, 2021 12:49 pm

riper wrote:..... Mislim da je tokom 90ih oko 2 miliona radno sposobnih Poljaka napustilo drzavu,najvise ih je otislo u Veliku Britaniju i Nemacku. RUmuna ne zna se tacan broj, Madjara, Ceha, Slovaka. Sve tu to inace ekonomije koje su u prilicnom usponu, zemlje koje sada ekonomski i u svakom drugom pogledu mnogo bolje izgledaju, mozda i najbolje u svojoj istoriji. ........
Sve ovo je vazno sagledati da se stekne sira slika zasto je sve ovako kako je i koji su sve uzroci, osim jedne katastrofalne vlasti. Jer ovde postoji ocekivanje da ako Alek padne, da ce biti med i mleko......


:D

Риперу постао си мегафон СНС-а на форуму, попут неких који то нескривено раде на званичним порталима северне и јужне трибине не би ли амортизовали незадовољство код људи.Одакле теби ти подаци да земље бившег Источног блока много боље изгледају (можда и најбоље у својој историји) економски и у сваком другом погледу у односу на период док су биле под социјализмом?!

Ево узмимо на пример Румунију (можемо сваку земљу понаособ да обрадимо) па да видимо какво је заиста реално стање.Реално стање је такво да према свим истраживањима највећи проценат Румуна сматра да се боље живело у социјализму него данас,те на Чаушескуа већина данас гледа позитивно:

Image

https://www.opendemocracy.net/en/can-eu ... n-romania/

"A recent poll suggested that nearly half of Romanians have a positive view of Ceausescu and believe that life was better under him. What is behind this surprising nostalgia for the communist era?......

....According to a recent poll, many Romanians remain nostalgic for communism, over two decades after dictator Nicolae Ceausescu was overthrown. The INSCOP Research poll revealed that 44.4 percent of the respondents believed that living conditions were better under communism, 15.6 said that they had stayed the same, while only 33.6 claimed that life was worse back then."


Слична истраживања рађена су у Источној Немачкој (бивши DDR) имамо феноменен који се зове 'Ostalgia' или код нас у Србији са 'југоностагијом' и анкетама где је Тито најпопуларнији СРБИН...пардон (хтео сам да вас изнервирам) најпопуларнији државник...иако није Србин:

https://balkaninsight.com/2010/12/24/fo ... r-country/

"A poll shows that as many as 81 per cent of Serbians believe they lived best in the former Yugoslavia -"during the time of socialism"....

The survey focused on the respondents’ views on the transition “from socialism to capitalism”, and a clear majority said they trusted social institutions the most during the rule of Yugoslav communist president Josip Broz Tito.
The standard of living during Tito’s rule from the Second World War to the 1980s was also assessed as best"


Какве земље у развоју,какви економски тигрови и највише плате у историји?! Сачувајте те говоре за пред изборе! Народ (а у овом случају се не ради само о старијим људима који су живели у том систему, већ и о омладини) осећа да у тим земљама нешто не ваља,јавни дуг је никад већи и да са тим "високим" платама не могу основне потребе да задовоље.

Е сад шта је проблем...Иако народ већински призива повратак социјализма у земље бившег Источног блока,он заправо нема за кога да гласа.Не постоји начин да артикулише то своје незадовољство и поклони поверење некој социјалистичкој или пак комунистичкој организацији.У Србији рецимо имате 20-30 комунистичких партија и организација,али је ствар у томе што је изборни систем тако уређен да само партије са јаком финансијском залеђином учествују на њима.Друго, прави левичар неће из принципа да подржи ових 20-30 комунистичких и социјалистичких групација јер су ту махом каријеристи који се воде сопственим интересимa,лаком и брзом зарадом.Народ то препознаје и народ чека да га неко истински поведе.Комунисти су увек били авангарда у првој линији борбе и док се не појави таква нека организациона структура,до тада ћемо имати оваква апсурдна истраживања где живимо у капитализму а народ хоће социјализам.

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Thu Sep 16, 2021 1:21 pm

Увек је био фаца! Чак и у најтежим временим за време санкција док је играо за СР Југославију знао је како да мотивише саиграче и улије народу енергију:

Image

Srbi ne poštuju svoje velikane, već ih veličaju i oplakuju tek nakon što ih sahrane. Patrijarh Pavle je jednom prilikom rekao: "Da bi mi sudio moraš da uzmeš moj šešir, moj štap, moj kaput, moje cipele, da ideš mojim stopama, da prođeš moj put, i tek onda, ako još uvek budeš hteo, možeš da mi sudiš". Kod nas ljudi ne razmišljaju tako. Mi smo Srbi pogan narod, mi jedemo svoju decu, uništavamo najbolje, ne poštujemo najbolje, obožavamo ih i oplakujemo tek kada ih sahranimo.

Mi živimo u vremenu u kome je površnost na najvišoj ceni, laž je osnovno sredstvo komunikacije, a prevara način života. Ali, sve će ovo proći i maske će pasti. Da bismo taj dan dočekali spremni, sve što je bitno jeste da ne dozvolimo da nam se pomuti jasna slika o tome ko smo mi sami. Meni se u Srbiji desilo sve i svašta, izvaran sam, izmaltretiran, izdan, toliko da sam u jednom momentu pomislio da odem napolje. Ali samo onda rekao - ne, borio sam se ceo život i boriću se, mene odavde ne može da otera niko, jer ja znam ko sam. A znam i ko su oni!


Тако је бреее! Иди,иди ...ко те јебе ...може Србија и без тебе ...либералу моооој ...либералу мој!!!Сад имате варијацију уместо "либерал" да ставите "десничар"
..итд... :D

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Вести

Postby lost&found » Thu Sep 16, 2021 1:35 pm

Sukarno, ako toliko zivis za tu ideju i iskren si u tome, zasto ti ne budes taj pokretac, novog komunistickog talasa u Srbiji?
Po svim podacima koje pokazujes ovde, deluje da bi te vecinski narod podrzao, kako ovde tako i u Rumuniji, Poljskoj, itd. Dakle zicer i minimalan rizik.

EDIT: I ovaj clanak sto si postavio "Serbia Poll: Life Was Better Under Tito". Zasto je doslo do krvavog rata ako je toliko bilo bajno? Ako je odgovor: Pa jbg dosli su nacionalisti na vlast posle smrti druga Tiiiite, pa je sve otislo u kurac, onda je takav sistem u kome sve zavisi od jednog čoveka najobicniji kurac. Osim naravno ako taj covek nije besmrtan.

A na konto ovih odlazaka... nije mi jasno sto se pljuju SVI ljudi koji odlaze. Dosta ljudi ulaze posredno ili neposredno u Srbiju iako ne zivi u njoj (Djokovic najpoznatiji primer, ali ima bas mnogo). Razumem da se pljuju oni koji odu pa krenu da pljuju po Srbiji i to, ali pljuvati nekog ko sutra moze da otvori firmu u Srbiji na osvnou znanja stecenog u inostranstvu (momci iz Nordeusa su primer) je suludo.
Last edited by lost&found on Thu Sep 16, 2021 1:46 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Thu Sep 16, 2021 1:45 pm

Miodrag Zec je napisao odličan esej na temu ekonomije SFRJ, preporučujem
dostupan je ovde - https://scindeks.ceon.rs/article.aspx?a ... 181204695Z
u gornjem desnom uglu je .pdf ikonica, kliknite to i pročitajte, ima svega dvadesetak stranica


U radu se analiziraju uzroci urušavanja privrede socijalističke Jugoslavije. U srcu problema se nalazi nesposobnost jugoslovenske privrede da generiše akumulaciju kojom bi se finansirao održivi privredni rast i razvoj. U nedostatku jasnih svojinskih odnosa, jugoslovenska privreda je u čitavom posleratnom periodu generisala sistemske deficite koji padaju na pleća budućih generacija. Nakon pola veka preraspodele, a ne kreiranja nove vrednosti došlo je do narastanja političkih i socijalnih tenzija na federalnom i međurepubličkom nivou koje su na kraju dovele do dezintegrisanja države. Nažalost, u kamufliranom obliku 'antikomunističkog komunizma' ova paradigma je žila kucavica srpskog društva danas. Ukoliko srpsko društvo ne izgradi novi vrednosni sistem koji počiva na novoj političkoj i socijalnoj filozofiji doživeće temeljnu devastaciju sa nesagledivim štetnim posledicama.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests