Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Вести

Postby Bolesni^od^ljubavi » Thu Jul 01, 2021 10:55 am

Pade forum kad je napisao ovo za Vučketa. :mrgreen:

Zalgiris
Posts: 72
Joined: Thu Feb 07, 2019 1:17 pm

Re: Вести

Postby Zalgiris » Thu Jul 01, 2021 12:35 pm

Najjaci su likovi koji ne zive u srbiji nego obidju ponekad beograd, svrate u mc donald, usce, bg na vodi...vide RGB fontane, spomenik stefanu nemanji i onda kazu kako smo vidno napredovali, ali da mi toga nismo ni svesni zapravo. Do jaja

User avatar
Кум Жоржо
Posts: 724
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:58 pm
Location: сабирни центар

Re: Вести

Postby Кум Жоржо » Thu Jul 01, 2021 12:48 pm

I meni su najjači likovi koji Andriju Mandića smatraju "predstavnikom" Srba u CG.
Син екс пуковника, екс ЈНА, са традицијом битанге и алкоса

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Вести

Postby lost&found » Thu Jul 01, 2021 2:59 pm

A i Rusi se verovatno krste na opcinjenost Srba Tinpuom

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Thu Jul 01, 2021 9:09 pm

Image

Не знам колико су гласачи Александра Вучића и СНС-а упознати са овим што ћу написати (вероватно нимало) али свеједно уколико неко од њих залута на форум,није згоред суочити га са болном истином.СНС је чланица "Међународног демократског савеза" (IDU),међународне алијансе десног центра,деснице и конзервативних политичких партија:
https://www.idu.org
Седиште је у Минхену и састоји се од 74 пуноправна и придружена члана из 64 земље света.Све ће вам бити јасно уколико вам кажем да су сестринске партије СНС-а у овом савезу рецимо "Хрватска демократска заједница" (HDZ), "Странка демократске акције" (SDA) или нпр "Белоруски народни фронт" (БНФ) који тренутно протестује против Лукашенка са оним алтернативним бело-црвеним заставама Белорусије.Ваљда вам је јасно зашто онда Србија потписује декларације ЕУ везане за Белорусију:
https://www.danas.rs/drustvo/srbija-se- ... elorusiji/

Чак и када се као СНС званично "сукоби" са HDZ-ом или SDA по неким питањима који се тичу наших међудржавних односа,све се то пегла у оквиру савеза у складу са интересима Сједињених Америчких Држава и ЕУ.А ви сви врло добро знате какви су интереси Републиканске партије (САД),Конзервативаца (Велика Британија),Демохришћана (Немачка),Ликуд (Израел) итд. да не набрајам све чланице које су ставиле шапу на Балкан имате све на сајту који сам поставио.СНС се увалио у баш лепо друштво.

Значи кад сретнете комшију фунционера или члана СНС-а уместо добар дан га поздравиш са:

-Где си бре усташо у сендвич те ј*бем...
-Ја усташа?!Живела Србија!Живео Александар Вучић!За нашу децу...Знаш колико сам се ја цимао за Косово и Метохију?Ишли смо доле организовано аутобусима.

Наравно и поред тога што ће он покушати да вам замаже очи некаквим "патриотским" причама којима су га нафиловали на партијским курсевима,довољно је да му предочите како "Српска Листа" подржана од СНС-а учествовањем на косовским изборима даје легитимитет лажној држави,како СНС подржава грађанске пучисте у Белорусији својим пописима кро ЕУ декларације,на крају крајева,реците му како Александар Вучић може да шаље честитке колико пута хоће за 100-ти рођендан Комунистичке партије Кине,све је то безначајно када је СНС део међународног савеза у коме му је сестринска партија "Kuomitang" (KMT) са Тајвана.Помените му НАТО вежбе,посредно мешање у изборе у САД,где грађани Србије издвајају буџетска средства за једну или другу страну у кампањама...итд.

И на крају закључите са "комшија ј*ебем те у та уста крезуба и зубни каријес,у мајонез из сендвича,шункарицу и кисели краставчић.Прекини да се потписујеш палцем иди у школу,учи стране језике јер ћеш тек онда схватити чега је СНС део"... инспирација и асоцијација у псовкама имате колико хоћете.Показао бих вам кроз screenshootove како то изгледа у пракси,али пошто је кажњиво законом,то ћемо засад да изоставимо.

Поента приче је да члан СНС-а није Србин и не бори се за српске националне интересе.

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Вести

Postby Etaoin » Fri Jul 02, 2021 12:08 am

Гиго, а шта су по твом мишљењу наши национални интереси? Ово озбиљно питам, није спрдња, јер барем овде можемо нормално да дискутујемо.

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Fri Jul 02, 2021 10:24 am

Etaoin wrote:Гиго, а шта су по твом мишљењу наши национални интереси? Ово озбиљно питам, није спрдња, јер барем овде можемо нормално да дискутујемо.


Национални интерес српског народа је "Балканска федерација":
https://sr.m.wikipedia.org/wiki/Балканска_федерација Идеја о томе да сви Срби живе у једној држави,најбоље може да се оствари кроз овакав један пројекат.

"Балканска федерација" мора да буде економски независна и самоодржива.Социјалистички тржишни модел (мешовита економија) је приступ који би нам омогућио да се развијамо.

На наредним изборима размислити о подршци једној оваквој опцији,као што "Партија радикалне левице: https://m.facebook.com/partijaradikalnelevice/ Јово Бакић је ишутиран,тако да има простора за размишљање о неким радикалним друштвеним променама.

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Mon Jul 05, 2021 10:43 pm

Руска црква назвала грешницима оне који одбијају вакцине

Image

МОСКВА – Руска православна црква осудила је данас људе који одбијају вакцинацију против ковид-19 као грешнике и поручила им да ће морати да се искупљују до краја живота јер се Русија суочава са још једним скоком нових инфекција и смртних случајева.

"Свакодневно сведочим ситуацијама када људи посећују свештеника како би признали да су одбили да вакцинишу себе или своје ближње и невољно проузроковали нечију смрт”, рекао је митрополит Иларион.

Цео текст: oвде
__________________________________

:shock:

Ово је толико јадно,да јадније бити не може,а и толико је провидно да само слепац не види о чему се овде ради.Ето зашто треба одвојити државу од цркве.Додуше нисам ни за став СПЦ-а где се позивају верници да долазе у цркву под оваквим околностима,где сви лижу једну кашику.
Читао сам прошле године шта сте писали везано за Ковид - 19,неки нису веровали да вирус уопште постоји, као што је форумаш DRINK,други су опет закачили инфекцију као што је форумаш Жабац.Оно што ме занима колико се вас вакцинисало?Ако јесте да ли ћете опет? И шта мислите има ли овом циркусу краја?

Ја могу да вам кажем да на сву срећу нисам за ових годину-ипо имао инфекцију.Да,сматрам да Ковид-19 дефинитивно постоји,али такође све указује на то да потиче из лабораторије.Нисам се вакцинисао и не намеравам.Најцрње од свега је што се игранка неће скоро завршити,јер не правимо ми џаба фабрику за 'Sinofarm' овде у Србоји и не пунимо 'Sputnjik V' у Торлаку тек тако.Значи све се врти око зараде фармацеутских компанија,где такође и држава гледа да се угради,а колико видимо и верске заједнице су се продале!

Вала ако сам издржао без вакцине да ме не закачи, уз строго поштовање мера превенције,дистанцом и здравом исхраном,решен сам да истерам до краја док вирус не ишчезне!И наравно НЕ ПРИЗНАЈЕМ да је спас само ако се сви вакцинишемо.

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Вести

Postby Etaoin » Mon Jul 05, 2021 11:05 pm

Вакцинисан Синофармом, као и укућани. Пар колега са посла добрано заглавило од Ковида, а моја менаџерка и даље има последице, шест месеци пошто је прележала. Мој кум је лекар, био је наравно и у црвеној зони, и по његовим речима, ситуација је била критична, пошто толико ресурса се троши на Ковид да су остале гране медицине патиле, зато је и толико умрлих било прошле године. Што се тиче вакцина, сматрам их за врхунско достигнуће човечанства, поготово вакцина против дечије парализе. Такође и поштујем ставих анти ваксера, све док ми се тај исти не набија на нос.

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Mon Jul 05, 2021 11:20 pm

Etaoin wrote:Вакцинисан Синофармом, као и укућани. Пар колега са посла добрано заглавило од Ковида, а моја менаџерка и даље има последице, шест месеци пошто је прележала. Мој кум је лекар, био је наравно и у црвеној зони, и по његовим речима, ситуација је била критична, пошто толико ресурса се троши на Ковид да су остале гране медицине патиле, зато је и толико умрлих било прошле године. Што се тиче вакцина, сматрам их за врхунско достигнуће човечанства, поготово вакцина против дечије парализе. Такође и поштујем ставих анти ваксера, све док ми се тај исти не набија на нос.


Синофарм а? Значи ти су наш,али кријеш. :D
Шалу на страну,оно што мене занима је и што је овде кључно, да ли сматраш да вирус може да се победи и без вакцина против ковида-19? Друго питање је да ли ћеш прихватити да примиш 3,4,5,6...10..? Капираш шта је смисао мог уписа горе?

И ја исто сматрам да је вакцина врхунско достигнуће човечанства,само што је данас здравство у служби профита,па тако и ова вакцина.Могла је да буде то и таблета,а не боцка о томе се ради. ;)

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Вести

Postby Etaoin » Tue Jul 06, 2021 2:15 am

Што каже један мој другар, већи сам левичар од већине левичара за једна питања, и већи десничар од већине десничара за друга. Популарно назван центриста, само ја бих рекао Србин који својој земљи жели само најбоље.

Но, да се вратимо на вакцину. Разумем наравно, али по ономе што лаички знам о овом вирусу, верујем да је вакцина прави избор. Мени је само како жалосно да видим ту трку у вакцинама која изгледа као трка наоружањем, што опет ствара ту поларност која вакцина је добра, да ли је добра уопште итд. Оно од чега ми је мука је када видим да је лек за дете 2.5 милиона долара, али та компанија која прави лек је корпорација и њих не занима ништа ван тога и ту се, нажалост, сва прича завршава, барем у догледно време, али то је друга тема.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Tue Jul 06, 2021 3:15 am

Sukarno wrote:Image

Поента приче је да члан СНС-а није Србин и не бори се за српске националне интересе.

Možeš ih podeliti u dve vrste, oni koji su svesni svega i samo se koriste, i oni koji su blentavi i pomažu im,
a obe su prijatelji Srbinu koliko i Ustaša ili onaj Hrvat što baca pred nemačke trupe cveće.
Ne znam uopšte šta da mislim više o tom velikom delu svog naroda.
Mada Srbin je Srbinu i bez toga tudjin. Nešto rezimirah sa drugarom sve poslove koje smo šljakali, celo naše društvo, pa na jednog sunarodnika da naletiš koji ne želi da te izjebe ceo mesec za minimalac, bilo bi dobro.

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Вести

Postby Etaoin » Tue Jul 06, 2021 3:28 am

Ја имам прилику да радим са доста различитих нација, и не да нисмо најгори, него баш супротно. Нажалост, лоша искуства се памте највише, али има много тога доброг, а то често не видимо.

svuda.prisutan
Posts: 546
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Вести

Postby svuda.prisutan » Tue Jul 06, 2021 8:23 am

Kada su te vakcine toliko dobre (ne znam samo na osnovu cega su ljudi zakljucili da je dobra i da ce ljudi biti zasticeni ako se vakcinisu), kako je moguce da u Japanu npr nema dovoljno vakcina, tj ne moze svako da se vakcinise kao kod nas npr gde u trznom centru mozes da primis vakcinu,mozes na 10 meseta u gradu da primis, samo ako hoces, a Japan koji je bezbroj puta stablnija zemlja, jedna od jacih u svetu u svkaom smislu, pogotovo finansijski, nema vakcinu za sve gradjane. Jel to zato sto mi imamo Vucka, a oni ne?

ElPadrino
Posts: 517
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Вести

Postby ElPadrino » Tue Jul 06, 2021 10:10 am

I još ako se uzme u obzir da pojedinim ljudima (ženama) upada BIA i ekipa u 6 ujutro kao da je riječ o nekakvom silovatelju ili ubici, samo zbog "piskaranja" po društvenim mrežama o vakcinama, u zemlji Srbiji gdje za jebanje majki i ostala sranja u rijalitiju ne dobiješ ni minimalnu kaznu, gdje se po nacionalnoj frekvenciji svađa, laže, petlja i šta sve ne, gdje se šire dezinformacije, gdje tabloidi sakate živote i ljude i nikom ništa, onda meni tu nešto debelo ne štima.

Nisam za teoriju zavjere, samo sam za teoriju logike. A to mi nema logike nikakve, kao i još mnogo stvari vezano za ovaj protekli period. Na kraju, ako si ti pošten, ako vjeruješ u sve što kažeš i ako je sve to za dobrobit nas, zašto onda hapsiti nekog ko ima drugačije mišljenje ? Ovo je samo jedan od makar milion upitnika koji ostaju iza mene i nas.

Da napomenem da ne pratim aktivno dnevnu štampu, pogotovo ne ovo ispiranje mozga iz proteklog perioda, znači nisam neko ko je imao namjeru da pručava sve ovo, traži rupe i sve ostalo, ko zna kakvih bi se tu dodatnih nelogičnosti moglo pronaći.

Druidid
Posts: 224
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Вести

Postby Druidid » Tue Jul 06, 2021 10:18 am

Vakcinisan, kao i ukucani i primicu vakcina koliko god bude bilo potrebno. Mislim da je vakcinacija jedino resenje da ovo sve konacno prodje, koliko god politika bila uvucena u celu picu o vakcinama. Nazalost, previse ljudi iz mog uzeg i sireg okruzenja je dobro najebalo od korone. Neki i to madji ljudi nisu vise sa nama. Ovde sigurno ima ljudi koji rade po crvenim kovid zonama, pa ako zele nek napisu kakva je situacija, dal je ovo sve zajebancija i da li treba ljudi da se vakcinisu.
Neko je gore pomenuo Rusiju. Bio sam dve nedelje u Moskvi pre jedno 20-30 dana, bas kada su im prve mere bile uvedene da nista ne radi posle 11 uvece. Rusima je omoguceno sve, vakcinacija svojom vakcinom gde god hoce, cak su je prvi registrovali od svih zemalja, na svakom ulazu u metro imas aparate za dezinfekciju ruku, dele se maske na svakom cosku i ulazu u bilo koju ustanovu/prodanicu, sve je odradjeno kako treba sto se tice preventive, ali dzaba kad Rus ne jebe koronu ni 2%. Zato me ove reakcije Ruske vlade i crkve uopste ne cude, imali su totalnu slobodu i sve je radilo normalno (ne bas kao 2019. imali su neke mere, ali u odnosu na celu Evropu normalno). Neko je to sve bio dobro proracunao i da su se ljudi vakcinisali na vreme, sve bi i ostalo normalno i Rusija koronu skoro ne bi ni osetila ove godine, ali jebi ga, prosecni Rus je kao izgleda i dosta Srba pametniji od akademika sa Lomonosova, pa su sad u ovom sranju kakvom jesu i bice dosta jebade dok se ne vrate u normalu.
Na kraju krajeva nema potrebe siriti neku raspravu ovde, imas dva smera price u principu, ili je ovo sve neka zavera i ko zna sta ima u tim vakcinama, ili neko jednostavno pokusava da gasi pozar i spasi sto vise zivota moze. U koju god pricu neko da veruje, tesko ce promeniti misljenje, barem dok ne oseti posledice u svojoj blizini, kad vidi da mlad i zdrav covek itekako moze da najebe od ovoga, tad sve pada u vodu.

svuda.prisutan
Posts: 546
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Вести

Postby svuda.prisutan » Tue Jul 06, 2021 11:28 am

Niko nije rekao da ne psotoji, meni smao nije logicno da Japan nema dovoljno vakcina za sve svoje gradjane, a mi pozivamo strance da bi se vakcinisali.. Gde je tu logika?
Cemu sluze maske? Niko ne zna ni kako se virus prenosi, a kamoli kako da nas zastite od toga. Drugaru su svi ukucani imali koronu sem njega, a on redovno maska, dezinfekcija, vodio racuna, nije izlazio cesto, pogotovo ne u zatvorenim prostorijama, njegovi prelezali sve ok, on nastavio i dalje da vodi racuna, da bi on zaradio koronu nakon mesec ipo dana otkako su mu se roditelji i burazer oporavili. Kako to? On im je donosio da jedu, da piju, vodio racuna o njima.
Puno je nelogicnosti, ali bas puno. Virus postoji, ali ja cu pre da vodim time da ako preteknem, super, ako me zakaci - jbg. Ovo oko vakcina svakako niko nista ne garantuje, koronu mozes da dobijes i nakon vakcinacije, plus ti niko ne garantuje da neces imati nezeljene efekte u nekomj narednom periodu nakon vakcinacije.
I ovo...sta znaci radi sve do 23h, nakon toga ne? Pusti sve da radi, manje guzve, manje ce ljudi hrliti po marketima i ostalim trznim centrima.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Tue Jul 06, 2021 11:56 am

kako čemu služe maske? služe da ne leti pljuvačka okolo, pošto se virus širi i na taj način

ja primio Sputnjik, nikakve reakcije nisam imao, a u porodici i širem krugu drugara i kolega sam jedan od retkih koji nisu imali koronu

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Вести

Postby Brdja » Tue Jul 06, 2021 12:07 pm

Da ne ulazim u celu priču oko virusa, šta i kako, samo bih odgovorio na pitanje, zašto Japan nema dovoljno a Srbija ima. Prvo Japan nije hteo da bude test zemlja za kineske vakcine kao što je Srbija, drugo pogledaj koliko Japan ima stanovnika a koliko Srbija.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

dingospo
Posts: 60
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:12 am

Re: Вести

Postby dingospo » Tue Jul 06, 2021 12:21 pm

Ovo će jednostavno trajati sve dok nekom bude u interesu i prihvatamo pravala nečije igre.
Eto vakcinisalo se masa ljudi, a oni i dalje mogu da prenose virus, moraju da nose maske i dalje, ne mogu da putuju slobodno i pola država neće da prizna pojedine vakcine i još masa nelogičnih stvari.
Ako ništa drugo bar je svima sad jasno da je sve vještački napravljeno sa ko zna kojim ciljem.
Kao što neko reče gore nisam za teoriju zavjera ali sam za teoriju logike, da Srbija bude u nečemu prva u svetu, a to je "potraba" celog sveta pa još svim zemljama u okruženju da deli kao deda mraz ma daaaaj....


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests