Kriptovalute

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
MARKER
Posts: 737
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Kriptovalute

Postby MARKER » Sun May 13, 2018 12:36 am

Bracalea wrote:Trenutna cena coina je 1 ETN = 0.025 USD, a predvidjaju da će dostići do kraja godine 1$, znači ako u proseku dobijate 10 coina po danu, do nove godine ćete skupiti oko 2100 coina = 2100$ :D trenutno se kupuje i prodaje na menjačnicama Kucoin i Cryptopia.


Волим џабе коине, али морам да те разочарам што се очекиване цене тиче. Електроунеума има укупно 21 милијарду и када би хипотетички цена једног ЕТН-а била 1 $, његов маркеткеп би био 21 милијарду $, а то би га сврстало као 4.-5. највреднији коин (када се помножи укупна количина коина са вредношћу једног коина), што је практично немогуће поред далеко озбиљнијих коина. Можда, али само можда, једног дана буде вредео 1 $, али то и ако се деси, неће сигурно пре него за 3 године минимум.

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Kriptovalute

Postby савабјан » Wed May 16, 2018 12:10 am

Bracalea wrote:
U proseku neki slabiji mobilni mogu zaraditi oko 10 ETN na dan, dok jači mobilni imaju i veći simulirani hashrate pa mogu zaraditi i više. Ovo je doslovno money-give away - poklanjanje coina koje možete unovčiti a da niste ništa uložili. Najveća prednost je što je aplikacija vrlo jednostavna. Znači coini dolaze direktno na vaš ETN wallet koji je sastavni deo aplikacije. Ako želite poslati ETN na menjačnicu ili na neku drugu adresu, samo kliknete Send i skenirate QR kod sa aplikacijom (brža verzija) ili ručno upišete adresu. To je to, transakcija je poslana na blockchain, za par minuta biće provedena i vidljiva na drugoj adresi.

Akobih krenuo da kopam ovo, jel moze pojasnjenje kako ja te etn coine da prebacim u prave dolare? Nikad se nisam bavio ovim, pa me zanima sta je blockchain, jel to neki internetnovcanik? Moze i na pm.

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Kriptovalute

Postby савабјан » Wed May 16, 2018 1:07 am

Inače, instalirao sam blockchain sada i neće da mi prebaci ovo malo što sam iskopao.

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Kriptovalute

Postby савабјан » Wed May 16, 2018 3:39 pm

Bracala, kako da prebacim u kucoin etn? Jel mozrs da pojasnis za neuke, a ne bacis buvu i zapalis! :D

Bracalea
Posts: 3
Joined: Wed Mar 07, 2018 8:47 pm

Re: Kriptovalute

Postby Bracalea » Thu May 17, 2018 1:53 am

савабјан wrote:Bracala, kako da prebacim u kucoin etn? Jel mozrs da pojasnis za neuke, a ne bacis buvu i zapalis! :D

Nisam bezao ako na to mislite :mrgreen: Registrujes se na Kucoin, nadjes ETN ,pa nadjes depozit adresu ,onda ides na mob na ETN aplikaciju i ides na wallet i tamo imas opcije SEND (da saljes coine na neku adresu,u ovom slucaju na depozit adresu koju si kopirao sa kucoin) i imas opciju RECEIVE (to ti je da (ga) primas) ,pa onda odes na kucoin i tu kolicinu koju si prebacio sad prebacis(prodas) u btc pa taj btc prodas za dolare :D ALI, ja ti ne bih preporucio da sad bilo sta prebacujes na kucoin jer je cena trenutno mala i za npr 100 ETN-a dobices 2,3$, poenta je da skupljas i cuvas dok cena ne poraste npr bar na 20,30 centi pa prodaj tada,plus samim tim sto cuvas i ne prodajes ,cena moze da ide na gore, ako svi prodaju i niko ne cuva cena ce da pada..zato samo ti kopaj i ne razmisljaj, dok cena naraste lepo taman ces i ti malo guglanjem i citanjem da skapiras mnogo bolje kako sve to funcionise.

савабјан wrote:Inače, instalirao sam blockchain sada i neće da mi prebaci ovo malo što sam iskopao.


Prvo mora da sacekas da ti prebaci u wallet(internetnovcanik) ,a ne prebacuju male kolicine,vec tek preko 10etn-a ( da znas, cisto da ne panicis, da se desava ponekad da zbog opterecenosti i kolicine majnera ne prebaci odma posle 10 ,nego se nekad nakupi i do 50 i vise pa prebace, ali UVEK prebace, samo malo strpljenja )

MARKER wrote:Волим џабе коине, али морам да те разочарам што се очекиване цене тиче. Електроунеума има укупно 21 милијарду и када би хипотетички цена једног ЕТН-а била 1 $, његов маркеткеп би био 21 милијарду $, а то би га сврстало као 4.-5. највреднији коин (када се помножи укупна количина коина са вредношћу једног коина), што је практично немогуће поред далеко озбиљнијих коина. Можда, али само можда, једног дана буде вредео 1 $, али то и ако се деси, неће сигурно пре него за 3 године минимум.
[/quote]

Ne znam da li bas tako to ide, mislim da ima veze i cena BTC-a, ako BTC krene jako gore kao krajem prosle god i ovi ostali ce, tako da nikad se ne zna dal ce se to desiti ove ili mozda sl god ili za 3 , nista ne mozemo ni ti ni ja da predvidimo, kao sto sigurno nisi mogao ni da pomislis da ce 2017. u septembru da bude 3500$ a vec u decembru 20000$, tako da nikad se ne zna :D

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Kriptovalute

Postby савабјан » Thu May 17, 2018 2:55 am

Pisem ti na pp ubuduće

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Kriptovalute

Postby lost&found » Thu Nov 22, 2018 2:16 pm

BTC izgubio 20-30% vrednosti u poslednjih par nedelja. (samim tim i ostali coini se uglavnom crvene)

User avatar
Desnoruki levak
Posts: 242
Joined: Tue Mar 01, 2016 4:11 pm

Re: Kriptovalute

Postby Desnoruki levak » Fri Nov 23, 2018 9:26 am

Kakva epska navlakuša onaj balon od pre godinu dana kad se digla onolika fama...neka je bog u pomoći onima koji su navrat nanos dizali kredite, prodavali garaže i njive i zajmili se da kupuju rigove koji su sad mrtva investicija koju ne možeš da prodaš ni za upola cene.

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Kriptovalute

Postby pertla » Fri Nov 23, 2018 10:18 am

A u stvari ko ih jebe,hteli na brzinu bez puno muke da se obogate pa se polakomili.vazi :)
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Kriptovalute

Postby lost&found » Fri Nov 23, 2018 10:43 am

Realno, ni meni nije preterano zao likova koji su ulozili basnoslovan novac u nesto tako nestabilno, pogotovu onih kojima su to poslednje pare bile. Ja sam ulozio $1000 sve ukupno, i od tog novca sam se u startu oprostio, i ne kajem se ni malo. Cak kad bih i sad prodao kripto, mislim da bih uspeo pola da vratim, al kao sto rekoh od toga sam se oprostio. U Januaru sam mogao da budem dobar par hiljada, al ni to mi ne bi promenilo mnogo sta u zivotu. Prosto imao sam neku najnizu granicu kad bih prodao kripto, ako se to ne desi, boze moj, nisam mnogo ulozio, a ako se desi - do jaja, koji sam car :D

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Fri Nov 23, 2018 6:34 pm

Ja sam nakopao 1300$
Prodao svih 6 grafa za malte ne istu cenu.
Naticnu vratio u pc i prodao procesor, napajanja, i ssd.
Na vreme sam izleteo iz toga i jos u lepom plusu. Naplatio upozeno i jos ostalo preko. Doduse, to je sve sa drugom. Ulog nam je bio nesto vise od 4000 jevreja.
Mada sam ja upao 30% u startu, on ostalo.
(Street Force / Curva Orientale)

Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Kriptovalute

Postby Nexon » Fri Nov 23, 2018 10:04 pm

Шта кажеш, изашао си.

Далтон wrote:Edit: za difficulty nema da se brines. Nece se on menjati kod etherea. Medjutim sto se tice cene ti upadas u meso. Sada je ether oko 1100$ i do kraja 2018 skocice na 2500$ sigurno. Gledaj ETHER nikada nece ici ispod svoje cene. Moze samo da raste i to je to. Iako sam za BTC, ether ce zajebati btc. Jer mu je cena visoka a ima ga vise u opticaju. E sad. Ako do kraja 2018 ne skoci preko 2000$ pljuni me u facu, iseri mi se u usta i izjebi mi sestru. Ali znam da ce preci. Zato i hocu sad da trejdujem jedan. Da ga kupim za kes, posto je moj rig za BTC


Етерум је тренутно $123.
https://www.tradingview.com/symbols/ETHUSD/

Ево има још месец дана до краја 2018, па са сачекамо са кењањем у фацу, можда ти се посрећи и прескочи $2000.
То је мултипликатор 16 пута, па није то страшно, дешавала су се такве ствари.

User avatar
Desnoruki levak
Posts: 242
Joined: Tue Mar 01, 2016 4:11 pm

Re: Kriptovalute

Postby Desnoruki levak » Fri Nov 23, 2018 10:31 pm

:lol: :lol:

Ume i nekson da nasmeje!

Elem, retko će ko da prizna da se zajebo, ukanalio, usro sebi u život...većinu ljudi iz kripto sveta kad pitaš kako su prošli dobićeš odgovor kao i od većine kladioničara- tu sam negde u blagom plusu, eventualno na pozitivnoj nuli!
A znam ljude koji po tri puta manjoj ceni od prošlogodišnje prodaju grafe i rigove i niko im se ne javlja.

Mnogi koji su kupovali neku valutu pa holdovali su u nekom trenutku, kao lost&found i bili u solidnom plusu, ali tu dođe do izražaja ta prokleta pohlepa, pa više nije dovoljno nekoliko puta uvećan ulog u roku od par meseci nego počinju da se sanjaju novi automobili, putevi oko sveta, veći stan...i na kraju ostane samo debela, masna batina!

Zvekete
Posts: 57
Joined: Sun Jan 31, 2016 1:43 am

Re: Kriptovalute

Postby Zvekete » Sat Nov 24, 2018 2:56 am

I ja sam kao Lost upao oko 1300$ sve zajedno u par valuta i drzim ih i dalje. Od para sam se oprostio u startu, a ako nesto bude na kraju-super. Prvi ethereum sam kupio kad mu je cena bila oko 700$. Jebiga. Sad kad bi sve prodao uzeo bih oko 500$, znaci minus 800. Al tako su i pricali da ce liverpul da nas dobije na Marakani, znaci nada umire poslednja :mrgreen:

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Kriptovalute

Postby Чомбе » Sat Nov 24, 2018 9:00 am

Нагузили вас ко језда и дафина. Јебига.

User avatar
Liman
Posts: 2
Joined: Wed Feb 21, 2018 10:19 pm

Re: Kriptovalute

Postby Liman » Sun Nov 25, 2018 8:21 am

Nexon wrote:Шта кажеш, изашао си.

Далтон wrote:Edit: za difficulty nema da se brines. Nece se on menjati kod etherea. Medjutim sto se tice cene ti upadas u meso. Sada je ether oko 1100$ i do kraja 2018 skocice na 2500$ sigurno. Gledaj ETHER nikada nece ici ispod svoje cene. Moze samo da raste i to je to. Iako sam za BTC, ether ce zajebati btc. Jer mu je cena visoka a ima ga vise u opticaju. E sad. Ako do kraja 2018 ne skoci preko 2000$ pljuni me u facu, iseri mi se u usta i izjebi mi sestru. Ali znam da ce preci. Zato i hocu sad da trejdujem jedan. Da ga kupim za kes, posto je moj rig za BTC


Етерум је тренутно $123.
https://www.tradingview.com/symbols/ETHUSD/

Ево има још месец дана до краја 2018, па са сачекамо са кењањем у фацу, можда ти се посрећи и прескочи $2000.
То је мултипликатор 16 пута, па није то страшно, дешавала су се такве ствари.



Далтон wrote:S obzirom da smo pretrpeli pad BTC-a do skoro 6.000$ sada je onaj trenutak kada ce petostruko skociti (nadam se). Ocekuje se blag ali visok skok (20k-25k+).
Takodje toplo bih preporucio da se kupi Zcash. Podcenjena valuta koja ce imati ozbiljan skok. Otice na preko 1000$ u bliskoj buducnosti.


Btc naleteo na otpor na 3500, pa se malo oporavio na 3600 ali kontam da ide jos dole. A Z cash koji je Dalton spominjao ode na kljoknuo na 63$ sto je daleko isppd njegovr predikcije od 1000$ ali sto kaze Nexon ima jos mesec dana do kraja godine pa ajde da sacekamo. :lol:

Ajde sad ozbiljno...ovo je bio jedan ozbiljan balon, gori od dotcom, i jos uvek mislim da se cene preduvane.
Da me ne shvatite pogresno da hejtujem ovo, ja u blockchain tehnologiju verujem (vise cak u tehnologiju iza etheriuma) ali u ove coine nikako ne verujem pri ovakvim cenam, a pogotovo u to da ce to biti primarni novac, da ce unistiti banke i takve nebuloze.
Ovo je, sto kaze Nexon, jedna ogromna spekulacija i nista vise, gde su pretpostavljam ozbiljni igraci uleteli sa novcem, cena je explodirala, digao se hype oko BTC (a samim tim i ovih manjih valuta koji su njegovo ogledalo) i ljudi poceli da ulaze, samo sto nisu bili svesni da su se kasno ukrcali. Pa i kod nas je svaki dan bio tekst o BTC na svim mogucim portalima, a sada...nigde.
Veliki izasli i to je to - a boranija ostala.
Interesantno je kako su svi koji su bili zaludjeni cryptovalutama isto pricali: "to ce ici jos gore", "sad je vreme da udjes", "nisi zakasnio, kupuj kad je rasprodaja", "ovo je sezonski efekat, do kraja godine ide na 20-30k" itd...
A kada ih pitas kojensu osnove za taj zakljucak, na osnovu kojih fundamenata znas da je nesto precenjeno/podcenjeno, pricaju o market cap koji sam govori o vrednosti u tom trenutku, a nista o realnoj vrednosti.
Uglavnom u takve stvari udjes sa novcem koji si spreman da izgubis. Od starta se tako razmislja a sada znam ljude koji kukaju, ne isplati im se da rudare vise, ne mogu da se otarase rigova, u vise ni sami ne znaju u sta veruju i u konstantnoj su dilemi da li da sve rasprodaju i vise nikad ne pogledaju ovo govno ili da i dalje cekaju sa nadom da ce izvuci bar neke pare.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Sun Nov 25, 2018 10:14 am

Jebi ga, ja sam verovao u to, jer je slutilo na sve da će se penjati do približnih cifara. Nije to samo moja predikcija nego i kod drugih. E sad, jebi ga, zveknulo je i moš' ga jebati. Ko je na vreme izašao - izašao.
Sad, milon puta smo ponovili i rekli da je svaki ishod moguć. Niko ne može da gleda u budućnost, naravno.
S obzirom da sve prati btc valutu, sve je od njega zavisilo.
(Street Force / Curva Orientale)

Bleya
Posts: 10
Joined: Fri Dec 01, 2017 10:43 am

Re: Kriptovalute

Postby Bleya » Mon Nov 26, 2018 7:47 am

Image

Ljudi su prekasno ušli u priču. Džaba izlazak na vreme ako je neko pazario btc na 15k ili eth na soma. Minus je tu u svakom slučaju.
Ne kupuje se ništa na berzama kada svi pričaju o tome, ne samo bitcoin nego bilo koja berzanska roba.
Amerikanci to zovu "FOMO - Fear of missing out", gde ljudi pomisle da će nešto otići u nebesa i da će propustiti priliku da se obogate.

Imali smo npr pre malo više od mesec dana u svim novinama kako je APPLE prva kompanija koja vredi milijardu dolara, dobra investicija itd. U tom momentu su akcije APPLE-a bile 232 dolara, tenutno su akcije 172 dolara. To je pad od 30% za mesec dana, pa niko APPLE akcije ne naziva balonom ili jezdom ili dafinom.
Image

Da li bitcoin može da ode na 0, može. Da li može da preskoči svoju najveći vrednost (20k), može. Sve je pitanje vremena.
Jedino je sigurno da će blockchain tehnologija ostati tu zauvek.
Ko je uložio pare zbog natpisa u blicu, b92, ... i pukao. Jbg sami ste krivi. Padao sam i ja više puta na dojave u kladži nego što sam prolazio :D

Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Kriptovalute

Postby Nexon » Mon Nov 26, 2018 8:30 am

Ко каже да Епл није балон, као и тренутно сви водећи индекси на Вол стриту, напумпани ликвидношћу централних банака?
Али небитно то, да се вратим на криптовалуте.
Сада када су изашли из приче разни Далтони, када је са врха балона изгубљена вредност 70-80% можда није лоше размишљати о криптовалутама. Не кажем да треба куповати, ја то не знам, али обратити пажњу.
Проблем са криптовалутама је што оне суштински нису потребне и што иза њих не стоји, барем на први поглед, неки велики државни играчи.
Чак и иза Епла стоји по потреби држава САД. А овде то није најјасније.

Bleya
Posts: 10
Joined: Fri Dec 01, 2017 10:43 am

Re: Kriptovalute

Postby Bleya » Mon Nov 26, 2018 8:59 am

Nexon wrote:Ко каже да Епл није балон, као и тренутно сви водећи индекси на Вол стриту, напумпани ликвидношћу централних банака?
Али небитно то, да се вратим на криптовалуте.

Niko, i pitanje je momenta kada će biti berzanski krah.

Nexon wrote:Сада када су изашли из приче разни Далтони, када је са врха балона изгубљена вредност 70-80% можда није лоше размишљати о криптовалутама. Не кажем да треба куповати, ја то не знам, али обратити пажњу.

Ne bih sada lično da prozivam nikoga pošto ne znam ljude, ali u pravu si za ovo. Kada svi padnu u očaj tada treba kupovati/razmišljati.

Nexon wrote:Проблем са криптовалутама је што оне суштински нису потребне и што иза њих не стоји, барем на први поглед, неки велики државни играчи.
Чак и иза Епла стоји по потреби држава САД. А овде то није најјасније.

Verujem da je ista priča bila kada je papirni novac zamenio rudne novčiće. Pa u Srbiji se ljudi i dalje boje debitnih kartica i bankovnih računa.
Moža nisu potrebne, ali su praktičnije od trenutnog stanja. Sad pričamo samo o kriptovalutama a ne o blockchain tehnologiji.
Prednost i mana kriptovaluta je da budu decentalizovane i da ne stoji niko iza njih. Kao neki vid bunta protiv sistema. Gde ne može da ti dodje država i npr. zamrzne sredstva u banci.

Dok blockchain,pogotovo u ovakvim kaubojskim sistemima, je jedina sigurnost za običnog sitnog čoveka. Zamisli sve arhive države Srbije da imaš u bazi podataka koja ne može da se izmeni i rasprostranjena je na milionima računara. uvek imaš backup. Da ne nabrajam gde može sve da se primeni ali neke osnovne stvari su nekternine, pokretna imovina, zdravstvo, škole, pravo,....


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests