Српска навијачка сцена - дискусија

BelgradoSud
Posts: 51
Joined: Mon Sep 24, 2018 5:47 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby BelgradoSud » Sat Feb 16, 2019 9:38 pm

Ne mogu a da ne napisem nesto. Sad ispade da su lokalne grupe jadne i da su im zli grobari i cigani usrali ozbiljnu i pravu pricu. Ako se pomene slucaj Zemunaca e oni su sad picke, uvlace se ciganima u dupe i zato im nisu uzeli zastave. Sta sve ljudi vide iz svog ugla da ne verujes. Mozda Zemunci opstaju zato sto ne cekaju nikog ispred gajbe, buse gume, lome decu po skolama i ne bodu, pa onda nisu i navukli bes na sebe kao neki. I kom su to naletu bile lokalne grupe? Firma nije prebacila 200 ljudi juznije od Beograda, Djavoli su se kurobecali samo po Kg i gradili pricu na mrzim Beograd fazonu i malerisanju manjih grupa i pojedinaca. Al mi je nalet. Neki od tih lokalnih ludaka nemaju popijeno pivo u Beogradu na gostovanju, al su mega ispravni, ultra bili u naletu.

Banda Descontrolada
Posts: 82
Joined: Sun Sep 30, 2018 2:44 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Banda Descontrolada » Sun Feb 17, 2019 3:42 pm

Ns je klasican primer zajednicke mrznje cigana i Grobara prema lokalnoj grupi,tj. Firmi sto je meni suludo jer mi je cigan prvi i jedini neprijatelj,ostalo su rivali.
Vecchie maniere!

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Bunt » Sun Feb 17, 2019 4:03 pm

Napisao sam komentar bandi ali sam obrisao. Ne zaslužuješ nikakav smisleni komentar.

ReciNe
Posts: 73
Joined: Sun Oct 02, 2016 10:34 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ReciNe » Sun Feb 17, 2019 4:28 pm

Ovo sto neko spomenu za grafite se desava zato sto svako moze da bude delija i grobar, svi se tako nazivaju. Imaju to pravo a kodeksa nemaju nigde pa zato bude unisten neki takav grafit tipa Demir ili bilo sta drugo, nebitno je je ali se desava. Sto je jadno. Mislim da je po lokalnim grupama jedino taj kodeks bar oko grafita malo normalniji nego kod vecitih bas iz razloga sto navijac, ultras ili huligan kako god partizana i zvezde moze biti svako i svako se tako naziva. Da ne bude zabune samo nisam sve nazvao debilima bez mozga ali ih mnogo ima pa kad eto skupe kintu i odu negde na gostovanje prvo sto vide uzmu i uniste. Ima toga svuda verovatno ali najvise kod najvecih grupa sto je i normalno. A znate kakve su se stvari zbog obojenih zidova bar u zadnjih godinu dana desile i koliko je ljudi povredjeno i ubijeno. Dokle...

User avatar
Gudrivoje
Posts: 24
Joined: Sat Feb 16, 2019 2:21 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Gudrivoje » Mon Feb 18, 2019 11:32 am

Највише ми је жао локалних група које ни не настану само зато што деца као мала бирају између вечитих за кога ће да навијају.
Тога има баш много,а велика је штета јер би сваки клуб имао своје навијаче.

звездано
Posts: 4
Joined: Sun Feb 17, 2019 11:27 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby звездано » Mon Feb 18, 2019 3:14 pm

Прво од свог дворишта почните,док се делите на бабе и жабе ви имате овде о циганима да пишете.Вашем комплексу лека нема.Сада треба да буде тема о оздрављењу наше навијачке сцене,треба свако одавде да укључи,да предлог савет.Пре него што већина крене да пише не знају ни шта ће да напишу да ли ће имате поента тог њиховог уписа...битно да се само нешто напише.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby друг члан » Mon Feb 18, 2019 7:19 pm

Kакав викенд. Прво фудбал против Војводине, одлична бројка навијање,корео пиротехника. Код прославе бригадира сам мислио да ћу се угушити буквално. Одма после утакмице, пут за Ниш и испраћена утакмица са Мегом. После кафана и неки клуб до раних јутарњих сати. Јуче стандардно цугање,клопа утакмица. После пут назад. Гомила пива сатрану,данас ме сви у фирми спрдају што не могу гласа да пустим
Choose Life

User avatar
grobarizsrpske
Posts: 188
Joined: Sat May 07, 2016 9:27 pm
Location: Република Српска

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby grobarizsrpske » Mon Feb 18, 2019 8:30 pm

Апропо тог односа гробари/делије локална група... У мом граду, број организованих једних и других је ту негдје. Локална навијачка група више није активна. (посљедњи пут била колико памтим 2014.) Суштина - графити локалног клуба или прецизније графитив ВЗ-а се не шврљају и не уништавају, то се баш поштује. Док се цигански и наши графити уништавају на сваком кораку.
Релативно је мали град па тих сукоба између двије фракције нема.

Не бих да глумим Коштуницу, али она кореографија Делија против Воше и онај транс Фирме, кад је пао?

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Mon Feb 18, 2019 8:51 pm

grobarizsrpske wrote:Не бих да глумим Коштуницу, али она кореографија Делија против Воше и онај транс Фирме, кад је пао?


Isti dan kad je Delijama pala zastava Taurunum sa ocilima.

Игало
Posts: 28
Joined: Sat Mar 03, 2018 1:10 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Игало » Tue Feb 19, 2019 12:36 am

друг члан wrote:Kакав викенд. Прво фудбал против Војводине, одлична бројка навијање,корео пиротехника. Код прославе бригадира сам мислио да ћу се угушити буквално. Одма после утакмице, пут за Ниш и испраћена утакмица са Мегом. После кафана и неки клуб до раних јутарњих сати. Јуче стандардно цугање,клопа утакмица. После пут назад. Гомила пива сатрану,данас ме сви у фирми спрдају што не могу гласа да пустим


Брате, уз дужно поштовање и очигледно добар навијачки викенд који си имао за собом, мислим да си промашио форум.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby друг члан » Tue Feb 19, 2019 7:29 am

Небих се сложио. Ово баш и јесте тема за писане извештаје и дискусију, а 99% је баљезгарија људи који све знају.О свему.Ако мислиш да је ово требало писати на нашем форуму,не пишем тамо,само пратим.
Choose Life

Врховна команда
Posts: 148
Joined: Sat Sep 29, 2018 1:55 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Врховна команда » Tue Feb 19, 2019 8:22 am

Игало wrote:Брате, уз дужно поштовање и очигледно добар навијачки викенд који си имао за собом, мислим да си промашио форум.


Не слажем се, баш мислим да је добар упис и да треба писати такве ствари, што да не? Боље то него да се залети пар ликова заједно и да криве цигане за све у животу. Поред дискусије о сцени у Србији, требају и овакви уписи. Наш форум је друго нешто па ако си тамо, онда знаш све.

Игало
Posts: 28
Joined: Sat Mar 03, 2018 1:10 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Игало » Tue Feb 19, 2019 12:27 pm

Не ради се о томе да ли је упис добар или није, него да ли је за ову тему, у тренутку када би требало имати неку конструктивну дискусију овде, колико то писање на интернету дозвољава, не би ли померили сцену са мртве тачке. О томе да се пар ликова залети да криве некога сам писао већ раније, да најтежи посао чека две највеће трибине, које треба да направе хармонију на својим трибинама између Београда и осталих градова, и да по том питању треба имати стрпљења јер се такве ствари не решавају преко ноћи.

Ривалитет међу групама је постојао и увек ће да постоји. Када ти неко узме заставу нормално је да ћеш желети да се осветиш за то...али поента свега је да се те ствари врате у навијачке оквире. Велика победа свих нас ће бити када будемо научили да се зауставимо, када схватимо да су туче саставни део навијачког живота, али не и борба на живот и смрт!

Акција са мајицама која је направљена, колико год да је повод исправан, мишљења сам да је она у овом тренутку исфорсирана, и да не треба ни најмање прозивати ни те ђаволе ни ту фирму, довољно је свако да се стави у њихову кожу, тврдим да би поступио исто као они. Да не причамо о томе да су и једни и други имали гомилу акција за исти тај народ, тако да прозивке нису на месту у сваком случају. Може да се одради и 10 гарнитура мајица и ништа да се не промени, али и супротно! Размишљања и погледе на навијачки свет треба да мењамо...а не мајице.

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby нема лека » Tue Feb 19, 2019 1:53 pm

Ниси у праву око акције за мајице, то је неки први корак око којег су ривали направили неки договор. Наравно да ту не треба стати, јер онда ништа није постигнуто. Јел мислиш да неки фирмаш треба да мрзи више неког цигана, него неки вандал цигане? Него циган гробаре са југа? Него забрањени агенте? Ако тако гледаш свако може да каже да неће са неким. Свако је сваком нанео неко зло, свако има неке душмане.

Што се тиче тога да се циганске и гробарске групе у унутрашњости не нападају, то су глупости, можда постоји неки такав пример. Погледајте Ниш, град са 3 групе, у једном тренутку све 3 групе баш јаке. Па је све остало у неким нормалним оквирима, иако је лако могло и тамо да ескалира.

Како мераклије немају проблема као фирма и ђаволи? Зато што их никад није радио гас на криминал и мафијање. Има много добрих примера по градовима, али локал патриотске групе су оне које диктирају у својим градовима како ће се ситуација одвијати. Они први морају да знају да спусте лопту. У градовима где су те групе то радиле, ситуација је под контролом.

Игало
Posts: 28
Joined: Sat Mar 03, 2018 1:10 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Игало » Wed Feb 20, 2019 12:00 am

Добро, то је твоје мишљење, моје није да је акција лоша, него да је акција исфорсирана у овом тренутку. Такав је тренутак да није било заочекивати да ђаволи и фирма стану раме уз раме са свима за ову акцију, и није потез за разапињање, поготову не ако се узму у обзир њихове раније акције за исти тај Космет. Космет је део наше земље, није нити треба да буде параван за пеглање срања у која нас увлаче наши поремећени мозгови. Свако треба за почетак да узме метлу мало у своје руке. Кад се неке ствари доведу мало у ред, онда можда и буде шансе за тим неким ''првим кораком око којег ће ривали направити договор''. Стране и стране у назад, и гомила лоших примера и показатеља да се мрднули из минуса нисмо...свако се бави туђим двориштем јер му је његово најчистије.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Wed Feb 20, 2019 12:34 pm

Parole Firmasa tacno govore u kom su stadijumu, prosli smo mi to vec sa jednima, kada ti pisu parole eto tako da citaju ljudi okolo pa da se kao pitaju sta je ovo. Marketing preko parola, klevetanje, babske price i izmisljotine. Zato i imaju rezultate koje imaju kao tribina. Prljav mozak ne moze da napreduje, moze samo da vuce u ambis ljude sto su jedni pre njih vec radili, a sada i oni to rade. Ali valjda moraju da prodju tu fazu ljudi tog kalibra, da lupe glavom o zid, pa da kazu da boli. Izgleda da drugacije ne moze da bude.

User avatar
casual fcv
Posts: 176
Joined: Fri Dec 02, 2016 7:06 pm
Location: Нови Сад
Contact:

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby casual fcv » Wed Feb 20, 2019 5:22 pm

Sram nas bilo, zaista :cry:
У НОВОСАДСКИМ ОЧИМА ТВОЈА ПЛАВА ЗВЕЗДА С'ЈА!

Игало
Posts: 28
Joined: Sat Mar 03, 2018 1:10 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Игало » Wed Feb 20, 2019 11:01 pm

Те пароле типа ''цинкароши, мурија, држава'' је постало изгледа уместо добар дан...тешко да постоји група на сцени која није имала нешто на конто тога, тако да не знам више дал ико и схвата то за озбиљно. Кежуал, и даље стојим иза тога да није за разапињање то што нисте прихватили акцију са мајицама, али парола ''Косово је Србија, цигани су мурија'' за то заиста срам вас било, јер ако не доприносиш немој ни да одмажеш. Све се нешто ломи преко Косова, и није први пут да је тако, и докле год је тако нећемо ми колективно из гована мрднути.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Thu Feb 21, 2019 1:52 am

casual fcv wrote:Sram nas bilo, zaista :cry:

Za vas sramota ne postoji. Zato i jeste tu gde jeste.

Врховна команда
Posts: 148
Joined: Sat Sep 29, 2018 1:55 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Врховна команда » Thu Feb 21, 2019 11:39 am

Њима пароле као да пишу неки клинци који су тек ушли у причу па као ај да се покажемо старијима какви смо мангупи и лудаци, зато су ту где јесу, нико не ферма покојну фирму ни 2% :D


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests