Српска навијачка сцена - дискусија

Гуера
Posts: 33
Joined: Sun Feb 07, 2016 1:28 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Гуера » Sun Mar 04, 2018 5:38 pm

Наша сцена је већ годинама у курцу, јуче сам баш седео са другарима причамо, па човече сем ових акција Цигана ништа се не дешава мање више, онај викенд кад је био сукоб Уније и ТБа сам се обрадовао да би могло нешто да се пробуди, после и Унија напала Пиргосе и то је све. Не знам, сам се сетим 2. Лиге пре једно 10ак година, па свака екипа је бројала бар 100 људи и то су биле сасвим солидне екипе...Сад да видим у другој лиги не знам има ли активне навијачке групе уопште.

Што се тиче акција, само нек се дешавају, нек их има, мање екипе морају да буду опрезу, да знају да је увек и свуда могуће да их неко нападне. Ево сад у среду Воша и Звезда, готово сам убеђен да ће бити ово још једна обична утакмица, просто се и не сећам кад се нешто занимљиво дешавало на нашој сцени.

Иначе још једне теме да се дохватим, те неке 2010. кад је наша сцена била у великој експанизији, некако су се сви који су били као против система а и желели да постану ИН прикључили некој трибини, ово сад што се дешава је одраз да су остали стварно истински навијачки, који су капирали ту причу и били стварно посвећени томе. Зато треба честитати свакој групи код нас што још увек постоји. Знам и сам кад гледам окружење групе са којом сам ишао, брдо њих није у Србији, неке прошла жеља за стадионима, неки по затворима...

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby несуна реса » Sun Mar 04, 2018 6:46 pm

Баш си лепо написао , то када су 2010 били сви против система и власти зато је и била експанзија , сада када водећи људи и групе ЈАВНО подржавају пичкоустог , и са истим имају бизнис и то добар , онда ту нема више навијачког покрета нити неког бунта ... Самим тим и људи не желе да иду на трибину ни на стадион са истим тим људима ...
Космет је Србија !

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Modus Operandi » Sun Mar 04, 2018 7:46 pm

Није само то, ко живи у овој земљи мора да зна да се много горе живи него као пре 7 година, људи се боре за егзистенцију, неке су стигле године па су посвећени стварању породице, клинци се више не ложе на навијање... Буквално ова шака мученика што долази на стадионе су истински навијачи што кажете, проћи ће доста времена па да навијачка сцена мало "оживи".

БорацБЛ
Posts: 111
Joined: Tue Jan 16, 2018 12:07 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby БорацБЛ » Sun Mar 04, 2018 8:15 pm

Фино речено, нажалост навијачка сцена нам је у тешком курцу.
Данас се људи буквално боре за егзистенцију, нико више нема воље да долази на стадион да гледа ово мртвило од фудбала и још за то да плаћа.
По овом форуму се може јасно видјети шта људе данас занима, навијачки форум, а најмање се о навијачима пише. Људи се данас свађају због политике, мисле да ће ови бити бољи од оних, туга једна велика.

Stepenice
Posts: 19
Joined: Fri Feb 05, 2016 6:05 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Stepenice » Sun Mar 04, 2018 9:24 pm

Ko je uvalio forsima ovu zastavu "srce plavo belo..."? Baš je odvratna zastava svakako, a pogotovo ne priliči njima i njihovom stilu.

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby pertla » Mon Mar 05, 2018 2:30 am

несуна реса wrote:Баш си лепо написао , то када су 2010 били сви против система и власти зато је и била експанзија , сада када водећи људи и групе ЈАВНО подржавају пичкоустог , и са истим имају бизнис и то добар , онда ту нема више навијачког покрета нити неког бунта ... Самим тим и људи не желе да иду на трибину ни на стадион са истим тим људима ...


ako je tako znaci da je stvar od pocetka bila trula i neiskrena.onda neka i propadne
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

Франц Горјанц
Posts: 27
Joined: Wed Oct 18, 2017 11:51 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Франц Горјанц » Mon Mar 05, 2018 9:54 am

Поводом осталих коментара.. Разлика у сцени некада и сада је драстична јер су старије генерације волеле навијање и училе га из навијачких часописа, путем живе речи старијих са трибине, а данашње генерације уче навијање преко инстаграма, фејсдрука и осталих глупости. Срозало се навијање на једно велико ништа. Ако гледамо нашу сцени. Старије генерације се још држе некако и кадкад неко заблиста.
Хостел, место народног кунта!

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nikodije » Mon Mar 05, 2018 10:17 am

Ta zastava marinaca je novijeg datuma sto se tice izrade ali taj font kao i ideja i boje sa tim gromom su nalik na njihove prve zastave.

Image

Image

Франц Горјанц
Posts: 27
Joined: Wed Oct 18, 2017 11:51 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Франц Горјанц » Mon Mar 05, 2018 11:09 am

Једна таква је завршила још раних деведесетих у рукама УФ а. Можда је то ова са горње слике. Хтедох то да напишем у горњем посту али сам прескочио да се случајно не разгоропаде душебрижници српске "навијачке" сцене.
Хостел, место народног кунта!

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nikodije » Mon Mar 05, 2018 11:38 am

Франц Горјанц wrote:Једна таква је завршила још раних деведесетих у рукама УФ а. Можда је то ова са горње слике. Хтедох то да напишем у горњем посту али сам прескочио да се случајно не разгоропаде душебрижници српске "навијачке" сцене.

Da moguce, a znas pricu oko pada zastava marinaca tih ranih 90-tih? Malo ljudi to zna, meni je pricao covek koji je i danas Fors. Naime u Subotici da li je bilo 90 ili 91 vec se kuvao rat i to sve , doslo je jedno 5-6 forsa da gleda Spartak-Rad i posto je bio opsti raspad, murije slabo itd, marinci opkole forse na toj njihovoj gostujucoj tribini i krenu da ih napadaju sa ciljem da im uzmu zastave i slicno, medjutim forsi kroz pricu kako nema potrebe da se biju kao eto svi smo Srbi vidite sta se desava i mi i vi smo male grupe jos slicnih boja nebi trebalo da se svadjamo nego ajde da napravimo prijateljstvo-bratstvo i marinci progutaju tu pricu i tu na stadionu u Subotici oni se onako bratski pozdrave i dogovore da kada budu dolazili na Banjicu nadju u BG i da zazivi to prijateljstvo. Da skratim a i ne secam se bas cele price uglavnom njih forsi navuku u neku sumu da se nadju,a marinci tada dolazili vozom valjda i posle par piva i neke pricice krece opste nabadanje i otimanje, neko od marinaca je uspeo da pobegne sa udarnim transom a neke zastave, mada vise krpe tada su popadale. Ponavljam ovu pricu malo ljudi zna a voleo bi da me neko demantuje ili potvrdi ako ima neki marinac ili fors ovde jbg

Франц Горјанц
Posts: 27
Joined: Wed Oct 18, 2017 11:51 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Франц Горјанц » Mon Mar 05, 2018 12:22 pm

Занимљива прича. Могао бих неко од поменутих то да потврди.. Иначе, узета застава није тог дизајна. Црвена слова су у питању и мислим да нема грома.
Хостел, место народног кунта!

User avatar
Обилић
Posts: 17
Joined: Tue Feb 20, 2018 8:50 am
Location: Бергамо

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Обилић » Mon Mar 05, 2018 7:10 pm

А она крпа дођи мами јесу правили нову или је од тада ?
Штета што си рођен овде у овом времену!

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Modus Operandi » Mon Mar 05, 2018 9:38 pm

Франц Горјанц wrote:Једна таква је завршила још раних деведесетих у рукама УФ а. Можда је то ова са горње слике. Хтедох то да напишем у горњем посту али сам прескочио да се случајно не разгоропаде душебрижници српске "навијачке" сцене.



Није та застава, Маринцима је пала она горе у врху љубичаста.

Image

underground
Posts: 38
Joined: Sat Mar 12, 2016 3:44 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby underground » Mon Mar 05, 2018 9:59 pm

Svuda se provlaci neka prica da su grupe u vezi sa pickoustim,kao da to nije tradicija od samog pocetka organizovanog navijanja kod nas,da se mesa navijanje i politika.Pocevsi od Slobe velikog nacionaliste sa kraja osamdesetih.Odvlacenja ljudi na ratiste,pa posle njega SPO,barjaci Seselj,pa onda menjaj Slobu upadaj u skupstinu.Pa onda ne valjaju zuti i Jocic,Dacic,Boris topionica tenkova itd...zatim pickousti,Toma i ostalo organizuju nerede na mitingu Kosovo je Srbija,pa paljenje ambasade,dzamije...Sada taj isti pickousti na vlasti, nekima do jaja nacionalista loze se na njegovu praznu pricu brani interese Srbije svojim pregalackim radom,nekima najveci izdajnik srpskih interesa.
Znaci uvek je nazalost postojala ta neka veza sa politikom pa tako i sada,pogotovo kod 3 najvece Bgd grupe jer samo su oni imali kapacitet da budu interesantni.Proci ce i ovaj ali do tada verovatno navijacki pokret nece postojati.

Evo na primer kod Rusa da li je neko nekada video da se potencira prica sa Putinom na nekoj tribini,dok kod nas ima status kao svetac,da su potencirali pricu o ratu u Ukrajini?Za njih je to pre svega bratoubilacki rat,ovde su se nosile majice i zastave Donbas a tamo nisu.
zapad je desno

Франц Горјанц
Posts: 27
Joined: Wed Oct 18, 2017 11:51 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Франц Горјанц » Mon Mar 05, 2018 10:15 pm

Modus Operandi wrote:
Франц Горјанц wrote:Једна таква је завршила још раних деведесетих у рукама УФ а. Можда је то ова са горње слике. Хтедох то да напишем у горњем посту али сам прескочио да се случајно не разгоропаде душебрижници српске "навијачке" сцене.



Није та застава, Маринцима је пала она горе у врху љубичаста.

Image


Јесте. Светло плава са црвеним словима.
Хостел, место народног кунта!

Peter
Posts: 59
Joined: Sun Jan 31, 2016 5:09 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Peter » Tue Mar 06, 2018 12:39 am

Обилић wrote:А она крпа дођи мами јесу правили нову или је од тада ?

Mislim da je ova sto sad imaju nova, na cirilici je koliko se secam.

User avatar
Обилић
Posts: 17
Joined: Tue Feb 20, 2018 8:50 am
Location: Бергамо

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Обилић » Tue Mar 06, 2018 10:00 am

Штета што си рођен овде у овом времену!

Odan
Posts: 595
Joined: Mon Aug 29, 2016 12:04 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Odan » Tue Mar 06, 2018 10:38 am

Ako nije od marinaca, cija je ova prva zastava u nizu?

User avatar
Обилић
Posts: 17
Joined: Tue Feb 20, 2018 8:50 am
Location: Бергамо

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Обилић » Tue Mar 06, 2018 10:43 am

Можда од фирмаша или фукара
Штета што си рођен овде у овом времену!

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby МГП » Tue Mar 06, 2018 12:55 pm

Meni se čini zastava Manijaka, a ova Red Crew navijača mostarskog Veleža.


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests