Српска навијачка сцена - дискусија

Druidid
Posts: 224
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Druidid » Fri Jul 31, 2020 2:09 am

Konacno da se malo pise o onome sto je valjda osnova svega, navijanju.

Ne bih da pisem o izdanjima nasih grupa, jer tu ima previse materijala. Osvrno bih se npr na izdanje Aelovih na Jna, po meni sigurno jedno od najboljih izdanja neke ino ekipe kod nas.



Ova obrada We're not gonna take it sa pocetka, kida! Slusao sam je toliko puta da je znam na Grckom.

Igrom slucaja sam ih gledao uzivo ove sezone, daleko su od ovog nivoa sa Jna.

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby МГП » Fri Jul 31, 2020 9:12 am


User avatar
fillam
Posts: 92
Joined: Thu Feb 04, 2016 7:34 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby fillam » Fri Jul 31, 2020 9:33 am

Sevastopole wrote: ili Radovci "nek peva ceo grad, nek cuje Beograd, da najbolji je rad" odakle su je iskopali...itd.


Meni licno jedna od najlepsih pesama na sceni, svaka cast na ideji - https://www.youtube.com/watch?v=OJwZvn7S9HM - Original.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Fri Jul 31, 2020 12:31 pm

Aelove mozes da pustis kao muziku u pozadini dok nesto radis. Po meni je to osnova navijanja, uopste nije bitno kojom jacinom se nesto peva itd. Melodija, muzika, trip, to je ono sto vozi ljude i tera ih da se jeze na tribini ili kada cuju nesto ovako. Zato sam pomenuo Romine recimo jer nauciti navijati na onolikoj tribini bez icega na suvo, mi ima 10 puta vecu vrednost nego kada Juzno Amerikanci unesu ceo orkestar pa pevaju, ili bilo sta drugo.

Ali definitivno je navijanje najlepsi deo, ulica jeste mozda ze vece grupe najbitniji segment, ali nikako najlepsi. Onaj ko ceka sukob koji se desi jednom u par meseci i to mozda, taj je promasio svet. A navijanje imas svake subote, ljude oko sebe, 90 minuta da pokazes sta znas. Onaj koji ceka samo jedno je navijacki receno hendikepiran i nikada nece do kraja da oseca navijacki trip kako treba i kako neko oseca kome je sve bitno. I ulica ali i navijanje i koreografija i sve sto cini da tih 90 minuta prodju tako da daju tu energiju igracima a opet i ti da budes zadovoljan jer si otpevao nesto kako nisi odavno, ili smislio neku novu pesmu koja je dobra a nema je niko itd.

Najveca nebuloza valjda od kad je nastao navijacki pokret je podela na "ultrase" i "huligane". Srecom to se kod nas nije zaptilo, valjda zato sto smo svi navijanje ucili od Italijana i ostalo nam je u krvi to, iako moze da vidi negde da neko vata krivinu kada treba da se radi nesto, ipak mi smo to zadrzali. Nema vece tezine za jednu tribinu nego da oni koji su prva ekipa tako da kazem, znaju i da smisle pesmu i da navijaju 90 minuta i da smisle parolu, viore barjak, ali i da budu tamo gde treba prvi ili medju prvima. Ovi domacini Poljaci i Rusi su obesmislili to ali ne treba podpadati pod taj uticaj jer ni to nije dobro podjednako ko ni ovo prljavo stanje.

User avatar
zmijuga
Posts: 1724
Joined: Tue Feb 02, 2016 9:13 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby zmijuga » Sat Aug 01, 2020 2:25 am

Meni odličan klip Cigana.

Nek me Sevastopolj ispravi, ali pjesma je vjerovatno bila zamišljena kao dosta sporija, kao i original od Zane, te se vjerovatno i pjeva sporije. I nekako pogodnije za manje tekme kad se može melodičnije otpjevati.

A ovdje u punom kopu, ljetna tekma, baš euforično i u delirijumu, i još padne gol pa moćno zvuči.


dingospo
Posts: 60
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:12 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby dingospo » Sat Aug 01, 2020 9:34 am

Po meni jedan od najjačih trenutaka od kada idem na utakmice. Par kola ostalo do kraja prvenstva i tada smo se sa Vojvodinom borili za drugo mesto u prvenstvu. Rad je gostovao, kavez pun na stadionu oko 25000 ljudi i počinje delirijum u drugom poluvremenu pri rezultati 1-1.

Celo drugo poluvreme navijanje odlično ali ovaj monenat će ostati urezan do kraja života. Na klipu je samo dio koji je trajao 15-20 minuta.
Na kraju je završilo 3-1 i stiče se utisak da je Sever dao ta 2 gola.


User avatar
Moltisanti
Posts: 32
Joined: Thu Feb 16, 2017 10:51 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Moltisanti » Sat Aug 01, 2020 10:48 am

Druidid wrote:Konacno da se malo pise o onome sto je valjda osnova svega, navijanju.

Ne bih da pisem o izdanjima nasih grupa, jer tu ima previse materijala. Osvrno bih se npr na izdanje Aelovih na Jna, po meni sigurno jedno od najboljih izdanja neke ino ekipe kod nas.



Ova obrada We're not gonna take it sa pocetka, kida! Slusao sam je toliko puta da je znam na Grckom.

Igrom slucaja sam ih gledao uzivo ove sezone, daleko su od ovog nivoa sa Jna.


Hvala sto si me podsetio na ovo izdanje, secam se da sam ovu pesmu sa pocetka vrteo milion puta posle te utakmice. I dalje ne verujem da niko kod nas nije napravio pesmu na taj ritam i da se tako izvodi, mozda i ima samo ja nisam primetio. Onaj deo kad krenu ruke pa baklje, prejako.

DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby DRINK » Sat Aug 01, 2020 11:42 am

Opasan tajming, kraj utakmice, pesma daj gol....



Takodje jedan sjajan video i delirijum posle udara


detelinara83
Posts: 102
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:40 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby detelinara83 » Sat Aug 01, 2020 1:24 pm

Sevastopole wrote:Ko ima volju neka postavlja od svoje grupe navijanje, izdanje za koje misli da je to to. Ja sam ovo postavio jer smo otisli u Napulj sa neki 4000 ljudi, otpevali ovu pesmu koja je original a mnogo je ponzata i niko je pre nije zgrabio, a zvucala je tako da ekipe Napolitanaca nisu zurili da napuste stadion. Mnogo dobra stvar akustika, krov, mislim da je ovo nesto najbolje sto smo otpevali ikada. Melodicnost, melodija, trenutak kad se peva...po meni to je to.



Која је мелодија у питању?

смеће
Posts: 29
Joined: Sat May 26, 2018 7:28 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby смеће » Sat Aug 01, 2020 1:38 pm

chariots of fire - vangelis

Игало
Posts: 28
Joined: Sat Mar 03, 2018 1:10 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Игало » Sat Aug 01, 2020 2:57 pm

Moltisanti wrote:Hvala sto si me podsetio na ovo izdanje, secam se da sam ovu pesmu sa pocetka vrteo milion puta posle te utakmice. I dalje ne verujem da niko kod nas nije napravio pesmu na taj ritam i da se tako izvodi, mozda i ima samo ja nisam primetio. Onaj deo kad krenu ruke pa baklje, prejako.



User avatar
Moltisanti
Posts: 32
Joined: Thu Feb 16, 2017 10:51 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Moltisanti » Sat Aug 01, 2020 4:30 pm

To je to, znao sam da mora biti al da mi je promaklo.

fenian
Posts: 27
Joined: Tue Feb 23, 2016 12:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby fenian » Sat Aug 01, 2020 7:17 pm

Navijanje je kad puna tribina pjeva a kao da čuješ samo jedan glas, od 1:32



Navijanje je i kafana na dan utakmice



Navijanje je i kad radiš navijačke stvari, kad se pojaviš bez murije u gradu koji ima ozbiljnu navijačku grupu i nudiš se.



Navijanje je najljepši način života

IRRIDUCIBILI
Posts: 16
Joined: Sun Mar 13, 2016 9:50 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby IRRIDUCIBILI » Sat Aug 01, 2020 8:09 pm


User avatar
zmijuga
Posts: 1724
Joined: Tue Feb 02, 2016 9:13 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby zmijuga » Sun Aug 02, 2020 12:24 am

Moltisanti wrote:To je to, znao sam da mora biti al da mi je promaklo.


Čini mi se da su Vitezovi Obilić imali pjesmu na tu melodiju u vrijeme kada su bili prvaci.

Игало
Posts: 28
Joined: Sat Mar 03, 2018 1:10 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Игало » Sun Aug 02, 2020 12:31 am

zmijuga wrote:Čini mi se da su Vitezovi Obilić imali pjesmu na tu melodiju u vrijeme kada su bili prvaci.


Da, to mu valjda dodje i himna kluba


User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ultrastito » Sun Aug 02, 2020 3:03 am

Meni je ova pesma Grobara jedna od boljih koju sam cuo. To su one pesme koje mozes da vrtis i celo poluvreme i gde svako ponavljanje moze da bude sve jace i jace, jos ako se pogodi da i padne gol kao na ovom klipu, ne moz' bolje:



ako me moja slaba 4 iz muzickog iz osnovne dobro sluzi, to bi trebalo da je ova melodija?

"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

Vojvoda Potolić
Posts: 15
Joined: Sun Jun 21, 2020 4:14 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Vojvoda Potolić » Sun Aug 02, 2020 2:28 pm

Увек ми је у сећању песма "Само ти" са тренинга пред Базел, трибина на помоћном терену је дугачка иако не прима велики број људи лако дође до двогласа.

Делује ми да смо "Само ти" овде најтечније отпевали, без брзања, јасно се разуме свака реч и то на снимку од пре 15година када је технологија била неупоредиво слабија него данас.



Делује ми да се у том неком периоду боље код нас навијало са више жеље, нпр. нову песму



на неком Хајдуку поредим са следећом



Ако гледамо сезону иза нас на мене лично највећи утисак што се навијања тиче је оставило ово



Опет не могу да не поменем Чукарички 2018 у оном снегу на брду, та утакмица ће ми остати сигурно у најдубљем сећању када је навијање у питању.

https://www.youtube.com/watch?v=V_2NdNfE5uQ

https://www.youtube.com/watch?v=l7KFH0bs2sI

https://www.youtube.com/watch?v=x2RUd_ilnrA

https://www.youtube.com/watch?v=_-v4qqQDIWg

https://www.youtube.com/watch?v=03jzY_ydjPA

niloas
Posts: 45
Joined: Thu Feb 04, 2016 4:03 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby niloas » Wed Aug 05, 2020 2:29 pm


1.38

0.42

User avatar
casual fcv
Posts: 176
Joined: Fri Dec 02, 2016 7:06 pm
Location: Нови Сад
Contact:

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby casual fcv » Mon Aug 17, 2020 9:07 am

Šta li predstavljaju ovi snimci što se kače, šta se iz njih uči, kako treba da izgleda tribina posle 10-15 godina rada, a kako da dođu do toga današnji klinci, izostavljeno je ono najvažnije, kako se gradi identitet jedne grupe, jedne generacije momaka koja predstavlja svoj grad na navijačkoj sceni...osnova jedne navijačke grupe je lokalpatriotizam, i ovde će protiv njega uvek govoriti Beograđani jer gube najviše, a i njihovi iz unutrašnjosti jer će morati od nule da prave nešto svoje, a realno nisu za to sposobni, neće moći lako da se kreću Srbijom, biće poraza, biće pobeda, biće svega, a najviše navijačkog života.
У НОВОСАДСКИМ ОЧИМА ТВОЈА ПЛАВА ЗВЕЗДА С'ЈА!


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests