Отаџбина

Патриотске теме, расправе, текстови, фотографије, филмови, књиге...
User avatar
MisterNO
Posts: 120
Joined: Mon Sep 24, 2018 2:08 pm
Location: srb
Contact:

Re: Отаџбина

Postby MisterNO » Fri Dec 07, 2018 3:04 pm

Срби су ратници о каквима смо читали у бајкама

По освајању Београда, Аугуст фон Мекензен, фелдмаршал Њемачке Царске војске направио је витешки чин, наредивши да се у част поштовања према херојском отпору Срба, подигне споменик страдалим српским браниоцима и том приликом је рекао: „Борили смо се против војске о каквој смо читали у бајкама.“

Цео текст ОВДЕ.
Sergio Bonelli: Mister No je nastao prema stvarnom liku kojeg sam video na jednom putovanju

User avatar
MisterNO
Posts: 120
Joined: Mon Sep 24, 2018 2:08 pm
Location: srb
Contact:

Re: Отаџбина

Postby MisterNO » Mon Dec 10, 2018 3:22 pm

Стојан Симоновић Коруба – Лисица међу комитским војводама

Стојан Симоновић Коруба био је један од најхрабријих и најспособнијих јунака из времена борби против османлијских власти почетком 20. века. Име Стојана Корубе изговарало се с великим поштовањем у свој Прешевској кази. Турске пограничне јединице организовале су многе заседе и потере, али им је овај лукавац увек умакао.

Цео текст ОВДЕ.
Sergio Bonelli: Mister No je nastao prema stvarnom liku kojeg sam video na jednom putovanju

riffoman
Posts: 8
Joined: Fri May 18, 2018 10:08 am

Re: Отаџбина

Postby riffoman » Mon Feb 18, 2019 10:10 am

Pozdrav,

Nekoliko puta sam putovao autostopom na Kosmet i napisao nekoliko priča o tome:

http://www.easttothesun.com/tag/sveta-gora/

riffoman
Posts: 8
Joined: Fri May 18, 2018 10:08 am

Re: Отаџбина

Postby riffoman » Mon Feb 18, 2019 10:14 am

Od Atlantika do Palestine ne postoji ugroženija manjina od srpske manjine na Kosovu. U kakvim uslovima žive danas Srbi i u kakvom su stanju srpske svetinje u ovoj pokrajini čitajte u priči koja je nastala u malenom kosovskom selu pored Vučitrna. Ovo je priča o kontinuiranom kulturocidu i nasilju koje se u 21. vijeku transparentno sprovodi u srcu Evrope. Ovo je priča o jednoj malenoj crkvi i jednom velikom poniženju i strahu koje sam toga dana lično doživio. Ovo je moja lična i najdraža priča koju sam napisao

http://www.easttothesun.com/2018/03/06/ ... samodreza/

User avatar
MisterNO
Posts: 120
Joined: Mon Sep 24, 2018 2:08 pm
Location: srb
Contact:

Re: Отаџбина

Postby MisterNO » Tue Apr 02, 2019 2:54 pm

За понос: Седморица српских војника против 153 ОВК терориста

Пола сата пред поноћ зачули смо звуке ломљаве дрвећа и жагор из правца границе. Гласови су бивали све јаснији и ближи и знали смо да је дошао тренутак… Чекали смо их да приђу, а они су деловали опуштено, пошто су прешли државну границу СРЈ и Албаније и ушли на нашу територију присећа се овај војник…

Цео текст ОВДЕ.
Sergio Bonelli: Mister No je nastao prema stvarnom liku kojeg sam video na jednom putovanju

User avatar
MisterNO
Posts: 120
Joined: Mon Sep 24, 2018 2:08 pm
Location: srb
Contact:

Re: Отаџбина

Postby MisterNO » Wed Apr 24, 2019 3:16 pm

Хиљаде година сеоба српског народа од Индије до Србије

“Прастари почетци српске историје- Хиљаде година сеоба српског народа кроз Азију и Европу према списима и цитатима највећих светских историчара“. Књига под насловом „Од Индије до Србије“, и поднасловом чији је цитат изнад, појавила се 1961. године у Риму, обавијена велом тајне јер је са корица изостало име писца.

Рафалном паљбом, на сто и нешто страница, изнети су докази вековима сакупљани од родољуба Српске аутохтоне историјске школе (пре рата доста раширене у нас) насупрот српским пуленима Германске школе, образованим и титулисаним у Бечу и Берлину. Сабрана дела четничког војводе Доброслава Јевђевића (1895.- 1962.), изашла 1988. у Виндзору- Канада, разрешила су недоумицу око имена писца.

Цео текст ОВДЕ.
Sergio Bonelli: Mister No je nastao prema stvarnom liku kojeg sam video na jednom putovanju


Return to “Српство изнад свега”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests