Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Вести

Postby савабјан » Tue Mar 23, 2021 9:21 pm

E moj ti, pravi si jedan mali, nepismeni, nenačitani, a samim tim i podložan manipulacijama, Srbin, koji se pali na svaku priču koja iskoči na netu. Ali za 150 godina, ovakve budale koje prozivaju Vuka Karadzića što nam je reformisao jezik, a ta pojava uzima sve više maha, napadaće i Teslu jer je izmislio struju u Americi, a ne u Srbiji, na primer. Tako će naći neku glupost. Pa će za 200 godina da ga optužen da ga je đavo poslao da izmsili struju kako bi uništio Srpstvo i pravoslavlje, izdajnici si u našim redovima uvek bili. To će biti parola. Ako ne i pre, za nekih 50 godina.

User avatar
нуклеарни удар
Posts: 296
Joined: Sat Jan 30, 2016 11:17 pm

Re: Вести

Postby нуклеарни удар » Tue Mar 23, 2021 10:26 pm

Јебига нисам знао за нашег, жао ми што је и он пао. Рођаци љуби те брат, Мићара шабане сисај га, Etaoin ок си лик и осећајан, стварно те ценим и разумем твој став, чак се и слажем да си у праву, али јебига рат је то, гину и невини, тако да ипак на крају долазимо до тога да једини излаз је : Само смрт за сваког амера..

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Вести

Postby Bruno Sulak » Tue Mar 23, 2021 10:53 pm

Etaoin wrote:Ренди из Тексаса, радник у електрани, нема појма са политиком, ради да преживи и изгура породицу на прави пут. Оде у Волмарт да купи месо на акцији и изгуби живот због ментола. Нит зна где је Србија, нити га занима, нити је икада чуо за њу. Вероватно никада никоме није нанео неко зло, а ми треба да се радујемо јер је неки болесник из чиста мира побио 10 људи, а међу њима и Србина? Па дајте браћо мало емпатије, мало људскости, нема смисла шта се овде пише.


Mali off. Video sam ti nik pa sam se setio onog tvog sajta za ekologiju i zivotnu sredinu. Sta bi s njim? To sam pratio.

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Вести

Postby kocka » Wed Mar 24, 2021 8:33 am

https://www.nbcnews.com/think/opinion/i ... cna1008576

Биће да клинци са тик тока и нису паметни колико се прича :D

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Вести

Postby Etaoin » Wed Mar 24, 2021 1:36 pm

нуклеарни удар wrote:Јебига нисам знао за нашег, жао ми што је и он пао. Рођаци љуби те брат, Мићара шабане сисај га, Etaoin ок си лик и осећајан, стварно те ценим и разумем твој став, чак се и слажем да си у праву, али јебига рат је то, гину и невини, тако да ипак на крају долазимо до тога да једини излаз је : Само смрт за сваког амера..


Управо је то фазон, гину невини а тај Ренди би ти можда био ортак, или мени, да живите у истој држави или радите исти посао. Њиховој Влади желим све најгоре, као и држави као апарату, али обичним људима са којима немамо никаквог додира, нека их, имају људи своје муке. Ја радим за тржиште Канаде, и једни од најбољих, али и најгорих људи које сам икада упознао су Канађани. А пошто имам људе из Монтреала у тиму, то је тек занимљиво слушати, како они виде Квебек и Канаду, па културолошке разлике, итд...Додуше у једном се сви слажу, а то је да је Трудо један озбиљан морон.

Бруно, портал смо ставили на мировање још пре пет година, као што наведох горе, радим за страно тржиште и имам тим од преко 50 људи, оно слободног времена што имам, то иде на жену и децу :D Занимљиво је да су ми нудили пристојне паре за куповину портала али сам одбио и нисам се покајао, превише смо труда жена и ја уложили да га дамо другима.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Вести

Postby lost&found » Wed Mar 24, 2021 1:53 pm

Etaoin wrote:
нуклеарни удар wrote:Јебига нисам знао за нашег, жао ми што је и он пао. Рођаци љуби те брат, Мићара шабане сисај га, Etaoin ок си лик и осећајан, стварно те ценим и разумем твој став, чак се и слажем да си у праву, али јебига рат је то, гину и невини, тако да ипак на крају долазимо до тога да једини излаз је : Само смрт за сваког амера..


Управо је то фазон, гину невини а тај Ренди би ти можда био ортак, или мени, да живите у истој држави или радите исти посао. Њиховој Влади желим све најгоре, као и држави као апарату, али обичним људима са којима немамо никаквог додира, нека их, имају људи своје муке. Ја радим за тржиште Канаде, и једни од најбољих, али и најгорих људи које сам икада упознао су Канађани. А пошто имам људе из Монтреала у тиму, то је тек занимљиво слушати, како они виде Квебек и Канаду, па културолошке разлике, итд...Додуше у једном се сви слажу, а то је да је Трудо један озбиљан морон.

Бруно, портал смо ставили на мировање још пре пет година, као што наведох горе, радим за страно тржиште и имам тим од преко 50 људи, оно слободног времена што имам, то иде на жену и децу :D Занимљиво је да су ми нудили пристојне паре за куповину портала али сам одбио и нисам се покајао, превише смо труда жена и ја уложили да га дамо другима.


Svaka cast :!:

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Вести

Postby Opie » Wed Mar 24, 2021 2:13 pm

@etoain
Najbolji Kanadjanin na svetu Je Dr Dzordan Peterson koji je meni promenio zivot .
Super je cuti da nisi prodao portal, samo napred!
ex-Pop Djujic

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Вести

Postby Etaoin » Wed Mar 24, 2021 2:56 pm

Хвала браћо.

Џордан се лечио у Београду од зависности од бенџоса, нисам ни знао да имамо клинику за то која је међу најбољима на свету. Његова ћерка је баш позитивно причала и о Србима и Београду, сада раде да преведу његова предавања и на српски.

Мени је Канада као земља постала много драга, професионална деформација ваљда :) Британска Колумбија има места која су рај на земљи, оно се другачије не може описати.

User avatar
нуклеарни удар
Posts: 296
Joined: Sat Jan 30, 2016 11:17 pm

Re: Вести

Postby нуклеарни удар » Mon Apr 12, 2021 10:29 pm

https://mobile.twitter.com/zelenascg/status/1381545205766225923 Врхунски господин❗једна му је мало била :D

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Вести

Postby MARKER » Mon Jun 07, 2021 7:24 pm

Умро Деретић...

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Tue Jun 15, 2021 10:45 pm

Ide gas sto bi rekli mladi.Samo jako!

Pobeda Komunističke partije u glavnom gradu Čilea

Image

https://princip.info/2021/05/18/pobeda- ... adu-cilea/

Irasi Asler iz Komunističke partije Čilea izabrana je za gradonačelnicu Santijaga glavnog grada Čilea. Ova pobeda Komunističke partije Čilea u Santijagu dolazi kao deo talasa levičarskih pobeda na regionalnim izborima u zemlji i pobede na konstitutivnim izborima.

„Veoma smo srećni, nadamo se da je ono što se dogodilo ovde u Santijagu uvod u ono što će se dogoditi u ostatku zemlje, gde nikada više neće upravljati desnica koja ide protiv interesa naših ljudi koji su trpeli glad, bedu i nesigurnost pod vladavinom odlazećih opštinskih vlasti, koje nikada nisu brinule naseljima sa radničkom klasom. Sad imamo istorijsku priliku da to promenimo“, izjavila je Irasi Asler objavljujući svoju pobedu u nedelju kasno uveče.

U međuvremenu, desničarska koalicija Vamos Por Čile osvojila je samo guvernersko mesto jedne regije, Los Rios. A izborni poraz vladajuće stranke odrazio se i na konstitutivnim izborima, gde su takođe ostvarili veoma loše rezultate.

Tridesetogodišna Asler, bila je studentski vođa tokom borbi za besplatno obrazovanje, a sada je ekonomista na Univerzitetu u Čileu.1

Njena pobeda predstavlja istorijski trijumf Komunističke partije, koja nikada nije imala nijednog člana u kabinetu gradonačelnika Santijaga od kraja diktature Augusta Pinočea 1990. Takođe ona će postati druga žena na čelu te funkcije od 2012. godine.2

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Вести

Postby друг члан » Wed Jun 16, 2021 8:16 am

Da li iko može i da pomisli da nekog interesuje pobeda komunjara na lokalnim izborima u Čileu
Image
Choose Life

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Wed Jun 16, 2021 1:39 pm

Хахахахахаххахахаха!
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Вести

Postby МГП » Wed Jun 16, 2021 9:36 pm

Интернет каже да је постала челница градске општине Сантијаго Центро, а не градоначелница главног града. Нећу даље, чисто да се прецизира.

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Wed Jun 16, 2021 9:56 pm

МГП wrote:Интернет каже да је постала челница градске општине Сантијаго Центро, а не градоначелница главног града. Нећу даље, чисто да се прецизира.


Не знам које си сајтове гледао,али ова вест је скинута са портала Telesur на енглеском:

https://www.google.com/amp/s/www.telesu ... -0009.html

Chile's Communist Party (PC) candidate Iraci Hassler won Santiago mayor's office with 38.8 percent of the votes cast in the subnational elections.

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Вести

Postby МГП » Wed Jun 16, 2021 10:11 pm

https://www.macaubusiness.com/iraci-has ... -santiago/
first communist mayor of the municipality of Santiago, the area at the heart of the capital.

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Wed Jun 16, 2021 10:58 pm

МГП wrote:https://www.macaubusiness.com/iraci-hassler-chiles-rising-star-and-first-communist-mayor-in-santiago/
first communist mayor of the municipality of Santiago, the area at the heart of the capital.


Јесте у праву си проверио сам.То је централна градска општина коју је ова девојка освојила,само питање је да ли у том ширем делу Сантјага на који ти мислиш,који има 7 000 000 становника,уопште постоји функција градоначелника. То наравно не умањује чињеницу да десница губи Јужну Америку,што је јако добро ако узмемо у обзир да то не одговара САД.Побунили су се најшири друштвени слојеви и у Перу,Колумбији,Бразилу о чему ћу ускоро писати.Фотографија испод је од прошле године где су раме уз раме стајали навијачи Коло-Колоа и Универзитат де Чилеа:

Image

Image

Image

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Вести

Postby МГП » Thu Jun 17, 2021 1:25 pm

Сукарно, то је позиција типа као Шапић што је начелник општине Нови Београд (ако је и даље). А с обзиром да је освојила 38.8% гласова у општини која има 200 000 становника, а која припада граду који има 7 000 000 становника питање је колико је то велики успјех право говорећи.

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Вести

Postby CamoSurprise » Thu Jun 17, 2021 1:46 pm

Znači u krugu dvojke dobila?
Kako stoje Čileanski četnici u ostalim delovima grada i zemlje ?
Gilajdza RIP

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Thu Jun 17, 2021 1:54 pm

Image

Као што рекох,да би вам приближио ситуацију у Јужној Америци почећу најпре од Бразила.Мислим да ће вас та земља највише заинтригирати,јер је у центру пажње наш Дејан (Рамбо) Петковић.Избори на свим нивоима у Бразилу требали би да се одрже 2022 године,а према предвиђањима Лула да Силва и његова левичарска Партија Рада (подржана од две Комунистичке партије) ће врло вероватно освојити највише гласова.Дејан Петковић подржава Партију Рада,те је имао неколико занимљивих јавних наступа у претходном периоду,везано за политику и социјализам уопште.

Најпре је средином 2019 године стао веровали ви или не у одбрану ЈВ Стаљина:
https://youtu.be/EFUzBzx8gI8

Дејан Рамбо Петковић учествовао је у интересантној расправи о бившем совјетском лидеру Јосифу Висарионовичу Стаљину.

Најпознатији Србин у Бразилу гостовао је у ТВ емисији са фудбалером из Колумбије који се зове управо Стаљин Мота.

Водитељ је у једном тренутку назвао Совјета Стаљина "крвожедним диктатором".

-"Чекај,крвожедни? Стани мало",рекао је Петковић.
Водитељ је додао да је то историјска чињеница.
-"Која историја? На какву историју мислите",упитао је Србин.

Потом је у емисији UEL Esporte кренуо да разрађује идеолошка становишта везана за социјализам (ја се забезекнуо):
https://youtu.be/s_-zLpvgSi8

И на крају као шлаг на торту емисија на ТВ Глобо код Анамариа Браге где је говорио о Југославији:
https://youtu.be/1mJ9G6uMYbc

Промотер глобализма Ана Марија Брага просто обожава капиталистички конзумеризам,одлучно одбацујући левичарске идеје.Па ипак њена острашћеност често је пренаглашена.У једној од њених ауторских емисија на ТВ Глобо 2010 године,десило се то да је направила интервју са српским фудбалером Дејаном Рамбом Петковићем,играчем ФК Фламенго,звездом препознатљивом међу навијачима широм земљине кугле.Интервју је кренуо лаганим темпом,али у једном тренутку водитељка није могла да се суздржи поставивши му следеће питање: "Како је изгледало одрастање у земљи са тако много потешкоћа?".

Петковић који је вешт са лоптом,али и веома оштроуман,није се суздржавао већ је постигао још један сјајан погодак,овога пута својим одговором: "Знате у време када сам се родио и током свог одрастања,нисам осећао никакве потешкоће.То је била једна сјајна држава,живели смо у социјалистичком режиму,сви су се осећали добро,сви су примали редовно плату,није било незапослених,проблеми су настали након '80-их."

Водитељка је прогутала кнедлу наставивши интервју као да се ништа није догодило.Људи из њене радакције могли су бар да је посаветују и истраже какве су фудбалерове политичке позиције,не би ли је спасили даљих непријатности током емисије.

Ана Марија Брага већ је имала неколико бламова у прошлости - чак јој је и колега колумниста Хосе Симао поспрдно наденуо надимак Ана "Амеба" Брага.Средином 2007 године,она је важила за једну од "муза" покрета "CANSEI",који је окупљао богате бизнисмене и озлоглашене десничаре,све са намером рушења владе социјалистичког председника Луле Да Силве.

Ана Марија Брага се појављивала чак и на билбордима раме уз раме заједно са Хебе Камарго,озлоглашеном Ређином Дуарте и познатом старлетом Ивет Сангало.Упркос учешћу ових медијских звезда у кампањи,патетична иницијатива није успела да заведе бираче и брзо је доживела крах.

EDIT: Бразилске Торциде су посебна прича,о њима бих на теми о навијању.Наравно тамо је 90% група окренуто екстремно лево.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No al calcio moderno and 18 guests