Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Тема за све и свашта

Postby čompika » Tue Dec 15, 2020 1:08 pm

Pre par dana ja instaliram TikTok, kao sa devojkom da gledamo smesne klipove (kamenujte slobodno). E sad, pored gomile guzica, andrije i andjelke i tako tih klipova, skontao sam da ima gomila klinaca, rodjenih posle 2000, znaci od 18/20 godina, koji deluju ozbiljnije, pricaju kao da imaju 30 godina, prave pare, snalaze se, sve u svemu - generacije koje izgledaju mnogo ozbiljnije od nas takozvanih milenijalaca, iliti eto od kraja 80ih pa do recimo bombardovanja.
Nemaju tu zbunjenost kao cela nasa generacija, koja se nasla na nekom raskrscu vrednosti, globalnih promena, kenjaja o smislu, vrednostima i nalazenju raznih objektivnih i subjektivnih razloga zasto nam je lose. Iako sam donedavno mislio da je to generacija koja ce biti debilna do jaja, na osnovu susreta sa decurlijom koja samo njakaju telefon, skontao sam da su u stvari mnogo spremnija generacija, koja ne pita kako sta i zasto, nego samo furaju napred, prakticni su i snalaze se. Operisani su od iluzija. I tek mislim da ce se ta razlika videti za par godina, kako budu sazrevali, generacija spremna za doba u kojem je.

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby kocka » Tue Dec 15, 2020 1:14 pm

čompika wrote:Pre par dana ja instaliram TikTok, kao sa devojkom da gledamo smesne klipove (kamenujte slobodno). E sad, pored gomile guzica, andrije i andjelke i tako tih klipova, skontao sam da ima gomila klinaca, rodjenih posle 2000, znaci od 18/20 godina, koji deluju ozbiljnije, pricaju kao da imaju 30 godina, prave pare, snalaze se, sve u svemu - generacije koje izgledaju mnogo ozbiljnije od nas takozvanih milenijalaca, iliti eto od kraja 80ih pa do recimo bombardovanja.
Nemaju tu zbunjenost kao cela nasa generacija, koja se nasla na nekom raskrscu vrednosti, globalnih promena, kenjaja o smislu, vrednostima i nalazenju raznih objektivnih i subjektivnih razloga zasto nam je lose. Iako sam donedavno mislio da je to generacija koja ce biti debilna do jaja, na osnovu susreta sa decurlijom koja samo njakaju telefon, skontao sam da su u stvari mnogo spremnija generacija, koja ne pita kako sta i zasto, nego samo furaju napred, prakticni su i snalaze se. Operisani su od iluzija. I tek mislim da ce se ta razlika videti za par godina, kako budu sazrevali, generacija spremna za doba u kojem je.

Где праве паре ? На тик току ?

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Тема за све и свашта

Postby čompika » Tue Dec 15, 2020 1:20 pm

ma kakav tiktok, rade svasta, nevezano za internet. Nemam pojma ni kako se mogu tamo praviti pare, verovatno mogu kao na instagramu, sponzorstva, prodaja robe i slicno, sto opet nije za zanemariti.
Eto imam malog bratanca, koji je prosle godine upisivao faks nakon sto nije mogao nastaviti na vojnu akademiju. Nagovarali ga ajde arhitekturu, hajde ovo ono, decko izabrao gradjevinu. Kaze lepo je to sve, ali hocu da budem inzenjer. Isto tako sestra od drugara, ni 5 ni 6, zavrsila srednju, hoce dalje neku industrijsku biohemiju, sta god da je, nemaju puno sredstava kao familija, zapali devojka za Nemacku i sljaka tih dozvoljenih 20ak sati nedeljno i izdrzava se i studira. Ne znam, jednostavno imam utisak da su mnogo sposobniji.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby lost&found » Tue Dec 15, 2020 3:29 pm

Moguce i da ima veze sa tim da kako odumiru komunjare, tako umire i to razmisljanje "lezi lebu da te jedem", "samo da se zaposlim u drzavnoj firmi i Bog da me vidi", itd. Novije generacije su svesnije doba u kom se nalazimo, tako da bi imalo smisla da su spremniji na to sta ih ceka, mi smo rodjeni/odrastali u periodu tranzicije, ratova itd pa je i logicno da smo pogubljeni.
S druge strane napredak tehnologije je doveo do toga da covek dodje u iskusenje da mu dosta vremena ode na gluposti, ali ko ume da kanalise to u pravom smeru onda moze da priusti mnogo vise nego sto smo mi imali prilike s internetom tog doba (npr. da nauci neke stvari preko neta, aplikacija, itd.)

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby kocka » Tue Dec 15, 2020 4:32 pm

@čompika

Гледајући тик ток, ти си сконтао да постоји гомила клинаца млађих од 20 година, који су спремни/ спремнији на живот од генерација пре њих, као и да ти клинци изгледају озбиљно, праве паре и студурају по немачкој.

Свака част на моћи запажања

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby жабац » Tue Dec 15, 2020 4:55 pm

Клинци су озбиљни дебили, треба их само тући и ништа друго.

Смех младића
Posts: 142
Joined: Wed Jul 04, 2018 6:58 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Смех младића » Tue Dec 15, 2020 5:45 pm

Generacije koje su odrasle na telefonima i tabletima i koje osim toga nista drugo (pametno) ne znaje da rade, samo koriste trenutno stanje u svetu koje im omogucava da na taj nacin dodju do zarade.Nase generacije tu mogucnost nisu imale.Nismo imali struju jebenu,mazali smo margarin na hleb,o cemu ti pricas decko?Cuj ti njega instalirao tik tok...

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby lost&found » Tue Dec 15, 2020 6:02 pm

Pa valjda to sto "koriste trenutno stanje u svetu koje im omogucava da na taj nacin dodju do zarade" i potvrdjuje ono sto je compika reko da se lakse prilagodjavaju, sto i nije cudno obzirom da su odrasli s time. Videcemo kad ta fama "influensera" prodje. Ali definitivno niko ne brani i "starijima" da ubiraju plodove trenutnog stanja u svetu

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby kocka » Tue Dec 15, 2020 10:27 pm

Грађевински факултет Универзитета у Београду је најстарија и највиша образовна и научна институција у области грађевинарства и геодезије у Србији. Факултет има дугу и богату традицију: почеци наставе из области грађевинарства на овим просторима везују се за 1846. годину кад је Књаз Српски Александар Карађорђевић својим указом основао Инџинирску школу у Београду.


Грађевински факултет у Србији постоји већ скоро 200 година и људи га уписују све то време, а и завршавају. Е сад ако је промена у свести "млађих генерација" када братанац од @čompika упише исти онда могуће да је то то.

Такође људи који уз похађање факултета раде, подижу децу, издржавају породицу итд. нису никаква новост, такви људи су постојали одувек. Да ли их сада има више или мање него пре ћемо сазнати на тик току.

https://fakulteti.edukacija.rs/studiranje/istrazivali-smo-kako-se-studenti-finansiraju-tokom-skolovanja

Više od 1.000 učesnika ankete na našem portalu odgovorilo je na pitanje:

Da li sami sebe izdržavate tokom studiranja?
Više od polovine (54%) njih odgovorilo je da ih roditelji izdržavaju dok su na studijama, 24 odsto njih uspeva da sebe izdržava tokom školovanja tako što rade, 16 odsto ispitanika povremeno radi, ali se ipak oslanja na novčanu podršku roditelja, dok najmanji procenat ispitanih studenata (6%) uspeva da se finansijski izdržava zahvaljujući stipendijama koje dobija.

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Etaoin » Wed Dec 16, 2020 12:01 am

Има заиста бистре и паметне деце, делим мишљење са Чомпиком, чини ми се се мало боље гледају на живот него рецимо моја генерација (87)

Ваљда је управо то што не очекују ништа, виде каква је ситуација, у се и у своје кљусе. Та генерација, што сада има између 18-25 година, је једна од од најбољих што се тиче разговора за посао и самог посла, наравно, у питању су позиције за почетнике.

Не кажем ни да смо ми лоши, напротив, али наши клинци могу бити феноменални, ако ништа, када ми већ нисмо имали подршку, можемо је дати њима.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Тема за све и свашта

Postby čompika » Wed Dec 16, 2020 12:58 am

Etaoin wrote:Не кажем ни да смо ми лоши, напротив, али наши клинци могу бити феноменални, ако ништа, када ми већ нисмо имали подршку, можемо је дати њима.

Upravo to, ne kazem uopste da mi, iliti nasi ocevi i majke su bili nesposobni, nego sam se samo osvrnuo na nesto sto se meni cini kao promena, generacija koja ce biti prilagodljivija. Mozemo mi srati po influenserima, i tako odbaciti ceo internet, ali ako vi serete po deci koja prespremna ulaze u doba u kojoj je sve bitnija infrastruktura internet, moze samo da potvrdi to da se razlikuju dosta od nas.
Naravno da upisuju gradjevinski fakultet, ja hocu samo da kazem da sam se na eto malom uzorku omladine pozitivno iznenadio, pa eto, ja se nadam da nikome nisam prodrmao ego. Hvala bogu pa nam klinci imaju struju i jedu nesto sem margarina i hleba, i neka ako mogu iskoriste bilo koje stanje u svetu.
A i zabac, nemoj srati, cuj treba ih ozbiljno tuci. Eto vidim nase generacije, uglavnom su bili vosteni, super smo ispali.
Eto bez zajebancije, meni je bas ulepsalo to saznanje, nadam se da cete i vi prepoznati takve klince u okruzenju, familiji ili kvartu, pa biti radosni sto ima takvih klinaca.

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby фикрета » Wed Dec 16, 2020 7:38 am

Mladi su govna

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Rođaci » Wed Dec 16, 2020 10:43 am

meni najtužnije to što se u našoj generaciji zapatilo mišljenje da su stranci krivi za sva sranja ovde, umesto da se ugledamo na njih

Strada di vita
Posts: 112
Joined: Mon Mar 14, 2016 8:17 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Strada di vita » Wed Dec 16, 2020 11:13 am

lost&found wrote:Moguce i da ima veze sa tim da kako odumiru komunjare, tako umire i to razmisljanje "lezi lebu da te jedem", "samo da se zaposlim u drzavnoj firmi i Bog da me vidi", itd.

:!:

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby SAO_Zeljin » Wed Dec 16, 2020 2:00 pm

Strada di vita wrote:
lost&found wrote:Moguce i da ima veze sa tim da kako odumiru komunjare, tako umire i to razmisljanje "lezi lebu da te jedem", "samo da se zaposlim u drzavnoj firmi i Bog da me vidi", itd.

:!:

Zato sns ima dva miliona clanova, zato sto vise niko nece u drzavnu firmu

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Bolesni^od^ljubavi » Wed Dec 16, 2020 2:07 pm

To nisu mladi brate. Inače napuši me pre neki dan pijan drugar što sam kupio mango da jedem, tipa šta jedeš ta sranja, treba da jedeš voće i povrće sa našeg podneblja i ode posle i završi gudru koja potiče iz Južne Amerike. :mrgreen:

User avatar
idemoo
Posts: 298
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:35 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby idemoo » Wed Dec 16, 2020 3:15 pm

Какав си геј да једеш манго, оно пробај као и авокадо и папају.

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Тема за све и свашта

Postby ElPadrino » Wed Dec 16, 2020 3:15 pm

Kako znaš da je iz Južne Amerike ? Opšte poznato je da nam laboratorija nikad nije falilo. :mrgreen: Kupujmo domaće..

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Bolesni^od^ljubavi » Wed Dec 16, 2020 4:21 pm

Avokado sam probao i ne svidja mi se, posle sam pročitao da se maže na 'leba a probaću i papaju ako ima kod nas negde da se kupi.

El Padrino jebi ga baza mu je odande, pa ga posle seku kod nas ko zna koliko puta. Nema većih licimura od nas.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby lost&found » Wed Dec 16, 2020 6:31 pm

Avokado mozes bukvalno uz bilo sta da jedes, ja ga cak najredje i mazem na leba. Mozda i omiljena vocka


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests