Пољска

Leljivko
Posts: 19
Joined: Thu Dec 14, 2017 1:31 am

Re: Пољска

Postby Leljivko » Sun Sep 27, 2020 7:19 pm

27.09.2020 Zaglebie Sosnowiec vs Lech Poznan 33x33 3 min. Win Zaglebie

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Пољска

Postby 1914 » Mon Sep 28, 2020 2:02 pm

Lehovi su kanda postali ranjivi sto se tice malih livada,to se videlo protiv GKS Katowice koje su pobedili posle dosta muke,mada mislim da su dalje broj 1 sto se tice velikih livada(100 ili vise huligana) posto imaju najvecu bazu kvalitetnih udaraca.

Rekord Bielsko Biała - Ruch Chorzów (26.09.2020)

Image

Image

Ovo je neka nova prica na Vislinoj tribini,mladje snage.
Image

Górnik Zabrze
- Wisła Kraków (25.09.2020)

Image

Image

Siarka Tarnobrzeg – Stal Stalowa Wola 26.09.2020

Image

Malo zastava od navijaca Dinama iz Bresta,vrlo interesantna kolicija,valjda cemo ih ikada videti zajedno na livadi
Image

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Пољска

Postby 1914 » Mon Oct 19, 2020 3:31 pm

Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec (29.09.2020)

Image

Gostima zabranjen ulaz,ali su bili pristuni

Image

Śląsk II Wrocław – Motor Lublin (30.09.2020)

Image

Tarnovia Tarnów - Unia Tarnów (30.09.2020)

Image

Gostima zabrnnjeno prisustvo

29.09.2020 Posle utakmice Arka Gdynia – GKS Tychy,35 huligana Mlode Elane(Elana Torun) napalo je kolonu kola navijaca Zawisze Bydgoszcz(njih 15) koji su vracali sa utakmice(bratski odnosi sa naviajcima GKS Tychy),pobeda ME.

17.10.2020 Fan Klub Tczew(ArkaArka Gdynia) vs Czuwaju Przemyśl, 10x10, 6min, pobeda Arka Gdynia

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Пољска

Postby ElPadrino » Fri Oct 30, 2020 5:59 pm

Pitanje za brata @1914 ili mozda nekog ko ima slicne informacije, sta se ovo desava u Poljskoj sto se tice crkve i nekakvih protesta i samog ucestvovanja navijaca ? Da li je to zaista nekakva iskrena nacionalisticka prica ili su samo dobro placeni od strane drzave da zastrasuju narod ? Nekako u ovom trenutku cisto sumnjam da samo ovi ljevicari protestuju i da su samo oni nezadovoljni itd. a koliko sam upratio ovi navodno huligani maltene treniraju strogocu sa upadima na te proteste.

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Пољска

Postby 1914 » Sat Oct 31, 2020 1:50 pm

ElPadrino wrote:Pitanje za brata @1914 ili mozda nekog ko ima slicne informacije, sta se ovo desava u Poljskoj sto se tice crkve i nekakvih protesta i samog ucestvovanja navijaca ? Da li je to zaista nekakva iskrena nacionalisticka prica ili su samo dobro placeni od strane drzave da zastrasuju narod ? Nekako u ovom trenutku cisto sumnjam da samo ovi ljevicari protestuju i da su samo oni nezadovoljni itd. a koliko sam upratio ovi navodno huligani maltene treniraju strogocu sa upadima na te proteste.


Tamo su navijaci u fazonu good night left side i veliki su katolici(sama Poljska je jako konzervativna zemlja) tako da su izasli na ulice da love levicare koji su u prvim redovima protesta i eto haosa.U glavnom navijaci stoje ispred crkava i kao cuvaju ih,posto su neke crkve bile ispisane pogrdnim porukama(Poljska katolicka crkva je uticala na vlast da donese taj zakon).Sada da li su navijaci kontrolisani od drzave to ne mogu da ti kazem,mada tamo ima toliko grupa da ih ne mozes kontrolisati sve.

NorthSide024
Posts: 95
Joined: Sun Feb 21, 2016 8:26 pm

Re: Пољска

Postby NorthSide024 » Fri Nov 27, 2020 12:04 am

https://telegra.ph/Malyj-koronnyj-svide ... sude-11-24

Nastavak sudjenja Ruhovima. Balus konfidentum sad otkriva kako su Ultrasi pokusali da zapale zastave Gieksima.

Ali Image

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Пољска

Postby 1914 » Thu Dec 03, 2020 5:16 pm

Pocela su sranja da se desvaju na Wislinoj tribini

Pirca se da lik po nadmiku Skopek(jedan od bivsih vodja Ajkula koji je saradjivao sa pandurima) hoce da povrati uticaj na njihovoj tribini,a da mladji(Wisla Nova Huta i Mloda Ferjna) uz deo starijih(Ajkule koje su na slobodi) gleda da ga spreci.Zasada je Mloda Ferjna izgubila zastavu(valjda ukradena iz kola),drugom bivsem vodji Aljkula(koji je isto saradjivao sa pandurima) su zapaljena kola.Tako da je kod njih sudar cinkara i onih protiv,moglo bi da bude veselo.

Poruka na tribini protiv saradnika

Image

Mloda Ferjna-inace su postali poznati napadom na njhovog vrsnjaka sa rivalske tribine(Krakovije) koji je od povreda preminuo(macetama mu maltene ruku odsekli)

Image

Wisla Nova Huta-mozda trenutno najjaca prica na njihovoj tribini,u njihovom kraju su zapaljena kola.

Image

Ostaci Ajkula sa porukom podrske za one koji robijaju(jedno 30 imena),a da nisu cinkarili.Uz njih jos pristna njihova braca Vendetta Boys(Unija Tarnov),drze poruku podrske za jednog njihovog clana koji robija

Image

Zid sa imenima Ajkula koji su saradjivali sa organima reda

Image

Dve livade od mladjih snaga koje podrzavaju GKS Katowice.

GKS Katowice vs Bohemias Praga (u18) 6×6
20 sek pobeda GKS

GKS Katowice vs Pogoń Szczecin (u19) 11×11
2.5 min pobeda GKS

Lehijin fan klub iz Tczewa dosao do vrednog ulova svojih gradskih rivala koji podrazvaju Arku,sada kako su dosli do tih majci i sorceva,pitanje je.

Image

User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Пољска

Postby Ултрас » Fri Dec 04, 2020 8:36 pm

Prica se da je Ruhovim palo preko 150 ljudi,a sad je na red dosla Visla.Krakovija Krakov su mnogo vece I ozbiljnije civije od svojih rivala,ovi su zavrsili karijeru sto se tice navijaca u Poljskoj.

NorthSide024
Posts: 95
Joined: Sun Feb 21, 2016 8:26 pm

Re: Пољска

Postby NorthSide024 » Fri Dec 04, 2020 9:26 pm

Cela ta koalicija WRWE - Wisla Ruch Widzew Elana je odvratna.

Kacim par klipova koji su objavljeni pre par godina:

Vislini momci iz krajeva Kurdvanov i Bronovice:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HkdLIqIIpeA&t=36s[/youtube]

Widzew Lodj - koliko sam skontao cela poenta price ekipe je crtanje i taj segment tribine i unistavanje LKS grafita :D


GKS Katowice - uglavnom ruse grafite Ruhovih. Stranu dve unazad se moze procitati mali istorijat
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=NdlSe9n_CfE&list=LL&index=33[/youtube]

Mini neka reportaza o Balusu, momku o kojem mozete procitati par strana unazad. Takodje je tu snimak napada na vodju hool ekipe Persona non grata. Snimak je kriminalan da jedino ruhovi i wislini mogu to da urade. Ako neko moze ukratko da prevede ovu reportazu.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=XaCa5c-SLXA&t=3s[/youtube]

Krakovijini:


Slika stara ne znam koliko godina. Wislinog dizajna :D
https://ibb.co/JHdFdFk

Mislim da su Widzew

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Пољска

Postby 1914 » Sat Dec 05, 2020 4:06 pm

Malo o prljavstinama na drugim tribinama:

Дакле, након високих хапшења навијача Висле из WS и Рукa из PF, талас задржавања и кривичних случајева у другим покретима у вези са чланом 60 Кривичног законика захватио је Пољску - да вас подсетим да вам омогућава да рачунате на ублажавање казне (до условне осуде или кућног притвора, што значи да се окривљеном који се покаје стави наруквица на ногу, а он живи према дневној рутини договореној са полицијом: дом, посао, продавница, црква, ако је потребно и кућа) ако се оптужени договори са истрагом. На пример, 17 чланова „Торциде“ (навијача „Гурника“ из Забрзе) ухапшено је због стварања организоване криминалне групе и гомиле повезаних злочина. Сама банда углавном се бавила трговином дрогом (продаја марихуане, хашиша, амфетамина, кокаина и екстазија), док је њено крило по имену "Кибола Торцида" било специјализовано за изнуду, пљачку и премлаћивање. Према већ устаљеној лошој традицији, рудари су користили мачете и ватрено оружје у свим овим аспектима свог криминалног деловања. Ово крило је водио Крзисзтоф Марцхук надимка "Мара" - професионални борац и тренер ММА-а и хулиган "Гурника".

"Мара"(мислим да је лик члан Торциде Гливце)
Image

Претходну фотографију сам објавио с разлогом - са овим Марчуком повезана је једна мутна прича: 2011год испоставило се да је тренирао у спортском клубу Спартанетс (Кнуров) - њихов лого можете видети на Маријиној фотографији. Тврдња је била је да у овом клубу истовремено са њим тренира и пољско смеће, посебно полицајац Славомир Токарз.Многи су се питали што хулиган „Гурник“,редовно тренира са органима реда,ту су и кренуле приче да сарађује са њима и, вероватно, предаје своје људе. „Мара“ правдао чињеницом да уопште није знао да су из полиције, да је ово био само тренинг, а његова комуникација са псима није излазила даље од спортског ринга - и, изненађујуће,остали чланови Торциде су му веровали и опростили. Шта је Марцхук урадио даље? Тачно, наставио је да тренира са њима (и да их тренира), па чак и отишао са њима у тренинг камп да би се припремио за ММА турнир међу полицијом, а касније је и сам на њему наступио - међутим, то је учинио у фантомком да га нико тамо не би преознао.Интерсантно је да касније чланови Торциде га опште нису притискали сто је даље је у контакту са полицијом и тако прекршили навијачки кодекс.

Мара(други здесна) са пријатељима из Персоне Нон Грата(ГКС Катовице).За лика трећег здесна(зове се Понезиалек) се исто прича да је сарадник
Image


На дан Рухове утакмице против другог тима Гурника, непосредно пред утакмицу и на свом стадиону, плави су држали транспарент на коме је пиасло „Карма се вратила да се смеје непријатељу: 5 доушника и апсолвент Нога“ (апсолвент у Пољској је полицијско чин, попут инспектора или комесара, али овде говоримо о обожаваоцу „Гурника“ Мареку Ноги, који је истовремено постао студинт на полицијској академији).
Штавише, 2015. године, када је то откривено, навијачи из Забрзеа уверавали су да је Нога одјављен из покрета, али након 2 године испоставило се да су све преварили и на турниру „Ирон Варриорс Теам“ -(тимске борбе у формату 2х2 где учествују и пољски навијачки покрети)је наступао је са осталим члановима.



Нога
Image

Али да се вратимо на остатак навијача Гурника. Током хапшења пронађено је да имају 4 кг кокаина,читав арсенал оружја, бројне електронске уређаје (ометачи сигнала, бубице и ГПС сензори за праћење), као и око 170.000 злота (38.000 евра). Током 10 година деловања банде, тужилаштво је пребројало 93 прекршаја, за које се окривљенима прети до 15 година затвора, иако преостали чланови банде позивају потенцијалне сведоке, претећи да ће их присилити да сведоче у корист притвореника или, напротив, одбијају сведочење ако подигну оптужницу.Вођа банде Аркадиусз Л. ухапшен је још 2018. године, али је наставио да влада групом чак и из затвора.

Наставићу...

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Пољска

Postby Batke » Sat Dec 05, 2020 7:23 pm

Брате мили озбиљан криминалистички филм може да се сними по овим причама
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Пољска

Postby 1914 » Sun Dec 06, 2020 1:34 pm

Али све ове приче о навијачима „Гурника“ и „ГКС-а“ могу се сматрати прегледом главног дела данашње приче - тока суђења високог профила члановима навијачких група „Психо навијачи“ и „Висла Ајкуле“, као и новим детаљима почињених злочина. Основа за њих било је ново сведочење Павела Мицхалског „Медвед“ од „Висла Шаркс“ - њихов обим износио је више од 350 страница!

Трговина дрогом и учешће пољских хулигана у њој, наравно, узели су импресиван део признања. Конкретно, испричао је како је све почело: „2007. године, заједно са Грзегорзом„ Зелаком “, још једним чланом„ Висла Шаркс “, почели смо да купујемо велике количине дроге од једног од вођа хулигана гданске„ Лехије “Лукаса, надимка „ Куман “( тада је хулигане ове две екипе повезало пријатељство ) Дрога је у луку Гдањск стигла из Холандије. Први пут смо од њега купили 100 грама кокаина за 12.000 злота (2.500 евра), а ја сам их у возу довео у ранцу из Гдањска и за само 5 година наше сарадње купили смо 1 кг кокаина и око 70 кг марихуане. Истовремено смо купили дрогу од хулигана који подржава „БКС“ (Биелско-Биала) надимка „Коцкар“, али посебно велике количине су купљене од дилер дроге из града Подбескидзе, надимак „Конкурент“ - за скоро 10 година „рада“ с њим превезли смо 1 тону 350 кг амфетамина у Краков. У почетку је „Конкурент“ одредио цену од 6.000 злота по килограму амфетамина, али касније је цена порасла на 10.000 злота по килограму, тако да нисмо продали чисти производ, јер није био профитабилан. Да бисмо повећали запремину, мешали смо дрогу са другим састојцима - амфетаминима са кофеином, кокаином са лидокаином и марихуаном са алевом паприком. Узели смо 10 кг марихуане и помешали је са зачинским биљем купљеним у апотеци - тако се 10 кг претворило у 12-13 кг, а запремина од 1 кг амфетамина након мешања са кофеином удвостручила се “.

Значајно је да је један од вођа хулигана гданске „Лехије“ Лукасз „Куман“ брат бившег голмана варшавске „Легије“ Грзегорз Сзамотулски. Играо је за Варшаву крајем 90-их, а пре 5 година радио је у клубу као тренер голмана. На доњој фотографији, Грзегорз и његов брат после меча Легиа - Лехјиа - као што видимо, после победе главног града Грзегорз показује свом брату познати гест навијача Легије. Братство ове две особе је редак изузетак, када би неко из „Легије“ могао да приђе до трибине за госте са навијачима „Лехије“ и демонстрира овај гест и прође некажњено.

Image

Успешно сарађујући у продавању дроге, „Мишка“ и „Зелак“ одлучили су да почну да играју у високе улоге, истовремено чинећи свој основни посао чистијом трговином, наиме зарађујући на родној „Висли“. У првом делу сам већ уопштено детаљно говорио о плановима хулигана Висле да преузму власт у фудбалском клубу, али сада ћу додати ту причу са неколико детаља које је сам Михалски делио. Али прво о томе како је „Мишка“ завршио на челу „Висла Шаркс“: „Био сам навијач Висле од детињства, а у тинејџерским годинама почео сам да посећујем стадион. Након испадања у 2. лигу, у клубу су остали само најоданији навијачи. 1996. године „Висла“ се вратила у пољску елиту, а истовремено је званично формирана „Висла Шаркс“. и није било једног вође, све одлуке су донете колективно.У почетку нас је било око 30 ,али када сам пуштен из затвора 2006. године, у нашем саставу било је више од 100 нових људи, које нисам познавао, а остало је врло мало старих. Крајем 2007. године, чланови фирме почели су отворено да ме подржавају тако да сам постао вођа „Ајкула“ - од тог тренутка био сам одговоран за организовање путовања, одређивање времена и места окупљања пре одласка, изнајмљивање возила за излазе, а такође и решавање сукоба између чланова банде, што се догађало прилично често. Брзо сам успоставио дисциплину у банди и повећао ниво организације - на пример, сваки члан „Висла Шаркс“ имао је телефон са само бројевима чланова групе. Овим телефонима је било забрањено коришћење било којих других позива, осим за решавање послова компаније, а СИМ картице у њима мењале су се сваке 2 недеље. Такође смо имали неколико десетина аутомобила регистрованих за друга имена, који су служили за складиштење дроге и наших акција. Било је прилично проблематично ући у наш тим, јер поред присуства на домаћим утакмицама и путовања, као и учешћа у разним акцијама моћи, било је потребно имати некога ко би могао да гарантује за потенцијалног кандидата. Поред тога, морали смо бити сигурни да потенцијални придошлица никада неће сарађивати са полицијом или истрагом (у групи је постојало правило да чланови банде морају носити хладно оружје - мачету, нож или цепач, које се појавило крајем 90-их ). У „Висла Шаркс“ сам био поштован због тога што се нисам плашио „Краковије“, али истовремено су били људи у банди са којима сам се саветовао пре доношења одлука - посебно о нападима на навијаче других тимова, као и о доношењу одлука или протеривање било кога из редова Висла Шаркс.

Висла Шаркс
Image

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Пољска

Postby 1914 » Tue Dec 08, 2020 3:42 pm

Недавно је изашао још један занимљив детаљ,однос између "Психо навијача" и банде "Краковиака": Станислав надимак"црни Стасик" из банде "Краковиака" продавао је дрогу члановима "Психо навијача". Банда "Краковиака" - је једна oд најмоћнији банди у целој Пољској, коју је основао и шеф Јанусз Т,која је названа по његовом надимку Краковиак. Под њеним крилом је окупљено 300 људи, а сама банда је била организована и окрутна, што је резултирало многим убиствима, често непотребним и једноставно неразумљивим. Захваљујући својој снази, за само неколико година монополизовали су сав криминал на југу земље и владали врховним Силезијама и околним регионима. Такође, Банда Краковиака постала је једина Пољска криминална група која није била под контролом два главне банде у земљи, које су се налазиле у Варшави-Прусзковској и Воломинској, чије су активности биле повезане са личностима из пољског фанатизма. На пример, Прусзковска бригада укључивала је познатог хулигана "Легије" из групе "Тедди Боис'95 "Томаса Цервинског по имену" Цервус "–Постао је познат пре 4 године након свађе навијача "Легије" са шпанском полицијом на изласку у Мадрид у оквиру Лиге шампиона.

Томаса Цервински
Image

Два његова видеа на овој страници.Види се да лик није сав свој.
https://fanstyle.ru/stati/31395-tomash-chervus-chervinskij/

Својевремено је и „Червус“, као и цела Прусковскаја организована криминална група, патила од доушника по имену „Маса“, који је, у замену за сведочење, ослобођен многих своја кривична дела (укључујући и силовања), није му конфискована имовина и новац, омгућено му је одлазак Шпанију где живи. Већ тамо је дао интервју о својим злочиначким активностима у оквиру организоване криминалне групе и није заборавио да помене „Червуса“: „Када сам морао да пребијем некога, казним или му откинем уво, послао сам„ Червуса “заједно са његовим пријатељем по имену„ Штап “. То су била два права насилника “,али у организованој криминалној групи „Краковиак“ то је било једноставно немогуће, јер су примани само они у које су били сигурни да неће сарађивати са полицијом, а „Краковиак“ је са своје стране подређенима обећао брз излаз из притвора и крах кривичног случаја и пре суђења: за ово је давао мито тужиоцима и судијама, издашно је плаћао најбоље адвокате, а такође и строго кажњавао сведоке ако су одлучили да сведоче против његових људи. У тим ретким случајевима, када је случај ипак ишао на суд, „Краковиака“ је финансијски подржавала породице затвореника и слао им богате пакете. Као одговор на то, обични члан бригаде морао је да се одликује гвозденом дисциплином и апсолутном послушношћу вођи - љубећи му руку „Краковиак“, по узору на италијанску мафију, указали су му своје поштовање и оданост. Извршен је и превентивни рад са властима: „Краковиак“ је тражио младе људе у полицијској школи и студенте права, успоставио је контакте са њима и спонзорисао их, купујући тако будуће владине званичнике и запослене у властима. Али онда је полиција постајала све више и више информација о активностима његове организоване криминалне групе, појављивали су се тајни доушници који су сведочили против Јанусза и говорили о злочинима групе, на крају су готово сви чланови банде ухапшени истовремено - само неколицина успела је да побегне од правде, касније су покушали сами оживели групу, али без њиховог вође нису успели, а такође су и ухапшени.

Сам 57-годишњи Јанусз "Краковиак" недавно је пуштен из затвора и рекао је да не намерава да се бави криминалним активностима и жели да проводи више времена са породицом,али „Червус“, који је пола свог живота провео иза решетака (први мандат је био почетком 80-их, затим је био у затвору од септембра 1991. до маја 2016. са кратким прекидима), после пуштен у пролеће 2016. године и није помишљао да се одрекне криминала и заједно са 6 чланова „Психо навијача“ започео производњу дроге. Течни амфетамин претворили су у прах, а затим га помешали са кофеином да би повећали количину и продали у Хожову, Катовицама и Кракову. Укупно су успели да произведу 27 кг чистих амфетамина, који су се после мешања претворили у проданих 48 кг, а такође су успели да препродају 2,5 кг марихуане. Током хапшења те мале групе пронађено је 3,45 кг амфетамина и марихуане, као и ватрено оружје којим су се бранили од конкурената. Сада свима прети казна до 15 година затвора.


Wisla Nova Huta su izbacili slike clanova Ajkula koji su saradjivali са policijom

Image

Neki sa te slike su pre 5 godina bili na derbiju Lazio-Roma Tada je ozvaniceno prijateljstvo WS i navijaca Lacija

Image

Video o vodji Mlode Elane(Elana Torun) koji je osvojio neki bare knuckle turnir.


Мента
Posts: 84
Joined: Sat Feb 06, 2016 2:59 pm

Re: Пољска

Postby Мента » Fri Dec 11, 2020 4:06 pm

Јел постоји нека екипа у Пољаској за коју се може рећи да је добра са менталитетом и да криминал није преовладао на њој. Доста прљавштине је у задњих годину дана изашло на видело поготово од екипа са југа земље. Занима ме ваше мишљење?

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Пољска

Postby 1914 » Sat Dec 12, 2020 12:27 pm

@Мента-Tesko je reci posto imaju milion grupa,mada ove vece sve imaju sto bi se reklo njuske svih profila na tribini.

Evo jedan primer sa Slaskove tribine

Neki clan Ave Silesie je napao novinarke na ovim zadnjim protestima protiv abortusa,pa se grupa od njega kao ogradila.

У среду увече на раскрсници улица Казимиерза Виелкиего и Крупницза у Вроцлаву,новинарке локалне редакције Газете Виборцзе Јоанна Урбанска-Јаворска и Магдалена Козиоł снимиле су групу фудбалских навијача у црном који су посматрали жене које протестују. Одједном, мушкарац маскираног лица у црној дуксерици са натписом „Аве Силесиа“ дошао је до новинарке и гурнуо је, док је другу ударио стомак и оборио је на земљу. Жена је замало ударила главом у плочник. У четвртак је нападач већ био у рукама полиције. Испоставило се да је то 32-годишњи Роберт Г. пс. Галона. У петак ће бити изведен пред тужиоца, који ће одлучити шта ће с тим човеком. Занимљиво је да су љубитеља шлеског фудбала његове колеге предале полицајцима, који су одлучили да протестни инцидент може штетити њиховом имиџу. И премда удружење навијача из Сласк Вроцłава у четвртак није желело да има никакве везе са „Галоном“, тешко је пронаћи човека из престонице Доње Шлезије који је више повезан са клубом.

Први пут су фудбалски навијачи из Шлеске и московског ЦСКА стали једно пред друге у фебруару 2009. године у близини Сувалкија. Њихове планове осујетила је полиција. Неколико месеци касније у вроцлавским Машчицама оба тима борила су се са по 33 особе. - Руси су нас масакрирали. После 90 секунди само троје нас стајало на ногама - сећа се хулиган Сласка овог дуела. „Гал“ је један од првих који је пао на земљу. Сукоб са Русима навијачи Шлеске и даље описују као један од најважнијих у њеној историји.

Друга прича са „Галоном“ је август 2012. Усред белог дана у Ул. Радовиерадовска у Вроцлаву, присталице Сласка, повезана са групом гангстера надимка „Адек“, одлучила је да разјасне неспоразуме са групом старих гангстера предвођених извесним „Суцхом“. - Група „Адка“ украла је авансну уплату за члана који се жени. Карол „Командос“ из Адека изударана је бејзбол палицама у знак одмазде. Његови људи су одлучили да се коначно обрачунају са онима из „Сочија“. Са 50 људи палицама и мачетама, они су се супротставили у Гају, ул. Радовиерадовска. Међу њима је био и „Галон“. Али они из „Суцхи“ дошли су у пет Аудија А8, извукли „машинке“ и „шкорпионе“ (митраљезе - прим. Аут) и почели пуцати на њих Након пуцњаве из митраљеза, полиција је озбиљно почела да прати гангстере. Њих десетак је убрзо завршило у притвору, укључујући и „Галона“. Као што су истражитељи касније открили, разлог рата банди била је борба за утицај између група. Људи из „Адека“ су контролисали продају стероида, циљали по клубовима, покушавали да заузму просторије „Суцхи“ -а. Љубитељи фудбала предвоћени „Галоном“ је стајала на капијама вроцлавских ноћних клубова и трговала дрогом.

Недавно су љубитељи Шлеске зарадили од илегалне трговине дуваном на пијаци на железничкој станици Свиебодзки у Вроцлаву. - Тамо зараде неколико хиљада дневно и наравно трговином дрогом. Мука ми је кад вичу о борби против Пољске, бране цркве и онда продају отров деци - каже један од бивших колега Галона.

5.12.2020 Wisłoka Dębica vs Stal Mielec pobeda WD

Прошле суботе навијачи Стала Миелеца одлучили су да се појаве на терену присталица Висłоке како би уништили графите. Тим ŁХЕ'03(хул банда -Wisłoka Dębica) сазнао је за целу акцију, а након једног телефонског позива сустигли су тим из Миелеца. Дошло је до два сукоба који су трајали око 2,30 минута према речима самих учесника.

Вечерас добијамо информације да је група Миелец Стеел из Миелец од 50 људи присутна код нашег фан клуба и шара графите. Окупљамобрзо 36 људи, идемо до места инцидента где су виђени челичани. У међувремену добијамо информацију да је читава група наших противника кренула према Миелецу, затим их зовемо и хватамо се на рути. Постоје два сукоба која су трајала око 2,30 минута, све за част, Наша сигурна победа! ŁХЕ'03!

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Пољска

Postby 1914 » Sat Dec 12, 2020 12:35 pm

LHE 03

Image

Image

O njihovim aktivnostima iz 2014 god

18 људи биће суђено за трговину дрогом. Оптужени су углавном љубитељи фудбала Висłока Дебица Окружно тужилаштво у Жешуву послало је Окружном суду у Жешову оптужнице против хулигана Висłоке повезаних са хул екипом "Ловац на Едвардску хорду". У марту прошле године полицајци Централног истражног бироа у Жешуву разбили су групу. Тада су привели девет навијача клуба Дебица, укључујући четири вође криминалне групе. У октобру је ЦБС пронашао више хулигана умешаних у трговину дрогом. Укупно је тужилаштво оптужило 18 особа старих од 19 до 29 година, од којих је 10 оптужено за учешће у организованој криминалној групи. Четири од њих биће одговорни за вођење групе. - Један од њих се изјаснио кривим. Припадницима криминалне групе прети до пет година затвора, а њихови шефови иза решетака могу да проведу и до 10 година, каже Андрзеј Муцха, који води истрагу, из окружног тужилаштва у Жешуву. Остатак људи оптужен је за поседовање и трговину дрогом. Од 18 оптужених хулигана, 14 је поднело предлоге за добровољно подвргавање казни. Према истражитељима, љубитељи фудбала Висłока од јула 2012. до марта 2013. године пласирали су дрогу: марихуану, хашиш и амфетамине. Дистрибуирали су их у Дебици и оближњим градовима.

Хапшење групације „Едвард Хорде Хунтер“ било је могуће захваљујући прислушкивању телфона навијача од стране полиције. Касније су пажљиво анализирали наплату позива. Име екипе из Висłоке односило се на Едварда Брзостовског, оснивача пољопривредно-прехрамбеног комбината Иглоопол 1980-их. Захваљујући Брзостовском, 90-их су играчи Иглоопола две сезоне играли у највишој рангу.

NorthSide024
Posts: 95
Joined: Sun Feb 21, 2016 8:26 pm

Re: Пољска

Postby NorthSide024 » Tue Dec 15, 2020 3:26 pm

Widzew 110 godina kluba


NorthSide024
Posts: 95
Joined: Sun Feb 21, 2016 8:26 pm

Re: Пољска

Postby NorthSide024 » Wed Dec 16, 2020 4:32 pm

@1914

Postavio si video o vodji Elane, da li je to onaj isti vodja kojeg su CHWM pokusali da kidnapuju posle okrsaja u Gdanjsku kad su Elanini povadili nozeve?

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Пољска

Postby 1914 » Wed Dec 16, 2020 5:51 pm

NorthSide024 wrote:@1914

Postavio si video o vodji Elane, da li je to onaj isti vodja kojeg su CHWM pokusali da kidnapuju posle okrsaja u Gdanjsku kad su Elanini povadili nozeve?


Da to je on,mala ispravka kod tog videa nije osvojio turnir nego je dosao valjda do finala gde je izgubio od nekog profi borca.Bio je jos jedan pokusaj napada na njega i ME kada su gostovali Kotowica Kolobrzegu u augustu.Imali su srece posto su panduri sprecili CHWM da se obracunaju sa njima,a i ME je dosla sa malim brojem clanova koliko vidim.

Slika sa tog gostovanja

Image

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Пољска

Postby 1914 » Sat Dec 26, 2020 12:48 pm

20.12.2020.Ruch Chorzow(20) vs Gornik Zabrze(30) win Ruch

Na strani Ruch su se sibali clanovi Szajka Południe i Bandycki Powiat Mikołowski,oni su tako reci udrane igle Fan Kluba Katowice ili ti Niebieskie Katowice.Interesantno je da uradjena anketa iz koje regije dolaze navijaci na Ruchov stadion i od prosecne gledanosti od oko 8000 navijaca(pre korone),10% je dolazilo iz regije gde vlada Fan Klub Katowice,dok se grad Chorzow tek nasao na trecem mestu(vervatno zato sto represija drma tamo),a ubedljivo prva je regija iz koje dolazi Fan Klub Ruda Slaska.


Szajka Południe i Bandycki Powiat Mikołowski
Image

Legijini su poslali poruku podrske svojim clanovima(vecina njih clanovi TB koji povezani sa podzemljem)

Image

Neka od imena su pala prosle godine

Марцин Б. пс. Бина звани "Груби", који се сматра једним од "капетана" банде "Сзкатуłа" и високим позиционираним у хул екипи Легеије Варшаве Теди Боис 95, ухапшен је заједно са својим сапутником. Мушкарци су са собом носили скоро 200 грама кокаина и пола килограма марихуане. Акцију су извели полицајци варшавског одељења за борбу против злочина хулигана, истражујући банде фудбалских навијача.

Полицајци из одељења за "борбу" отишли ​​су у стан "Бина". Испоставило се да је мушкарац имао госта - такође 44-годишњег Марцина Б.У стану је пронађено 185 грама кокаина и мање од пола килограма марихуане.

Из Бининог стана полицајци су прешли да претраже три стана која су припадала његовом 44-годишњем сапутнику. Полицијски службеници пронашли су укупно 750 грама кокаина, ватрено оружје и 117 метака муниције. Обојица притвореника су у окружном тужилаштву у Варшави чули оптужбе за „припреме за увођење у промет значајне количине опојних средстава“. Поред тога, старији мушкарац ће бити одговоран за илегално поседовање ватреног оружја. Обојица су ухапшени.

Image

Марек Х. пс. Ханиор, бивши мафијаш и члан Тедди Боис-а 95, који сарађује са тужилаштвом, сведочио је да му је "Бина" помогао у каријери у банди. „Ханиор“ је примећен због његовог активног учешћа у хул екипи ТБ. Био је један од оснивача групе Турисци 97, коју су након реорганизације апсорбовали озлоглашени Тедди Боис 95.

Према сведочењима покајаних чланова банде „Сзкатуłа“, фудбалски хулигани били су ковачница људских ресурса за подземни свет престонице. И сам „Бина“ је играо веома значајну улогу у овом окружењу. То могу доказати транспаренти које су шалери окачили током неких од гостовања Легије у прошлој години: „Долин, Шок, Бина, Слепи, Маниек, Сзерсзен, Рисиек, Бодек - поздрав затвору“. Неки од њих се терете за чланство у банди „Сзкатуłа“.

Image

2013. године „Бина“ је оптужен за трговину великим количинама дроге, између осталог усмеравајући премлаћивање дилера и рекет. из агенција за пратњу. Марцин Б., требало је да буде један од „капетана“ у банди Сзкатуłа. Осумњичен је за шверц 30 кг марихуане 2006. године, операцију превоза 100 кг марихуане из Шпаније и Холандије у Пољску 2010. године и припрему руте шверца кокаина из Холандије за Велику Британију.

Такође је узимао рекет турским кебаб баровима, секс продавницама у улици Ал. Јована Павла 2, аутопераоницама, ауто кућама и агенцијама за пратњу. Велики део овог новца потрошен је на плате најважнијим људима у банди. Према сведоцима , „Бина“ је надгледао и уплате у фонд за помоћ банди, из којег су плаћани адвокати, и помоћ породицама затворених гангстера.

Image


Return to “Свет”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests