Занимљиве слике и клипови

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby čompika » Fri Sep 04, 2020 4:35 pm

Zanimljivo, mada ne vidim svrhu virtuelnog istrazivanja, ili uopste nefizičkog istraživanja. Taj njihov D faktor može čak i da ima pogrešan zaključak da su neke osobine preovladjujuće u nekoj populaciji ( vidim da se popunjava i zemlja porekla i pol, tako da vrlo verovatno će se i pojedinačno za odredjene naprimer muškarce u Letoniji gledati D faktor). Praktični eksperimenti često znaju da otkriju upravo suprotne stvari od anketa. Svima su nam poznati sad kad ima interneta razni sociološki eksperimenti. Opet mislim da čoveka u većem delu oblikuju okolnosti nego što on sam sebe može oblikovati.

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby MARKER » Sat Sep 05, 2020 1:46 am


User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby čompika » Mon Sep 07, 2020 11:04 pm

daleko da je ovo tema gde bi ovo stavio, i pitao, ali ionako je medju najcitanijima.
Cesto poslusam monaha Arsesnija Jovanovica, mnogima ce biti poznat po svojoj knjizi Bog i Rokenrol.
Ono sto mi je kod njega jako zanimljivo, pored njegovog zivota i hajde da kazem nekoga ko nije sa bogoslovije dosao u manastir, vec proziveo jedan deo zivota kao dosta lud lik, je sto se vidi da je iz polja filozofije i sociologije dosta naoruzan. Cesto u svojim nekim govorima na netu, dotakne se i egzistencijalista, i antike, i udje u klinc sa mnogim poznatim filozofima i njihovim idejama. To radi i sa nekim ideologijama takodje. Nazalost, to ne traje dugo, delom jer retko ko od slusalaca ima strpljenja da slusa o filozofiji te vrste na verskom predavanju. Dosta me podseca na Ducija Simonovica, koji cesto isto zna da sa svoje pozicije, pa ne skroz hriscanske, napada odredjene filozofe. Zanima me da li imate da preporucite klipove ili knjizevna dela slicne tematike? Moze i strance, ali iskreno, vise me zanimaju domaći.

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby Занемарујем тактику » Tue Sep 08, 2020 10:46 am

čompika wrote:daleko da je ovo tema gde bi ovo stavio, i pitao, ali ionako je medju najcitanijima.
Cesto poslusam monaha Arsesnija Jovanovica, mnogima ce biti poznat po svojoj knjizi Bog i Rokenrol.
Ono sto mi je kod njega jako zanimljivo, pored njegovog zivota i hajde da kazem nekoga ko nije sa bogoslovije dosao u manastir, vec proziveo jedan deo zivota kao dosta lud lik, je sto se vidi da je iz polja filozofije i sociologije dosta naoruzan. Cesto u svojim nekim govorima na netu, dotakne se i egzistencijalista, i antike, i udje u klinc sa mnogim poznatim filozofima i njihovim idejama. To radi i sa nekim ideologijama takodje. Nazalost, to ne traje dugo, delom jer retko ko od slusalaca ima strpljenja da slusa o filozofiji te vrste na verskom predavanju. Dosta me podseca na Ducija Simonovica, koji cesto isto zna da sa svoje pozicije, pa ne skroz hriscanske, napada odredjene filozofe. Zanima me da li imate da preporucite klipove ili knjizevna dela slicne tematike? Moze i strance, ali iskreno, vise me zanimaju domaći.

Отац Александар Јовановић у својим беседама воли често да се дотакне осталих друштвених наука. Прави ерудита.
https://youtu.be/UbkSegdANnI

Такође прочешљај овај сајт, има одличних текстова.
https://teologija.net/
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby čompika » Tue Sep 08, 2020 12:09 pm

Hvala ti. Evo vidim na sajtu teologija pdf knjige Diptih o hrišćanstvu i filozofiji, po sadrzaju zvuci zanimljivo.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby ultrastito » Tue Sep 08, 2020 2:32 pm

https://elemental-medium-com.cdn.amppro ... cb8eba9d63

Kad smo kod zanimljivih stvari, vezano za Covid-19. Drugi najbrzi kompjuter na svetu (The Summit) Oak Ridge, Tenesi, SAD je izbacio neke rezultate sta virus radi telu.

Koga ne mrzi nek baci pogled.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby ElPadrino » Wed Sep 09, 2020 11:51 am

Evo i jedan odgovor opozicije. :mrgreen: Salu na stranu, tekst koji je i mene onako dosta zamislio a moze biti i odgovor na pitanja koja su se postavljala od vise ljudi na temi - "kako nam je to konkretno uskracena sloboda?"

Nisam pobornik teorija zavere, niti antivakser, samo razmišljam naglas...
Najgore u svemu što nam se dešava je to što se pokazuje koliko je ljudski rod nepripremljen i nemoćan da se izbori sa ovakvim problemom. A znamo da ovo nije prva epidemija svetskih razmera, kao što znamo i to da je 'biološki rat' bio jedna od najviše rabljenih tema SF žanra, jer je najrealnije bilo da će se takav scenario desiti planeti. Ali jedino dokle moćnici uspevaju da dobace u svemu ovome je iskorišćavanje situacije za sopstvene ciljeve manipulacije ljudima. To najrečitije govori o tome koliko je naše društvo bolesno, pošto je preduslov za takvu manipulaciju da su sve vrednosti prethodno relativizovane: da su zamenjene teze dobra i zla, društveno korisnog i lične koristi, kao i ostalih etičkih principa.
Organizacija ljudskog društva dovedena je do sopstvenih modalitetnih krajnosti i čini se da njihovo ublažavanje više nikada neće biti moguće. Svi načini koji su nam ranije bili na raspolaganju za premošćavanje osećaja i stanja zarobljenosti u sistemu vs. slobode – kao što su neradni dani, odmori, putovanja, bekstvo u prirodu – sada su nam ili uskraćeni, ili ograničeni. Ti načini su, takođe, bili dobri i za same sisteme, jer su im omogućavali da preduprede kumulaciju nezadovoljstva kod svojih pripadnika, služeći im kao ventili za otpuštanje negativnih posledica bivanja u sistemu.
U 'novoj stvarnosti' koja nam se dešava, sistemi ukidaju individualnu zaslugu svakog pripadnika, koja je ranije nagrađivana pomenutom doziranom slobodom i mogućnošću kratkotrajnog izmeštanja iz njega. Sada je odgovornost i, posledično, zasluga, prebačena na amorfnu masu sačinjenu od miliona jedinki, koje čine narod neke države. Drugim rečima, da bismo sada zaslužili godišnji odmor, svi Srbi treba pokažu punu poslušnost koju je nad-sistem (država) propisala i tada će možda tu nagradu i dobiti. Više ni ona limitirana pređašnja sloboda nije izvesna, pošto u 'novoj stvarnosti' postoji i nepoznati faktor – trenutni učinak virusa. Konkretno, to znači sledeće: mogu svi Srbi da pokažu vojničku disciplinu i monašku poslušnost, ali njihovu slobodu određuje X – nepoznata matematička data. A jednačina za njeno izračunavanje ne postoji.
Polako se ispostavlja da je jedini mogući model slobode koji nam je ostao – potpuno odmetništvo, čak i radikalnije od ovog načina na koji ja živim. Ali kad god pokušam da o tome razmišljam, uvek završim u distopiji: pleme odmetnika, nasuprot hordi poslušnika i plaćenika koji tragaju za prvima, da bi ih uništili.
Kako vi vidite budućnost ljudskog roda?

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby čompika » Wed Sep 09, 2020 5:02 pm

uf, kad u dvaes redova mi koristi modalitete, eticke principe i relativizaciju, a mogao je u dve recenice da kaze po srpski.
U redu, jeste sloboda kretanja uskracena, ne moze se ni cigare kupiti posle 9, nego idem na pumpu da molim lika da mi proda.
Gde zivi ovaj odmetnuti radikal, vidim ima internet, znaci nije otisao u sumu

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby MARKER » Sat Nov 14, 2020 4:50 pm

Брутално добро одрађено, баш бих волео да идеја буде усвојена.

https://youtu.be/YATE9UTJvxc?t=65

Image

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby lost&found » Sat Nov 14, 2020 8:36 pm

Mozda malo previse šarene i jarke boje, ali nije lose, futuristički

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby Swallow » Sun Nov 15, 2020 4:33 pm

Meni deluju brutalno!

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby жабац » Sun Nov 15, 2020 5:35 pm

Кич и шунд

User avatar
pustinjska lisica
Posts: 434
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:16 pm
Location: Пјонгјанг

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby pustinjska lisica » Mon Nov 16, 2020 7:51 am

Одличан дизајн, само да се макне латиница, нема потребе за истом.
У реверу носим марамицу белу ја,
свака мене фрајла, свако ме девојче зна,
кад год ја сретнем лепе цурице целу им дадем,
а оне викну дај дуплирај душице.

марамица маркизет, мене воли цео свет
марамица маркизет, мене воли цео свет

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby жабац » Mon Nov 16, 2020 12:10 pm

Могао би на стоткицу и неки хеликоптер да се стави, негде у позадини.

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby MARKER » Mon Nov 16, 2020 2:01 pm

Image

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby čompika » Tue Nov 17, 2020 2:43 pm

Radovi su decka od 22 godine, koji se ovim bavi amaterski. Za dizajn novcanica u Srbiji ima mozda ljudi da se nabroje na prste, ima tu mnogo vise od lepe slike. Ali svaka cast decku, 50 i 500 pa cak i Tesla u nekim umerenijim tonovima su jako lepo osvezenje.

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby Batke » Tue Nov 17, 2020 8:13 pm

У стилу Швајцараца лагано бих ово усвојио уз пар исправки.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby МГП » Thu Nov 26, 2020 5:27 pm


User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby MARKER » Fri Nov 27, 2020 2:19 am


User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby MARKER » Thu Dec 03, 2020 5:54 pm

:mrgreen:


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: SAO_Zeljin and 18 guests