Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
reziser
Posts: 158
Joined: Sat Feb 06, 2016 6:37 pm

Re: Вести

Postby reziser » Sat Aug 01, 2020 11:33 pm

Nexon wrote:Та странка Срба нема никаквих шанси у хрватској. У хрватској постоји службена хрватска странка која се зове сдсс. То и нису Срби, што ће те видети ускоро управо на примеру Милошевића који је кренуо да слави очеве стопе.
Та сдсс је лоповска организација која је под контролом хрватских служби. Пуповац је давао легитимитет Туђману још од 1990.

Е, сада, ја нисам знао да Милошевић има оца који је био у хрватској војсци током напада на РСК,

Присетио се и свог доживљаја "Олује" коју је, дочекао у родном Шибенику, бринући тих дана за оца који је био мобилизован као хрватски војник, за своје пријатеље који су били у Хрватској војсци


А и ја се због ове будалетине истресам. Логично је да иде где му је отац био.
Смешно је говорити да он има нешто са Србима, он се тако изјашњава јер је нашао шему за привилегије и новац.
Такав му је и шеф.

То је чак блаже од милогораца јер су дотични били на нашој страни па сада издали. Овај нема шта да издаје, он је њихов.


Дај имена наших у хр?Јесу наши и ови лузери у ЦГ?Ко су наши?Имена...

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Sat Aug 01, 2020 11:54 pm

Можда је боље од ових који нису, њих је доста мање а неке сам већ навео презименом. Мало концетрације.

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Вести

Postby pertla » Sun Aug 02, 2020 1:08 am

tupovac, poluavar, bikonja
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Sun Aug 02, 2020 1:16 am

То

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вести

Postby ultrastito » Sun Aug 02, 2020 2:32 am

lost&found wrote:
Смех младића wrote:Па само овде на форуму има доста примера,мислим да је онај лик "Фикрета" предњачио у пљуци по Крајишким Србима а да не говоримо о твитер бригади која се гнуша свега ван круга двојке, поготово јекавице која загађује тако диван град (ћопави не смета).Неки људи титулу "рођени београђанин" носе тако поносно као да су је у рату заслужили ал добро,има разних људи и не треба генерализовати.


Ultrastito uleci :mrgreen:


Dok ja docopam, pros'o voz kroz kukuruz! :mrgreen:
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Вести

Postby савабјан » Sun Aug 02, 2020 2:47 am

Nexon wrote:
савабјан wrote:A što se tiče bosanske gostoprimljivosti, ne može da se poredi ni sa čijom na ovom svetu. Generalno i bosanci kao ljudi su veseli, pozitivni, gotiva su. Nema šta. I mudzosi i naši, isti su. Šteta što iste ljude zavadi stoka političarska.


Е шта све бот мора да ради, а тако си извукао шибицу, мора и то неко да ради. Послећу да ти питам колегу мићу, јунака врс, шта мисли о томе.

Kapiram da nekson kad bi se našao medju 50 mudzosa da bi ćutao kao sisica.
Baš mi liči na takvog lika, sisoja.

Šta će da kaže Mićara, pa pogotovo ljudi iz Bosne i Hercegovine znaju vrlo dobro ko je ko i čiji je ko. Postoje porodična stabla vekovima unazad sačuvana. Nije to ista priča kao sa hrvatima, gde su monstrumi ubijali samo vojno nesposobne. Rat izmedju nas i muslimana je pravi primer bratoubilačkog rata kada se dva brata posvadjaju pa se zakrve. Takvih malih ratova možeš videti svaki dan u pravom životu, koji ti ne živiš, kada se dva brata posvadjaju oko zemlje pa ceo život ne pričaju. Ovo je bilo to, pravi gradjanski bratoubilački rat.

Muslimani su zato i najviše voleli jugoslaviju jer su konačno na neki način uspeli sa se vrate matici i da budu jedno sa svojim narodom. I dan danas najviše vole i drkaju na istu, za 20 godina da se rode neke drugačije političke struje od ovih ratnoprofiterskih a sigurno će se roditi, mudzosi će prvi trčati nazad u jugoslaviju.

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Sun Aug 02, 2020 8:51 am

Међу 50 би већ размислио. Немој да се љутиш што си бот јер ко се љути...
Што се тиче муслимана они су ти цигојнери као Милошевић Борис, што би се рекло: продали веру за вечеру.
И не воли они југославију, никада и нису, презирали су је јер је краљ Александар беговима и агама узео земљу и поделио Србима. Већ воле Броза Јосипа који им је седамдесетих дао статус нације и то тако што је први пут религијска група названа нацијом. Још један доказ колико су југсловенски комунисти били космополите који су ценили религију и стварали нације, мислим да је то јединствени случај међу комунистима.
Тако да када се распадала СФРј нису они носили симболе југославије, попут застава, него су носили загорчеве слике, као што и данас носе јер им је отац на нацију.

Тако да задржи обрезану љубав за себе. Да су хтели мир са Србима имали су га 1992 још код Кутиљеровог плана без рата, план који је прихватио Караџић а одбио Алија Изетбеговић уз огромну подршку у формирању бошњака, тешка је та транзција сваких 50ак година:Србин, муслиман, бошњак...изгубиш се у преводу, али ти то већ знаш.

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Вести

Postby савабјан » Sun Aug 02, 2020 10:56 am

Da da da da druže ti o politici opet prdiš, time ako ćeš da se baviš u skupštinu da odeš.
Evo mića neka kaže koju kad bude mogao. Ja nisam iz tih krajeva ali kog kos pazarca da sam upoznao ni svaki kaže Srbin

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Sun Aug 02, 2020 11:20 am

Велики број муслимана у Рашкој области етнички нису исти као муслимани у БиХ. Осим неких рубних области Рашке области, нпр. према Дрини. Муслимани у Рашкој су махом насељени арбанаси током 19. века од стране Аустрије, који су временом језички словенизирани, како би делили Србију и ЦГ. Тај тзв. данашњи Нови Пазар је у ствари средњевековни српски град Старо Трговиште, који је дуго времена био погранична област према Византији и Бугарима, касније Османлијама, и куда су ишли велики трговачки каравани из Дубровника према Цариграду.
Етнички муслимани у БиХ су исламизирани словени, махом Срби.

Испод старога града Раса, средишта старе српске државе Рашке и Немањине престолнице, развило се најкасније у доба Вука Бранковића тржно место које се звало Трговиште, а налазило се на месту данашњег локалитета званог Пазариште. У оближњем старом железном руднику Глухавици (Глуха Вас), Турци су још од 1396. имали свога кадију и своју царину на територији Вука Бранковића. Оближње старо Трговиште помиње се 1451. као трг српскога деспота. Турци су под султаном Мехмедом II узели Трговиште од деспота Ђурђа (1456), а 1459, када су Турци заузели Деспотовину, у старом Трговишту се помиње турски субаша, док се 1461. у истом месту помиње и турски кадија. Тада је поред старог Трговишта, које су Турци називали Ески Базар (Старо Трговиште, односно Стари Пазар) већ постојало и ново Трговиште, које су Турци називали Јени Базар (Ново Трговиште, односно Нови Пазар). Временом, последњи назив је преовладао и ушао у општу употребу.

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Sun Aug 02, 2020 11:25 am

И још нешто, нема никаквих албанаца већ су они арбанаси. Њихово име потиче од некаквог племенског вође Арбана који се помиње крајем 12. века, прво њихово писано помињане као разних типова влаха, а тај Арбан је у вазалном односу спрам породице Немањић. Чак је тај Арбан био на некој црквеној манифестацији у Котору под патронатом Немањића према доступним списима.
Тако су их и звали-Arbëria

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Sun Aug 02, 2020 11:34 am

U intervjuu sa Muhamedom Jusufspahićem (Danas, 7-8 novembar), zamenikom reis-ul-uleme Islamske zajednice Srbije (IZS), muftijom srpskim, bejasmo u prilici da čujemo da su „Sandžaklije pretežno slavenizirani Albanci, koji su se svojim bošnjaciziranjem suprotstavili svojoj srbizaciji samo da ne bi bili hristijanizovani, da bi ostali muslimani".

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Вести

Postby савабјан » Sun Aug 02, 2020 12:09 pm

E mrzi me da čitam ova sranja koja kačiš, treba da shvatiš da je srpsko stanovništvo mešano meso, tu ima svega. Ovde su uvek bile ogromne migracije, ratovanja,... Glupo je diskutovati o čistoći nacije.
A što se tiče izjava političara, koga boli k za to

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Sun Aug 02, 2020 12:25 pm

Па немој онда да коментаришеш и да се нервираш те последично онда псујеш због нервозе. Откриваш неке нове видике, неко нове чињенице то је за тебе као дебилног бота добро да не испаднеш дебил стално. Ја ти помажем а ти си незахвалан. Јер као што рекох, ко се љути...

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Вести

Postby савабјан » Sun Aug 02, 2020 12:27 pm

Ok pametnjakoviću, hvala ti mnogonajpunije srećo

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Sun Aug 02, 2020 7:02 pm

Нексоне слушаш ли ти гусле?
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...



Gušterov osmeh
Posts: 219
Joined: Thu Feb 04, 2016 1:32 am

Re: Вести

Postby Gušterov osmeh » Mon Aug 03, 2020 9:35 am

Već sam pomislio da je bila neka pogibija prilikom lančanog sudara.
Nuklearni se samo oglasi kad šiklja krv.

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Вести

Postby жабац » Mon Aug 03, 2020 4:59 pm

хахха буквално исто, гледам да не отварам линк, контам писаће у наставку погинуо амерички војник, пилот, штагајебем...

User avatar
нуклеарни удар
Posts: 296
Joined: Sat Jan 30, 2016 11:17 pm

Re: Вести

Postby нуклеарни удар » Mon Aug 03, 2020 10:06 pm

жабац wrote:хахха буквално исто, гледам да не отварам линк, контам писаће у наставку погинуо амерички војник, пилот, штагајебем...

Мало ћу да вас смекшам с неким лаганим вестима, а онда кланица..


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests