Росси́я

User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Росси́я

Postby Ултрас » Mon Oct 07, 2019 4:15 am

Pesme su im sranje,sorcici isto tu nema sta,to nisam video da starija ekipa fura,to je neki skorasnji trend.Kod Rusa na tribini,huligani vode glavnu rec,sto je na kraju krajeva svuda na svetu tako.Kod spartakovih Skola ima svoju ultra ekipu,takodje i Union.Takvo je stanje i kod CSKA.Ti momci se cimaju oko koreografija baklji grafita itd.Retko ih mozes videti na livadama,ali su ti momci spremni I treniraju isto.Vitlaju se uglavnom sa drugim ultra ekipama po gradu.Naravno da postoje ljudi kojima je klub ne bitan ,i to Rusi otvoreno kazu I priznaju.Na velikim tribinama je tako.Eto Torpedo je bas redak na livadama,a imaju top ekipu za istu.Na ulici im Jaroslavka nije mogla pera odbiti kad je bila u najjacem gasu.Pravi navijaci I tu nema sta da se prica.Zastave njihovih hul ekipa retko mozes videti na tekmama pa bi covek zakljucio da nisu tu a to uopste nije tako.Union nprimer svoju nosi svuda,zastava koja ima najvise kilometraze u Rusiji,a to su nezamisliva prostranstva.Samo kod nas je bila bezbroj puta,dok naprimer Banda Boksera nikad nije imala svoju zastavu a ekipa koja ode u Portugal u ful sastavu I napravi akciju najnavijackiju mogucu,zamalo nisu upali na tribinu domacina.Da ne pricam za Kijev,Rim Glazgov,Bec,Varsavu.Ne mozemo mi da se poredimo sa njima i Poljacima kod njih je sve kasnilo,kasnilo je I kod nas a sta mislite tek njima.Sto se tice atmosfere pevanja pesama mode I izgleda su realno losi ,ali to ih ne cini manjimm navijacima.Ali su i jedni I drugi zacetnici nekih stvari u svetu navijaca.Ti Poljaci su prvi poceli da se akcijaju I presrecu po putevima,znaci nikakve livade,ko je to radio ikad pre njih.Ti Rusi su poznati po ruskom stilu I livadama,sto je evo zahvatilo vise od pola evrope danas.Znaci li da nesto nije u redu sa tim navijacima?.

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Mon Oct 07, 2019 12:20 pm

5 liga zadnja utakmica u sezoni za Kubanj.Uz njih su bili prisutni navijaci KS Samare.

Image

Image


Par interesantnih livada izmedju Spartakovih i CSKA-ovih Ekipa

06.10.2019. Incognito team (кб) vs Продленка mladji (кс). 10x10. 3 минуты, победа кб

06.10.2019. Young Incognito Team vs просмотр Воронежские (кс) + YRG (Реутов). 8x8. 4 минуты, победа кб

06.10.2019. КБ Рязань vs Северные (кс), 10х10, 8 минут, победа кс

Ovi momci po nazivu Северные (кс) pripadaju strukturi Jugenda,ostavrili su dobru pobedu protiv tvrde ekipe iz provincije koja je pod Skolom.


Interesantni kontakti(koji mislim da su se pretvorili u prijateljstvo) su ostvareni jos proslu godinu izmedju dve top ekipe(istoka i zapada): Bande Sveda(Zenit)i Wisemen(Göteborg).Cudi me da ultras/hools sajtovi ne pisu o tome,posto dosta clanova Bande Sveda furaju majce Wisemen-a.

Na proslogodisnjem derbiju protiv AIK-a,zajednicka slika

Image

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Mon Oct 07, 2019 12:43 pm

Zaboravio da dodam

4 clana hul ekipe Rebels(Rotor Volgograd) je osudenjo na 2 godine zatvora(10 njih jos ceka sudjenje) zbog napada na simpatizere Sokola Saratova koji su dosli na utakmicu Rotor 2-Saratov.Napad se desio u Julu,ucestvovalo je malo vise od 20 huligana Rebelsa.Mislim da hul ekipe Saratova Legion 64 i SFG vise nisu aktivne.


Durlanac
Posts: 194
Joined: Wed Feb 03, 2016 5:22 pm
Location: Durlan City

Re: Росси́я

Postby Durlanac » Mon Oct 07, 2019 4:35 pm

Zenit - Benfika 02.10.2019

Image

BelgradoSud
Posts: 51
Joined: Mon Sep 24, 2018 5:47 pm

Re: Росси́я

Postby BelgradoSud » Mon Oct 07, 2019 11:41 pm

Modus Operandi wrote:Не причам неосновано, упознао сам их доста...Питам двојцу из Зенита у вези Украјине они кажу то су нам браћа, реко како браћа када вас убијају у Донбасу они окрећу главе. За Крим кажу то је вековна украјинска територија, не знају сопствену историју. Московљани су још гори што се тиче тих ствари, нађе се по који нормалан од њих 10.
Углавном њихов највећи проблем је што су све то деца родитеља комуниста, због тога лакше прихватају паганизам ( што је тренд у Русији ), него Хришћанство. У почетку сам мислио да је то изузетак, међутим испаде да није и да су већина такви.
У вези туча свака им част, али као навијачи...па и швеђани су северни народ па имају две добре групе што се тиче навијања. Руси су скапирали да је туча све у навијачком животу и онда фурају тај гас. По мом личном мишљењу Пољаци су много компактнији од њих са све оним штампаним заставама из фото шопа. Руси изгледа још нису скапирали ултрас покрет, има помака код Зенитових не кажем али... Да додам да их не пљујем него пишем своја запажања после дугог анализирања. Да неко не помисли да сам русофоб.


Ovo oko nacionalnog stava sam i ja cuo. Njima je uglavnom misljenje da ne treba da ucestvuju u ratu sa Ukrajinom. Kako zasto nemam pojma, nije mi to jasno posto Ukrajinci njih napadaju ali ako oni tako misle nije nase da budemo veci Rusi od Rusa. Da ne zaboravimo da je na Kosovu bilo Rusa i Ukrajinaca 99te. Meni je neprirodno sto se oni loze na naci fazon,paganizam ali opet ne vidim sta to ima nas previse da se tice. Ono iz Marseja mi pokazuje da imaju neku nacionalnu svest i umeju da nastupe zajedno za razliku od Zabara koji su ultra kurac palac pa ih nema nigde. Oko toga da li su navijaci ili nisu mozemo da diskutujemo, dal su pravi ultrasi to mi je go q biti ultras. Bas me zabole za lepe zastave i melodije, bitno da je narod tu. Sta imaju zabari od svega toga lepog i ultra, evo ko god je bio tamo razocarao se, mumlaju i smaraju 80% tekme. Sta je njihova podrska bolja od Ruske... Sem trenutno Bergamasa ili Veroneza. Nisu Rusi magovi navijanja niti top u svemu ali su se izgradili i rade na necemu. Bolje i livada nego oruzje.

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Tue Oct 08, 2019 11:12 am

Torpedo Moskva-Shinik Yaroslavl

Image


Image

Posle dugo vremena prisutne zastave obe hul ekipe,sto je za pohvalu.


Ural-Zenit

Image

Na tribini prisutna zastava od legendarnih Gremlins( Zenitova ekipa iz kojih su nastali Music Hall)

lepota poroka
Posts: 13
Joined: Wed Feb 24, 2016 10:53 pm

Re: Росси́я

Postby lepota poroka » Fri Oct 11, 2019 8:42 pm

Ako neko ima vreme, pre svega mislim na 1914 :mrgreen: , mogo bi prevod da uradi


1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Mon Oct 14, 2019 1:59 pm

@lepota poroka jebiga ne znam ruski,ono sto me interesuje prevedem preko yandexa.

Spartak 2 -Torpedo Moskva

Image

Image



6 godina Peppers Band(Kuban) jedne od jacih i najaktivnijih ekipa na jugu Rusije.



13.10.2019. Мол. Ростов vs мол. Pepper's Band (Кубань), 10x10, 2 минуты, победа Кубани

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Fri Oct 25, 2019 1:26 pm

Ekipa koja prati Olimp iz Frazina nedavno

Image


Orenburg-KS Samara

Image


Navijaci Tosna opet izgubili zastave ovaj put od navijaca Favorita iz Viborga

Image


Kolekcija zastava koje su ovih godina skinuli Free Firm(Shinik Yaroslavl)+Volga NN.Uglavnom od ultras ekipa,mada ukrali su od jedne hul ekipe N'style(Niznji Nov),ali su im vratili.

Image

Par livada

20.10.2019. Y.R.G (Реутов) vs СДЮШОР (кб), 12х12 , 2 минуты, победа кб

20.10.2019. Енотья Стая (Реутов) vs просмотр СДЮШОР (кб), 10x10, 3 минуты, победа Реутова

Ova ekipa СДЮШОР je u Sekti.

20.10.2019. Просмотр мол.The Aliens (кб) vs просмотр мол.Банда Шведа + просмотр мол.Дикие + просмотр мол.Мобилы (сбг), 12х12, 3 минуты, победа кб

Morace ce Banda Sveda da radi dosta sa mladjima da bi oni postali top mladja ekipa.Mada vidim da se sibaju sa vrlo kvalitetnim mladjim ekipama Spartaka.

Rusi u Evropi

Juve-Loko

Image

CSKA-Ferencvaros

Image

RB Lajpzig-Zenit

Image

Durlanac
Posts: 194
Joined: Wed Feb 03, 2016 5:22 pm
Location: Durlan City

Re: Росси́я

Postby Durlanac » Fri Oct 25, 2019 5:16 pm

CSKA - Ferencvaroš 24.10.2019

Image

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Mon Oct 28, 2019 2:56 pm

Rostov-Soci

Image

Sampionat podmoskovska oblasti Noginsk-Satura

Image

Metalurg Lipeck-Himik Arsenal

Image


Sudar dela dela bloka Belka+WH+WA i Sekte na livadi

27.10.2019. Белка Фронт + White Army (кс) vs мол.Школа (кб), 17x17, 4 минуты, победа кб

Просмотр мол. Белка Фронт + просмотр мол. White Army + Crazy Front (кс) vs КБ Рязань + Традиция + Спарта (кб), 22х22, 3 минуты, победа кб

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Росси́я

Postby Batke » Mon Oct 28, 2019 3:35 pm

По мени најсимпатичнија ултрас групица из Русије
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Wed Oct 30, 2019 2:21 pm

Momci iz Sartaova pre par godina su imali mnogo ozbiljniju grupu(imali dve hul ekipe koje su branile cast grada) nego sada,ali prica se raspala(mnogi napustili grad u potrazi za boljim zivotom).

Image

Image

Caika-Fakel(prisutno 25 navijaca Rostova)

Image

Cimanje sa pandurima

Image


Reutov
-Keramik Balasiha

Image

Orel- zadnja utakmica u sezoni



Dobre vesti iz Perma.Momci koji su pratili lokalni klub Amakar najverovatnije ce oziveti klub sledece godine.Trenutno skupljaju pare i traze igrace.

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Fri Nov 08, 2019 1:51 pm

Krasnodar-Rostov

Image

Blok Unity

Image

Bilo je preko 3000 navijaca Rostova u Krasondaru.Prisutne zastave skoro svih hul ekipa(mada neke ekipe kao Company ne nose zastavu,ali su prisutni).

Kubanovi su akcijali dan pre navijace SKA Rostova(koji su gostovali FK Urozaju),a navijace Rostova sutra dan.Obe pobede u omeru 25x17 i 12x10.

Zenotova livada iz proslog meseca.Postovanje Fincima sto su stali na crtu.

27.10.2019. HJK Helsinki(Sakilaiset + HJK youth, Finska) vs "5 Углов" (сбг), до 24 лет, 12x12. 1 минута с добивом. победа сбг

03.11.2019. Мол.Outside The City(бг) vs мол.Голос Кванта(Обнинск), 8х8, 1.30 минуты, победа бг

Vidim da je stovrena nova hul ekipa koja se siba za podmoskovski klub Kvant iz Obinska,dok ovi momci iz OTC furaju zajedno sa Bataljonom(Dinamo Moskva).Ultras ekipe koje imaju svoje hul sekcije.

Image

6 godina perspektivnih 3 Rim(Dinamo Moskva) koji su pod IX Legion

Image

Shinik-NN

Prisutna na gostovanju samo hul ekipa,domacini ih nisu docekali

Image

Image

Ferencvaros-CSKA

Pre utakmice velika tuca CSKA+Widzew+Grobari+CSKA Sofija vs Fradi+Slask 150-200 vs 150 prvi kazu da su pobedili,drugi kazu da su panduri pobedili



CSKA and friends



Image

Image

Dobar sastav su doveli Moskovljani u Madjarsku(prisutne zastave Yaroslavke,Jugend,Provincijska Familija,Gallant Steeds,KIDS,blok Belka+WH+WA)

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Fri Nov 15, 2019 1:58 pm

Zaboravio sam da dodam je jos bila zastava od RBW(mala zastava pored one sa tri lika i konjem koja pripada Provincijskoj fam.) na gostujucoj tribini.Uz Widzew(njih 150) bili su jos Ruch(50) i Elana(30),grobari(30),nesto malo PAOK, Peluza Sud Steaua.Znaci ujedinjene nacije na CSKA-ovoj tribini. :mrgreen:

Image

Zastava Sekte(Spartak) nedavno na Arkinoj tribini

Image

SKA Rostov
- Volgar Astrahan

Image

Prisutni i navijaci CSKA.

Orenburg vs Ufa 50x30-40 obe ekipe kazu da su imale prednost u okrsaju,do dolaska pandura.12 njih uhapseno

Trofej navijaca Orenburga

Image

https://www.instagram.com/p/B4zWRoOoF9k/

Himki-Rotor

Image

Vidim da se i dalje fura zastava Rebels i ako je pola ekipe pohapseno.


Uralovi obili prostoriju navijaca na stadionu Shinika Yaroslava i uzeli im zastavu.Traze razmenu,posto su Free Firm uzeli par zastava od Urala(postavio sam tu sliku).

Image

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Thu Nov 28, 2019 10:32 am

Loko-Bajer

Image

Dobar posao rade Loko ultrasi na Evro sceni sto se tice koreografija.

Navijaci Torpeda Moskve se oprastaju od starog stadiona.Treba da se rekonstrujise ili gradi novi.

Image

Spartak 2-Kursk

Image'

Huligani Kurska su doveli dobar sastav u Moskvu,posto imaju velik rivalitet sa navijacima Spartaka(pogotovo ekipama iz provincije kao sto su Certova Druzina,Incognito Team,Evil Crew) i grupama koje su pod uticajem navijaca Spartaka kao sto su Orel,Fakel,Belgorod.


Danas je godisnjica smrti Dime zvanog Grk(1988-2015) koji je bio clan glavnog dela ekipe Capitals.Mislim de je jedna od zadnja livada u kojoj je ucestvovao protiv Music Hall(Zenit),koju su dobili 2014 godine.Poginuo je u saobracajnoj nesreci,inace lik je bio vatrogasac.

https://vk.com/wall-153054154?q=%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B0&w=wall-153054154_6336&z=video-153054154_456239231%2F21eb18f39786935282%2Fpl_post_-153054154_6336

Steel Fans is Ceproveca su nedavno imali veliku livadu(nisu objavili sa kim).Meni licno jedna od najgotivnih ekipa iz provncije,posto se ne lizu ni sa jednom vecom grupom.Prate lokalni klub iz nijovoh grada koji se nalazi u petoj ligi i veoma su aktivni u trazenju problema sa drugim grupama.

Image

Leljivko
Posts: 19
Joined: Thu Dec 14, 2017 1:31 am

Re: Росси́я

Postby Leljivko » Sun Dec 08, 2019 4:25 pm

07.12.2019
youth Sekta (Spartak Moscow) vs youth Belka Front + youth White Army (CSKA Moscow). 25х25. 3 min. Win. Spartak

08.12.2019
youth White Horse (CSKA Moscow) vs NTG (Spartak Moscow). 10x10. 4 min. Win. CSKA

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Росси́я

Postby ElPadrino » Mon Dec 09, 2019 1:01 pm

@Leljivko, dobrodošao na forum. Slobodno ispisi i neki duži post po ugledu na brata @1914 i @Ултрас - a, ako ne manjka materijala. :)

Inače, može li neko od vas trojice reći nešto više o ovom protestu što se zadnjih par kola dešava u Rusiji. Čini se da je Vlado odlučio ih još malo razjebe, poslije SPa prvi ozbiljni udar, čini se. Vidim da je krenula priča slična kao nekada kod nas ili kod komšija. Hapsi se za pjevanje "agresivnih" pjesama (vjerovatno se misli na ona sranja podsticanje na mržnju, nacionalnu ili bilo kakvu netrepeljivost), za "galamu na javnim mjestima" (kako sam uspio prevesti vjerovatno se misli na neku vrstu narušavanja javnog reda i mira) i slično. Čini se da dolaze malo teži dani za navijačku scenu Rusije. Koliko sam upratio, sve grupe su jedinstvene (kao ona akcija "Stop represiji nad navijačima" kod nas što je bila), a neka vrsta plana je da se izlazi sa utakmica u 30toj minuti sa parolom "ФАНАТ НЕ ПРЕСТУПНИК" aludirajuci jelte da navijači nisu kriminalci.

Evo nekih slika sa omrženog ultras tifo sajta. :)

Spartak

Image

Image

Image

Zenit

Image

Image

CSKA (u Krasnodaru)

Image

Ako neko zna može i prevesti i objasniti ovu parolu.

Image

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Росси́я

Postby 1914 » Wed Dec 11, 2019 12:13 pm

@ElPadrino Pre utakmice Zenit-Spartak,pohapseno je oko 300 navijaca Spartaka zbog jednog coveka koji se posibao sa nekim likom u kaficu,a i jedan od vodja Spartakove tribine Amigo je dobio godinu i po dana zabrane zbog vredjana Artema Dzjube igraca Zenita(sve je pocelo jos na utakmici San Marino-Rusija,kasnije u intervjuu Dzjuba je navijace nazvao fasistima).Posle tog incidenta sa pohapsenima,cela scena izlazi sa utakmica u 30 ili 40 minutu.Normalono dobili su podrsku od stranih grupa tipa Lech,Delije,Grobari,Lauta Army,CSKA Sofija,Gate 7 itd...


Video pet godina LP(Belgorod) sa malim zakasnjenjem

https://vk.com/belgorodfans?z=video-102233394_456239029%2F7f3fbaf4ceb159f9a8%2Fpl_wall_-102233394

LP na kup utakmici protiv Fakel

https://vk.com/belgorodfans?w=wall-102233394_492&z=video-102233394_456239026%2F177f1b0ea162a20e8d%2Fpl_post_-102233394_492

Video od perspektivnih White Army(CSKA) koji su proslavili 7 god.

https://vk.com/forestnews88?z=video-125762629_456239392%2Fa34f3a4676421d10f2%2Fpl_wall_-125762629

Pisao sam da su oni momci po imenu Severni(CSKA) u strukturi Jugenda,imaju grb u fazonu kao Jugend i Jungvolk.

Image

Image

User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Росси́я

Postby Ултрас » Fri Dec 13, 2019 5:47 pm

Murija se ove godine okomila na navijace kao nikad pre.Uglavnom ljudi padaju bukvalno za nista I dobijaju zabrane.

Image
Zastava,sigurno jedne od najzescih firmi u Rusiji.Dinamovci iz OTF(out teraces firm).Inace ekipa koja ima dosta ferki na livadama,a na ulici znaju da prangijaju I da se vataju nozeva,po tome su prepoznatljivi I svima omrazeni.Jednom ih je u nekom klubu navatao Union,ovi bili u manjini.bilans tuce 6 ljudi iz Uniona zavrsilo u bolnici,svi izbodeni od strane jednog coveka.Pre par godina su dobili opasne batine od Torpedovih huligana.Tuca sa svim I svacim I izivljavanje na kraju,to im je ja mislim i poslednja ulicna tuca.Ovih ih bas nisi stedeli upravo zbog njihovog imidza.Zadnjih godina nisu aktivni Sto se tice desavanjana sceni.


Return to “Свет”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests