ТРИБИНА ЛИГА

Није мајка клела сина што је паре губио, него што је сутра опет иш'о па се вадио
User avatar
UltrasDoras
Posts: 492
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:33 pm

ТРИБИНА ЛИГА

Postby UltrasDoras » Thu Nov 17, 2016 10:49 pm

Правила
Лига, у овом пробном периоду, траје 7 дана. Од дана када почне (када скупимо довољно играча), нпр. 20. новембра (од 00:00), до 27. новембра (23:59). Право на учешће има сваки форумаш који се пријави до почетка лиге. Наравно, број играча у лиги је неограничен. Лига је, у овом случају, подијељена на 7 кола. 1 коло = 1 дан. Сваки играч има право да постави највише 2 тикета по колу, односно по дану. Играч не мора да поставаља тикете свако коло, односно сваки дан.

Тикет
Најмања укупна квота једног тикета мора бити 2.00. Најмања квота једног пара (или типа, утакмице...) на тикету мора бити 1.30. Сваки тикет који не испуњава ове услове са квотом, биће неважећи (супер тип, специјал и остале понуде се не важе).
Сваки упис (пост, одговор...) у теми предвиђеној за такмичење, мора имати сљедеће елементе:
• Назив утакмице, меча, играча
• Тип или прогнозу утакмице, меча, играча (у продужетку, поред назива догађаја)
• Квоту типа или прогнозе утакмице, меча, играча (у продужетку, поред прогнозе)
• Кладионицу по чијим квотама је тикет састављен
• Укупни коефицијент тикета

Примјер:
Манчестер Ј. - Арсенал Х 3.15
Партизан - Бачка П. 3+ 1.40
Моцарт
Квота: 4.41

Тикете са више парова, ради прегледности и касније контроле, парове пишите један испод другог, тако да сваки пар буде у једном реду. Тикети не морају садржавати анализе и мишљења, но свако може по жељи написати нешто додатно за свој тикет испод укупне квоте. Едит опција поста ће бити ограничена на 15 минута, у случају да сте нешто погријешили или нисте додали. Стога, тикет мора бити постављен бар 15 минута прије почетка утакмице.

Улог
Пошто не знам како ће ово ићи и колико ће бити заинтересованих, колико ће бити активних, нити колико ће трајати, нећемо ништа компликовати око улога, већ ћемо пробати по најједноставинијем систему гдје је улог увијек исти. Дакле, за сваки тикет се узима стандардни улог од 10 јединица. Рецимо да сте прошли тикет квоте 12, на стандардни улог од 10 јединица, добитак је 120 јединица, профит 110 јединица. По том принципу ће се рачунати и седмична или мјесечна зарада (или губитак). То не мора бити уписано у посту за тикет.

Понуда и кладионица
Дозвољени спортови:
- Фудбал
- Кошарка (+играчи)
- Рукомет (+играчи)
- Тенис
- Хокеј
- Одбојка
- Ватерполо
- Амерички фудбал (НФЛ)
Остали специјали из ових спортова нису дозвољени (нпр. број голова по колу и сл.)

Све кладионице су дозвољене за игру, само је битно да се напише у којој кладионици је тикет одигран.

Побједници и губитници
Овдје то и нема неког значаја. Осим ако администрација не одобри неке награде. :P Углавном, по завршетку лиге, послије свих 7 кола, прегледаће се сви тикети сваког играча, и рачунаће се евентуални профит. Играч са највећим профитом за 7 кола је побједник лиге.
То сад може бити неко ко је играо тикете квоте 100, па убо један, или неко ко је стрпљиво слагао зараду квотом 2, 3, 4...

Важно
Тема за уписе тикета ће бити отворена кад скупимо одређен број играча. У тој теми сваки пост који није тикет биће обрисан. Питања и сугестије, савјете и критике, као и пријаве за лигу можете писати овдје!
"Gde god da sam to nosim u sebi, živim za njega, on živi u meni..."
VIVA LAS DORAS

User avatar
UltrasDoras
Posts: 492
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:33 pm

Re: ТРИБИНА ЛИГА

Postby UltrasDoras » Thu Nov 17, 2016 10:51 pm

У случају да идеја не заживи, лако је обрисати... Ако сам нешто заборавио додати и написати или имате какву идеју како да се другачије регулише нешто од правила, пишите, па ћемо заједно уважити...

Мало да ојачамо кладионичарске редове овог подфорума, поприлично је замро, а има нас доста коме је кладионица друга кућа, коме дан почиње и завршава на онлајн кладионицама итд.

Такође, написао сам пријављене играче по упису на овој теми гдје сам предложио лигу. Ове форумаше што су очигледно били за, сам пријавио, и наравно, ако се неком не свиђа овако, може послати поруку или овдје написати да га склоним.
"Gde god da sam to nosim u sebi, živim za njega, on živi u meni..."
VIVA LAS DORAS

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: ТРИБИНА ЛИГА

Postby čompika » Sun Nov 20, 2016 11:20 am

Prijavljujem se i ja braćo kockari.
Znači u suštini imamo svaki dan 2 tiketa po 10 jedinca, jel? I jel krećemo od danas?

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: ТРИБИНА ЛИГА

Postby Занемарујем тактику » Sun Nov 20, 2016 11:29 am

Имам 2 предлога. Први да се убаци и Амерички фудбал, и други да се пише бар нека анализа, нек буде и 2-3 реченице, али да се зна зашто неко игра неки тип, а да није осећај. :mrgreen:
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

niko
Posts: 512
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:48 am

Re: ТРИБИНА ЛИГА

Postby niko » Sun Nov 20, 2016 12:22 pm

slazem se sa covekom za kratku analizu, a moze i NFL, ima dosta ljudi koji se klade na to.
nisam siguran da li da se ubaci kao pravilo da nema ponavljanja istog tipa, ako recimo ja odigram Mancester - Arsenal X, da ne moze posle neko to da ponovi.
kazem da nisam siguran jer je ovo ipak zajebancija, moze to da bude i neko nepisano pravilo, valjda nema ovde ljaljana koji bi prepisivali, a opet, moguce je da se dva coveka namerace na isti tip.

User avatar
UltrasDoras
Posts: 492
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:33 pm

Re: ТРИБИНА ЛИГА

Postby UltrasDoras » Sun Nov 20, 2016 12:34 pm

Eh, super. 14 prijavljenih.
@čompika
To je to. Mada ne mora nužno dnevno 2 tiketa. To sam uglavnom stavio zbog dana kada ima mnogo ponude, pa da se odigra i popravni eventualno, a ponedeljkom i petkom recimo, teško naći i za jedan tiket. :D Krećemo od sutra.
@Занемарујем тактику
Ubačeno. To je teško očekivati da će svi pisati, kad dosta ljudi igra na osjećaj. :D Analize su poželjne zbog nekog ko bi pratio, ko može neka piše, i to baš to, 2-3 rečenice... a kome se pak ne da, ko žuri, ko igra na osjećaj...
@niko
Ma jok, ne vjerujem da će se prepisivati, ali svako svoj tiket igra, šta ćeš ponedeljkom kada ima 5 parova fudbala u ponudi, da 14 ljudi ne odigra isti. :D

Onda, neka igre počnu! :D Počinjemo večeras, od 00:00, znači od ponedeljka do ponedeljka. Može do večeras još prijave.
"Gde god da sam to nosim u sebi, živim za njega, on živi u meni..."
VIVA LAS DORAS

User avatar
dag
Posts: 100
Joined: Tue Feb 23, 2016 10:18 am

Re: ТРИБИНА ЛИГА

Postby dag » Mon Nov 21, 2016 10:46 pm

primetio sam da sam samo ja odigrao 2 tiketa-jel to ok?ako ste vecinski u fazonu da se igra samo jedan po danu, recite.

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: ТРИБИНА ЛИГА

Postby Вини Џонс » Mon Nov 21, 2016 11:03 pm

dag wrote:primetio sam da sam samo ja odigrao 2 tiketa-jel to ok?ako ste vecinski u fazonu da se igra samo jedan po danu, recite.

I ja sam, jedan sinoć NBA i jedan danas, meni odgovara ovako.

User avatar
dag
Posts: 100
Joined: Tue Feb 23, 2016 10:18 am

Re: ТРИБИНА ЛИГА

Postby dag » Mon Nov 21, 2016 11:12 pm

ma i meni je ok 2, nego mi se ucinilo da ljudi nisu u fazonu, pa da se ne izdrkavam samo ja sa dva komada.i jos nesto mi upade u oci-svi smo odigrali neke kvote oko 3, jedino je fakof odigrao kvotu oko 15.i sad, mozda on padne za pola kosa, a ja prodjem sa mojim ziheraskim glupostima.da li mozda i oko toga uvesti neko pravilo?da se minimalna kvota poveca na 10?ili tako nesto?

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: ТРИБИНА ЛИГА

Postby Вини Џонс » Mon Nov 21, 2016 11:25 pm

Па оно, Ултрас је написао да је лична ствар да ли ћеш гађати веће квоте или слагати 2 по 2.

User avatar
UltrasDoras
Posts: 492
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:33 pm

Re: ТРИБИНА ЛИГА

Postby UltrasDoras » Mon Nov 21, 2016 11:46 pm

I meni odgovara 2 dnevno, samo danas mimo NBA nisam imao šta pametno odigrati. A oko kvote neka ostane za sad, to je ipak lična stvar, on će večeras ili sutra pogoditi 15 ili 20 kvotu, a nama će trebati 6-7 ziheraški za taj profit. :D Možda je najbolje jedan 2-3 kvote, drugi nešto veća. Jbg, svako neka sebi odredi kako je najbolje.

Meni je za ovo inspiracija bila jedna VIP grupa sa fejsa, za NBA, gdje čovjek vrhunski radi i skroz su transparentni ulozi/isplata i kroz male kvote ostvaruje vrhunsku zaradu. Ovdje se možemo testirati, vježbati, ja ću uz malu pomoć, izračunati na kraju sedmice svima +/-. Ako si u plusu kvalitetnom, ponoviš ga sljedeće sedmice, pa opet sljedeće, eto one tamo već probaj sa pravim uplatama na isti način kako si ovdje igrao. Ko je strpljiv pa može slagati na hrpu taj plus, na kraju sedmice pa bio plus 50 eura - eto dobar duks na kraju sedmice. :D
"Gde god da sam to nosim u sebi, živim za njega, on živi u meni..."
VIVA LAS DORAS

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: ТРИБИНА ЛИГА

Postby Мићара » Tue Nov 22, 2016 2:21 pm

Може упис оронулог кладионичара званог Мићара бог отац фикса... ?!
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
UltrasDoras
Posts: 492
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:33 pm

Re: ТРИБИНА ЛИГА

Postby UltrasDoras » Tue Nov 22, 2016 2:26 pm

udri mićo nemoj da zaostaješ :D
"Gde god da sam to nosim u sebi, živim za njega, on živi u meni..."
VIVA LAS DORAS

Nebitan
Posts: 24
Joined: Mon Apr 04, 2016 8:10 am

Re: ТРИБИНА ЛИГА

Postby Nebitan » Wed Nov 23, 2016 5:58 am

Nebitan wrote:Динамо З. (АН +1) - Лион АН2, квота 1.95 *азијски хендикеп, ако Лион добије голом разлике квота је 1.
Ајакс У19 (АН -1.5) - ПАОК У19 АН1, квота 1.73

Укупна квота 3.37, кладионица Бет365

Севиља - Јувентус <2 гола, квота 2.27, Маратонбет. *азијски голови, ако буде тачно 2 гола квота је 1.

:cry:

Edit: Probaj, molim te, da izbjegavaš igre na azijski hendikep, mislim ne znam kako da ti računam to.


Да не кварим тамо тему за тикете... Ок, прескакаћу азијски, у праву си.
С тим што и први тикет тј. дубл треба да иде у црвено. Пао је Ајакс јер сам их играо -1.5 што је еквивалетно европском хендикепу -1, дакле дубл је недобитан, а ја сам у фантастичном скору од -20. :mrgreen:

Јесу ли винери дозвољени или је пожељно и њих избегавати? Фактички је и то азијски (0) или "draw no bet", како ко воли. :D

User avatar
UltrasDoras
Posts: 492
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:33 pm

Re: ТРИБИНА ЛИГА

Postby UltrasDoras » Wed Nov 23, 2016 1:41 pm

To je realno odlična i mudra igra, ali sad ovdje gdje se zabavljamo, šta znam, možeš da odigraš čitavu sedmicu, 10 tiketa na azijski pa da budeš na 0, ni tamo ni vamo, bolje da se preskoči onda. :D
A jbg, nisam ništa u početku od toga zabranio, pa ti igraj kako ti volja, al' isti je to kurac. :D
"Gde god da sam to nosim u sebi, živim za njega, on živi u meni..."
VIVA LAS DORAS

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: ТРИБИНА ЛИГА

Postby Вини Џонс » Sun Nov 27, 2016 9:21 pm

Ultrase možeš da otvoriš temu drugog ciklusa da ispratimo NBA večeras... Ovaj mi je bio poražavajući :shock:

User avatar
djovani
Posts: 19
Joined: Mon Nov 21, 2016 12:28 pm

Re: ТРИБИНА ЛИГА

Postby djovani » Sun Nov 27, 2016 9:44 pm

Hocu ja da se ubacim u drugi ciklus ako moze


Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

User avatar
UltrasDoras
Posts: 492
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:33 pm

Re: ТРИБИНА ЛИГА

Postby UltrasDoras » Mon Nov 28, 2016 12:08 am

viewtopic.php?f=9&t=194&p=17925#p17925
Ако неко примјети неку грешку или има какву примједбу, слободно овдје јавите.

Рачунаћу исти списак пријављених и за други циклус. Ако неко хоће да се прикључи (djovani +додан) или искључи и склони са листе пријављених, нека се јави на пп или напише овдје, до сутра-прекосутра (за пријаве). Срећно.

Да је бар неко други узео 1. мјесто ;) 8-) , па да се нешто додијели од награда, овако куртон, ова админстрација кукавци прави. :lol:
"Gde god da sam to nosim u sebi, živim za njega, on živi u meni..."
VIVA LAS DORAS

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: ТРИБИНА ЛИГА

Postby Чомбе » Mon Nov 28, 2016 10:26 am

Где се пријављује?

User avatar
UltrasDoras
Posts: 492
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:33 pm

Re: ТРИБИНА ЛИГА

Postby UltrasDoras » Mon Nov 28, 2016 11:47 am

UltrasDoras wrote:Рачунаћу исти списак пријављених и за други циклус. Ако неко хоће да се прикључи (djovani +додан) или искључи и склони са листе пријављених, нека се јави на пп или напише овдје, до сутра-прекосутра (за пријаве). Срећно.


Dodao sam te. :arrow:
"Gde god da sam to nosim u sebi, živim za njega, on živi u meni..."
VIVA LAS DORAS


Return to “Кладионица”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests