ПЦ Клиника

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
reziser
Posts: 158
Joined: Sat Feb 06, 2016 6:37 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby reziser » Wed Mar 22, 2017 7:36 pm

Hvala svima,jbg videcu jos malo sta i kako.Kako god hvala...

MasterTUFC
Posts: 58
Joined: Thu Dec 08, 2016 1:02 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby MasterTUFC » Mon Apr 03, 2017 5:07 am

CPU: Intel Core i5 or i7 multi-core 64-bit processor
RAM: 8+ GB

Laptop za ovim perfomansama moze li da se nadje za oko 500? grafa mi nije bitna, vec treba da mi gura program koji ima ogromnu bazu podataka graficki nezahtevan, koje marke da gledam generalno? Poslednje iskustvo imam sa HP i Toshiba, i nekako mi se HP pokazao stabilniji u radu iako u periodu kad sam kupovao su Toshiba bili na glasu kao dobri.

Takodje, monitor od 22 incha, ja imam ovaj model,odlican je, sljaka 6-7 godina bez problema vec, http://www.itsvet.com/proizvod/samsung- ... itor/1/974

taj drugi monitor bi prikacio na isti komp, nisam nikad to radio, kako to funkcionise? Koji su ,marke monitora trenutno dobri? I dalje Samsung?

User avatar
Molossi
Posts: 240
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:06 am

Re: ПЦ Клиника

Postby Molossi » Mon May 22, 2017 4:09 pm

Jel zna ko da radi u Cisco Packet Tracer?

User avatar
grobarizsrpske
Posts: 188
Joined: Sat May 07, 2016 9:27 pm
Location: Република Српска

Re: ПЦ Клиника

Postby grobarizsrpske » Fri Jun 09, 2017 5:16 pm

Користим хром и веома често сам на јутјубу, занима ме једна ствар која се тиче саме претраге.

Дакле због чега ми филтер не дозвољава преглед видеа старијих од годину дана када куцам у претрази? (типа - путин и избаци филтере са временским ограничењима и последњи је прије годину...)

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: ПЦ Клиника

Postby Opie » Tue Jun 20, 2017 6:32 pm

Ima li kakav veb sajt ,preko koga mozes da skeniras lap top tj da vidis koliko virusa imas I to sve ,I onda da ih ukolinis preko tog istog sajta?Ne mora da bude besplatno ,samo da je siguran I proveren sajt .
ex-Pop Djujic

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: ПЦ Клиника

Postby друг члан » Fri Jul 07, 2017 10:43 am

Sa čime da rešim problem reklama i sličnih gluposti sto mi iskacu u hromu.Sta god kliknem otvara mi novu stranicu sa nekim sranjima,satrase me reklame za neke igrice itd...
Choose Life

User avatar
Blackadder
Posts: 277
Joined: Sat Feb 06, 2016 10:33 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby Blackadder » Fri Jul 07, 2017 10:59 am

adblock, mada ponekad ne moze ni on da resi sve :)

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby Кудрави Гаучос » Fri Jul 07, 2017 11:06 am

На којим сајтовима ти искачу? Ако те смарају на редовним порталима, а не само на порњавама и разним онлајн зајебанцијама можда си фасово нешто. Скини онда ово https://www.malwarebytes.com/ па прочешљај мало комп, мада та срања умеју да буду до јаја упорна.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: ПЦ Клиника

Postby друг члан » Fri Jul 07, 2017 11:09 am

Пробаћу,хвала. Ма искачу и на гуглу,испод поља за претрагу стоје рекламе за неке игрице. На тјубу.. типа на трибини кликнем на скрол бар отвара нека срања у новој страници
Choose Life

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: ПЦ Клиника

Postby друг члан » Fri Jul 07, 2017 8:31 pm

Решио сам проблем, за сад. Надам се да се неће вратити.
Хвала обојици
Choose Life

reziser
Posts: 158
Joined: Sat Feb 06, 2016 6:37 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby reziser » Sat Aug 26, 2017 4:59 pm

Drugari,imam neki flesh stari,raspali izjandjali.Ubacim ga u komp ne reaguje.Drugo kuciste,trece ista prica.E sad,na njemu imam nekih par slicica dragih,jos od pre par godina.Kolika je sansa da se to spasi?Ako sanse ima sta je savet?Hvala

User avatar
grobarizsrpske
Posts: 188
Joined: Sat May 07, 2016 9:27 pm
Location: Република Српска

Re: ПЦ Клиника

Postby grobarizsrpske » Sat Aug 26, 2017 5:48 pm

Препоручујем ти да се обратиш некој фотографској радњи. Имао сам идентичан случај и захваљујући њима спасио одређен материјал. Наравно уколико је 99% оштећен сам флеш, ту једноставно спаса нема. ;)

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: ПЦ Клиника

Postby Далтон » Fri Sep 15, 2017 1:11 am

Хајде хакери помагајте. Малопре ми се интернет сам угасио од себе. (Мислим интернет лампица на рутеру). Угасим рутер упалим и сада све светли зелено [Power, DSL, Internet i Wlan], али на компу и даље немам конекцију. Урадим траблшот и испише ми да немам инсталиране драјвере за овај модем. Ствар је да се на МТС овим модемима ни не добијају никакви драјвери него само упутство за повезивање. Верујем да сам рестартовао рутер и да би требао сада да идем на ону ајпи адресу од телекома (198.168.1.1) како ли је већ... али који ћу мој тамо када он мени тражи драјвере за рутер?

Имао сам виндовс 7 и било је лакше за ону дијагностику конекције. Сада имам 10ку и све ми је другачије. Има ли неко идеју шта сам пропустио или да зовем у дирекцију?
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby Кудрави Гаучос » Fri Sep 15, 2017 8:12 am

Драјвери ти нису за рутер, него за мрежни адаптер, да ли вајерлес или лан, погледај у дивајс менаџеру да ли имас упитнике оне. Ако си на вајерлесу, повежи се каблом па пробај да апдејтујеш те драјвере. Мада ми чудно да ти се тако само слеши, можда је и нека вирусна појава.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby SAO_Zeljin » Fri Sep 15, 2017 9:51 am

sta sve nece da se desi na glupom windowsu

Probaj net na telefonu da vidis da nije ipak neki net problem. Ako radi probaj da restartujes komp mozda proradi. Ako nece instaliraj linux i gledaj poso

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: ПЦ Клиника

Postby Далтон » Fri Sep 15, 2017 2:26 pm

Нет ми ради и на лаптопу и фону али не и на ПЦу. Гледао сам звезду јуче преко нета и само ми се одједном искључио нет. Сада већ два дана се јебем са траблшотом да ми поправи и нон стоп избацује да пц није пронашао рутер. Све је укопчано као и од првог дана, а на дивајс менаџеру немам ни један упитник. Шта више видновс сам реинсталирао прпшле недеље и заменуо га за вин10, а била је 7. Међутим све је нормално радило до јуче.
Није ми јасно. И сада рутер ради и ради вајфај, и све се зелени али комп не може да пронађе рутер и уопште немам никакву конекцију
(Street Force / Curva Orientale)

херц
Posts: 170
Joined: Thu Feb 04, 2016 4:10 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby херц » Sat Sep 16, 2017 3:14 pm

Далтон wrote:Нет ми ради и на лаптопу и фону али не и на ПЦу. Гледао сам звезду јуче преко нета и само ми се одједном искључио нет. Сада већ два дана се јебем са траблшотом да ми поправи и нон стоп избацује да пц није пронашао рутер. Све је укопчано као и од првог дана, а на дивајс менаџеру немам ни један упитник. Шта више видновс сам реинсталирао прпшле недеље и заменуо га за вин10, а била је 7. Међутим све је нормално радило до јуче.
Није ми јасно. И сада рутер ради и ради вајфај, и све се зелени али комп не може да пронађе рутер и уопште немам никакву конекцију

1. Цркла ти мрежна картица
2. Цркли конектори на рутеру или на мрежној картици
Пробај да кабел на рутеру убациш у неки други конектор.
Траблшот решава неки софтверски проблем, када се заглупе ИП адресе.
елем:
Отоври ЦМД и куцај: ping 192.168.1.1 тако ћеш проверити да ли имаш везу имеђу ПЦ-а и рутера.

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby Kit_Karson » Sat Sep 16, 2017 10:55 pm

Имам проблем с фотографијама на андроиду (леново а2010). Меморијска картица је регистрована, али не ради иако сам подесио да подаци буду снимљени на њу. Од недавно ми фотографије смешта у посебан фолдер Камера, али често не могу да их отворим кад усликам нешто (појави се само сиво). Кад ставим усб кабал на комп, приказује те слике али у мањој резолуцији. Имао неко сличан проблем?
И исто на компу видим да смешта те фотографије у фолдеру thumbnails

User avatar
zizou
Posts: 405
Joined: Wed Feb 03, 2016 5:08 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby zizou » Sun Sep 17, 2017 4:37 pm

? I3 4gb (dodao bih jos min 4gb rama moze 16gb ukupno da ima )intell graphics 4000 moze li mi ovo zavrsavat posao u progrqme adobe premiere pro , after effects dok ne uzmem nesto dosta bolje ?

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: ПЦ Клиника

Postby Далтон » Mon Sep 18, 2017 10:23 pm

херц wrote:
Далтон wrote:Нет ми ради и на лаптопу и фону али не и на ПЦу. Гледао сам звезду јуче преко нета и само ми се одједном искључио нет. Сада већ два дана се јебем са траблшотом да ми поправи и нон стоп избацује да пц није пронашао рутер. Све је укопчано као и од првог дана, а на дивајс менаџеру немам ни један упитник. Шта више видновс сам реинсталирао прпшле недеље и заменуо га за вин10, а била је 7. Међутим све је нормално радило до јуче.
Није ми јасно. И сада рутер ради и ради вајфај, и све се зелени али комп не може да пронађе рутер и уопште немам никакву конекцију

1. Цркла ти мрежна картица
2. Цркли конектори на рутеру или на мрежној картици
Пробај да кабел на рутеру убациш у неки други конектор.
Траблшот решава неки софтверски проблем, када се заглупе ИП адресе.
елем:
Отоври ЦМД и куцај: ping 192.168.1.1 тако ћеш проверити да ли имаш везу имеђу ПЦ-а и рутера.


Vidis, probao sam sa ovim pingom ip i pise mi da je nesto failure kako vec. Znaci nema protoka mreze. Danas vidim da mi ne sija ni ethernet portal, tj da nemam vezu lana izmedju rutera i kabla. Verovatno da je taj kurcic na maticnoj opizdio. Sada moram menjati maticnu plocu. Jebem te sreco u supak.
(Street Force / Curva Orientale)


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests