ПЦ Клиника

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
UltrasDoras
Posts: 492
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:33 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby UltrasDoras » Thu Aug 11, 2016 2:59 pm

nije klinika ali uzimao bih novi komp a poprilično zaostajem za ovim novim komponentama i konfiguracijama tako da blago rečeno nemam pojma

uglavnom neki gejming računar bih uzimao

ako može neko ko se razumije i prati to da pogleda ovdje ima li šta vrijedno svoje cijene :D

http://www.olx.ba/pretraga?kategorija=38&id=5&stanje=1&vrstapregleda=tabela&sort_order=desc&do=900

ne mora nužno ni sa pika bože moj
"Gde god da sam to nosim u sebi, živim za njega, on živi u meni..."
VIVA LAS DORAS

херц
Posts: 170
Joined: Thu Feb 04, 2016 4:10 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby херц » Thu Aug 11, 2016 4:08 pm

До колико пара се пожеш протегнути, које игре хоћеш да играш? По мени је боља варијанта да сам склопиш конфигурацију јер не мораш све у једној радњи узимати па тако можеш наћи јефтиније компоненте у некој другој радњи.

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby Чомбе » Thu Aug 11, 2016 4:41 pm

Гугл хром ми не приказује јутјуб линкове на форуму, тј. показује али као црну слику, како да га 'оправим?

Image

херц
Posts: 170
Joined: Thu Feb 04, 2016 4:10 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby херц » Thu Aug 11, 2016 4:48 pm

А да ли ти пуштају други браузери? Ако пуштају онда реинсталирај хром.

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 752
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: ПЦ Клиника

Postby Bruno Sulak » Thu Aug 11, 2016 4:51 pm

Чомбе wrote:Гугл хром ми не приказује јутјуб линкове на форуму, тј. показује али као црну слику, како да га 'оправим?


Isti slucaj sa mnom.

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby Чомбе » Thu Aug 11, 2016 4:54 pm

Херц тек сам га инсталирао јер ми је мозила ужасно спора и убија ЦПУ. Кад уђем на јутјуб све ради ок али на форуму уопште не видим постављене клипове, само црну слику.

User avatar
MARKER
Posts: 737
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: ПЦ Клиника

Postby MARKER » Thu Aug 11, 2016 5:02 pm

Исто и са опером и експлорером

kopriva
Posts: 155
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:28 am

Re: ПЦ Клиника

Postby kopriva » Thu Aug 11, 2016 5:26 pm

I to samo na ovom forumu isto i meni.

херц
Posts: 170
Joined: Thu Feb 04, 2016 4:10 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby херц » Thu Aug 11, 2016 5:34 pm

Можда је проблем до форума, нека се админи јаве, мада мени ради нормално.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby Rođaci » Thu Aug 11, 2016 6:45 pm

ni na drugim forumima ne radi embed

User avatar
UltrasDoras
Posts: 492
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:33 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby UltrasDoras » Fri Aug 12, 2016 1:23 am

херц wrote:До колико пара се пожеш протегнути, које игре хоћеш да играш? По мени је боља варијанта да сам склопиш конфигурацију јер не мораш све у једној радњи узимати па тако можеш наћи јефтиније компоненте у некој другој радњи.


Pa stavio sam tu na linku filter do 800 km = 400 eur, kontam da se moze solidan komp zavrsiti za te pare... Ma ovo standardno nba 2k pes fifa gta...
Tu su mi opciju predlozili i u ovim radnjama sto sam obisao, slabo imaju gotovih racunara ali mogu da sklapaju komponente po zelji.. E sad ko sto rekoh nisam nesto vjest u poznavanju svih tih stvari i nisam upoznat ni sa cijenama. Mozes da mi predlozis bar neke od komponenti za solidan gejming komp, na pp...?
"Gde god da sam to nosim u sebi, živim za njega, on živi u meni..."
VIVA LAS DORAS

User avatar
njasvi
Posts: 921
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby njasvi » Fri Aug 12, 2016 2:33 pm

ljudi aj pomozite

kad upalim komp tj kad stisnem kuciste ono se pali, bar cujem da nesto tandrce ali monitor iskulira, znaci stisnem i monitor, gori koji trenutak ona plava lampica al se ugasi postane narandzasta, ne vidim da se podize vindovs, ne vidim uopste ekran, bude kao da je na spavanju kao da nisam sedeo pola sata sa kompom (powe seving mod i nista)... znaci monitor iskulira panjenje kompa tj kucista, mozda se vindovs i dize i sve to al ja to ne vidim na ekranu, ekran je crn ko na spavanju da je... :roll:

ko pomogne ima 2x2L piva od mene, dosta je na ovu sirotinju :mrgreen:
Last edited by njasvi on Fri Aug 12, 2016 2:34 pm, edited 1 time in total.
04 X 1945

херц
Posts: 170
Joined: Thu Feb 04, 2016 4:10 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby херц » Fri Aug 12, 2016 2:33 pm

UltrasDoras wrote:
херц wrote:До колико пара се пожеш протегнути, које игре хоћеш да играш? По мени је боља варијанта да сам склопиш конфигурацију јер не мораш све у једној радњи узимати па тако можеш наћи јефтиније компоненте у некој другој радњи.


Pa stavio sam tu na linku filter do 800 km = 400 eur, kontam da se moze solidan komp zavrsiti za te pare... Ma ovo standardno nba 2k pes fifa gta...
Tu su mi opciju predlozili i u ovim radnjama sto sam obisao, slabo imaju gotovih racunara ali mogu da sklapaju komponente po zelji.. E sad ko sto rekoh nisam nesto vjest u poznavanju svih tih stvari i nisam upoznat ni sa cijenama. Mozes da mi predlozis bar neke od komponenti za solidan gejming komp, na pp...?


Искрено да ти кажем то је мало пара за неку полу гејминф конфигурацију ал скрпићеш се. Ево ти оквирно колико компоненте коштају.

CPU: i5 4460 oko 160-170 евра

MB: oko 60-70 евра

GPU: amd rx 460 oko 130 евра

То је већ 370 евра а треба још да купиш РАМ меморију, хард диск, напајање, кућиште. Зато сам рекао да је то мало пара. Евентуално можеш ићи на i3 CPU али то је 2 генерације матор процесор тако да се спуштати испод i5 је бесмислено. Тако да друже не знам шта да ти кажем, можеш купити комп али никако гејмерски :). Те игре које си набројао можеш играти и са слабијим рачунаром али кад купујеш већ ново ред је да уживаш бар 2 године. Са овог линка што си ми дао једино ми ово занимљиво http://www.olx.ba/artikal/20664942/intel-core-i5-6500-3-20-3-60ghz-skylake-ddr4-r7-240/ а'л бих ја ту ставио AMD rx 460 графичку која би дигла цену за неких 40 евра. Када би узимао компоненте из Угарске значајно би те све јефтиније изашло. Ето, то су ти неке смернице па се ти уклапај.
Last edited by херц on Fri Aug 12, 2016 2:42 pm, edited 2 times in total.

херц
Posts: 170
Joined: Thu Feb 04, 2016 4:10 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby херц » Fri Aug 12, 2016 2:38 pm

njasvi wrote:ljudi aj pomozite

kad upalim komp tj kad stisnem kuciste ono se pali, bar cujem da nesto tandrce ali monitor iskulira, znaci stisnem i monitor, gori koji trenutak ona plava lampica al se ugasi postane narandzasta, ne vidim da se podize vindovs, ne vidim uopste ekran, bude kao da je na spavanju kao da nisam sedeo pola sata sa kompom (powe seving mod i nista)... znaci monitor iskulira panjenje kompa tj kucista, mozda se vindovs i dize i sve to al ja to ne vidim na ekranu, ekran je crn ko na spavanju da je... :roll:

ko pomogne ima 2x2L piva od mene, dosta je na ovu sirotinju :mrgreen:


Погледај дал ти је РАМ меморија добро убодена мало је продрмај јер зна да зајебава. Погледај графичку дал је добро убодена и провери каблове. Ако то не помаже онда ти је проблем на плочи. И послушај дал чујеш звук виндоуза кад га упалиш, ако чујеш онда ти је до монитора.

User avatar
njasvi
Posts: 921
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby njasvi » Fri Aug 12, 2016 2:54 pm

ja cujem kuciste da se pali, e sad dal se dize vindovs i dal se on stvarno pali jbm li ga, uglavnom upalim kuciste i ono se (valjda pali) al kad sitisnem monitor tuki, upalim bude plava lampica koji sekund krene ono na ekranu power saving mode i nista, lampica postane narandzasta a monitor ko da je na spavanju...

nekad ga drzim tako i posle nekih 5 - 10 min, krene i monitor da radi normalno, znaci upali se plava lampica i vidim da se dize sistem i vindovs da se "ucitava", znaci imam sliku na ekranu i sve ok, radi normalno a nekad moram da ga palim i gasim po 10 puta dok ne dobije "prijem" na monitoru...
04 X 1945

User avatar
ciganstura
Posts: 77
Joined: Wed Feb 03, 2016 12:35 am

Re: ПЦ Клиника

Postby ciganstura » Fri Aug 12, 2016 3:04 pm

види иза да ли је затенуто све, а можеш и у кућишту онај широки тракасти кабал мало да чачнеш, ја сам пре пар година имао сличан проблем и ту је било решење :geek:
Сви ми дугујемо себе некој деци, будимо потомци, да би били преци!

херц
Posts: 170
Joined: Thu Feb 04, 2016 4:10 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby херц » Fri Aug 12, 2016 3:05 pm

Онда је или РАМ или монитор. Преконтролиши то. Пробај моинтор на неком другом компу.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: ПЦ Клиника

Postby Brdja » Fri Aug 12, 2016 3:22 pm

Meni se to desavalo kad je crkla graficka.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
UltrasDoras
Posts: 492
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:33 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby UltrasDoras » Fri Aug 12, 2016 5:35 pm

херц wrote:Искрено да ти кажем то је мало пара за неку полу гејминф конфигурацију ал скрпићеш се. Ево ти оквирно колико компоненте коштају.

CPU: i5 4460 oko 160-170 евра

MB: oko 60-70 евра

GPU: amd rx 460 oko 130 евра

То је већ 370 евра а треба још да купиш РАМ меморију, хард диск, напајање, кућиште. Зато сам рекао да је то мало пара. Евентуално можеш ићи на i3 CPU али то је 2 генерације матор процесор тако да се спуштати испод i5 је бесмислено. Тако да друже не знам шта да ти кажем, можеш купити комп али никако гејмерски :). Те игре које си набројао можеш играти и са слабијим рачунаром али кад купујеш већ ново ред је да уживаш бар 2 године. Са овог линка што си ми дао једино ми ово занимљиво http://www.olx.ba/artikal/20664942/intel-core-i5-6500-3-20-3-60ghz-skylake-ddr4-r7-240/ а'л бих ја ту ставио AMD rx 460 графичку која би дигла цену за неких 40 евра. Када би узимао компоненте из Угарске значајно би те све јефтиније изашло. Ето, то су ти неке смернице па се ти уклапај.


hvala tebra... ništa onda povećaću plafon cijenu za komp (jebe me što moram uzimati i onaj kurac 3 u 1 fotokopir printer skener)

ja sam iz rs-a, i kod nas je dosta jeftinije, čak i za te što si naveo, našao sam jeftinije da me izađe za nekih 50 eura

a i što se tiče komponenti sam išao u drugom pravcu, procesor bih amd (što je isto još jeftinije), grafičku geforce...

hvala opet, javim ti se u pp, ako zapnem negdje :D
"Gde god da sam to nosim u sebi, živim za njega, on živi u meni..."
VIVA LAS DORAS

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby Rođaci » Fri Aug 12, 2016 7:41 pm

ja imam i3-4160, terao sam GTA V bez problema na vrlo visokim podešavanjima bez ikakvih problema

PES 2016 radi na maksimalnim podešavanjima,

ostatak - GTX-950, 12gb RAM


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests