Пиво

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Пиво

Postby MARKER » Fri Mar 11, 2016 4:42 pm

Ја ћу понекад отићи у офф, ако админи дозвољавају, јер сам пиво ставио у страну, а не бих да отварам нову тему. Налазим да је рад праве природне воћне ракије барем 3 пута бољи од рада пива.

Препорука за ову дуњевачу, лепота је мирисати је, укус пун, заокружен, афтертејст дуго остаје у устима. Све што би неко желео од дуњеваче, наћи ће у овој флаши.

Image

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Пиво

Postby друг члан » Sat Mar 12, 2016 10:22 am

Meni samo nije jasno odakle tolke dunje? Kako sam cuo (ne znam dal je istina) za 1l rakije od dunja, potrebno je skoro 50kg ploda.Jer je plod jako suv.U svakoj kafani imas "domacu dunju", a stablo dunje ne pamtim kad sam poslednji put video
Choose Life

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Пиво

Postby MARKER » Sat Mar 12, 2016 1:33 pm

Око 15-16 кг дуње је обично потребно за литар ракије. Најмање што сам чуо је неких 12кг дуње за литар, али то су биле неке дуње са неуобичајено високим процентом шећера у себи. Дуње има, није да нема. Нема је као шљиве, јабуке, крушке, али је има. Што се тиче домаћих дуња које се срећу, па јбг, истина је да је већина њих у ствари јабуковача (одлична као база) са додатом аромом дуње. Има једна фора код воћних ракија, њихове природне ароме морају бити суптилне, не може ракија да мирише више него само воће, то је немогуће. Ако се мирис ракије осећа на воће баш јако, велика је вероватноћа да је додата вештачка арома. У сваком случају, ако од дуње желиш неку проверену природну ракију, може се узети ова горе или ова доле. Ако би ме неко питао за разлику, златна долина је интензивнија на мирис, док дукат има префињену и интензивнију арому на укус.

Image


User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Пиво

Postby друг члан » Sat Mar 12, 2016 3:09 pm

Mislim da tek u tim industrijskim nema mnogo voca. Izvinjavam se sa gusenje I skretanje s teme. Ziveli
Choose Life

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Пиво

Postby MARKER » Sat Mar 12, 2016 4:54 pm

Слажем се да у индустријским нема много воћа и да се додаје доста тога, али би, зарад истине, требало разликовати индустријску ракију од ракија из проверених приватних подрума. Није свака која има лепу флашу и етикету индустријска. Индустријску ракију у Србији праве Рубин, Навип, Вино Жупа, Таково, Нектар... и ту дефинитивно могу да се нађу свакојаке примесе. Са друге стране постоје произвођачи ракије, приватници, који у сваком погледу држе до квалитета, који пеку ракију деценијама, па и вековима и који обично имају једну дестилерију-казан на којем спремају врхунске воћне ракије. Нпр. горње две дуњеваче су из породичних подрума Ковачевић и Радуловић, затим од других доказаних произвођача имамо подрум Богдановић (Стара Соколова ракија, најскупља, 80% количина се прода у дијаспори), дестилерија Зарић, Манастир Ковиљ, дестилерија Хуберт и многи други... Међу свим тим провереним произвођачима, истиче се један, Станимир Минић из Доње Трепче код Чачка. Тај, на којим год се такмичењима, било домаћим или међународним, појавио са својим ракијама, у задњих 15-ак година, увек је односио највише златних медаља.

http://www.miniceva.info


User avatar
Futurama
Posts: 122
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:46 am
Contact:

Re: Пиво

Postby Futurama » Fri Mar 25, 2016 6:44 pm

Макси има солидну понуду страних пива, нека сам пио и раније а од оних које сам премијерно густирао издвајам ово пољско мутно пиво .

Image

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Пиво

Postby 1958 » Sat Mar 26, 2016 6:29 pm

Pokojni pilot Peric je pravio rakiju, sada je porodica nastavila, mislim da se zove Perun. Dobra je.
Често одем до на село

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Пиво

Postby lost&found » Sun Mar 27, 2016 12:42 am

1958 wrote:Pokojni pilot Peric je pravio rakiju, sada je porodica nastavila, mislim da se zove Perun. Dobra je.


Slobodan Peric ?

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Пиво

Postby 1958 » Sun Mar 27, 2016 1:46 am

Da
Често одем до на село

User avatar
1945
Posts: 17
Joined: Tue Mar 01, 2016 9:42 pm
Location: Beograd

Re: Пиво

Postby 1945 » Tue Apr 26, 2016 2:17 am

Posto sam pazljivo iscitao temu bio bi red i ja da se oglasim. Neko je davno pitao za Valjevsko u Bg, pusti flasirano pivo. Imas u Skadarliji u Kaldrma baru tocenog Valjevca u svim varijacijama. Sva ta piva u plastici koja dobijate iz Nemacke i ostatka Evrope su piva iz lidla, penija i ostalih takvih marketa. Oni bukvalno nista sem tih plastikanera ne drze u prodaji, podrazumeva se i da ih ne hlade ni pod razno posto jedva da imaju ikakve frizidere koji im sluze za sargarepu i salatu. Cene tih piva su smesne cak i za nas standard, o ukusu ne vredi ni pricati.

Recimo u Razgradu u Bugarskoj sam cepao neko toceno Sumensko pivo, krigla 0,5 je oko pola evra i meni se bas dopalo, u sustini to je jedino pozitivno sto nosim iz Razgrada. :D U Augsburgu sam se napijao Konigom, probao sam i mutno i svetlo i tamno toceno i ostao sam bas prijatno iznenadjen, Augustiner mi se bas i nije dopao mada ne mogu reci da je los.. Flensburger i Meminger su neka od Nemackih piva koja se mogu i ovde naci a koja vrede nesto. Inace ako ti dusa zazeli toceno pivo u Nemackoj oko 11 pre podne recimo mozes samo da se obesis posto tamo pabovi u to doba NE RADE! Propricao sam 15 jezika na info pultovima raznoraznih gradova, mlatio rukama da objasnim da bih pivo medjutim ne znam da li su Nemice bile vise sokirane sto mi se pije pivo u to doba ili ja sto im ni jedan pab u to doba ne radi.

U Amsterdamu probah i Amstel i Hajniken. Ukusi su subjektivni ali je meni Amstel bolji bar za klasu, kako tocen tako i u limenci. Inace tamo moras bas da se otvoris da sabijes par tura tih pinti i onda shvatis da 1/2 pinte nije 0,5 l vec vise vuce na 0,33. Sto se Grcke tice, tamo sam pio sacuvaj Boze piva.. Ona kojih se secam bih poredjao otprilike ovako : Zitija, Alfa, Fix, Heninger, Pils Hellas, Vergina.. a ovo zadnje sam pio i u nekoj crvenoj varijanti i to mi je bilo bas uzasno. Mitos po meni nije vredno da se pomene. Ovde sam verovatno propustio neko dobro pivo ali ih je stvarno bilo previse. Zanimljivo mi je da sam Pecko pretprosle godine mogao lagano naci u bilo kom marketu na Kasandri dok ga prosle godine nije bilo ni za lek.

U Becu probah neko sa Rapidovim grbom, neko sa crvenom limenkom i neko sa zutom limenkom ali sam bio bas u ocajnom stanju pa se ne secam imena ni jednog od njih osim da sam ih probao :mrgreen: Skopsko mi se takodje dopalo, a jos vise mi se dopao neki lokal u Skoplju pun bas dobrih cica u kom uz pivo dobijes kikiriki u ljusci pa ljuske bacas po patosu :lol: Umorih se, nastavicu vec :)

Gruyer
Posts: 4
Joined: Wed Mar 09, 2016 10:34 pm

Re: Пиво

Postby Gruyer » Tue Apr 26, 2016 11:52 am

To "Crveno" Austrijsko je verovatno Stiegl, a "Zuto" Ottakringer. Od svega sto si nabrojao jedino donekle Valjevsko valja, i posebno Augustiner (Edelstoff i Hell) ! Memminger je isto ok. Naravno, po opstim utiscima.


User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Пиво

Postby lost&found » Wed Apr 27, 2016 5:31 pm

Sapporo, japansko pivo, mozda i omiljeno meni. Mislim da ga ima kod nas u onom Berlineru

Image

budalinjo
Posts: 37
Joined: Tue Mar 22, 2016 2:05 pm

Re: Пиво

Postby budalinjo » Thu Apr 28, 2016 2:05 pm

A ne znam brate što se čudiš što pabovi ne rade jutrom, ne isplati im se, ljudi rade do 4/5, ne mogu pokriti troškovi. Masovno se vani pabovi i kafane sličnog tipa otvaraju tek u ranim popodnevnim satima. Samo kod nas imaš ljude da po čitav dan ispijaju kafe, a ništa ne rade, vani je to dosta drugačije posloženo. Prvo posao do 4/5, onda u pub na koje pivo, pa kući večera/spavanje i tako u krug radnim danima.

User avatar
losvolocos
Posts: 237
Joined: Wed Feb 03, 2016 4:20 pm

Re: Пиво

Postby losvolocos » Wed May 04, 2016 4:09 pm

Сапоро сам пио још пре три године много добро пиво а и лименка од 650мл је такође од неког алиминијума колико се сећам. Него ко не зна у ФИС тржним центрима у Републици Српској такође је могуће набавити Козел и пилснер уркел.

Durlanac
Posts: 194
Joined: Wed Feb 03, 2016 5:22 pm
Location: Durlan City

Re: Пиво

Postby Durlanac » Sun Jun 12, 2016 5:25 pm

Image

User avatar
Panzram
Posts: 355
Joined: Sun Jun 12, 2016 1:41 pm
Location: Južni Beograd

Re: Пиво

Postby Panzram » Sun Jun 12, 2016 11:27 pm

I ja bih malo u OFF jer pivo pijem svaki dan pa mi malo smor na tu temu...

Image

Slušam vesti ovih dana, čujem neki lik se otrovao rakijom, jedva preživeo, znači Zozovača stajl je opet u kući, al' ono, nisam skontao o kojoj se tačno rakiji radi dok juče nisam ppročito vest, što se kaže "sa razumevanjem", i skontao da se pominje plastika od pola litre stanovitog subotičkog proizvođača. Tu me spičila takva fleščina da me evo i sad drži, ma nije mi dobro uopšte. Pa jebote ja sam to jeftino zlo 2006. i 2007. cirkao na dnevnoj razini, mada sam ja više preferirao lozu, ali to je isti kurac, jer metil-alkohol ne bira, a da ne pričamo o glavoboljama koje sam imao i sranja koja sam pravio, zaista jadni ti ljudi oko mene kad stučem polutku litre za sat vremena, znači pravi onaj otrov, nema zajebancije, ali kad se nema para daj šta daš, navodno bolje to nego gudra, gistro-šatro, a to još bila neka ultra smešna cena, tipa 150 dinara, taman do prve TRAFIKE i milina. Doduše, neke od najboljih i najluđih zezanja sam imao upravo na dotičnoj lozi, ali tad još nisam radio te sam se bahanalisao po forumima i maltretirao neku decu, dušu sam im vadio šta sam im radio, i sad trpe posledice, bez zajebancije. Inače, posle takve jedne alkoholno-spiritualne seanse sam zaglavio čak i u Lazi, dakle nije šala, sranje nije bilo nimalo slatko. Uostalom samo kad se setim kako smo moj pobratim Kolibri iz Kragujevca i ja, u vidno alkoholisanom stanju, svirali u plastiku kod mene na gajbi pa mi nije dobro. Sreća pa je to bilo 2007. inače da se tim tempom nastavilo ja sad ovo provereno ne bi pisao. Zapravo, kad malo bolje razmislim, najveći uspeh u Srbiji danas nije bataljivanje gudre kao što se pogrešno misli, već alkohola, jer 90% mojih muških predaka i rodbine su bili notorni alkoholičari, a neki su bogme i dalje u priči, i to se tačno genima prenosi, sa kolena na koleno, i vala red je bio da se prestane sa tom pogubnom tradicijom, nadam se samo da neću pokleknuti i izdati along the way. Inače, ovu lozu sam krstio RAKILLA, skroz opravdano, zar ne? ZAR NE? :shock:
Ovo neće na dobro da izađe...

Centar '05 MJ
Posts: 4
Joined: Sun Mar 27, 2016 11:09 am

Re: Пиво

Postby Centar '05 MJ » Mon Jun 13, 2016 2:37 pm

Od 10.juna ponovo sa nama...

Image

User avatar
Чачак
Posts: 140
Joined: Fri Mar 04, 2016 6:41 pm

Re: Пиво

Postby Чачак » Mon Jun 13, 2016 2:58 pm

Хоће ли Нишког бити свуда по Србији или само код вас? Као нпр. Јагодинско, ретко где сем Јагодине има, има али оно, баш реткост...

Strada di vita
Posts: 112
Joined: Mon Mar 14, 2016 8:17 pm

Re: Пиво

Postby Strada di vita » Mon Jun 13, 2016 5:11 pm

Valjda je prvi cilj da pokriju trziste juzne i istocne Srbije.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests