Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Etaoin » Tue Jun 16, 2020 2:50 am

Јел био неко до Зорнића куће? Оно што сам видео преко слика и извештаја је јако пристојно, ми би највише отишли због мини зо врта и садржаја за клинце, али исто сам скапирао да је викендом озбиљна навала. Е сад, пошто ћемо први пут летовати у Србији, одлучили смо да је мало прођемо детаљније, али ћерка има 2.5 године и све је њој подређено, па ко је водио клинце на одмор, нека предложи место, вољан сам саслушати :)

User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby CREW pg » Tue Jun 16, 2020 12:49 pm

Etaoin wrote:Јел био неко до Зорнића куће? Оно што сам видео преко слика и извештаја је јако пристојно, ми би највише отишли због мини зо врта и садржаја за клинце, али исто сам скапирао да је викендом озбиљна навала. Е сад, пошто ћемо први пут летовати у Србији, одлучили смо да је мало прођемо детаљније, али ћерка има 2.5 године и све је њој подређено, па ко је водио клинце на одмор, нека предложи место, вољан сам саслушати :)


Sto se tice smjestaja, baci pogled na :

Ivanjički konaci
Zdravkovac klub
Suncana reka Loznica -mozda najvise za djecu prilagođeno, ima dosta sadrzaja...
Balasevic Rtanj

U okolini ima zanimljivih stvari, pa javi ako te neki kraj posebno zanima...
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

User avatar
idemoo
Posts: 298
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:35 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby idemoo » Tue Jun 16, 2020 4:46 pm

Читајући ваше постове срамота ме је колико не знам шта све Србија нуди од лепих места за обилазак

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby SAO_Zeljin » Tue Jun 16, 2020 4:59 pm

Sto da te bude sramota. Nije to ni priblizno promovisano koliko treba. Gde god da krenes videsec mnogo lepih mesta, predela, lokaliteta i restorana sa vrhunskom hranom. Videces i mnogo smeca, bahatosti, sela koja se raspadaju i u koima zive samo starci i svakakve druge prljavstine koja nam je ostala kao posledica navika stecenih u divno vreme prosperiteta i vladavine komunista

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Џими Заказака » Tue Jun 16, 2020 7:41 pm

idemoo wrote:Читајући ваше постове срамота ме је колико не знам шта све Србија нуди од лепих места за обилазак


Брате ево ја сам горе написао као неки курчев путопис, а буквално за себе мислим исто као и ти. Море кад год могу да одем буде Грчка, а те краће туре типа Праг, Пешта, Краков итд. Али стварно мислим да ће ми ово путовање бити прекретница у том неком смислу да бар једном годишње на по пар дана оверим нешто ново у Србији и осталим српским земљама. Следећа идеја која се крчка у глави је два-три дана Бања Луке, па 5-6 дана неко просрпско месташце у Боки, типа Кумбор нпр ми делује брука. Мало блеја мало увече литије, а између та два одредишта један дан у Требињу. Ал' овог пута сви породично, с клинцима. Контам биће топ.

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby 1748 » Tue Jun 16, 2020 8:28 pm

Mala mestasca oko Herceg Novog su sranje (bar meni licno), u smislu toga da obidjes, prosetas i sl. U ovim godinama kad smo stariji kad nije u prvom planu lumpovanje kapiram da je i Kumbor ok. Mada bih ja svakako pre osacovao Herceg Novi ili Igalo zbog onog dugackog setalista.
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Џими Заказака » Wed Jun 17, 2020 6:53 am

Ма негде да се набодемо на плажу, преко дана радијус кретања као голман у хокеју, а увече колима до ХН, Будве, Котора.

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ElPadrino » Sun Jun 28, 2020 5:39 pm

ElPadrino wrote:Vjerujem da je ovo prikladnija tema za moje pitanje.. Ako bude slab odziv, s ozbirom da je ista - zamrla, pisacu i na 'putovanja - pitanja saveti iskustva". :mrgreen:

Uglavnom, u prici sa nekim drugarima, dosli smo do toga da na ovim preko - okeanskim brodovima postoje i odredjena zanimanja za raditi vezano za programiranje internet i te fore, ali nisam dosao direktno (jos uvijek) do ljudi koji su bili na brodu da mi kazu informacije iz 'prve ruke', pa da pitam ovde, znam da je forum po pitanju savjeta velikodusan.

Zanima me da li je neko malo bolje upucen, da li je cak neko i radio slicne poslove ? Koliko sam shvatio u pitanju je odrzavanje internet mreze, rutera i slicnih stvari, sto je usko povezano sa mojom profesijom, pa me zanima kakve su tu opcije ? Koliko je tesko upasti uopste na takav posao, sta treba 'ponuditi' u CV, kakva diploma, kako ih uvjeriti da ste bas za taj posao, kakav je kes i slicni 'tips and tricks' kao sto bi rekla ova nasa omladina. :lol:

Hvala unaprijed svima.


Evo i ovde.. Valjda ima i dalje dobrih ljudi na forumu sto hoce pomoci ili je do te mjere patriotski nastrojen forum, da se dodjeljuju savjeti samo kad se pita u vezi matice ? :mrgreen:

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby SAO_Zeljin » Sun Jun 28, 2020 9:06 pm

Tesko da za takve poslove primaju ljude bez formalnog obrazovanja ili bez bar nekih validnih sertifikata. Ja znam jednog lika koji je bio fotograf na nekom brodu ili nesto slicno. Ako vec imas neka it znanja, ne znam koji ce ti kurac da se zavlacis po brodovima. Posla ima koliko hoces pa kad steknes dovoljno iskustva onda na brod kao gospodin covek

detelinara83
Posts: 102
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:40 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby detelinara83 » Tue Jun 30, 2020 8:49 am

Има ли неко од јужних другара неке ''проверене'' информације да ли ће, и када да се отварају границе са Црном Гором?

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Мићара » Tue Jun 30, 2020 7:21 pm

detelinara83 wrote:Има ли неко од јужних другара неке ''проверене'' информације да ли ће, и када да се отварају границе са Црном Гором?


Требало би сутра, да кажу јел отварају или не...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
st.vuki
Posts: 389
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:33 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby st.vuki » Sun Jul 05, 2020 10:30 pm

Ulazak u madjarsku i povratak u srbiju, jel niko nista ne trazi od testova i tih stvari?

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

User avatar
Molossi
Posts: 240
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Molossi » Mon Jul 06, 2020 8:51 am

Meni iz Terratravel-a rekli da ne, ide se lagano.

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Џими Заказака » Tue Jul 28, 2020 3:15 pm

Јес' да имам за 29. август капарисану Ситонију још од прошле године, али време је размишљати о неком плану Б за годишњи, за случај да не отворе границу.

Нешто капирам Требиње бар 4-5 дана, можда да се један дан одмах зором спустимо до тог курчевог Неума чисто гузица да се осоли, ал' не бих паре за смештај да им остављам. Јел има неко неке савете шта у том крају обићи, где јести, итд...? Не мислим само на Источну Херцеговину, већ на цео пут од уласка у Републику Српску до Требиња... значи где је вредно да се мало скрене с пута, где је најбоља јањетина на Романији, и такве неке ствари :)

axkontra
Posts: 176
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:22 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby axkontra » Tue Jul 28, 2020 3:42 pm

http://www.konobakum.com/en/

Ако ти је успут сврати,ваљало је шта смо пробали.

User avatar
losvolocos
Posts: 237
Joined: Wed Feb 03, 2016 4:20 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby losvolocos » Tue Jul 28, 2020 5:01 pm

Овако све зависи куда идеш до Требиња...... Гатачко и Билећко језеро су ти уз пут ако долазиш преко Фоче . У Неум ти неби препоручио да идеш ништа тамо занимљиво нема сем комплексног усташлука па ако ти је до фрке и неугодности онада иди .

niloas
Posts: 45
Joined: Thu Feb 04, 2016 4:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby niloas » Tue Jul 28, 2020 5:03 pm

Motel konak Mosko dobra klopa

User avatar
losvolocos
Posts: 237
Joined: Wed Feb 03, 2016 4:20 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby losvolocos » Tue Jul 28, 2020 5:07 pm

И да имаш пар излетишта у околини Требиња............ Ластва,Убла и Студенац .

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Tue Jul 28, 2020 5:58 pm

I od mene preporuka za Mosko, godinama sjajna jagnjetina. U Neum mi je išlo par drugara sa neznanjem kakvo tamo stanovništvo preovladava, međutim kažu da nisu imali nikakvih neprijatnosti, ali i da se ne možeš 100% opustiti. Mada možda tada budeš mogao u Crnu Goru pa zapališ u Herceg Novi, bliže ti svakako ako se može ući iz Bosne.

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Џими Заказака » Tue Jul 28, 2020 11:06 pm

Хвала људи. Ма, у ЦГ ако се буде могло Херцег Нови је зацементиран, ту нема приче...


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests