Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby хајка » Fri Jan 12, 2018 5:48 pm

Brdja wrote:Jel ima neki dobar restoran u mestu Petrovaradinu? Znam da je Ns blizu ali nemam vremena da se zavlačim po gradu.


Akva Dorija. Ne samo najbolji u Petrovaradinu nego i u celom Novom Sadu.

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby pertla » Fri Jan 12, 2018 6:02 pm

Zali boze ako je to najbolji restoran u novom sadu.izvikano mesto,dobra klopa ali nista vise od toga
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby хајка » Fri Jan 12, 2018 6:09 pm

pertla wrote:Zali boze ako je to najbolji restoran u novom sadu.izvikano mesto,dobra klopa ali nista vise od toga


Za ljude koji dodju sa strane nema greske. I zbog ambijenta i sve.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Fri Jan 12, 2018 7:21 pm

Jel mora da se rezerviše tamo? Kad god sam prolazio uvek je bilo puno. Nije mi bitan ambijent i sl.,bitno mi je da je ok klopa.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby fuck_off » Fri Jan 12, 2018 7:56 pm

Brdja wrote:Jel ima neki dobar restoran u mestu Petrovaradinu? Znam da je Ns blizu ali nemam vremena da se zavlačim po gradu.


Meni je dobra Terasa

http://terasa.rs/
Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Чомбе » Fri Jan 12, 2018 7:57 pm

Имаш чарду аква дориа се зове. http://carda.rs/

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Fri Jan 12, 2018 8:05 pm

Ne mora da se rezervise, dobra je klopa u Doriji, neces se zajebati.

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Чомбе » Fri Jan 12, 2018 8:28 pm

Боље нек резервише, нисам сигуран да ли је простор исте величине зими и лети.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Fri Jan 12, 2018 9:01 pm

Hvala vam na predlozima, zvaću dan pre da pitam za rezervaciju a pogledaću i tu Terasu.
Edit: e da, ako neko ima i predlog za neki da je baš u mestu a ne na tvrđavi neka napiše i to.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

ragazzi
Posts: 21
Joined: Mon Mar 07, 2016 2:07 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ragazzi » Fri Jan 12, 2018 10:44 pm

Jel putovao netko autostopom i kuda?
Kuda ste spavali ako bi zaglavili na cesti između gradova itd.
Ja sam do sada kraće relacije, tipa 600-700km, nešto što mogu u jednom danu uspjeti.

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Чомбе » Sat Jan 13, 2018 3:03 am

Brdja wrote:Hvala vam na predlozima, zvaću dan pre da pitam za rezervaciju a pogledaću i tu Terasu.
Edit: e da, ako neko ima i predlog za neki da je baš u mestu a ne na tvrđavi neka napiše i to.




Дориа није на тврђави, а колико знам Петроварадин других ресторана нема. Био некад Ловотурс код скретања на тврђаву, и Мачак у градићу али то је била пицерија.

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Tilt » Sat Jan 13, 2018 6:25 am

Ima i Balkan ekspres 021, ispod tvrđave na putu za Kamenicu. Nije nivo akvadorije I terase, ali poprilično prometnoj mesto. Pod nivo mislim na aranžman hrane u tanjiru i enterijer.

Nekoliko puta se pominju ovde predlozi za restorane u ns i ja iako sam dosta obišao ne usuđujem se da preporučujem jer nekako nemam svog favorita. Pogotovo što mi je posle Niša I Rajka sve skupo :mrgreen:

Ti kao turista ne možeš da se zajebeš između akva dorije i terase. Oba restorana imaju sličan nivo usluge i ponude jela, lep ambijent itd. Ja bih zbog pogleda odabrao terasu, ali i ovaj pored vode svakako ima i u tom segmentu dosta da ponudi. Cene očekuj oko hiljadu dinara po osobi + piće.

Mene realno nervira kad odem u restoran i kao prilog dobijem tonu pomfritčine. To mi nekako nemastovito za vreme u kojem živimo. Kapiram da je to u bližoj prošlosti bilo in i rezervisano uglavnom za restorane, ali sad baš i ne mora da bude prvi izbor. Evo primer, Plava frajla na spensu. Odlična klopa nema šta, porcije obilne, ali eto umesto da pričam samo o tome, ja i dalje ne mogu da shvatim da neko nije mogao nešto da smisli da obogati to jelo, nego se opredelio za tonu preslanog krompira. Ok možeš da kažeš da želiš grilovano povrće kao prilog, ali to ne menja onu uobičajenu postavku.
Na tu temu bih pohvalio djardinovu Bermet vilu u Karlovcima. Bolji krompir u restoranima nisam jeo. Nasecen onako narodski, nepravlinijeg oblika, do pola obaren pa tek onda ubačen u fritezu + lepa boja od paprike. Rezultat, prilog koji ne može svako da pripremi kod kuće. Nisam bio tamo dve godine, valjda se nije nešto promenilo. :)

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Sat Jan 13, 2018 8:08 am

Zar Doria nije ono ispod tvrđave, pored vode, pored velikog parkinga?
A gde je taj u Karlovcima? Ja sam par puta jeo u onom kafiću/restoranu čim se uđe u Karlovce, sa leve strane. Doduše, tu sam samo picu jeo, ništa spec, solidno.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Tilt » Sat Jan 13, 2018 9:40 am

To sam ti napisao, pored vode :). Doria ti je ispod tvrđave, na samom silasku sa mosta, a Terasa na tvrđavi odmah kod sata. Moja preporuka je da kontaktiras telefonom pre nego što se odlučiš za svaki slučaj.
Bermet vila ti je na šetalištu u Karlovcima, mislim da je baš preko puta crkve.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Sat Jan 13, 2018 10:48 am

E pa to. Hvala.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
common
Posts: 11
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:57 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby common » Sat Jan 13, 2018 6:23 pm

ragazzi wrote:Jel putovao netko autostopom i kuda?
Kuda ste spavali ako bi zaglavili na cesti između gradova itd.
Ja sam do sada kraće relacije, tipa 600-700km, nešto što mogu u jednom danu uspjeti.


Putovao ja autostopom po Srbiji, Makedoniji, Albaniji, Rumuniji, Mađarskoj i Kini.
Uglavnom nosim vreću za spavanje, par puta nosio i šator ali nepotrebno mi optereti ranac a spavanje kako se gde zadesiš, šume, livade, benzinske pumpe itd.
Pa tako i ja te kraće relacije do 600-700km samo što se meni to oduži nekad na nekoliko dana, jer hoću da vidim sve živo :)

ragazzi
Posts: 21
Joined: Mon Mar 07, 2016 2:07 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ragazzi » Sun Jan 14, 2018 10:17 pm

common wrote:Putovao ja autostopom po Srbiji, Makedoniji, Albaniji, Rumuniji, Mađarskoj i Kini.
Uglavnom nosim vreću za spavanje, par puta nosio i šator ali nepotrebno mi optereti ranac a spavanje kako se gde zadesiš, šume, livade, benzinske pumpe itd.
Pa tako i ja te kraće relacije do 600-700km samo što se meni to oduži nekad na nekoliko dana, jer hoću da vidim sve živo :)


Kini? Kakva su iskustva tamo sa stopiranjem?

Ja sam samo ex ju + Mađarska.

User avatar
common
Posts: 11
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:57 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby common » Mon Jan 15, 2018 6:51 pm

ragazzi wrote:
common wrote:Putovao ja autostopom po Srbiji, Makedoniji, Albaniji, Rumuniji, Mađarskoj i Kini.
Uglavnom nosim vreću za spavanje, par puta nosio i šator ali nepotrebno mi optereti ranac a spavanje kako se gde zadesiš, šume, livade, benzinske pumpe itd.
Pa tako i ja te kraće relacije do 600-700km samo što se meni to oduži nekad na nekoliko dana, jer hoću da vidim sve živo :)


Kini? Kakva su iskustva tamo sa stopiranjem?

Ja sam samo ex ju + Mađarska.


Autostop u Kini je fantastičan, obišao sam 10 od 34 provincije. Nije uobičajeno stopirati sa podignutim palcem kao u Evropi, već se ispruži ruka i maše gore-dole. U ruralnim sredinama ljudi čak staju i nude prevoz ako vide da neko pešači pored puta, dešavalo se i da me pokupi porodica na stopu pa me pozovu na ručak kući. Engleski slabo ko priča, tako da je sporazumevanje bilo na kineskom, ono nešto osnovno što sam naučio. Jedno jako interesantno iskustvo.

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Tilt » Fri Jan 19, 2018 1:00 pm

Da li je neko išao trajektom od Nemačke do Danske? Konkretno Roštok - Gedser.
Treba mi jedna informacija iz prve ruke, da skratim rovarenje po netu ako je moguće.

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bunt » Fri Jan 19, 2018 2:54 pm

Tilt wrote:Da li je neko išao trajektom od Nemačke do Danske? Konkretno Roštok - Gedser.
Treba mi jedna informacija iz prve ruke, da skratim rovarenje po netu ako je moguće.
Da, postoji sansa da se kara neka domacica na brodu dok putujes.

Nema na cemu.

Sent from my D6503 using Tapatalk


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: SAO_Zeljin and 22 guests