Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Kockalone
Posts: 286
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Kockalone » Sat Oct 30, 2021 1:29 pm

Bolesni^od^ljubavi wrote:To se kad se spoji biće top. A kako funkcioniše ski pass u slučaju da se ne spoji? Da li za oba skijališta se kupuje poseban ski pass ili jedan važi za oba i kakve su cene ski passa? U januaru planiram tamo prvi put, pa je svaka informacija dobro došla.

Једнодневни је био 15 еура на оба скијалишта, а шта ће бити кад споје баш појма немам. Различити су власници, али контам да ће наћи неки заједнички интерес.

User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby CREW pg » Wed Nov 03, 2021 8:38 pm

Kafana Mirocka Dolina kod Donjeg Milanovca. Riblja corba, smudj sabija, rostilj na dobrom nivou i obavezno cuveni mirocki sir.

Kafana Dabar u Staroj Pazovi. Nas 8 narucilo cuvenu Dasku od 3 kila mesa i hiljadu đakonija ( slike na netu...) Sa picem racun oko 8 i po hiljada.
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby несуна реса » Mon Nov 08, 2021 9:54 am

Неке препоруке за доручак у Врању ? Пошто стижем у јутарњим часовима , неки хас и да се направи пауза.
Космет је Србија !

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby друг члан » Mon Nov 08, 2021 9:31 pm

Поједи бурек, мо'ш јогурт уз њега
Choose Life

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby несуна реса » Mon Nov 22, 2021 9:00 am

Ај да бацим коју за Солун ко буде ишао тим путем :

Ако се упутите колима , једна корисна информација. Кроз Македонију је ограничење 120 пред сваки тунел стоји табла 90 , и ту ОБАВЕЗНО смањите брзину на 90 јер после СВАКОГ тунела стојао је радар :!:

Улазак у мкд и Грчку обавезно је да имате потврду о вакцинацији или онај брзи тест који траје 48ч.

У Солуну у Пабове кафиће дискотеке обавезна је потврда о вакцинацији да су примио другу дозу и да је од те друге прошло 14 дана , тако је свуда сем у прехрамбеним радњама ту не траже ништа сем маске за лице . Све нормално ради , мислим нормално ако имаш потврду нема ограничавања рада локала .

ПС:

У Врању , ресторан Стари Бунар (али мислим да се затворио од прошле недеље тако рече конобар) пробајте Мућкалицу :mrgreen: Само да нагласим да је до јаја љута , бруталног је укуса ал је љута у пичку материну ....
Космет је Србија !

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Mon Nov 22, 2021 9:22 am

Kako da probamo ako se zatvorio? :mrgreen:

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby несуна реса » Mon Nov 22, 2021 9:39 am

Bolesni^od^ljubavi wrote:Kako da probamo ako se zatvorio? :mrgreen:


Па написао сам "МИСЛИМ" :mrgreen: , ко зна шта је конобар бунцао била је недеља па је свашта срао :mrgreen: :mrgreen: Али ми криво што нисам отишо у Чаршију , ресторан одма поред куће Боре Станковића , тамо кажу да кида али да мора да се резервише место пошто је стално крцато.
Космет је Србија !

SickOfItAll
Posts: 224
Joined: Wed Feb 03, 2016 12:21 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby SickOfItAll » Tue Jan 04, 2022 12:14 pm

Да ли је неко скоро био у Мађарској и зна ли које су важеће ковид мере у затвореним објектима?

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ElPadrino » Tue Jan 04, 2022 3:33 pm

Bio sam ja prije nove godine, nekad sredinom decembra, ni za ulazak u drzavu ni ovako da l vani da l u zatvorenim prostorima nije bilo potrebno nista sto ima veze sa covidom. Iskljucivo sto se moralo jesu maske u zatvorenim objektima, tipa trzni centar i slicno. Vise mi izgleda kao da su ljudi isprepadani nego sto ce neko da ih kontrolise i slicno. Nisam klopao u nekom od restorana, ali u nekakvom kaficu smo opusteno bili bez maski, tako da je logicno da i u restoranima ne treba maska.

Sve u svemu, nista osim maski, mada je lako moguce da se promjenilo u medjuvremenu tako da provjeri na internetu, trebalo bi da nadjes neki clanak gdje je sve detaljno objasnjeno, cisto da se ne oslanjas iskljucivo na moje iskustvo.

SickOfItAll
Posts: 224
Joined: Wed Feb 03, 2016 12:21 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby SickOfItAll » Tue Jan 04, 2022 8:24 pm

ElPadrino wrote:Bio sam ja prije nove godine, nekad sredinom decembra, ni za ulazak u drzavu ni ovako da l vani da l u zatvorenim prostorima nije bilo potrebno nista sto ima veze sa covidom. Iskljucivo sto se moralo jesu maske u zatvorenim objektima, tipa trzni centar i slicno. Vise mi izgleda kao da su ljudi isprepadani nego sto ce neko da ih kontrolise i slicno. Nisam klopao u nekom od restorana, ali u nekakvom kaficu smo opusteno bili bez maski, tako da je logicno da i u restoranima ne treba maska.

Sve u svemu, nista osim maski, mada je lako moguce da se promjenilo u medjuvremenu tako da provjeri na internetu, trebalo bi da nadjes neki clanak gdje je sve detaljno objasnjeno, cisto da se ne oslanjas iskljucivo na moje iskustvo.
Супер, хвала пуно, по ономе што сам прочитао на нету, и даље су исте мере. За улазак у земљу знам да не треба ништа, то су ми потврдили у агенцији

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby несуна реса » Wed Jan 05, 2022 11:16 am

Само маска и ништа више ти не треба за Мађарску , у Сегедину и Будимпешти цимају и када је спустиш испод носа :mrgreen:
Космет је Србија !

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ElPadrino » Wed Jan 05, 2022 11:59 am

S obzirom na broj bratije i koliko se može čuti naš jezik u Mađarskoj, rekao bi čovjek da je u toku nova seoba Srba. :mrgreen:

User avatar
Kockalone
Posts: 286
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Kockalone » Wed Feb 16, 2022 9:40 pm

Има ли која европска држава да не траже потврду о вакцинацији за туристе? Друг ми је сад ишао за Шпанију и на аеродрому радио тестирање, јер као не признају наше потврде. Има ли још која држава да то практикује?

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby 1958 » Thu Feb 17, 2022 1:11 pm

Koliko se secam ti si iz druge drzave, pa tako i postavi pitanje. Ili si mozda u medjuvremenu postao Vracar
Често одем до на село

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby pertla » Thu Feb 17, 2022 6:55 pm

jel traze madjari nesto od papira, osim pasosa?
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Opie » Fri Feb 18, 2022 7:16 am

Oslo? Ima li nas ? Imam sansu da putujem krajem meseca, pa bi da postavim par pitanja nekome.

Poz
ex-Pop Djujic

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Fri Feb 18, 2022 8:46 am

Kockalone wrote:Има ли која европска држава да не траже потврду о вакцинацији за туристе? Друг ми је сад ишао за Шпанију и на аеродрому радио тестирање, јер као не признају наше потврде. Има ли још која држава да то практикује?

Ne znam za ostale, ali kada sam ulazio u tvoju državu pre nedelju dana nisu mi tražili ni pasoš a ne test. :mrgreen:
Moram pohvaliti Kolašin i Bjelasicu. Odlično skijalište za dosta manje pare od kurtonskih izvikanih skijališta regiona. Imali smo vodiča za free ride baš iz Nikšića.

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ElPadrino » Fri Feb 18, 2022 10:24 am

Bolesni^od^ljubavi wrote:
Kockalone wrote:Има ли која европска држава да не траже потврду о вакцинацији за туристе? Друг ми је сад ишао за Шпанију и на аеродрому радио тестирање, јер као не признају наше потврде. Има ли још која држава да то практикује?

Ne znam za ostale, ali kada sam ulazio u tvoju državu pre nedelju dana nisu mi tražili ni pasoš a ne test. :mrgreen:
Moram pohvaliti Kolašin i Bjelasicu. Odlično skijalište za dosta manje pare od kurtonskih izvikanih skijališta regiona. Imali smo vodiča za free ride baš iz Nikšića.


Daj malo baci neki širi izvještaj, nisam nikako skijao ni na jednoj od te dve planine, doduše Bjelašnica je bila u planu ali se izjalovilo zbog snijega.

Inače ljudi, čitajte iznad, nesuna resa i ja smo nekome objašnjavali za hungariju.

Vendi ne provociraj nam brata Kockalonea, izgleda kako nema gige ti se poželio svađe. Gigo vrati se sve ti je oprošteno. :mrgreen:

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Fri Feb 18, 2022 3:50 pm

Na Bjelašnici nisam ni ja bio, znam da je pored Jahorine, ali nikada mi nije palo na pamet da odem i probam tamo. Poslednjih 15 godina sam svake godine išao na Jahorinu, ali su poslednjih par godina kako im je došao naš direktor skijališta Srbije počeli su da budu bezobrazni sa cenama a posebno ove godine pa sam je ove godine zaobišao i rešio da probam Bjelasicu.
Na Bjelasici su bila dva skijališta. Zovu se Kolašin 1450 i Kolašin 1600. Jedno je privatno a drugo državno i kupovao se ski pas odvojeno za svako. Sada su skijališta objedinjena i možeš kupiti dnevni ski pass po ceni od 25 evra za oba što obuhvata oko 45 km staza a to je više nego što ima Jahorina. Ne znam koliko je šestodnevni, skijališta su spojena poslednji dan naše vožnje pa smo mi kupovali dnevni po potrebi za svako skijalište. Nas je 200 otišlo noćnim vozom iz Bg oko 21h i stigli smo tamo oko 7h. U vozu je bilo svega, pa smo sutra poprilično sjebani vozili, ali šta je tu je.
Nema smeštaja na samom skijalištu već moraš da se cimaš 15ak ili 20 min iz Kolašina do ski centra. Mi smo imali neku varijantu 10 evra za sve dane ski bus, tu ti ulazi u cenu tih par dana da ideš tamo i vraćaš se nazad. Mi smo imali taj bus na svakih sat vremena, ali nisam siguran da li to bio bus od agencije ili to ima tamo svakodnevno. Smešteni smo bili u naselju Bijeli potok od koga do centra ima oko 2km a do buske stanice oko 700m. Hrana zvoni kako je domaćica pravila, posebno kačamak, useravao sam se od toga. Doručak je bio 4 evra a večera 10. Sve ostalo je bilo toliko jeftino da mi nije bilo teško dati ni 10 evra za večeru. Ko ide svojim kolima može tamo besplatno da ga ostavi na parkingu i pegla na stazu. Pivo točeno u kafiću u centru je 1.20 do 1.50 evra dok je na stazi oko 2.50. Sve u svemu za duplo manje pare sam za Sretenje izbegao gužve na Jahorini a dobio više staza za vožnju. Ko voli free ride ima baš mnogo šume gde može lepo da se vozi, tako da idite sada dok je jeftino, vidim da se grade sad i tamo na stazama hoteli, tako da će dići cene sigurno.
Nemam vremena za pisanje pa pišem možda nepovezano a ako vas nešto konkretno još zanima pitajte.

User avatar
Kockalone
Posts: 286
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Kockalone » Fri Feb 18, 2022 5:47 pm

1958 wrote:Koliko se secam ti si iz druge drzave, pa tako i postavi pitanje. Ili si mozda u medjuvremenu postao Vracar


Па обије државе су ван ЕУ, вјероватно важе иста правила и за једне и за друге. Него ти вјероватно путујеш на коцкасти пасош, па немаш тих проблема.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests