Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby жабац » Sun Jul 23, 2017 8:11 pm

Јел био неко скоро до усташа, занима ме цена путарина?

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Tilt » Sun Jul 23, 2017 10:14 pm

Da prodjes Hrvatsku ka Sloveniji treba ti skoro 20evra.
Na ulasku u Zagreb je prošle godine bila 16 koma nešto evra + evro posle do granice. Sad mislim da su to zaokružili sve na 20.

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby жабац » Sun Jul 23, 2017 11:29 pm

Захваљујем.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Mon Jul 24, 2017 9:29 am

18 evra ti je komplet da ih prodjes u jednom pravcu. A 15 platim za 7 dana da se vozam kroz celu Sloveniju. Sisaju govnari samo tako.

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby жабац » Mon Jul 24, 2017 7:25 pm

Хвала и теби.

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Чомбе » Mon Jul 31, 2017 8:05 pm

Дајте неке препоруке за Праг? Ресторани, ноћни живот и остале зајебанције?

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Tilt » Mon Jul 31, 2017 9:20 pm

Restorani su ti jeben posao u Pragu. Tu možeš da se zajebeš samo tako. Konobari su ultra neljubazni i gledaju da mlatnu turistu po ušima - pripremi se za neprijatnosti ako gledaš sam da nabodeš nešto.
Ja sam zabo neku pivnicu Štupartská, u istoimenoj ulici (odmah kod glavnog trga). Nisam ništa jeo, ali sam primetio dosta dobre porcije kod drugih, kao i dosta lokalaca koji rade u blizini pa skoknu na pauzu za ručak.
Vodio sam suprugu na večeru u neki italijanski restoran na Vltavi, ali ne preporučujem te egzibicije. Bilo je puno amera, a nisam zadovoljan hranom, kao ni cenama.
Kad budem opet išao, držaću se kobaje, onog pohovanog sira njihovog i naravno piva. Sve drugo prevara :)

User avatar
st.vuki
Posts: 389
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:33 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby st.vuki » Wed Aug 02, 2017 6:51 pm

Jel ima nekog ko cesto putuje avionom vucara se po aerodromima itd? Imam neki problem sa izgubljenim prtljagom i novcanom nadoknadom.

Neapoli
Posts: 112
Joined: Wed Jun 08, 2016 1:11 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Neapoli » Mon Aug 07, 2017 1:27 am

Aj malo da osvezim temu jednim putopisom.

Pre nekoliko dana vratih se sa lepsom polovinom sa kanarskih ostrva, oko 20ak dana smo proveli tamo na ukupno dva ostrva(od sedam koliko ih ima).

Leteli sam rajanom iz Temisvara preko Milana. I u odlasku i u povratku imali smo nekih 10ak sati u Milanu, tako da nismo uzimali smestaj, vec je bilo tumaranje po gradu i pokusaj spavanja na aerodromu. Grad mode nista spektakularno, ako nekom bude trebalo neko iskustvo iz istog, rado cu pomoci, al on je u ovom tekstu nebitan,zaobilazan.

Stizemo na Gran Kanariju u jutarnjim satima, prvih desetak dana je rezervisano za Las Palmas, ujedno glavni grad. Necu pogresiti ako kazem da u idealniji grad za zivot jos nisam zakoracio. Severni i istocni delovi grada izlaze na atlantik, ogromne gradske plaze, u samoj unutrasnjosti grada savrsen spoj zgrada,muzeja,restorana,setalista,parkova itd. Prevoz odlicno organizovan, o putevima ne treba trositi reci. Cene, beogradske. Ako ne i nize.
Kanari su bezcarinska zona i samim tim su cene nize nego npr.u sezoni u Grckoj, da ne govorim o CG.
Klima na samom ostrvu je poprilicno cudna,mnogo se razlikuje sever gde je Las Palmas, od juga, koji je maksimalno podredjen turistima. O jugu malo kasnije.

Elem, posle 10ak dana u glavnom gradu, doslo je na red preseljenje na ostrvo pored GC, na Fuerteventuru.
Za onog ko voli plaze, izlezavanje na suncu i ekstremni bol u mosnicama, Fuerteventura je raj na zemlji. Pescane dine, pustinja koja izlazi na plaze koje su nestvarno ciste, a opet u neku ruku divlje zbog cinjenice da izlaze na okean. Lagano mogu ruku pod ruku sa nekim Balijem ili Maldivima. Necu previse o tome, jer se recima ne moze docarati, koga zanima ima gugl pa neka gleda. Sve je isto kao na slikama. Bukvalno.

Posle par dana tamo, sledi povratak na Gran Kanariju, ali odlazak na sam jug ostrva u najveci grad Maspalomas.
Grad kao grad nista specijalno nema da pruzi, klasicno turisticko mesto, glavne ulice prepune pabova, restorana, kockarnica itd. Hoteli im pucaju, ne zna se koji izgleda besnije, plaze su klasika, kilometarski pesak, generalno je cisto, sasvim solidno u najmanju ruku. Cene su dole malo jace, sto je i logicno jer je taj deo ostrva iskljucivo fokusiran na turiste kojih ima u izobilju, ali opet i te jace cene su u rangu neke kontinentalne Grcke. Nasih ljudi dole i generalno na Gran Kanariji nema gotovo uopste.

Za ljubitelje prirode i zivotinja najveca atrakcija Maspalomasa i juga ostrva je Palmitos park. Sou sa delfinima,papagajima,egzoiticnim i divljim pticama kosta 30e i vredi svaki cent. Ceo dan se provede tamo i ima sta da se vidi i nauci. Naravno slikanje i plivanje sa delfinima se dodatno naplacuje, al jebiga i to vredi za onog ko voli. U Dubaiju su recimo dve slike 100e, ovde su mislim oko 25e bile.

Sto se tice smestaja, sve stanove sam nasao preko airbnb, cena je bila za dve osobe 30 dolara nocenje u svim mestima gde sam bio. Stanovi su bili na samim plazama, lokacije i vise nego odlicne.

Avionske karte rezervisane krajem aprila izasle su oko 200e po osobi( u tu cenu spada i karta od GC do Fuerteventure koja je 40e povratna ).

Dakle, oko 500e po osobi prevoz i smestaj, par evra gore dole, za 20 dana.

Jeste daleko, sam kraj evrope, 1200km od spanske obale, na sred si atlantika, tesko se dolazi do tamo, sve to stoji, ali zaista mislim da vredi svaki dinar, pogotovo kad se uzme u obzir da je to 20 dana i da ljudi slicne pare za manje dana pucaju za razne Tasose, Haniotije, Parge,Budve...

To je to ukratko, udavih previse, ako neko bude zainteresovan za detalje, tu sam.

Edit:svaka druga je u toplesu, svaka deseta gola :mrgreen:

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby 1748 » Mon Aug 07, 2017 5:47 pm

Odlican post, 500 eura nije puno, s obzirom da ljudi toliko grunu za neke delove Grcke koji ne vrede te pare. O CG da ne pricam.
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby brucelee » Tue Aug 08, 2017 12:17 am

у бечу шта посетити, шта пробати....

User avatar
kajzersoze
Posts: 140
Joined: Fri Feb 05, 2016 8:10 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby kajzersoze » Tue Aug 08, 2017 2:50 pm

brucelee wrote:у бечу шта посетити, шта пробати....
Parlamet , Rathaus, Stephanplatz to je sve po centru i obavezno obići. Mozda čak i bečki univerzitet, može slobodno da se udje.
Museum Quartier, tu imas brdo nekih muzeja, cene karte su različite i variraju od muzeja do muzeja. Moja preporuka je prirodnjacki muzej koji je prekoputa Museum Quartier , na Maria Theresien platz, ulaz je 10 e i vredi posetiti.
U centru je čuvena ulica Maria Hilfer, nešto slično Knez Mihajlovoj, modni brendovi i slične prodavnice. U toj ulici mozes za sitne pare da jedes kod Japanaca/ Kineza, restoran se zove EBI. Platiš 10-15 eura i možeš da jedes koliko hoćeš. Dobijes neki tablet za naručivanje i samo naručujes, a izbor hrane je fantastičan i te kineske hrane su jedino mesto gde možeš da se dobro najedes za male pare.
Na Prateru je zabavni park, rolerksoteri i ta razna cuda muda, ulaz u park se ne plaća, a cene za te sprave su 5,10,15 eura.
Jedan dan odvoji za obilazak Šenbruna, letnje palate Habzburgovaca. Ulaz u sam kompleks se ne plaća, ogromno prostranstvo sa parkovima, lavirintima itd. Unutar kompleksa ima i zoo vrt , ulaz je blizu 20 e i naravno plaća se ulaz u palatu i tu imas više vrsta ulaznica. Takodje u blizini je i dvorac Belvedere.
Meni omiljeno mesto je pab 1516, imaju više vrsta piva koji oni prave i hrana je odlična , a nije skupo u odnosu na ostatak Beča.
Obavezno probaj pivo Weihenstephaner, to je pivo iz najstarije evropske pivare.
Restorani i pabovi su dosta skupi po Beču i to već sigurno znas.
Takodje obidji Donauinsel, tamo ima prelepih parkova i može i da se kupa na dunavu, ima i nekih tura za krstaranje Dunavom, a možeš i sam da iznajmis čamac.
Gradski prevoz je vrhunski odradjen i svuda stizes brzo metroom.
Obavezno kupi kartu, ako dolazis u ponedeljak najviše se isplati nedeljna karta. Kazne su drakonske za svercere i plaćaju se na licu mesta.
Izbegavaj ulične kioske sa hranom, hrana je krš , a nije bas jeftina, jedino se može naći po koje mesto sa dobrim kebabom.
E da imaju i neki veganski sladoledi, Veganista se zove, ja inače ne volim sladoled nešto posebno , al ovde su zaista vrhunski ukusi i nema hemije , sve je prirodno napravljeno Što se tiče noćnog života Beč je sranje, barem što se mene tiče. Postoje i srpske diskoteke , najpoznatija je Insomnia i tu nisam nikad bio, uglavnom dolaze Balkanci i Turci. Ako se jos nečega setim napisacu, izivnjavam se na dugačkom postu.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby brucelee » Tue Aug 08, 2017 3:10 pm

hvala bratac

Druidid
Posts: 224
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Druidid » Tue Aug 08, 2017 3:42 pm

Takodje imas i ovo u Becu, ako te zanima

https://www.goldentime.at/en/club-wien

Ja licno nisam posecivao, ali oni koju jesu kazu da vredi svaku paru :D

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby brucelee » Tue Aug 08, 2017 10:08 pm

hvala, mada tesko da ce mi zena dati da idem tu

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby pertla » Tue Aug 08, 2017 10:13 pm

Ako je prava,ici ce sa tobom :)
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby 1748 » Tue Aug 08, 2017 10:59 pm

Ako je prava, uskoro ce da sprema ajvar :)
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby 1958 » Wed Aug 09, 2017 2:28 pm

Stephansplatz ti je ko knez, maria hilfenstrasse ti je ko bulevar
Често одем до на село

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby brucelee » Wed Aug 09, 2017 8:33 pm

неки хас за препоруку још... У суштини ја не волим те њихове кобаје са поврћем/сиром, срање су, нити онај њихов месни хлеб, а ни оне багете са луковима и остало, а то им изгледа главни специјалитети. Да, срање ми је и сахер торта, јебеш га, кухиња им је 0. Осим бечке.Ако има још нешто за препоруку што је добро, реците.

И где има ствари које су оно цене, скупље, јефтине, имам неке познанике са посла који једном у 3,4 месеца пиче за Беч и тамо купују гардеробу, каже овде патике које коштају 10 сома тамо су 50 еура, мајице за 5-10 еура, јел истина или јок... где и шта тамо још пазарити.

Ићићу у Шенбрун и тај њихов зоо врт, чујем да је огроман и да фазон један дан мораш одвојити за њега а фазон ни тад не можеш све обићи. Ићићу на неко језеро ту нешто мало изван Беча и ето Пратер, ти дворцеви шта знам није моја нека прича. У кнез не идем ни овде кући :mrgreen:

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby brucelee » Sat Aug 19, 2017 9:13 am

Видех и ту Вијену.
Све у свему личи помало на Београд, сваки крај ме подсећа на неки крај у Београду, са друге стране немерљиво бољи услови за живот.
Цене су мало скупље у односу на Београд, али с обзиром на минималац од 1200 еура и овде на минималац од 200 еура, то је то. Јавни превоз им је савршен, метро који се чека у просеку између 1 и 2 минута, аутобуси на све стране, возови, трамваји, савршено. 2 еура је једна карта у једном правцу која важи 2 сата скоро и можеш за то време да се возиш и метроом и бусом и трамвајем и свиме.

Клима невероватна са овдашњих 41 тамо смо дошли на неких 25,26 степени и заледили се, суштина био је један дан са преко 30 степени али и то није наших 30 степени који прегревају него 30 степени са огромном количином ветра која ти не даје да осетиш пржење. Вода чесмовача им је најбоља у европи, упалиш чесму, сипаш воду у чашу и имаш скоро па воду као из фрижидера, ладну, питку. Преодлично.

Улице сређене, широке, возачи поштују прописе, не улеће ти нико у маказице, милина.

Тржни центри слични овим у БГу да не кажем исти, само тамо кад су попусти, онда су стварно попусти. Овако су скупљи за нијансу од нас, али кад су попусти у питању знају без икаквих фора да ти дају 70% мање и да добијеш мајицу или било шта која кошта 20 еура да је добијеш за 6,7 еура.

Шенбрун је прелепо урађен али за њега треба одвојити један цео дан па препешачити и видети све то, Зоо врт такође не може се обићи за пар сати, мана је што за посетиоце а за животиње је екстра одрађено као дивљина и сад ти не можеш ко у бгу да видиш вука на 30 цм од себе у бетонском кавезу 3х3, него га овде видиш километар даље у шуми итд. Углавном није лоше.
Ишао сам на њихов Каленберг то је њихова Авала или тако одакле се протеже поглед на цео Беч и види се све.
Ишли смо и до других неких туристичких атракција, као што је њихова прва улица или Стефанплац која је типа Кнез Михајлове само много много дужа.
Оно што је евидентно на сваком кораку јесте присуство огромног броја муслимана, на 10 муслимана видиш једног ко личи на неког Германа, чак смо на Каленбергу у паркићу видели муслимане који се моле на сред парка.
Има доста и Срба....

Да кад смо код тога, отишли смо један дан на пијацу у 15 бизирку, и једно 5 тезги месара, где држе наши, са све сремским кобајама, чварцима, печеним прасићима и осталим нашим деликатесима и колико видех сви са странцима причају на српском а све са нашим називима. Наравно ту има и Турака и осталих.

Ишли смо и на неко језеро изван Беча 40так километара, приватно језеро где ти можеш купити годишњу карту и ту бити, пролазили смо кроз та нека Аустријска села и оно што ме је запрепастило, прво села су урађена боље него предграђе Београда, пут, инфраструктура, велики маркети и све остало, али са друге стране не видиш човека....буквлано прошли смо кроз 3 села и видели смо можда једног човека, пошто смо се туда и враћали ноћу опет никог нисмо видели али нисмо видели ни кућно светло, осим у две куће. Где су ти људи...не знам.

Мада је и Беч прилично разуђен, рецимо у једној згради видиш свеукупно 5,6 светала, е сад могуће да је време годишњих одмора и све то али бем ли га.

Од хране јео тамо Бечку која је дефинитивно слична нашој, јео кебабе који ми се нису свидели јер садрже и овчетину, јео њихове неке популарне буткице које су ок заиста и укусне доста...сладолед јео ту негде код брода за Братиславу на крају Стефанплаца или бем ли га углавном испод Грчке цркве и одлични су, италијански, можда мало скупљи, али одлични. Јео сам још свашта али и заборавих...нисам једино стигао да одем до кинеза.

Свиђа ми се и приступачност Беча, све је ту негде, Братислава није далеко, Праг и многи други градови.

Да још један утисак, сви пију пиво...идеш том њиховом Кнез Михајловом и гледаш ликове, једни шетају са флајкама, други са лименкама, трећи носе кригле и из њих пију, баш се доста пије, бар колико видех и сви пију, жене, мушкарци, клинци. Од пива сам пробао свашта, чак сам многа и заборавио и називе и укусе...највише се пије и видим бар на свакој кафани, ресторану за тај Госсер, њега сам пио, није лоше, знам за још једно које добро али заборавих му име.

Продавнице су им несређене нису као код нас, уђеш у Лидл оно имаш цене а немаш робу, разбацано све на све стране, пише једно стоји друго, није по пе-есу као код нас, али са друге стране објашњено ми је да они једноставно за то не маре и да тамо продавац, касир, има плату преко 1400 еура, а овде тај исти касир који је касир, сређује робу, поставља цене, износи, уноси робу и остало има плату од 25.000.

Сума сумарум свидело ми се и мислим да би итекако могао живети тамо... Обишли смо и Будимпешту али одатле не носим тако добре утиске, није ми се свидело, инфраструктура, све је некако њах.

Што се Беча тиче једино нисмо стигли да обиђемо Белведере и Пратер, због недостатка времена, остало мање више, врло вероватно да сам нешто и заборавио смо обишли и видели. Све у свему могао бих итекако живети у Бечу, свиђа ми се уопштено град, клима, доста наших људи, производа, наших кафана, ресторана, а са друге стране стандард само такав.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests