Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Sun May 15, 2016 11:18 pm

@prekidač, Nea Vrasna
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

park
Posts: 11
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:31 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby park » Mon May 16, 2016 3:00 am

Kako najjeftinije da se dovucem do Bukuresta iz Beograda? I neka iskustva sa Bukurestom, da li je skup?

прекидач
Posts: 42
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:02 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby прекидач » Mon May 16, 2016 10:05 am

Brdja wrote:@prekidač, Nea Vrasna


Još jedno pitanje, odgovara mi samo kraj septembra i početak oktobra, da li se isplati ići u to vreme, mislim da li je i dalje za kupanje. Isto tako kako je bolje ići avionom ili kolima, sta se isplati više? Posto nisam išao nikad u Grčku na letovanje interesuje me da li je bolje uplatiti preko agencije ili sam nesto tražiti. Kakve su cene po restoranima da li se isplati jesti tako ili neki all-inclusive hotel da se uplati ili sta vec. Da napomenem nisam nesto ograničen finansijski ali naravno gledam da prodjem što jeftinije ali da to bude srazmerno sa kvalitetom usluge...

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby pertla » Mon May 16, 2016 11:01 am

Bolje ti je kolima i da sam trazis smestaj kad stignes,pogotovo za taj termin.opet ako ides sa zenom i detetom bolje je imati neku sigurnost u smislu rezervisanog smestaja.pogledaj malo na booking.com ili na slicnim sajtovima,pa onda sam direktno kontaktiraj smestaj.

@brdjo

Cuo sam da u nea vrasni ima pun kurac komaraca,ja sam bio u asprovalti 4 puta ali kad sam bio klinac pa se ne secam
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
Neizlecivi
Posts: 75
Joined: Tue Feb 16, 2016 1:58 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Neizlecivi » Mon May 16, 2016 3:36 pm

Bio sam ja prosle godine u Stavrosu, to je jedno do drugog. Nekad je bila mocvara tu, pa ima komaraca, ali nije strasno toliko (makar meni, dok za decu ne znam). U tom periodu mozes bas jeftino naci i preko nasih agencija smestaj, pa mozes i kolima ici. Zavisi kolika su ti deca. Moji rodjaci vode drugu godinu klinke od 2-3 godine u Gerakini, ove godine uplatili mesec dana i idu kolima. Mirno, odma uz more, nema saobracaja kako kazu,nema crnaca sto prodaju zezancije... Ali je mesto malo i nemas neke zanimacije velike.
U Stavrosu i Nea Vrasni ti moze biti problem vetar. Kazu da duva u pm. Ja sam bio kraj jula, pa nije bilo strasno uopste, nego prijatno... mada je jedno vece je duvalo haos. Ako vec ides u tom periodu, jos kolima, po meni je bolje da gledas neka mesta koja u okolini imaju i neke izlete ili nesto za obici,tako da iako nije vreme super imas raditi. Ako su ti klinci malo veci, taman ce im takva zanimacija goditi.
Da ti dodam u Stavrosu imas veliku prednost neki park/plaza koja je u velikom hladu, ima i neki kafic restoran sa gomilom zeceva,koksaka,ptica, kornjaca i toga za decu. Takodje ulaz u more ti je super za decu, jer ide do dubljeg ide veoooooma postepeno :)

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Mon May 16, 2016 4:20 pm

Do Nea Vrasne se ne isplati ici avionom. Meni je uvek najbolja opcija auto. Ako ces gledati jeftinije onda je agencija uglavnom najbolja opcija. Neke daju umanjenje za sopstveni prevoz. Pravo je porodicno mesto ali malo skuplje nego Stavros i Asprovalta. Ali, po meni, i mnogo lepse nego ta 2 mesta. Kad se krene od Nea Vrasne ka Stavrosu i prodje Stavros imas nekoliko bozanstvenih plaza, pogotovo za decu. Sto se tice komaraca, nisam nesto obratio paznju ali to samo znaci da ih i nema preterano. Mesto je malo i ja sam bas jedva nasao smestaj kada sam isao na bum. Doduse, isao sam pocetkom avgusta. Vetra se ne secam da je bio tj da nam je smetao ali je bilo talasa. More je bas bilo cisto. Mesto je lepo, puno cveca, lepo setaliste i ima velikih prodavnica. Sto se tice all inclusive, ja izbegavam to u Grckoj jer deru po usima a hrana je nikakva. Cene po restoranima su sasvim ok.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Avanti ragazzi
Posts: 216
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:25 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Avanti ragazzi » Mon May 16, 2016 8:56 pm

@Прекидач

Нећеш погрешити ни са Лептокариом

прекидач
Posts: 42
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:02 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby прекидач » Tue May 17, 2016 6:37 am

Hvala ljudi, deca su 2 i 3 i po godine, uglavnom mi je najbitniji odmor ne planiram mnogo da zujim po tim ekskurzijama i izletima već da napunim baterije za dalje i to je to. Gledam sad tu Nea Vrasnu pa će to na kraju i biti...

Strada di vita
Posts: 112
Joined: Mon Mar 14, 2016 8:17 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Strada di vita » Tue May 24, 2016 10:40 am

Видим последњих година су јако актуелне дестинација Калитеа,Кафалонија. Па ако је неко био јел се исплати ићи са друштвом тамо?

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ultrastito » Tue May 24, 2016 3:50 pm

ultrastito wrote:moze li ko rec dve, tri o skijatosu?
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Вини Џонс » Sat May 28, 2016 2:07 pm

Strada di vita wrote:Видим последњих година су јако актуелне дестинација Калитеа,Кафалонија. Па ако је неко био јел се исплати ићи са друштвом тамо?


Другар ишао на Кефалонију са девојком задње две године, прошле је она одлучила да су се договорили да иду тамо :D . Каже да је лепо и то, али типично место за парове, плус што каже да су у бусу били убедљиво најмлађи, а имају по 25.

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby 1748 » Sat May 28, 2016 7:17 pm

ultrastito wrote:
ultrastito wrote:moze li ko rec dve, tri o skijatosu?


Ski ja tos :mrgreen:
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.


User avatar
Neizlecivi
Posts: 75
Joined: Tue Feb 16, 2016 1:58 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Neizlecivi » Mon May 30, 2016 12:57 am

Ovaj deo za babe i ajvar sam i ja cuo. Odu nesto posle sezone, grupno i tamo peku paprike, prave ajvar :D ja mislim da nema vece miline. Cak sam cuo za neku foru da im je jefitnije cak tamo kad naprave, ali se ne secam zasto i kako...

Strada di vita
Posts: 112
Joined: Mon Mar 14, 2016 8:17 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Strada di vita » Mon May 30, 2016 10:28 am

Вини Џонс wrote:
Strada di vita wrote:Видим последњих година су јако актуелне дестинација Калитеа,Кафалонија. Па ако је неко био јел се исплати ићи са друштвом тамо?


Другар ишао на Кефалонију са девојком задње две године, прошле је она одлучила да су се договорили да иду тамо :D . Каже да је лепо и то, али типично место за парове, плус што каже да су у бусу били убедљиво најмлађи, а имају по 25.


Пошто смо ту негде вршњаци одбацујемо онда ту дестинацију :D

User avatar
ultra mentalitet
Posts: 308
Joined: Mon Feb 08, 2016 10:52 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ultra mentalitet » Mon May 30, 2016 12:32 pm



Ma ovo je cista glupost, to se ljudi istripovali. Uvek postoje pojedinacni slucajevi da nekoga izuju i nadju mu sve i svasta. Zivo me interesuje ko ce da izvrne ceo autobus u jeku sezone kad konstantno na granici ima buseva koliko volis. One grcke carinike, ja vece idiote nisam video na svetu, njih mrzi da zive, a ne nekom da otvaraju torbe.

User avatar
zizou
Posts: 405
Joined: Wed Feb 03, 2016 5:08 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby zizou » Mon May 30, 2016 8:22 pm

Jel isao ko odavde za Juznu Ameriku ( Buenos Aires ) ?

Neapoli
Posts: 112
Joined: Wed Jun 08, 2016 1:11 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Neapoli » Mon Jul 11, 2016 8:29 pm

Bilo je prica na prethodnom forumu, al slabo pamcenje sluzi.
Do Lisabona, ako neko ima iskustva, kako je najlakse i finansijski najbezbolnije dovuci se do tamo?

Мента
Posts: 84
Joined: Sat Feb 06, 2016 2:59 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Мента » Mon Jul 25, 2016 8:35 pm

Јел има неко скоријег искуства за возовима по србији,јел идаље може да се комбинује са кондуктерима пошто су углавном нови возови и све се снима.Да ли путовати ноћу из тог разлога ?

ragazzi
Posts: 21
Joined: Mon Mar 07, 2016 2:07 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ragazzi » Thu Jul 28, 2016 10:03 am

Neapoli wrote:Bilo je prica na prethodnom forumu, al slabo pamcenje sluzi.
Do Lisabona, ako neko ima iskustva, kako je najlakse i finansijski najbezbolnije dovuci se do tamo?


Ja sam isao do Bergama vlakom a od tamo sam ulovio ryanair za 70€ povratnu do Lisabona i to sam je kupio par dana pred put u sredini ljeta kada su najskuplje. Inace su se mogle naci po 40-50€ onda.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests