Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Nexon » Mon Dec 30, 2019 9:08 am

Твога газду боли пошто воли да прима јер шваба више неће да прима па враћа знаш већ где пошто ови између неће да примају, типа Мађара. Него сада швапска савезна полиција улеће у аутобусе, нарочито из Србије, и избацује нашу браћу несврстану на граници Аустрије и Немачке.

Ето можеш ти и твој газда да примите у вашу кућу уместо што гурате по Шиду где људи не смеју да изађу из куће.
Него лепо на Нови Београд, Врачар, Сењак, Дедиње, Сремску Каменицу, Лиман, Грбавицу, Стари Град.
Да видите како је лепо. Пошто волите да се дружите, либерално сте васпитани. Нађете заједнички језик.

Проблем швабе је што већ превише примио па им градови изгледају као Бомбај и Најроби.
Али можда нађу решење и зато јер им се нуди.

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby kocka » Mon Dec 30, 2019 9:49 am

Nexon wrote:Јбт. у шта се претворио Минхен. Нема немца млађег од 50 година.
Невероватна количина црнаца, арапа, турака, азијата итд. Турбо-фолк пичи у главној пешачкој зони док шипац слуша и продаје кроасане.
Босанске сељачине које се такмиче у шабанлуку са арашима, турцима и црнцима.
Није ни чудо што се Мићари допада.

Да одеш да радиш је могуће али да водиш породицу са децом у такво окружење-никад!
Једино ако си брђави.

Причао сам отворено са пар локалних Немаца, који не желе о томе да говоре јавно, боје се, али када се отворе кукају на шта се претворио Минхен.
Немци су углавном сисави, видео сам тек пар озбиљних момака, ово остало боже сачувај, појешће их црни и арапи.

Што је најгоре има болесника по Србији који би то да копирају.

Закаснио си 100 година да одслушаш вођин говор у Минхену, сада само можеш турбо фолк.

Мада остало је пиво, па уживај у њему, док тугујеш за старим временима када Немци нису били "сисави" као данас, како ти кажеш.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ultrastito » Mon Dec 30, 2019 10:14 am

čompika wrote:Koja šteta za Minhen, srce me boli. I za Nemce isto. Strašno...

I mene je isto zignulo u srcu kad sam procitao onako emotivan upis...tuga, sta ces!
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Rođaci » Mon Dec 30, 2019 1:45 pm

suza suzu stiže

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby фикрета » Mon Dec 30, 2019 8:58 pm

stosom iz minhena
isprozivao je sve koje ne voli

User avatar
Desnoruki levak
Posts: 242
Joined: Tue Mar 01, 2016 4:11 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Desnoruki levak » Tue Dec 31, 2019 9:52 am

Nije što je Minhen ali ovaj put moram da se složim sa Nexonom...i meni se sve navedeno ozbiljno gadi. Kakvi god da su nemci uvek će mi biti draži od dotičnog šlajma ljudskog. Mislim da je još jedina prednost života u Srbiji u odnosu na EU, i stavka koja barem meni čini život ovde podnošljivim ta što još uvek nismo preplavljeni tom najezdom raznih čergara, musavih arapa, čamugara i ostalih šiptara. Najveća noćna mora mi je da ću da doživim dan kad će to i ovde da postane slučaj.

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby kocka » Tue Dec 31, 2019 12:27 pm

Гастарбајтер (нем. Gastarbeiter; гостујући радник) је име за стране раднике који су шездесетих и седамдесетих година организовано дошли у Немачку на привремени рад као део програма за довод привремених страних радника у Немачку.

Након Другог светског рата, привреда Западне Немачке је доживела нагли пораст. Након подизања Берлинског зида, настала је несташица неквалификоване радне снаге која је до тада долазила из Источне Немачке. Из тог разлога, Западна Немачка је шездесетих година 20. века склопила више радних уговора са земљама као што су Италија (1955), Шпанија (1960), Грчка (1960), Турска (1961), Мароко (1963), Португалија (1964), Тунис (1965) и Југославија (1968). Профил просечног гастарбајтера био је млад, неквалификован мушкарац, који је био добро плаћен са свим бенефицијама које су имали и немачки радници, али од кога се такође очекивало да се након извесног броја година проведених на раду у Немачкој, врати кући.


Значи немачкој привреди је требала радна снага и они су је увезли. Треба јој и данас и увозе је и данас. А људи који воде Немачку државу су свесни да без тих људи о којима се овде говори са висине, Немачка не би ни постојала.

И да ли ико мисли да је једном Немцу дражи @Nexon, од неког кинеза и мароканца :D
То само @Nexon може да верује да га Ханс митраљезац воли :lol:

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby čompika » Tue Dec 31, 2019 1:05 pm

Nexon wrote:Али можда нађу решење и зато јер им се нуди.

Čuvena Nemačka rešenja. Nacija koja je posle Engleske i SAD najperfidnija i podmukla do bola. Treba da slave dan kada su im zapadni saveznici okupirali zemlju.
A kad dođe do tog Nemačkog rešenja, ne boj se Nexone, bićeš na istoj strani kao i taj Turčin.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Fri Jan 03, 2020 10:39 pm

Drustvo, jel moze neka preporuka za Majorku, koja mesta gledati, koja izbegavati i sl?
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
blatnjavi
Posts: 184
Joined: Sat Mar 12, 2016 9:19 pm
Location: Србија

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby blatnjavi » Sat Jan 04, 2020 2:00 am

U Minken nikako

Pise plahata gore
Имам три кера, два су различита а један је исти.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby lost&found » Sat Jan 04, 2020 5:18 am

Brdja wrote:Drustvo, jel moze neka preporuka za Majorku, koja mesta gledati, koja izbegavati i sl?

Ti si bas u fazonu da se skroz integrises u nemacko drustvo :mrgreen:

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Sat Jan 04, 2020 12:30 pm

Haha nije nego bih negde blizu pa mi je to nekako najbolje
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby lost&found » Mon Jan 06, 2020 9:48 am

Dajte preporuke za Varsavu, ekipica od nekoliko muskih, tako da manje muzeja a vise barova i ostalih stvari ;)
Al i ovako znamenitosti sto se ne sme propustiti....

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby друг члан » Mon Jan 06, 2020 11:07 pm

Варшава најсморенији град уз Братиславу који сам посетио.Додуше били смо за нг, пакао како је хладно било, мада сам ја пар дана пре тога дошао из Сибира, из поларног круга. Пивница Дубровник, Пив пав или тако нешто бар. Штета што шаржер није више на форуму, он је био више пута. Пива су им одлична. Сва која сам пробао
Choose Life

doktor
Posts: 22
Joined: Fri Jan 29, 2016 3:53 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby doktor » Mon Jan 06, 2020 11:44 pm

Imas odlican bar u centru Varsave, malo je povucen ali savrseno pivo. Mikkeller se zove.

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bunt » Tue Jan 07, 2020 11:17 am

друг члан wrote:Варшава најсморенији град уз Братиславу који сам посетио.Додуше били смо за нг, пакао како је хладно било, мада сам ја пар дана пре тога дошао из Сибира, из поларног круга. Пивница Дубровник, Пив пав или тако нешто бар. Штета што шаржер није више на форуму, он је био више пута. Пива су им одлична. Сва која сам пробао





Bratislava nista? Ni za penzose? setnja, trg, kafa, rucak? Ne interesuje me nocni zivot, idem na dva dana da promenim sredinu pa mi bila interesantna zbog blizine Beca.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby друг члан » Tue Jan 07, 2020 2:05 pm

Ми смо и били два дана. Кад смо гостовали Спартаку из Трнаве. Јбг ми смо јурили цугу и зајебанцију, туга. У 12 сати једва кафану нашли. Нисмо баш неки туристи. Леп ке део око Дунава. Има кафића на реци. Сећам се да је неки огромни тржни центар близу, и нови стадион Слована
Choose Life

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby lost&found » Tue Jan 07, 2020 7:17 pm

Hvala drug clan za Varsavu, a i tebi doktore, mada je taj bar koji pominjes izgleda zatvoren.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby друг члан » Wed Jan 08, 2020 10:09 am

Dajte sajtove gde jurite jeftine letove iz Pešte,Temišvara...
Choose Life

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Wed Jan 08, 2020 10:25 am

Swoodoo.com
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: ultrastito and 21 guests