Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby CREW pg » Fri Jul 31, 2020 10:03 am

Citam ovih dana po medijima i drustvenim mrezama paljbu zbog povisenih cijena smjestaja. Taj nivo ogranicenosti i nerazumijevanje ponude i traznje opet fascinira i govori o nasem narodu. Naravno da kada su granice zatvorene prvi put na ovaj nacin jos od 90ih, da raste traznja samim tim i cijene rastu. Ljudi vade neke budalcine koje su stavile nenormalne cijene kao primjere, a da nisu sjeli i istrazili bas nista. Ne umeju adresu na gugl mapi da ukucaju, a kamoli na bukingu da istraze po filterima. O poznavanju geografije da ne pricamo. O snalazenju u prostoru i vremenu...
Pojavljuju se upiti kako se snaci u Kragujevcu i sta ima da se vidi... Gledaju se hoteli od 5 zvjezdica i uporedjuju sa Grckom, pritom ti ljudi krocili nisu u hotele te kategorizacije... Svi sada pikiraju vikendice i smjestaje sa potpunom izolacijom, hoce bazen, wifi, nove stvari i obrok - pritom na nekom do jaja mjestu i da za to porodicno plate max 40e po danu. To ne postoji nigdje, a ne u Srbiji.
Naravno da ne mozes da ocekujes da ces za 2 nedelje od danas naci nesto sto ti u potpunosti odgovara, a da ne platis papreno. Jer si ti bio taj koji se nadao da ce granice biti otvorene, sada kad je to puklo i 90% mjesta vec rezervisano , kriv ti je djavo. A ovamo si krocio po prvom prstenu i Paralijama, jeo giros od 3 evra , kupao se sa milion ljudi na plazi, bio u oskudnom smjestaju i sada hoces 10 puta bolje u Srbiji,ali za iste pare. Tesko rodjace ( ne ti sa foruma :mrgreen: ).

Malo pameti u glavu, realnost tokom potraznje i moze fino da se provede odmor u Srbiji. Postoji bar 10 kupackih jezera i nekoliko rijeka. Ima i dalje smjestaja sa bazenom u opticaju. Vecina hotela je ogranicila upotrebu velikih bazena na iskljucivo goste hotela, pa je samim tim i manje ljudi.
Opet strah od kovida je opravdan, pa i u tom slucaju ima milion kuca na izdavanje koje su u pravoj izolaciji.

Govorim iz ugla vodica i visegodisnjeg opazanja jednog nerealnog ponasanja nasih ljudi kada se nalaze u inostranstvu i kada su kod kuce. Tamo bi cekali redove, bunarili u jeftinom smjestaju, jeli 2 smijesna obroka. Ako imaju nesto para, opet bi potrosili bar 30% vise nego na vecini mjesta u Srbiji. I vratili bi se srecni.
Ono sto cujem kao argument - Srbija nema more i onda je sve sranje. Brate onda izvoli Bugarska i Turska su otvorene, samo ne seri po svojoj zemlji jer pojma nemas i nisi je upoznao. Ili daj sansu, sjedi u automobil pa kad prodjes 20 mjesta, zakljucuj nesto.
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ultrastito » Fri Jul 31, 2020 11:20 am

Ali bukvalno od reci do reci se slazem.

Juce je izasla vest kao u Vrdniku za 7 dana 5500e. Pogledam malo bolje o cemu je rec, u pitanju je klub "Reset" koji je uzgred u Sremskoj Kamenici. Za one koji ne znaju, to je viletina koja vredi par miliona evra sigurno, sa bazenom u dvoristu i pogledom na NS. Bio sam tamo na svadbi kod drugara i ono je stvarno vrh vrhova. Sad gledam...a sta su ti novinari ocekivali, koliko bi kostalo da se iznajmi tolika viletina na 7 dana na nekom nadrkanom mestu u Grckoj recimo?

(https://www.clubreset.org)

Slazem se da ima nekih dileja koji su stavili cenu, eto da bi je stavili. Da ne gnjavim puno, kad se sve sabere i pomnozi, ispada da su bas te kuce od po 1000 i kusur evra, zapravo 30ak evra po osobi, jer su to kuce za smetaj 7-10 ljudi recimo. Mislim da su generalno skocile cene po Srbiji, otprilike za do 10e po osobi dnevno...ali svakako da nije tragicno kao sto bi moglo da se izvuce zakljucak iz pisanja novinara. Poskupele su sigurno planine na zapadu Srbije i poznatije banje, mada i tu verovatno moze da se nadje nesto pristojno, samo je za to potrebno malo vremena da se istrazi. Ima toliko sajtova na kojima je moze pronaci smestaj da je to bolesno.

Supruga i ja idemo na turu po Banatu i po severnoj Backoj sad u avgustu. Smestaje, doduse po gradovima, placamo oko 30ak evra dnevno. Na slikama deluju dosta pristojno, a takve smestaje po Evropi ne mozete naci ispod 50ak evra, pogotovo ne u centru gradova/varosica. Izbegli smo airbnb ovog puta jer bi morali da dodajemo tipa 15e po smestaju za neke airbnb takse...tako da smo sve rezervisali preko Bookinga. Iskreno, pojma nemam sta da ocekujem od puta, ali se svakako radujem sto cu proci krajem Srbije u koji nikad nisam zalazio, ma koliko to glupo zvucalo.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby čompika » Fri Jul 31, 2020 1:13 pm

Realno, neka stave i duplo, pa ko voli nek izvoli. Sada svi našli da otkrivaju lepote Srbije kad ne mogu da sole dupe u Grčkoj. Potražnja diktira ponudu, tako da samo napred svi ugostitelji, derite.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Rođaci » Fri Jul 31, 2020 1:21 pm


Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Fri Jul 31, 2020 2:22 pm

Mene je najviše razočaralo što obrazovani ljudi, čak neki i vukovci koje poznajem imaju takvo razmišljanje o cenama smeštaja, šta onda tek očekivati od manje obrazovanih ljudi. Ne kapiram šta je toliko strašno i da ljudi stave za šupu 5 000 evra za 5 dana, ne može te niko naterati da to iznajmiš mater mu jebem, idi pa traži drugo. Njegovo je i može sa tim da radi šta hoće, druga stvar je što to niko neće uzeti. I još onda neko sere po celom svom narodu na osnovu toga što je par ljudi stavilo ogromne cene smeštaja.

Strada di vita
Posts: 112
Joined: Mon Mar 14, 2016 8:17 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Strada di vita » Fri Jul 31, 2020 10:10 pm

Пре можда једно месец дана је неки од форумаша написао сјајан извештај са путовања по источној Србији(Ђердап,Рам...) после тог извештаја још увек размишљам да ту потрошим годишњи. Момак је написао да за викенд са смештајем и посетом локалитета пукао око 300е. Притом по извештају се закључило да је трошио колико би свако од нас, или бар већина. Тада ми је запало за око да је тура бродићем по ђердапској клисари 1500рсд ?! На Ситонији је пре 3-4 година изнајмљивање бродића на цео дан било око 45е.

Да се разумемо немам ја ништа против да се подигну цене, понуда/потражња и то је ок али реално смо безобразни и што се тиче цена и опхођења! Пример је Копаоник,Златибор и свако друго место где се мало активирао туризам.

User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby CREW pg » Fri Aug 07, 2020 3:33 pm

Dopuna za vožnju čamcem kroz Đerdap. Ima i za 10e.
Moje iskustvo sa Trinity-ijem za 1500din je vrlo dobro, bilo je dobre priče i nekih istorijskih podataka.
Preporuka za restoran u Tekiji - Joca krofna - porcija somovine 600 din, smuđ 800, ima i roštilja... Kidaju.
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

odio puro
Posts: 19
Joined: Wed Jul 06, 2016 9:54 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby odio puro » Sat Aug 08, 2020 5:25 pm

Ajde da se nadovezem na temu o turizmu i ugostiteljstvu u Srbiji jer mi je to manje-vise i struka,a proveo sam dugi niz godina radeci isti posao u inostranstvu,na sve to uvek se setim jednog kratkotrajnog putovanja po Vrscu,zastali smo da veceramo u restoranu domace kuhinje Dinar,odgovorno tvrdim i to uvek ponavljam da za novac koji smo tamo ostavili tu noc nigde,pa mogu da budem bezobrazan i kazem mozda nigde u svetu nismo dobili bolji servis i klopu od strane tog osoblja,momci su bili vrhunski profesionalci,predstavili jelovnik,vinsku listu,dosao neki menadzer-gazda,vise se i ne secam,kao u fazonu prvi put ste ovde,drago nam je,...Za nas 6-7 koliko nas je bilo tu noc,slomljeno je ne vise od 100ak jevreja.Mozda sam malo i otisao sa teme,ali hocu da kazem da ces za jedno takvo laktanje bilo gde u Evropi da se iskezis 300-500e,dobijes kitu od konobarske ljubaznosti,i jos stosta,jbg prastajte ako sam otisao u ofsajd loma

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Sun Aug 09, 2020 7:59 pm

Jel išao neko u Trst na more? Ili je bolje gledati nešto okolo?
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby 1958 » Sun Aug 09, 2020 8:16 pm

Brdja wrote:Jel išao neko u Trst na more? Ili je bolje gledati nešto okolo?


Ako hoces da gledas u more dobar je Trst. Inace kao grad jako lep i vredi obici.
Често одем до на село

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Sun Aug 09, 2020 9:09 pm

Ma za kupanje sam mislio i odmor.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ElPadrino » Mon Aug 10, 2020 11:17 am

Mozda ti je bolje malo da ispratis ovamo Koper, Portorož i tu obalu Slovenije. Poznavajući Šljovence sve je čisto i uredno + mislim da je jeftinije od Italije, ako me sjećanje služi jer sam gledao nešto prije ovog sranja možda do tamo da se ode. A i kontam da su bolji i opušteniji ljudi od smrdljivih žabara sa lažnim funjarskim osmijehom na licu. :) Esi živ ?

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Mon Aug 10, 2020 2:05 pm

Hvala na odgovoru. Ne dam se ometati više od ovog sranja od virusa :)
Ma gledao sam šta mi je najbliže pošto idem kolima, neću da rizikujem da krenu da drndaju sa avionima i otkazuju letove, pun kurac vaučera imam, sve otkazano. A da, i da nema granica tj da je EU da se ne bih drndao sa karantinom i testovima. Mislio sam i na Slo ali nikad nisam čuo da je neko bio tamo na moru.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby CREW pg » Mon Aug 10, 2020 4:58 pm

Bolje se onda spusti do Lido di Jesola ili Riminija, ako si namjeracio Italiju.
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Mon Aug 10, 2020 5:45 pm

CREW pg wrote:Bolje se onda spusti do Lido di Jesola ili Riminija, ako si namjeracio Italiju.

I ja ti predlažem ovo ako si već zacrtao Italiju, Trst zaobidji. U Sloveniji Kopar nema baš neke plaže ali je zato Portorož do jaja, većinom obale su peščane plaže a i Piran nije loš, samo što su plaže Beton ili kamen, ali je jako lep grad za videti.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Mon Aug 10, 2020 9:11 pm

Pitao sam danas neke Italijane, i oni kažu da preskočim Trst. Dakle Rimini i Lido di Jesolo? Još neko mesto tu u blizini? Možda nešto i bliže... Rimini mi je nesto najdalje što bih išao
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby čompika » Mon Aug 10, 2020 11:07 pm

Ne znam šta bi ti falilo u Trstu iskreno. Lido di Jesolo je klasično letovalište, pa ukoliko ti je samo do blejanja na plaži i izlazaka, to je ok.

detelinara83
Posts: 102
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:40 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby detelinara83 » Tue Aug 11, 2020 2:07 pm

Назире ли се то отварање границе са ЦГ 15.08.?

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Tue Aug 11, 2020 3:40 pm

čompika wrote:Ne znam šta bi ti falilo u Trstu iskreno. Lido di Jesolo je klasično letovalište, pa ukoliko ti je samo do blejanja na plaži i izlazaka, to je ok.
Pa ne znam ni ja, zato pitam haha. Pa u principu najviše plaža i malo da se obidje možda neki gradić u blizini
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby CREW pg » Tue Aug 11, 2020 4:50 pm

@ brdja
Lido ti tu radi posao, Venecija je blizu... Taj potez od granice sa Slovenijom do podno Venecije ima slicne plaze, s tim sto je Lido najbolji sto se tice infrastrukture i ponude.
Pogledaj na mapi Punta Marina, u blizini Ravene. Kaze drugar da se sa porodicom fino proveo, Ravena je lijep grad, posebno stari dio...
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests