Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby DRINK » Sat Feb 04, 2017 11:23 am

Улични ратник! wrote:Razredna nam je dala tri opcije za ekskurziju:Budimpešta,Prag,Venecija.Imamo fore 2 nedelje da izaberemo pa da čujem neko vaše mišljenje gde bi bilo najbolje?



Праг убедљиво, Будимпешту можеш да посетиш кад хоћеш и испадне џабе кад се скупи вас 3,4.. По твојим уписима верујем да Венецијом нећеш нешто претерано да се одушевиш, и ако има много тога да се види и чује, тако да је Праг најбоља опција, а пошто је то екскурзија верујем да вас занима провод, који је у Прагу јефтинији и бољи него у Венецији.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby čompika » Sat Feb 04, 2017 11:38 am

Uzmite Budimpeštu a možda i Prag, najmanje ćete putovati a imaćete više vremena za zajebanciju. Lepo ti reče Kibicow, ko ide na ekskurziju da gleda znamenitosti.
Ako idete u Veneciju, računaj da nećete sigurno tamo odsesti, nego verovatno u Lido di Jesolu, gradu koji je primorsko sezonsko mesto, znači ako idete na proleće, biće mrtav grad manje više. Venecija je odlična, ali stvarno nemate šta da radite u njoj više od dan-dva.
Kasnije kad završiš školu, imaćeš gomilu priliku da ideš u Veneciju, imaš aranžmana za sitne pare uvek.

bojan23
Posts: 356
Joined: Fri Feb 05, 2016 10:17 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby bojan23 » Sat Feb 04, 2017 1:18 pm

Улични ратник! wrote:Razredna nam je dala tri opcije za ekskurziju:Budimpešta,Prag,Venecija.Imamo fore 2 nedelje da izaberemo pa da čujem neko vaše mišljenje gde bi bilo najbolje?

Праг, коректне цене и добра зајебанција.
З В Е З Д А Л Е !

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby B.Centrale » Sat Feb 04, 2017 1:32 pm

Veneciju je najbolje posetiti upravo u ovom periodu ili novembar, pocetak dec., kada su guzve najmanje. Grad je tada i najlepsi, kanali najmanje smrde. Osim toga, sto neko rece, potrebno je manje vise samo 2 dana da bi se skoro sve videlo, ali je odmah preko mosta Mestre koji ima oko 300.000 ljudi, gomilu mesta za zezanje/shopping, a i jeftiniji je poprilicno od Venecije. Na kraju krajeva, odatle je pun kurac gotivnih gradova na 1-2-3 sata udaljenosti vozom, od Bologne, Firenze, Milana, Verone, Brese, Bergama, Parme, Treviza, Vicence itd. itd, a vozovi u It. funkcionisu kako hoces, nisu skupi a i svaka relacija ima gomilu opcija za odlazak i povratak tokom citavog dana. Tako da sama opcija Venecije uopste nije losa, naprotiv. Opet, i Prag i Pesta su do jaja i obavezna mesta za posetiti.
bologna centrale

User avatar
Приштина
Posts: 82
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:49 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Приштина » Sat Feb 04, 2017 4:57 pm

Овај период је најгори за посету, јер за недељу дана почиње Карневал и људи ходају једни по другима.

odio puro
Posts: 19
Joined: Wed Jul 06, 2016 9:54 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby odio puro » Sat Feb 04, 2017 5:21 pm

pozdrav,planiram da palim za Maribor vikend oko 25-og februara,izmedju ostalog da gledam derbi Maribor-Olimpija,pa me zanima sve oko i u samom grau,mesta za soping,neka jeftinija varijanta hotela,...hvala

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bunt » Sat Feb 04, 2017 5:31 pm

-U ovo doba...
-Blato je do kolena, a seljaci se bodu noževima!

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Sat Feb 04, 2017 6:49 pm

čompika wrote:Da li možeš da pitaš ortaka ako je aplicirao elektronski, koji je postupak? Burazer planira da ide turistički, dobiće potvrdu za posao i pare na računu, ide kod nekog lika. E sad, on se informisao sa svih strana, pa ima sve polovične informacije, te otisci prsta, biometrijska fotka, čuda muda. A kaže da su mu rekli ako prilikom apliciranja nešto od dokumentacije ne proslediš kako treba da si ga ispušio. Ja ću to istražiti na njihovom sajtu, ali bi mi značilo iskustvo iz prve ruke kako ide ceo proces elektronski, kome se i šta uplaćuje, koja je dokumentacija sve potrebna, rokovi, itd...

E ovako, pitao sam ortaka. Malo je zaboravio sta su mu tada sve trazili posto je od tada trazio jos par puta ali neku drugu jer mu je zena odatle pa je malo pomesao. Uglavnom, prijavio se elektronski pa su mu dali termin kada da ode u ambasadu, cekao je oko 2-3 meseca. Od papira su mu trazili tu potvrdu sa posla da garantuju da ce da se vrati, pare na racunu, diplomu sa faksa, potvrdu iz banke da i on ima pare na racunu... sve te potvrde su mu trazili prevedene na engleski. Dobio je na 3 meseca. To je ono sto se on seca. Jbg, ne znam da li pomaze ali bar da ima neku info za pocetak.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby друг члан » Sun Feb 05, 2017 9:29 am

Bunt wrote:-U ovo doba...
-Blato je do kolena, a seljaci se bodu noževima!

Zavičaj mi ne diraj,za zavičaj sam spreman da ubijem!
Choose Life

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Rođaci » Sun Feb 05, 2017 9:36 am

gledaj mali ekran TV prijemnika!

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby čompika » Sun Feb 05, 2017 10:22 am

Hvala Brdjo!

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Sun Feb 05, 2017 2:23 pm

Nema na čemu... Ako još nešto zatreba mogu da ga pitam.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Чомбе » Mon Feb 06, 2017 1:45 pm

Јел има неко искуства са добијањем (или одбијањем :mrgreen: ) америчке туристичке визе? Не знам да ли има различитих типова визе али је реч о чисто туристичком путовању, никакви ворк енд тревели, радни папири, бракови и та срања.

kopriva
Posts: 155
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:28 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby kopriva » Tue Feb 07, 2017 5:04 pm

Sve sto ti treba da dobijes vizu je jak dokaz da ces da se vratis u Srbiju. Ili de vec zivis. Ako imas neki stalan posao, zena i deca ostaju kuci, gajba na tvoje ime itd...

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Tue Feb 07, 2017 5:06 pm

Ortak je samo sa garantnim pismom otišao turistički. Lagano je dobio vizu. I ostao tamo na crno.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bunt » Tue Feb 07, 2017 6:43 pm

kopriva wrote:Sve sto ti treba da dobijes vizu je jak dokaz da ces da se vratis u Srbiju. Ili de vec zivis. Ako imas neki stalan posao, zena i deca ostaju kuci, gajba na tvoje ime itd...


Ja imao sve to, odbijen.

Drugar ima troje dece, firmu sa 20 radnika, vec pet puta bio u USA, odbijen.

Degenerik ide da proslavi rodjendan u Diznilendu, pritom ima 33 godine i ni kuceta ni maceta, odobrena viza.

Nema pravila.

doktor
Posts: 22
Joined: Fri Jan 29, 2016 3:53 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby doktor » Tue Feb 07, 2017 9:20 pm

A realno ima, ako te izvale da lazes odma te odbiju. A da ne bude da serem evo moj primer. Predao sam za americku vizu u zemlji gde sam bio na privremenom radu, boravisna dozvola mi je isticala u septembru, a ja sam aplicirao u junu. Na razgovoru me je konzul ispitao sve sta i kako, ali nijedan papir mi nije trazio. Epilog - viza na 10 godina, na granici (GFK) nijedno piranje mi nisu postavili. Na identican nacin, samo u drugoj zemlji je i moj buraz dobio vizu

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bunt » Tue Feb 07, 2017 11:33 pm

A koja je to zemlja bila? da pogodim, neka zapadna, ekonomski jaka, tipa britanija, ili nemacka. A plus sto si imao radnu vozu a trazio
si turisticku?

I sta je on to, po tebi, izvalio da sam slagao, da nisam ozenjen, da su izvodi za decu lazni, ili nesto trece? Ili kod ovog mog drugara, da su mu poreske prijave za firmu fals, i da pet prethodnih ulazaka u USA ne znaci nista ?

doktor
Posts: 22
Joined: Fri Jan 29, 2016 3:53 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby doktor » Wed Feb 08, 2017 7:32 am

Nisam ni rekao da si ti lagao ili tvoj drug, vec sam se nadovezao za to da nema pravila.

A aplicirao sam u Rusiji i bio sam pred kraj boravka tamo pa bas i nisam imao dokaze o tome da necu ostati u americi

User avatar
јахач магле
Posts: 340
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:08 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby јахач магле » Sat Feb 11, 2017 11:00 pm

Зна ли неко која је најбоља варијанта за паркинг ако се иде колима у Венецију?
...Сијају звезде као очи конобарице...


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests