Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
BTS
Posts: 197
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:09 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby BTS » Mon May 15, 2017 5:30 pm

Bio sam ja pre 5 godina, ali na 3 dana samo. Vreme je bilo vrhunsko, oko 30 stepeni, uveče prijatno, ali je mora bilo bas hladno. U to vreme i ne rade sve radnje, kao u sezoni, ali radi sasvim dovoljno i prodavnica i kafića/restorana, ako se uzme u obzir broj turista u to vreme. Sećam se da su u nekim restoranima davali 30% popusta čini mi se na iznos računa, a neki barovi na plaži davali 2 pića po ceni jednog.

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby друг члан » Mon May 15, 2017 6:19 pm

isto bio pre 5 godina. Kupo se opusteno.Bio deset dana u haniotiju jedan-dva dan bila kisa ako se dobro secam
Choose Life

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ultrastito » Mon May 15, 2017 10:53 pm

за првомајске празнике био у брижу, бриселу и будимпешти. ако кога занима, могу да бацим који ред :mrgreen:
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby čompika » Mon May 15, 2017 11:29 pm

Napišider nešto o Brižu ako te ne mrzi...

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ultrastito » Tue May 16, 2017 12:39 am

ај онда овако

прво, до брижа смо стигли:
геа турс до темишвара 15е по особи
темишвар - шарлоа 9е по особи (виз-ер) - резервисао крај јанура, почетак фебруара. поласци су недељом у 13ч по румунском времену, лет траје око 2 сата, па си у шарлоа (град неких 30ак километара јужно од брисела) око 14ч по нашем и белгијском времену.
шарлоа-бриж - аутобус 21е по особи, крећу директно са аеродрома и иде око 2 сата до брижа.

смештај нашао преко аирбнб, 3км од самог центра (белфорта) брижа, породична кућа, делили купатило са породицом која живи тамо. око 50е је била ноћ. ми смо били тамо 3 ноћи.

бриж је...врло могуће да је то убедљиво најлепши град који сам видео у животу. нисам нешто за живота пропутовао, али оно је лудило. град препун канала, не бих препоручио вожњу чамцима тамо, јер изгледа као десант миграната. град је заиста прелеп. уско градско језгро је под заштитом унеска, тако да се могу видети куће које су направљене у 16. веку у апсолутно оригиналном стању. гомила катедрала, малих тргова, уских калдрмисаних улица. свакако да су им пиво, вафле и чоколаде заштитни знак, не само њих, него читаве белгије, али веруј(те) ми, заборавиш уопште на све то кад видиш град. имали смо ту срећу да смо уловили период године кад је дан трајао скоро до пола 10 увече, тако да оно брдо туриста који долазе на једнодневне излете нестану око 6-7 и после тога буквално имаш град за себе. то уско градско језгро није велико, са једне на другу страну има око 2 км рецимо, али уз гомилу малих улица, то лако прерасте на много више километара.

две недеље 'сније, ја сам и даље фасциниран оним што сам видео по њиховим музејима и како су ти музеји осавремењени, са мером. били смо у:
- музеју пива - карта 9е по особи, а има и опција од чини ми се 15е са конзумацијом 3 тестер пива након посете музеју. свакако постоји паб на крају музеја, са опет безброј пива.
- градски музеј - карта око 4е по особи - сала "скупштине општине бриж" која потиче из неког века, осликана муралима, дрворезима, златним неким украсима, са просторијом у којој је приказан развој брижа. у тој сали би најопуштеније могао да останеш цео дан и да не видиш ни пола онога што има на зидовима
- базилика свете крви - бесплатан улаз, једино што се оставља прилог по жељи. два пута дневно се износи оно у шта се верује да је крв исуса христа коју су донели крсташи из крсташких похода. онако...није ти свеједно кад приђеш реликвији...не могу да опишем тај осећај, апсолутно индивидуално, али баш упечатљиво!!
- хисторијум - улаз 14е по особи - музеј је осмишљен тако да те проведе кроз бриж у 15веку, кроз причу о заљубљеном шегрту њиховог великог уметника жан ван ајка. собе су осмишљене као сцене, са оригиналним мирисима тог доба, са анимацијама и још триста интерактивних чуда.
- гронинге музеј - улаз чини ми се 8е по особи - нека од најфеномалнијих дела боша и осталих сликара. ту опет можеш да проведеш цео дан и да не видиш ништа. мене је закуцало пар слика, које те стигну касније и у фазону си ЈЕБО ТЕ ЖИВОТ!

цене су јаче по кафићима и ресторанима, тако да у принципу ручак са пићем изађе око 50е за двоје. пива у пабовима и пивским подрумима су од 3-4е до 50е, зависи које је, какво је. ми смо на крају завршили у неком "ла траписте" подруму, где смо добили буквално А4 формат књигу са не знам колико пива и поред сваког опис од чега и какво је. исти случај са чоколадама. буде ти занимљиво кад видиш прву, другу, трећу чоколадарницу и продавницу пива, ал си после сат времена и 32432423. чоколадарнице и 34231316. пиварнице у фазону...ај јебите се са чоколадама и пивом. радна времена су им ненормална, апсолутно нисам успео да сконтам ко кад ради, двократна су времена. увек има пакистанаца који имају 00-24ч радње где можеш да покупујеш неке основне ствари. имали смо ту срећу да нам 5 минута од смештаја буде супермаркет (овај дел курацпалац што држи макси...дел хаизе, дел ез, дел...), па мож' доручковати неке својеручно прављене сендвиче. у супермаркету и није толико скупо, можда за 20ак % скупље него код нас.

могао бих још много да пишем и причам о брижу, али у најкраћим цртама, град који треба видети за живота! пре тога, препоручљиво је са разумевањем погледати филм са колином фарелом "у брижу", зна да удари добар темељ и да те заинтересује још више за бриж. неко оптимално време за обилазак је од маја до августа, како би избегли кише које су тамо неминовне. ако већ пада киша, да не буде бар минус триста. ми смо имали сасвим задовољавајуће време, јутро пред полазак за брисел је почела баш нека јака киша. таман рекло би се.

брисел:
до брисела смо ишли возом из брижа, око 20е по особи је карта коју је најбоље узети до бриселског аеродрома (под условом да оданде имате лет за где већ хоћете). карта важи од брижа до аеродрома, са могућношћу да прекинеш вожњу где год хоћеш између и да наставиш поново ка последњој станици. ако вам се деси као што се нама десило, да омашите воз за аеродром и одете негде ван линије бриж-брисел аеродром, лику на шалтеру на првој станици на којој изађеш, објасниш лепо да си се изгубио и добијеш од њега написмено да си се изгубио и да ти карта и даље важи, без икакве надокнаде.

за брисел смо имали око 5 сати времена да га обиђемо. тотално друга прича од брижа, што је и нормално на крају. још кад те пукне прелаз из мирноће брижа...огроман град, огромна маса људи која иде лево десно и огромне мере безбедности на сваком кораку. војска са дугим цевима поред сваке иоле битне зграде. делује као јако занимљив град, много тога за видети, али јако мало времена смо имали за обилазак. снадбевање наравно по лидловима и сличним маркетима и то би требало да буде довољно за преживљавање. утисак на мене су оставили муслимани, којих у бриселу има баш много. нисмо их толико примећивали у брижу, чак их се нешто и не сећам превише, ал овде су буквално на сваком кораку.

будимпешта:
од брисела до будимпеште смо ишли брисел-ерлајнсом, 50е карта по особи. нормално, дупло комфорнији авион од виз-ера, мислим кад сам ја са својих 197 седео ко човек, онда о чему даље да причамо.

очајан превоз од аеродрома до центра будимпеште, поготово што смо слетели око поноћи. мађарони који слабо парлају енглески, за разлику од белгијанаца који су сасвим ок за комуникацију. преко дана обилазак...видно "окречена" будимпешта са неким новим споменицима, реновираним парламентом и кејом и уопште тим делом од ваци улице ка дунаву. ноћу препуна пијаних и дрогираних енглеза. храна по неким дајнерсима а ла америка и по турским кебабима.

повратак из будимепште за бг, воз 15е по особи карта и скоро 9 сати вожње.

ето то је то, најкраће могуће :mrgreen: :mrgreen:

ако треба нешто детаљније, питајте.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby lost&found » Tue May 16, 2017 1:44 am

Au hvala za ovo. Ovaj deo o Brizu me je kupio definitivno, nikad ne bih pomislio da odem tamo iako sam gledao In Briz, i sad vrtim film u glavi (bukvalno) i nije mi jasno kako sam izignorisao Briz, iako se dobro secam scena iz filma i deluje kao bas lep grad.
Cudi me da ne nosis vise utisaka iz budimpeste; bio sam tamo 3 puta, bas prelep grad; pogotovu nocno krstarenje dunavom i onaj ribarski zamak ili kako vec. E da ima i Beogradska ulica i spomenik Vuku Karadzicu

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Rođaci » Tue May 16, 2017 1:47 am

meni je glavni utisak iz Budimpešte to što se stalno čuju sirene
neverovatno, kao da je konstantno vanredno stanje

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby lost&found » Tue May 16, 2017 2:24 am

Kakve sirene? Toga se ne secam. Poslednji put sam bio pre 4-5 god


User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ultrastito » Tue May 16, 2017 11:24 am

budimpesta je nekako ostala u debeloj senci briza i brisela. bio sam vec tamo nekoliko puta, pa mozda i zato nisam nesto impresioniran istom.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

подвала
Posts: 121
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:22 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby подвала » Tue May 16, 2017 5:20 pm

Rođaci wrote:meni je glavni utisak iz Budimpešte to što se stalno čuju sirene
neverovatno, kao da je konstantno vanredno stanje


Uf, dobro je da je jos neko ovo primetio, mislio sam da tripujem..

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bunt » Tue May 16, 2017 5:54 pm

kocka wrote:https://www.facebook.com/tamara.jevtovic.71/videos/1681437878827638/


Dodjes mi 3:59 zivota. Osecao sam kako me steze nesto u grudima dok je ovo monotono bice izgovaralo recenice. I jos dole stoji #ludilo i #adrenalin. Ne verujem da su slucajno ispali sa broda, pre bih rekao da su u istom trenutku dobili zelju za samoubistvom ne bi li se resili njenog prisustva.

User avatar
Kockalone
Posts: 286
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Kockalone » Wed May 17, 2017 1:13 pm

prcko wrote:
1389 wrote:Да ли овде неко са форума има Америчку туристичку визу и да ли неко зна шта је потребно од документа о томе где сам запослен да се однесе на разговор?


Ja sam odneo sve zivo, potvrdu da sam zaposlen sa podacima o radnom stazu i radnom mestu, potvrdu o visini primanja, resenje o godisnjem odmoru, itd. Bukvalno mi nista nisu trazili, samo sam im rekao gde i sta radim. Cak sam uplatio i 500 evra na devizni racun jel su mi strucnjaci rekli da to tako treba...nidje veze. Pitao me gde idem, sto idem i kad se vracam.


Ако тебе нијесу тражили, не значи да не траже осталима. То све зависи од случаја до случаја. Мој добар друг је био прије неких 2 мјесеца на разговор, има фирму на своје име, добар план путовања, 5 хиљада на рачун, испричао се са службеником амбасаде, био 100% сигуран да пролази и овај му на крај каже да проба неки други пут. Један познаник иста ситуација и добио визу на 10 година, док трећи лик има родбину горе, послали гарантно писмо, био сигуран да добија, и овај му каже да је одбијен, а као разлог му навао то што је имао само 800 еура на рачун. Ако већ неко има у плану да иде на туристичку најбоља је варијанта да уплати неки аранжман преко агенције, ту би требало да иде доста лаганије.

kopriva
Posts: 155
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:28 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby kopriva » Thu May 18, 2017 2:18 am

Tacno Kocko, nema pravila uopste. Cuo price potpuno suprotne od mog iskustva, ne znam na osnovu cega odlucuju.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Далтон » Sat May 20, 2017 7:59 pm

Idem u oktobru / novembru na Tajland kod ribe. Posto ovde u amerikama nemam komp da detaljno istrazim sve sto me zanima, uglavnom prelistavam na fonu.
Cuo sam se sa Flaj flaj travelom i karta je 600€ (bg - abu dabi - bangkok). Mada mislim da moze i da se jeftinije prodje sa kartama jer kontam da su nase agencije skuplje, pogotovo ova izvikana fly-fly.
Elem, video sam na tjubu neku ulicu Nana Sukumvit Soi 4. Svetski kurvinjak sazet u jednom bloku grada. Od trandzi do prvoklasnog seksipila kojeg ima u izobilju u toj zemlji snova.
Kontali smo da se iscimamo do Pukheta ali to otom potom. Prvo cemo ploditi bangkokom i sarmirati zenskinje nasim srbskim kalabasterom dok ne skontaju da sam srpska kesa. E sada prvo me interesuje neki smestaj. Ova moja placa stan oko 150e negde 10min od centra Bgkk. I za to pouzdano znam da nije skupo. Ali hrana i neke zanimnjive destinacije koje se mogu videti mogu preporuke clanova.
Takodje cu resiti vizu za godinu dana pa cu se usljakati u neki hotel da radim posto sam cuo da ih ima mali milion u bangkoku. Plate ne znam kakve su ali mi rece.ova moja da se moze lepo ziveti.

Pucajte!
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Вини Џонс » Sat May 20, 2017 9:45 pm

Далтон wrote:Idem u oktobru / novembru na Tajland kod ribe. Posto ovde u amerikama nemam komp da detaljno istrazim sve sto me zanima, uglavnom prelistavam na fonu.
Cuo sam se sa Flaj flaj travelom i karta je 600€ (bg - abu dabi - bangkok). Mada mislim da moze i da se jeftinije prodje sa kartama jer kontam da su nase agencije skuplje, pogotovo ova izvikana fly-fly.
Elem, video sam na tjubu neku ulicu Nana Sukumvit Soi 4. Svetski kurvinjak sazet u jednom bloku grada. Od trandzi do prvoklasnog seksipila kojeg ima u izobilju u toj zemlji snova.
Kontali smo da se iscimamo do Pukheta ali to otom potom. Prvo cemo ploditi bangkokom i sarmirati zenskinje nasim srbskim kalabasterom dok ne skontaju da sam srpska kesa. E sada prvo me interesuje neki smestaj. Ova moja placa stan oko 150e negde 10min od centra Bgkk. I za to pouzdano znam da nije skupo. Ali hrana i neke zanimnjive destinacije koje se mogu videti mogu preporuke clanova.
Takodje cu resiti vizu za godinu dana pa cu se usljakati u neki hotel da radim posto sam cuo da ih ima mali milion u bangkoku. Plate ne znam kakve su ali mi rece.ova moja da se moze lepo ziveti.

Pucajte!


User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby pertla » Sat May 20, 2017 10:05 pm

Image
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Далтон » Sun May 21, 2017 8:26 pm

Nisam ni mislio da se slaninar nece javiti :)
(Street Force / Curva Orientale)

1389
Posts: 2
Joined: Sun Apr 03, 2016 4:51 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby 1389 » Mon May 22, 2017 6:35 pm

Kockalone wrote:
prcko wrote:
1389 wrote:Да ли овде неко са форума има Америчку туристичку визу и да ли неко зна шта је потребно од документа о томе где сам запослен да се однесе на разговор?


Ja sam odneo sve zivo, potvrdu da sam zaposlen sa podacima o radnom stazu i radnom mestu, potvrdu o visini primanja, resenje o godisnjem odmoru, itd. Bukvalno mi nista nisu trazili, samo sam im rekao gde i sta radim. Cak sam uplatio i 500 evra na devizni racun jel su mi strucnjaci rekli da to tako treba...nidje veze. Pitao me gde idem, sto idem i kad se vracam.


Ако тебе нијесу тражили, не значи да не траже осталима. То све зависи од случаја до случаја. Мој добар друг је био прије неких 2 мјесеца на разговор, има фирму на своје име, добар план путовања, 5 хиљада на рачун, испричао се са службеником амбасаде, био 100% сигуран да пролази и овај му на крај каже да проба неки други пут. Један познаник иста ситуација и добио визу на 10 година, док трећи лик има родбину горе, послали гарантно писмо, био сигуран да добија, и овај му каже да је одбијен, а као разлог му навао то што је имао само 800 еура на рачун. Ако већ неко има у плану да иде на туристичку најбоља је варијанта да уплати неки аранжман преко агенције, ту би требало да иде доста лаганије.


Хвала Вам на информацијама, али одбили су ме још пре месец дана...

Баџа
Posts: 12
Joined: Mon Feb 08, 2016 9:43 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Баџа » Fri May 26, 2017 12:10 pm

Која је најбоља варијанта за одмор за 4 младића? :mrgreen: Кавос, Лаганас или Будва?


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests