Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Вини Џонс » Tue Mar 09, 2021 9:31 pm

Јел има неко инфо о Занзибару средином јуна? Врзма ми се по глави, сећам се и Друидидовог поста од пре коју годину... Не могу пре маја, а видим да га у том периоду нема у агенцијама, онда се појављује у јуну и тада је најповољнији, па да ли је због климе или нечег другог?

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby жабац » Tue Mar 09, 2021 10:30 pm

Јбг мени ортак дошао пре пар дана, могу да га питам ако те нешто конкретно занима. За смештај капирам да може да те повеже са тим газдом, једино да видиш око авиона и то, ал питај ако нешто имаш на уму па ћу му пренети.

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Вини Џонс » Tue Mar 09, 2021 11:06 pm

Само то конкретно за тај период, да се не залетим да нешто резервишем, а оно неки кишни период или шта знам каква је клима

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby жабац » Wed Mar 10, 2021 12:12 am

Вини Џонс wrote:Само то конкретно за тај период, да се не залетим да нешто резервишем, а оно неки кишни период или шта знам каква је клима

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka

Рече ми да су они ухватили буквално крај сезоне, и да њима сад креће зима, додуше не у правом смислу те речи већ лошије време, кише, комарци и та срања, које траје до јуна, отрпилике, и тад како сам разумео мало шта ради. Са јуном можеш да се зајебеш, што се тиче времена и ових пробројаних ствари, неће теби тамо бити хладно јер им је оно најнижа фазон 20 степени, ал врло је могуће да ће те киша усрати. Ето, то ми је рекао. Оставићу ти линк смештаја где је он био, држе неки италијани, и он је баш био задовољан. Ако будеш ишао, обавезно пазари неке сандале за море, без тога не крећи на пут. И ево ти још један линк, имаш разно разне информације капирам да ће ти помоћи.

Code: Select all

https://www.makofiguesthouse.com/

Code: Select all

https://www.turizamiputovanja.com/zanzibar-detaljan-vodic-za-putovanje-na-ostrvo-zacina/

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Вини Џонс » Wed Mar 10, 2021 7:56 am

Контао сам да је тако нешто... Хвала ти

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby несуна реса » Thu Mar 18, 2021 9:27 am

Да ли је неко био на Космету а да није Видовдан ? Интересује ме исток и југ каква је ситуација за ауто пошто би ишао са својим , конкретно Пећ и Призрен ? Контао сам после Призрена да продужим у мкд ако нису затворене границе и у Скопју да преспавам , или назад на север па у Косовској Митровици.
Космет је Србија !

Етикетирани
Posts: 22
Joined: Wed Jul 15, 2020 12:29 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Етикетирани » Thu Mar 18, 2021 11:41 am

Колима у Пећ никако, у Призрен још и можеш али треба доћи до тамо. Свуда мање више можеш колима сем у Пећ, Гњилане, Урошевац и нека села, тако да не препоручујем

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby несуна реса » Thu Mar 18, 2021 12:02 pm

Онда ћу у К. Митровици видети неки рент а кар , за тај пут , јел цима шиптарска полиција и то кад виде Србе ?
Космет је Србија !

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Вини Џонс » Thu Mar 18, 2021 2:51 pm

Најбоља опција за одлазак ти је преко хуманитарне организације Сви за Космет. Видећеш Призрен, Пећку патријаршију, Дечане, Грачаницу, спавати у Ораховцу или Хочи код наших људи... Неки манастири и цркве се мењају од туре до туре, тако сам ја био у Девичу, обилазак Гораждевца и Обилића. Уколико одеш сам нико ти нпр. неће отворити да видиш Богородицу Љевишку осим уколико некако не дођеш до свештеника. Цена је око 50ак евра, а од тога се финансира пут и помаже нашим људима доле.

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka

svuda.prisutan
Posts: 546
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby svuda.prisutan » Sat Mar 20, 2021 11:07 am

несуна реса wrote:Онда ћу у К. Митровици видети неки рент а кар , за тај пут , јел цима шиптарска полиција и то кад виде Србе ?

Redovno, i trazice ti sve moguce. I radara ima dosta. Kolima ti ne preporucujem niti Prizren niti Pec. Ja sam prosao kod Gnjilane i jos neko selo, i nije prijatan osecaj. Kroz Urosevac i Kacanik sam prosao vise puta bez ikakvih problema kada sam isao za Mkd, ali sa njima se nikad ne zna. Neki debil moze da se napravi pametan i da ti baci kamen na soferku. Najbolje preko neke humanitarne org, i posetices sve. Ili iznajmi auto.

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby MARKER » Sat Mar 20, 2021 1:30 pm

Пре око 2 месеца ишли смо колима из Прешева ка Гњилану, па од Гњилана на Бујановац. Међутим, возач се превише ослањао на џи пи ес, који аутоматски усмерава на најкраћу руту, па смо од Гњилана ка Бујановцу ишли неким уским, кривудавим, брдским путем, и још је била ноћ, снег све јаче падао. Мало по мало по оним селима налећемо на групе млађих шиптара, гледају непријатељски, а на сваки км неки споменик погинулом учк терористи, баш непријатељска територија, осећај крајње непријатан. Коначно дођосмо на прелаз, они наши пандури забезекнути излазе из неке њихове дрвене бараке, као ванземаљце да су видели, јер тим путем малтене нико и не пролази.

Како је нас сјебала навигација, тако може и неког другог, па ако неко иде од Гњилана ка Бујановцу, топло препоручујем да избегне пут означеним стрелицама

Image

User avatar
common
Posts: 11
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:57 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby common » Sun Mar 21, 2021 2:04 pm

Био крајем октобра прошле године 7 дана на КиМ, сам у својој режији. Комбиновао аутостоп и локалне бусеве. На северу Космета су ме возили Срби а доле по југу шиптари, горанци, бошњаци, муслимани, турци и словенци. Најопуштенија атмосфера и где можеш да причаш српски слободно у центру, на тврђави и на улицама је у Призрену. Дефинитивно најопуштенији а уједно и најлепши град. Обавезно обићи Манастир Светих Архангела (3км од Призрена). У Приштини на паркинзима сам виђао неколико аута са српским регистрацијама али не бих препоручио да се иде негде даље ван центра, шиптари се држе у групицама од по 4-5-6, ретко ћеш тамо видети да неко шета сам и сви те мрко гледају. Градски аутобуси у Приштини су ок (карта је 0.5е) био сам залутао у нека предграђа и мењао по неколико бусева не бих ли се докопао центра. Највећа тензија дефинитивно је у међуградским аутобусима јер се карта купује унутра па те питају докле идеш, одакле си итд. Још бих додао и центар Дечана, баш непријатна атмосфера, кафићи су пуни и сви те гледају непријатељски јер знају да идеш до манастира, шиптарске заставе са натписима учк на сваком кораку. Језа ме хвата кад их видим. Очекивао сам за Пећ да ће бити проблематичан али напротив, кад чују да си из Србије крену да причају на српском. Сви старији од 30 знају српски. Ово је искуство са улица, аутобуских станица и ресторана брзе хране. Али и доста зависи на каквог човека наиђеш. Превоз је јефтин (рецимо Приштина-Призрен карта је отприлике 3е), храна по маркетима сличне цене као код нас, брза храна кебаб-ћевапи 1.25 - 2е. Сматрам да сам имао и среће али да је опасно ићи, јесте. Аутом ћеш привући пажњу, поготово у мањим местима и исто тако је доста несигурно. Најопаснији град за нас ти је Ђаковица, то су ми сви рекли доле и нисам се усудио да одем тамо.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Sun Apr 25, 2021 10:54 pm

Pozdrav društvo, gde bi bilo najpametnije na Tari uzeti smeštaj? I neka preporuka šta obići...
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby CREW pg » Mon Apr 26, 2021 12:06 am

Najbolje da tražiš nesto blizu Zaovinskog jezera. Pogledaj tara.rs za predlog aktivnosti, dobro je obići vidikovce koji su dosta udaljeni pa ćeš morati autom i pješke. Tu je manastir Rača, valja poći i do Drine, Perućca.
Pošto ide ljeto, ciljaj jun za više aktivnosti. Ako ćes oko prvog maja, šumska šetnja je uvjek opcija. Domaćini će ti dati predloge na licu mjesta, ima realno dosta toga da se obiđe pa najbolje da sam odrediš tempo i šta te zanima u zavisnosti od lokacije i vremena koje imas.
Od smještaja - Zaovinska idila i Konaci jezera.
Tu je i Mokra gora, Drvengrad... Sve zavisi koliko si raspolozen da se vozis okolo. Ako neces, samo setaj oko jezera i to je to ;)
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ultrastito » Mon Apr 26, 2021 9:30 am

Zavisi koliko dana ostajes i sta bi zeleo i na koji nacin da obidjes.

Ja sam do sad bio 3 puta na Tari, doduse ovaj treci put neplanski i kratko pa nisam bas proveo previse vremena birajuci gde cemo odsesti.

Prvi put sam bio u Mandicima, na samom jezeru, drugi put u kaludjerskim barama, a za stvarni treci put planiram da se smestimo u Mitrovcu.
Ovaj prvi smestaj ti je odlican za pesacenje ili biciklanje oko jezera. Drugi ti je idealan za obilazak dva tri vidikovca u okolini, manastira Raca, srednjevekovne tvrdjave Solotnik u Solotusi. Treci smestaj kapiram da je najbolji za obilazak lokacija uz Drinu. Mi nismo imali auto, vec smo pesaka sve to presli. Jedino nismo bili u manastiru Raca, to nismo uspeli da uklopimo nikako nazalost.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Mon Apr 26, 2021 8:11 pm

Hvala na odgovorima. Pa sta znam, mislio sam na jedno-dva noćenja tj vikend. Išli bismo kolima nas 4 tj 2 para. Malo šetanje, malo fotografisanje... Čisto da malo odmorimo i uživamo...
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Mon Apr 26, 2021 9:22 pm

Ajde kad sam tu da pitam još nešto... Koje mesto na Tasosu preporučujete? Ako se dobro sećam jedna strana ostrva je dobra dok je druga onako... Znam da je ostrvo malo i da treba gomilu plaža obići ali ako me nekad mrzi da vozim da mi onda plaža i mesto tu gde je smeštaj budu dobri.

P. S. Jel zna neko da li je na granici sa Srbijom iz Madjarske potreban test sada?
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

shark23
Posts: 74
Joined: Wed Aug 16, 2017 3:29 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby shark23 » Mon Apr 26, 2021 10:35 pm

https://www.mfa.gov.rs/gradjani/ulazak- ... -za-ulazak

Po ovome izgleda da ne treba, bili su azurni kad sam ja nesto za sebe gledao pre mesec dana

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Mon Apr 26, 2021 10:58 pm

Kako sad shvatiti ovo:

Наведено се не односи:

на држављане Републике Србије и стране држављане са регулисаним боравком у Републици Србији, који долазе из: Републике Албаније, Босне и Херцеговине, Републике Бугарске, Републике Северне Македоније и Црне Горе и Мађарске;

Da li se gleda ako dolazim iz pravca Madjarske ili ako npr radim/živim u Madjarskoj? Ako je ovo drugo u pitanju onda jbg.

Ja sam bio u februaru i bukvalno me niko nista nije pitao iako sam imao test ali me mrzi sada da se cimam ponovo ako nece ni gledati...
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

shark23
Posts: 74
Joined: Wed Aug 16, 2017 3:29 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby shark23 » Tue Apr 27, 2021 12:59 am

Pa ako radis/zivis u Madjarskoj, na to se odnosi.. Ako lupam dolazis iz Austrije onda ti treba negativan pcr test ili u suprotnom 10 dana karantina. Sa tim sto naravno, to ne kontrolisu toliko rigorozno, al ako si u frci sa vremenom ja bi isao na sigurno, i uradio test ako treba. E da, valjda su i doneli odluku ko je vakcinisan moze da udje u Srb bez ogranicenja.. E sad nisam siguran da li je dovoljna 1 vakcina ili revakcinacija


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests