Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
losvolocos
Posts: 237
Joined: Wed Feb 03, 2016 4:20 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby losvolocos » Tue Aug 11, 2020 5:29 pm

Трст као град би ти препоручио да га посетиш леп је има шта да се види. Али што се тиче плажа тј. где одсести Ревена сигурно нај боља опција.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Tue Aug 11, 2020 5:46 pm

Nemoj ići u Veneciju leti, vonja za sve pare.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Wed Aug 12, 2020 4:00 pm

Hvala vam svima na odgovorima. Izabrali smo Lido di Jesolo. Čuo sam za Veneciju da smrdi leti, ali moraćemo da obiđemo, ipak ćemo biti na par desetina km odatle.

Šta bi po vama tu u okolini bilo obavezno za obići?
Kroz Austriju se uzima vinjeta, jel tako? Gde se kupuje i na koliko? U Italiji su naplatne rampe ili vinjeta?
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
st.vuki
Posts: 389
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:33 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby st.vuki » Thu Aug 13, 2020 8:38 am

Austrijsku imas na pumpama, zalepi se i teraj. U italiji su putarine ako se nisam zajebo

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Fri Aug 14, 2020 12:27 am

Hvala
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
losvolocos
Posts: 237
Joined: Wed Feb 03, 2016 4:20 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby losvolocos » Fri Aug 14, 2020 10:02 am

Да кроз Италију путарине.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby друг члан » Fri Aug 14, 2020 2:39 pm

Da li ima neko da je išao u Sanski Most i bližu okolinu. Zanima me šta od prirode ima da se vidi, vodopati,vidikovci,pećine...Jedan deo vremena ću sigurno provesti u lenčarenju,kupanju pecanju, vrtenju jaganjaca ali bih deo vremene pogledao šta treba.
Choose Life

chester1984
Posts: 48
Joined: Wed Nov 22, 2017 8:49 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby chester1984 » Wed Aug 26, 2020 9:29 pm

Ne znam u koju temu da stavim u vezi testa za ovu mrtvu koronu,da li se test racuna od dana kada sam ga vadio iii od dana kada sam ga dobio?

Druidid
Posts: 224
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Druidid » Wed Aug 26, 2020 11:58 pm

Od dana kada si testiran

chester1984
Posts: 48
Joined: Wed Nov 22, 2017 8:49 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby chester1984 » Thu Aug 27, 2020 8:56 am

Je l' si siguran? Ja sam vadio jednom 3.6.to je bila sreda a na testu pise 4.6. datum izdavanja a test sam dobio 5.6. na e mail.

Druidid
Posts: 224
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Druidid » Thu Aug 27, 2020 10:40 am

Taj datum koji pise na testu od njega gledas, npr ako ti je rok 48h, a pise ti 4.6. mozes najkasnije do kraja dana 6.6. da predjes granicu.
Mislim da ovo vazi za sve zemlje koje traze test, tj meni i jos nekim ljudima koje znam je bilo ovo pravilo, sad za svaki slucaj mozda je najbolje da proveris sa nekom zvanicnom institucijom koja ima 100% tacne podatke.

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Џими Заказака » Sun Aug 30, 2020 1:03 pm

Ау браћо Требиње је ТОП. Синоћ сам стигао са породицом, бићемо овде 5 дана, писаћу опширније кад се вратим. Али ме је освојило на први поглед, значи ако планирате негде поготово са породицом и малом децом а не знате где због затворених граница, ово је идеална замена за море. Немам речи да бих описао моје одушевљење климом, градом, људима, садржајем.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Mon Aug 31, 2020 9:03 pm

Društvo, jel bio neko skoro u Veneciji? Hteo sam ovih dana da svratim i obiđem ali sam čuo da ne može kolima nego mora ispred grada da se ostavi auto pa da se ide vozom, jel zna neko nešto o tome? I jel dovoljno pola dana? Pošto bih i u Veronu jer je blizu
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Neapoli
Posts: 112
Joined: Wed Jun 08, 2016 1:11 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Neapoli » Mon Aug 31, 2020 10:42 pm

Imas tri mogucnosti, prvu si sam napisao, druga je da predjes most i u samom ulasku u grad ostavis kola u garazi, dobro je obelezeno, moze covek lako da se snadje, ta garaza je malo skuplja. Treca opcija je slicna kao i druga, predje se most i ostavlja se auto malo dalje u garazi desno u odnosu na grad(par km), ta garaza je jeftinija, od nje ima brod koji vozi do centra Venecije,al moze i peske lagano odatle da se zapuca, mozda ima nekih 35min laganog hoda. Parking u garazama se placa po satu i imaju ako se ne varam dnevne karte.

Ako covek ne zeli dublje da istrazuje sam grad, par sati mu moze biti sasvim dovoljno. Vodi racuna o vremenu,
video sam da je kisa ovih dana u Veneciji, posle par kisovitih dana zna nivo vode da se digne i da pravi problem.
Ako ulovis vreme obidji Sirmione, 40ak km zapadno od Verone autoputem, meni licno jedan od lepsih gradova u toj regiji, gradic na jezeru, lako se dolazi do njega, dobro je obelezen na navigacijama, mislim da nema greske sa njim.
Ako ti treba nesto za Veronu, tu sam.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Mon Aug 31, 2020 11:24 pm

Hvala ti na odgovoru. A ta prva opcija vozom, jel se isto ostavlja auto u garaži? Jel ide taj voz često i jel nije nešto komplikovano? Mada mi bolje deluje ta opcija vožnje brodom pošto je ujedno i zanimljivo. Jel mogu negde da se vide adrese tih garaža ili neke smernice?
A za Veronu nisam siguran da ćemo stići mada ćemo se potruditi. Hoćemo ta 2 grada u jednom danu a još ako obilazimo i taj na jezeru, moraćemo baš da se ubrzamo. U svakom slučaju možeš nešto ukratko napisati i za Veronu kao preporuku.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Neapoli
Posts: 112
Joined: Wed Jun 08, 2016 1:11 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Neapoli » Tue Sep 01, 2020 7:15 am

Nije garaza, na otvorenom je sve, dnevna karta je tipa 3,4e. Pa ide generalno cesto, ne verujem da se ceka duze od 20ak min.
Za taj parking od kog se moze brodom ka gradu, naziv je ako se ne varam Tronchetto Parking , secam se da se ide posle mosta desno, putokazi te vode do njega.
Ovaj centralni parking ne moze da se promasi,samo pravo kad se predje most, zove se Autorimessa Comunale, nalazi se na centralnom trgu Roma. Online kad se bukira, mislim da je dnevna cena oko 22,3 na licu mesta je blize 30e. Otvori malo mapu pre puta, pregledaj rute, bice ti dosta jasnije. Sam kopneni deo u Veneciji koji se koristi za kola je dosta mali i ograničen, ne moze se tu mnogo zalutati.

Sto se Verone tice, malo je jebeno u samom centru pronaci parking, mnogo je jednosmernih ulica, imas utisak da se non stop vrtis u krug, tebi posto ides na kratko i nemas vremena na pretek, nek bude orjentir koloseum, potrazi preko navigacije parking sto blize njemu, sa bilo koje strane. Zonirano je manje vise sve blize centru, imas dnevnu i satnu kartu.

Tu kod koloseuma je centar, glavna setalista, restorani, kuca romea i julije, manje vise sve znamenitosti su tu u radijusu od 1km. Bentegodi je 10ak min kolima od centra, al posto je porodicna varijanta sumnjam da te to zanima.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Tue Sep 01, 2020 9:12 am

Hvala ti puno na pomoći, baš mi znači sve to da bar okvirno znam.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Џими Заказака » Wed Sep 09, 2020 10:21 am

Вратио сам се пре неки дан са путешествија, па да напишем коју, некоме ће сигурно бити од користи.

Што се тиче Требиња, одушевљен сам градом у сваком смислу. Град је прелеп, клима медитеранска, људи предусретљиви, садржаја има сасвим довољно за боравак од неколико дана. Пошто сам ишао породично са двоје мале деце, препоручио бих пре свега аквапарк Град сунца који је пре свега беспрекорно чист, а има садржаја како за најмлађе, тако и богами 2 тобогана да и нама маторим коњима буде добар гас пар пута. Велико је прилично, тако да и када је гужва не осети се, а реално ту недељу 31.08. је било брдо људи (дан пред почетак школе, последњи викенд, претопло...) Такође бих препоручио клуб Јазина, ресторан и купалиште на реци 15-ак километара од Требиња ка Никшићу, изгуглајте, изгледа као на сликама а и клопа и цуга су ок и није претерано скупо. Комотно цео дан да се изблеји тамо. Обавезно, али обавезно јагњетина у селу Моско 10-15км од Требиња ка Билећи, један једини мотел, немогуће промашити. То је препорука коју сам добио од 2 другара Херцеговца из НС, када су видели по сликама да сам тамо, обојица се јавили и препоручили, људи оно је нестварно какво је печење, мекано као душа. Треба видети и Херцеговачку Грачаницу на брду изнад града са ког се пружа леп поглед, као и манастир Тврдош који је на 7-8км од града према Мостару. За њега сте вероватно чули да је познат по вину, које се може купити по скроз ок ценама. Можете изнајмити чамац на весла па видети мало градић са воде, ту има леп камени мост, у сваком случају лепо за убити сат-два. Сладолед у старом граду посластичарница Грк, јефтино, укусно, велике порције. Типа 5 кугли сладоледа са комадима чоколаде и преливом је 3 марке (евро и по).

Ми смо били тамо на неком стендбају у нади да ће ЦГ отворити границу без теста после избора, чекали смо Херцег Нови... али кад смо сконтали да нема ништа од тога решио сам да запалим ноћу док клинци спавају преко целе Босне у Бања Луку на 2-3 дана, пут је одличан (преко Мостара, Јабланице, Бугојна, Јајца). Исто сам први пут био као у Требињу, и не могу да кажем да сам нешто пао на дупе, многи из мог окружења су били више одушевљени од мене, али лепо је. Делује ми да је град скроз спреман да буде главни ;) леп центар, зграде инстутуција, неколико лепих тргова и паркова, пуно зеленила. На Врбасу има неко термално купалиште, као неки камени базени где се топла вода меша са хладном, то је колико сам сконтао у муслиманском делу града, бар је такав мој утисак због близине џамије и гробља и назива неких радњи. Има потенцијала јер је река ту баш лепа, али штета што је прилично прљаво па то доста одбојно делује. Били смо један дан и на Мањачи, тамо се на неком језерцету прави као туристичко-рекреативни центар, види се да је још у повоју, нпр. кад смо ми били неки Бугари су монтирали опрему за скијање на води... Биће кажу још садржаја, лепо изгледа и није преурбанизовано. Морала је јагњетина и на Мањачи да падне, печењара Божић у Стричићима, чисто да упоредим са оном из Херцеговине. Искрено, мекша и боља је била тамо код Требиња. Ћевапе смо у Бања Луци јели у некој роштиљници Обеликс на препоруку газде смештаја, и одлични су. Невероватно колико риба има у Бања Луци, мислио сам да је то мит, али буквално нигде то нисам видео да увече у граду на све стране можеш видети групе од по 6-7 риба саме. Нису то неки авиони у поређењу са НС, али их има брдо. Вратићу се тамо једном у другачијем аранжману, јер капирам да ноћни живот пуца.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Wed Sep 09, 2020 11:49 pm

Trebalo je sa bolje čitaš ovu temu, bila je već preporuka za Mosko na zadnjih par strana, ne bi otišao tamo nespreman. :mrgreen:

Casual 1989
Posts: 344
Joined: Sun Feb 14, 2016 8:20 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Casual 1989 » Tue Dec 08, 2020 6:19 pm

Поздрав људи. Отишао бих са девојком почетком Јануара на мали одмор, отприлике 2 ноћи у неки хотел. Интересују ме хотели на планини нпр стара планина, Тара... тако негде мало у природу али и да има да се негде попије кафа у центру града. Златибор и Коп ме не занимају.
Ако имате неке предлоге слободно пишите или ме упутите на неки сајт, и наравно оно најважније да су цене ок, да није смештај прескуп.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests