Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby CREW pg » Sat Sep 11, 2021 12:34 am

Bolesni^od^ljubavi wrote:Jel ima negde kod nas ovčija pljeskavica?


Ako te put navede, selo Stubik u blizini Majdanpeka. Kafana kod Brane. Samo ovčije.
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby CREW pg » Sat Sep 11, 2021 1:30 am

Da bacim i ja koju o Španiji...

Ima više od desetak godina kako sam zacrtao plan da obiđem Španiju automobilom i konačno se to ostvarilo ovog ljeta.
Zena i ja smo ranije nešto ranije kupili karte - loukost Vueling ide par puta nedjeljno iz BG do Barselone. Ispale su nas 60e po osobi.

U Barseloni smo proveli četiri dana. Nije mi bio prvi put u tom gradu, ali iznova se čovjek oduševi. 6 gradova u jednom. Od Gaudijevih građevina, preko uzurbane glavne ulice koja vodi direkt do luke, brda Monžuik, plaže, parkova, restorana ne zna se šta je bolje. Zbog kovid mjera nažalost nema diskoteka, ali kako smo uvjek ranili da setamo ne bismo ni imali snage. A i kad si sa zenom, koji cu k. u diskac..
Preporuka je da uzmete Barselona card sa kojom je slobodan ulaz u brdo muzeja plus dobijate prevoz. Mi smo bili smjesteni u Poble Nou ( iliti Novo naselje) na par metro stanica od centra, a trip je kao da ste u nekom grckom ostrvskom gradu. U Barsi kao i svugdje po Spaniji hrana je fenomenalna. Sve se svodi na tapase - manje porcije jela od mesa, ribe, krompira na sto nacina. Za dvoje je cesto dovoljno uzeti tri tapasa za nekih 15-20 eura i ispadne solidan rucak. Spanci piju pivo iz malih casih ugl, da se ne hladi. Pivo je solidno, nemam preteranih zamjerki dok je vino jako dobro i dosta jeftino. Preporuka od kafana la Xampaneria i bar Pla.

Put je dalje vodio ka jugu. Uzeli smo renta kar i nastavili ka Valensiji. Posjetili smo je na svega par sati i to kompleks Grad nauke i umjetnosti - cudo savr. arhitketure koje ih je kostalo 700 milki. Tu se nalazi muzej nauke i kazu najveci akvarijum u Evropi. Odlicno iskustvo, bacite pogled na slike tog cuda.

Prenocili smo nesto juznije u Alikanteu. Ne tako mali, a vrlo sređen i cist primorski grad. Kupali smo se na dobroj pjescanoj plazi gdje nije bila guzva, a bilo je u okolini 10ak Kala - odnosno stjenovitih plaza. Ako neko zeli da ljetuje u kontinetalnoj Spaniji, ovo je sjajno mjesto. Pored je Benidorm, gdje su onomad zaboli Del Boj i Rodni.

Jedan dan i noc smo proveli u Granadi. Istorijsko jezgro je dosta malo i starinski goticki/klasicisticki centar tipican za sve spanske gradove se produzava ka Albasinu i Sakromonte , dva naselja na brdima grada. Sakromonte je mjesto rođenja flamenka - sagradjen je od pecina koje su malo omalterisane iznutra i lice na lagume u Karadjordjevoj. Flamenko shou je obavezan ovdje, karte se krecu od 15 do 20e.
Naravno, u Granadi je najveca atrakcija Spanije tvrdjava - park - grad Alhambra. Potrebno je bar 4 sata da se obidje, a moze i do dva dana. Vrtovi su perverzija, jedino sto smara su stalne provjere dokumenata i karata kad prelazite djelove. Ovdje su bas okrenuti turistima i gdje god narucite alkohol, dobicete tapas dzabe.

Kordoba je grad koji je slican Granadi po starom dijelu, samo sto je dosta ravniji. Smjestaj nam je bio u centru i imali smo maler da je bilo taj dan 45c - najtopliji grad u Evropi. Opijeni od sparine nismo puno uvece obisli, ali smo ujutro vidjeli cuvenu Mezgitu - arapsku dzamiju pretvorenu u katedralu. Njihov lokalni specijalitet je omlet - a to je ustvari patišpanj sa sirom, sto mi se nije svidjelo ali ajde, when in Rome...

Par dana smo imali u Toremolinosu, ljetovalistu kod Malage. Jedan savjet - nemojte nikad ici na ljetovanje ovdje ili u obliznju Marbelju. Plaza je ocajna a voda siva, talasi ogromni tokom podneva. Samo mjesto je Paralija na steroidima, ali hrana je ugl dobra. Mi smo se solidno odmorili i hotel je imao bazen...

Malaga je grad za koji je malo reći da sija. Sav prozet bijelim mermernim ulicama. I ovdje su ostaci starih kultura vrlo vidljivi, a tu je muzej Pikasa koji je tu rodjen. Vrhunski specijalitet - teleci repovi!

Na red stize i Sevilja. Grad koji ima sve - najbolji predstavnik juzne Spanije gdje se preplicu opet ti arapski uticaji u gradjevinama a onda se nastavlja doba kraljevine. Placa Espanja, katedrala, parkovi ne zna se sta je bolje. Iz Budimpeste ima dosta linija za Sevilju, povedite djevojku, zenu bilo kad - nema greske. Stari dio Santa Catalina je dobro mjesto za smjestaj. Kafane isto odlicne, flamenko...

Konacno, Madrid kao zadnja stanica. Potpuno drugaciji od Barse i juga, nekako cist i pomalo sterilan ali sa dosta zanimljovosti. Ulica Baha i krja Latina imaju dosta dobre barove. Muzeja pregrst, imali smo srece da je red za Prado bio mali, postavka je ludilo za one koji vole slike.
Bili smo i na Bernabeu, koji se renovira. Muzej Reala je smijesan za takav klub - kad se sjetim Chelsea musem u Londonu, pa to je svemirska stanica za blankose. Tu je i kraljevska palata. Madrid je grad ogromnih parkova, imaju jedno 5 6 Košutnjaka i sredjeni su besprekorno.

Da napomenem - svugdje je autoput, tako da je voznja bas lagana i uglavnom bez putarina, sem oko Barselone.

Imao bih danima da pisem, zaustavicu se ovdje. Ako nekom treba neka dodatna info, pisite.
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Sat Sep 11, 2021 11:00 am

Crew hvala i za pljeskavicu a i za ovaj izveštaj. Zainteresovao si me da obiđem Španiju.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby lost&found » Sat Sep 11, 2021 1:16 pm

Odlican izvestaj, Crew!
Bio sam 2018 (ili 2019, zaboravih) u Anadaluziji, isto kolima obilazio, i to mi je jedno od boljih putovanja.
Obisao sam tada Malagu, Marbelju, Tarifu (Tu je najjuzniji deo kontinentalne Evrope, ako je lepo vreme, moze da se vidi Afrika, tj Maroko preko puta), Granadu (tj, Alhambru, grad smo malo obilazili), Nerju (cita se Nerha) i jedno od najlepsih mesta koje sam ikad video - Rondu (iz tvog upisa zakljucujem da niste bili ovde - steta, baci pogled na slike na netu). Inace voznja od Granade do Nerje kroz planinski venac Sierra Nevada-e i gomilu vijadukta je jedna od najboljih voznji mog zivota. Inace putevi su im odlični.

User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby CREW pg » Sun Sep 12, 2021 10:36 am

Hvala momci ;) Nismo stigli da posjetimo Rondu i Nerhu, to ostavljamo za sledeci put. Planiram do Sevilje ponovo, uz Kadiz i Gribraltar pa se zaokruzi ta tura.. Pa onda i taj Portugal mamicu mhmu :mrgreen:
Zaista prelijepa zemlja, trebalo bi 2 mjeseca da se fino obidje.Kolega Spanac kaze da je Menorka sto se tice ljetovanja dobar izbor, valja i to snimiti kad bude prilike..
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

Druidid
Posts: 224
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Druidid » Sun Sep 12, 2021 11:22 am

Sjajan izvestaj iz Spanije. I ja sam se skoro vratio iz Andaluzije, planirao sam da bacim izcestaj, ali je sve vec napisano pa sad nemam sta mnogo ni da dodam. :mrgreen:
Vidim da niko nije pomenuo Caminito del Rey, a upravo je to ostavilo najveci utisak na mene od celog putovanja. Bas su velike guzve za termine pa smo mi celo putovanje planirali u zavisnosti od slobodnog termina u kanjonu. Malo je zajebano doci od Malage do Caminita javnim prevozom pa je renta car najbojla opcija, a taman uz put ima i nekih lepih malih mesta koja mogu da se obidju. Elem Caminito je kanjon i nesto najlepse od prirode sto sam ja u zivotu video. Pre su put kroz njega zvali "world's most dangerous walkway" pa su neki ljudi izginuli tamo i nakon toga je bio skroz zatvoren sve dok nije renoviran i 100% obezbedjen 2015. godine. Duzina puta je negde izmedju 7-10 kilometara i treba jedno 3-4 sata da se prodje sve. Dobrim delom put ide po polovini kanjona, znaci ispod tebe kanjon od preko 100 metara, a iznad isto toliko. Ja recima ne umem da opisem kako sve to tamo izgleda, proguglajte malo slike, ali opet ni one ne mogu da docaraju kakvo je to cudo od pridode.
Za Sevilju bih potvrdiio da je najbolji predstavnik ne samo juzne, vec i cele Spanije sto se mene tice. Prelep grad, sto rece crew, ne zna se sta je bolje od cega. Napomenuo bih samo Alcazar ko moze nek obidje, karte su oko 20e i zaista je prelepo, cak su neke scene iz Game of Thronsa tu snimane.
Putevi su im odlicni i besplatni ili samo mi nismo provalili gde i kako se placa putarina 8-)

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Вини Џонс » Tue Sep 14, 2021 12:09 pm

Јел има неко да је ишао на Кипар да каже нешто? Конкретно Аја Напа.
Како од аеродрома до места, шта никако не пропустити и тако то...

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Opie » Sat Sep 18, 2021 9:02 pm

Od aerodroma u Zagreb do centrale autobuske stanice u istom gradu , koliko bi mi uzeo taksi ? Ili da li ima autobus kao kod nas sa Nikole Tesle?

Nemam koga drugog da pitam tako da hvala unapred.

PS
Ne , ne idem da gledam Hrvatsku nogometnu momcad ili Dinamo , samo pokusavam da se dokopam BG zaobilaznim putem.

PPS
Ne svercujem nista.
ex-Pop Djujic

SickOfItAll
Posts: 224
Joined: Wed Feb 03, 2016 12:21 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby SickOfItAll » Sat Sep 18, 2021 10:03 pm

Имаш Убер у Хрватској, то ти је вероватно најсигурније

Sent from my M2101K9G using Tapatalk

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Opie » Sat Sep 18, 2021 10:31 pm

Jel ima ? Pa super onda ! Nisam znao zaista . Kako kod nas nema jebem mu mater...

Hvala
ex-Pop Djujic

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby lost&found » Sun Sep 19, 2021 11:55 am

Idem u Madrid uskoro, pa ako ima neko preporuke za klopu (mada sam cuo da tamo moras bas govno na ulici da pojedes da bi lose jeo) i za obici (ali mimo ovih standardnih stvari koje mogu i sam da saznam preko neta). Takodje, ako je neko bio na izletima iz Madrida za neka od okolnih mesta (kao npr. Toledo ili Segovia), nek javi da li vredi zrtvovati dan u Madridu zarad toga. 4 ipo dana sam tamo.

User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby CREW pg » Sun Sep 19, 2021 9:50 pm

lost&found wrote:Idem u Madrid uskoro, pa ako ima neko preporuke za klopu (mada sam cuo da tamo moras bas govno na ulici da pojedes da bi lose jeo) i za obici (ali mimo ovih standardnih stvari koje mogu i sam da saznam preko neta). Takodje, ako je neko bio na izletima iz Madrida za neka od okolnih mesta (kao npr. Toledo ili Segovia), nek javi da li vredi zrtvovati dan u Madridu zarad toga. 4 ipo dana sam tamo.


Ulica Cava Baja i kraj Latina su ti provjerena mjesta sa brdo barova- tu ne mozes da pogrijesis. Pogledaj na yt klipove Tapas tour Madrid - lik se zove Dzejms Blik i daje najbolje predloge za hranu.
Meni se svidio Casa Toni ( brizle kao cista egzotika) i La Campana ( sendvic sa pohovanim lignjama).
U Toledu nisam bio, kazu da vrijedi izlet...
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby lost&found » Sun Sep 19, 2021 10:04 pm

CREW pg wrote:
lost&found wrote:Idem u Madrid uskoro, pa ako ima neko preporuke za klopu (mada sam cuo da tamo moras bas govno na ulici da pojedes da bi lose jeo) i za obici (ali mimo ovih standardnih stvari koje mogu i sam da saznam preko neta). Takodje, ako je neko bio na izletima iz Madrida za neka od okolnih mesta (kao npr. Toledo ili Segovia), nek javi da li vredi zrtvovati dan u Madridu zarad toga. 4 ipo dana sam tamo.


Ulica Cava Baja i kraj Latina su ti provjerena mjesta sa brdo barova- tu ne mozes da pogrijesis. Pogledaj na yt klipove Tapas tour Madrid - lik se zove Dzejms Blik i daje najbolje predloge za hranu.
Meni se svidio Casa Toni ( brizle kao cista egzotika) i La Campana ( sendvic sa pohovanim lignjama).
U Toledu nisam bio, kazu da vrijedi izlet...


Hvala Brate ! Slobodno pisi u private ako ti padne jos nesto napamet, da ne davimo ovde .

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby несуна реса » Mon Sep 27, 2021 3:44 pm

Све препоруке за зворничко језеро са наше стране после малог зворника уз језеро су само викендице са излазом на језеро . Куће су доста јефтиније него било шта на фрушкој гори или авали тако да се исплати и са горивом изнајмити тамо гајбу и провести викенд.
Космет је Србија !

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Очајник » Wed Sep 29, 2021 9:04 pm

st.vuki wrote:Lasta ima redovnu liniju za Prag ali se staje u Bratislavi (verovatno jos negde),tako da busom kojim god da krenes racunaj na stajanje po gradovima i to ti je nekih 15ak sati

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Хвала пунo.
Је л прелазиo некo скoрo границу и ишаo прекo Мађарске, Слoвачке (или Аустрије), па ушаo у Чешку?
Видим Мађари не траже ништа акo улазим из Србије, а Чеси нпр ПЦР тест ( не даје ми се 9000, а вакцину сам руску узеo јебo ме тата). Питање је, да ли је истo акo oдем за Праг авиoнoм, директ из Србије или акo уђем из Аустрије или Слoвачке.

И акo је некo биo, кoја су дoбра места за прoвoд?

User avatar
zipadjale
Posts: 80
Joined: Wed May 25, 2016 10:40 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby zipadjale » Thu Sep 30, 2021 7:55 am

Очајник wrote:
st.vuki wrote:Lasta ima redovnu liniju za Prag ali se staje u Bratislavi (verovatno jos negde),tako da busom kojim god da krenes racunaj na stajanje po gradovima i to ti je nekih 15ak sati

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Хвала пунo.
Је л прелазиo некo скoрo границу и ишаo прекo Мађарске, Слoвачке (или Аустрије), па ушаo у Чешку?
Видим Мађари не траже ништа акo улазим из Србије, а Чеси нпр ПЦР тест ( не даје ми се 9000, а вакцину сам руску узеo јебo ме тата). Питање је, да ли је истo акo oдем за Праг авиoнoм, директ из Србије или акo уђем из Аустрије или Слoвачке.

И акo је некo биo, кoја су дoбра места за прoвoд?


Da bi bio siguran, najbolje ti je da pozoves Cesku ambasadu i da ih pitas, sve ce ti reci.
There again, he always used to say that one day Millwall would win the cup!

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Sat Oct 23, 2021 9:29 pm

Da li je upoznat neko iz CG da li će uspeti do početka sezone da spoje žicom skijališta Kolašin 1450 i Kolašin 1600?

User avatar
Kockalone
Posts: 285
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Kockalone » Tue Oct 26, 2021 8:20 am

Постављени су носећи стубови, а ови дана постављају сајле. Корпе су у доласку. Ако их послужи вријеме вјероватно да стижу.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Tue Oct 26, 2021 2:26 pm

To se kad se spoji biće top. A kako funkcioniše ski pass u slučaju da se ne spoji? Da li za oba skijališta se kupuje poseban ski pass ili jedan važi za oba i kakve su cene ski passa? U januaru planiram tamo prvi put, pa je svaka informacija dobro došla.

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby несуна реса » Wed Oct 27, 2021 10:19 am

Да ли је неко био у Солуну док су ове ковид потврде ступиле на снагу ? Јел цимају за кафиће пабове да не може да се уђе без потврде о вакцинисању или може да се прође ?
Космет је Србија !


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 17 guests