Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ElPadrino » Sat May 21, 2022 2:31 am

Ne znam tačnu cifru al znam da je dosta povoljan i dobro organizovan. Kucaj Vien uban, sban jednostavno je pronaći takve info u današnje vrijeme.

Koliko sam čuo i sta je meni preporučilo par ljudi valjda ima krstarenje Dunavom do Bratislave, za sada u većini gradova sam krstario rijekama i nikad se nisam pokajao. A i vozovi imaju za Bratislavu svako malo, tako da nije loše otići na izlet. All za takvo nešto ti vjerovatno treba čitav dan.

Planirao sam i ja uskoro do Beča na 4-5 dana po prvi put, hajde neka neko ko je bio ili više vas, da baci neki kvalitetan izvještaj.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby друг члан » Sat May 21, 2022 12:59 pm

Bratislava je zanimljiva kao Obrovac utorkom uveče. Baš treba izbeći
Choose Life

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby несуна реса » Tue May 24, 2022 1:11 pm

Све истина, досаднији град у животу нисам видео катастрофа !
Космет је Србија !

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby несуна реса » Thu May 26, 2022 11:34 am

Неки савет за Требиње ? Добра кафана,ресторан ?
Космет је Србија !

смеће
Posts: 29
Joined: Sat May 26, 2018 7:28 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby смеће » Thu May 26, 2022 1:54 pm

Мотел Студенац - врхунска пастрмка.
Ресторан Рас у Старом граду - пасте, роштиљ, пице.
Ћевапи код Мура - исто Стари град.
Од Требиња на десетак км, путем Тб-Херцег Нови имаш и ресторан Стара Херцеговина на Тулима, исто леп амбијент и добра клопа.
За излазак, мени је највише пријао Андерграунд, код Требишњице буквално у центру.
Отиђи и до Јазине, десетак км је исто од града, а лепо је за купање.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby друг члан » Thu May 26, 2022 10:09 pm

Ne idi kolima nigde, samo pešaka
Choose Life

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Џими Заказака » Tue May 31, 2022 9:04 am

несуна реса wrote:Неки савет за Требиње ? Добра кафана,ресторан ?


Надам се да нећеш прекасно видети ово - по цену живота немој пропустити јањетину у мотелу Моско (у истоименом селу, 10ак км према Билећи, на главном путу не можеш промашити)

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby несуна реса » Wed Jun 01, 2022 3:25 pm

Касно брате :mrgreen:

Хвала свакако на савету.


Град бруталан, све се наравно може пешке, што се тиче клопе покушао сам све да пробам код Мура ћевапи на кајмаку КИДАЈУ!!! Студенац сам био прошле године када сам ишао са мора тако да и то сам пробао клопа је ектра. Пекара Леотар, нереално добар хлеб и пециво да сам се одушевио....

Што се тиче кафића у старом граду је до јаја до 00ч пуно све нема де да се седне, преко дана има преко требешњице неки сплав, кафић фазон удружење неких једриличара ил како већ пиво и лоза прејефтино таман да се загреје за увече , после 12 у тај андерграунд , унутра је 200 степени и крцато , напољу још нису скроз колко сам мого да сконтам формирали башту али је било и напољу масе подоста и рибе су БРУТАЛНЕ :mrgreen:

Ишао сам до поповог поља оно сликом и речима не може да се опише, то мора да се уживо све види .... Успут има манастир Тврдош и Завала и пећина Вјетреница , нисам успео да уђем јер је радила до 16 ал делује ми да је до јаја.

Хтео сам да одем на Јазине, али кад сам ногом ушао у воду није баш било за купање, скромно мишљење да је било 9 степени :mrgreen:


Похвалио би исто клопу у Вишеграду, успут је свакако када се иде за Требиње ресторан се зове Аника, баш баш топ !


И обавезно у центру Требиња узмите сир из мјешине, мислим да нисам пробао лепши сир, кила 10 марки исплати се ....


ПС:

Моско кад год сам пролазио била је нека свадба :geek:
Космет је Србија !

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby друг члан » Wed Jun 22, 2022 8:51 am

Šta bi preporučili za more sa bebom od 9 meseci. Prvi pik mi je Grčka zbog toplog mora, period bi bio kraj avgusta - početak septembra
Choose Life

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Wed Jun 22, 2022 9:24 am

Preporučio bih ti da odvezeš ženu na more kod babe sa bebom na 20ak dana i sutra da se vratiš kući kao što to uradim ja, inače ne preporučujem nigde na more sa bebom. :mrgreen:

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby друг члан » Wed Jun 22, 2022 9:55 am

A brate juče su došli s takvog odmora. :mrgreen: proteklih 10ak dana sam bio pod gasom non stop. Jos se zakači u petak kum dobio sina, ukačio malo neki rejv, a subotu sam morao na posao. Tačno će mi valjati 10dana da se iskuliram. Mada, meni bi prijalo i 10ak dana solo na dunavu kod nas
Choose Life

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Wed Jun 22, 2022 10:14 am

Ja kad odvezem moje za par dana biće Dunav varijanta a taman je period Exita, pa će biti i malo rejva. :mrgreen:
Doduše kada se vraćam po njih ostanem tamo sa njima par dana i dok mi je starija ćerka bila mala smarao sam se do jaja na plaži, sad kad je veća odem sa njom na onaj vodeni park pa vežbam salto prvo na onoj trampolini a posle regularno u vodu pa prodje fino dan. Prvi put u životu sam uradio salto u nazad prošle godine, tako da nikad u životu ni za šta nije kasno. Ja moje vodim u Kopar i Portorož silom prilika, jer je tamo ženi baba a ja mislim da si u pravu i da je Grčka bolja varijanta.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby друг члан » Wed Jun 22, 2022 10:30 am

Jebem ga. Na dunav mi je opcija kad god, 6-7 km uzvodno od tebe. Ostrvo kamp ili vikendice. Sad sam subotu popodne peco, nedelju se kupo. To mogu svaki vikend. Grčka je opcija zbog toplote vode. U cg mi treba pola sata da uđem u vodu. Hr nije opcija. Mogu ih za sloveniju raspaliti, žena tamo ima familiju al opet more tamo isti kurac ko u cg. Hladno
Choose Life

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby несуна реса » Wed Jun 22, 2022 2:30 pm

Грчка, после Солуна због пута неко мање место типа Аги Триада, апартмани су уз плажу и доста повољније него цг приморје, који сада и шупе издају по 15е по особи.
Космет је Србија !

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby CamoSurprise » Fri Jun 24, 2022 8:17 am

Mislim da je svakako bolje preskočiti more ili bilo kakva dalja putovanja, dok dete ne bude imalo bar 12-15 meseci, jer je u suprotnom mučenje i za dete i za roditelje. Da prohoda i stane na noge, pa je ipak nešto lakše, mada i u tom slučaju je žurka zagarantovana...brdo stvari...dečije/bebeće stvari, čamac, vesla, dušeci, lopte, kofice i lopatice...jbte ide se na plažu kao kad brigada krene na pokretno logorovanje.
Ako ipak rešiš sa bebom na more, Grčka jeste najbolje rešenje i zbog toplote mora (mada nije da će beba plivati) i zbog plaža, a verovatno i zbog cena.
Solunska regija je najbliža zbog puta, a na koju god stranu da kreneš 50-60 km, ne možeš promašiti. Odvojiš jedan dan ili u povratku poseta Solunu...Zejtinlik, Bela kula, Aristotelov trg, luka...žena obavi shoping u tržnim centrima, ti svratiš na Tumbu i do PAOK-ove košarkaške arene i uzmeš detetu neki lep dres ili suvenir. :mrgreen:

Ajde sad kontrapitanje...U julu letujemo u nešto drugačijoj režiji. Grčka, tri dana u Atini, pa onda krstarenje sedam dana katamaranom po ostrvima. U Atini nisam nikad bio. Akropolj i istorijske lokacije svakako planiram da obiđem, sportske objekte takođe...Šta još videti u nekoj turbo varijanti od 3 dana? Ulaznice, klopa, gde ima dobar Olimpijakosov butik...? :mrgreen:
Dajte preporuke...
Gilajdza RIP

DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby DRINK » Fri Jun 24, 2022 10:50 am

Za decu je najbolja opcija s obzirom na blizinu/toplinu mora a i plicaka Stavros.

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Џими Заказака » Fri Jun 24, 2022 12:42 pm

друг члан wrote:Šta bi preporučili za more sa bebom od 9 meseci. Prvi pik mi je Grčka zbog toplog mora, period bi bio kraj avgusta - početak septembra


Ја од кад имам нејач сваке године летујем у Торонију на Ситонији, мислим да сад у јулу идем 6. пут тамо... Идеално место за летовање са децом од нула па до неких 10-ак година (после им је већ смор вероватно). Плажа чиста, ситан шљунак, никад нема гужве јер је место "у ширину" дуж плаже која има пар километара, значи немаш више од 2-3 реда кућа, све су може се рећи уз плажу. Притом скоро свака кућа има практично приватан део плаже са својим лежаљкама и сунцобранима које су бесплатне за њихове госте (иако углавном нису хотели у питању него класичне виле са апартманима), тако да немаш "падобранаца"... Кад одем тамо имам радијус кретања као голман у хокеју, прва кућа лево пекара - прва кућа десно маркет, да ме жена не наговори да 2х седнемо у ауто до Неос Мармараса не бих га упалио две недеље. Јбг неко воли активнији одмор на летовању, али мени ово лежи. Ујутру од рецимо 7 до 9 нема живе душе на плажи, то увек искористим да се испливам (јер је море свако јутро као огледало, а поподне зна да буде таласа) или изблејим уз неку музику/подкаст/књигу, док не крену мали Српчићи да навиру са свих страна :) Имаш место 2.5км одатле са одличном свежом рибом Порто Куфо се зове, свака та кућа тамо има заједнички роштиљ у дворишту па је и то добра блеја... А ако си у фазону да истренираш ујутру, таман отрчиш тамо-назад леп је пут и нема саобраћаја. Преко 50% су наши са ситном децом, идеална је варијанта да одете 2-3 породице као мала комуна, а ако и немате с ким брзо се тамо с неким скапирате и нађе се друштво јер су сви у истом гасу.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby друг члан » Sat Jun 25, 2022 2:11 pm

Hvala svima. Drugar s kojim smo prošle godine letovali je sad u Stavrosu. Pa će preneti šta i kako. Prošle godine smo bili na Zlataru, oni klinca od 3 meseca, moja žena 7 mesec trudnoće. Baš dobar odmor bio. Kapiram Kasandra ili Sitonija. Ovo što Džimi Zakazaka predlaže svuči idealno. Što se tiče deteta sve te obavaveze imamo i kod kuće oko ćere, tako da kontam to mi je svakako. Nisam išao na more jedno 4 godine, dok sam bio bez žene, čuvao dane za festivale i evropu, sad kontam neće me promašiti. Smeštaj do plaže, pa kad šta treba unutra sam. Kontam dan ranije krenuti pa prenoćiti u Makedoniji negde i ujutru nastaviti.
Što se tiče zejtinlika to uvek, kk paok mi nije u sferi interesovanja, jer kk cz ne gledam i ne pratim, kao i košarku generalno, eventualno reprezentaciju ispratim i kup u Nišu zbog događaja
Choose Life

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby 1958 » Sun Jun 26, 2022 10:06 am

Neki eu aerodrom sa kojeg ima jeftinih letova?
Често одем до на село

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Opie » Sun Jun 26, 2022 9:17 pm

Budimpesta ( za mene najbolja varijanta) posto sam nasao letove za London , East Midlands i Jos neke gradove po ceni od 3 funte . Skini Kiwi. Com pa se zanimaj . Mada nemam pojma sta su sad jeftine karte , zato sto je pre dve nedelje let iz BG za Luton bio 55 hiljada dinara BEZ prtljaga....ja sam nasao nekoga lika sa kombijem koji vozi do Amsterdama iz Ns pa onda iz Amsterdama idem autobusom do London Viktorije preko La manša . Znam da ce da potraje malo Ali sa ovim glupostima sto se sad desavaju po evro aerodromima ne zelim da rizikujem da se zaglavim ili da mi izgube prtljag ponovo.
ex-Pop Djujic


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests