Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby CREW pg » Thu Jul 22, 2021 1:57 pm

Mogu li neki predlozi za 3 dana u Madridu?

Hvala!
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

Zalgiris
Posts: 72
Joined: Thu Feb 07, 2019 1:17 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Zalgiris » Thu Jul 22, 2021 2:51 pm

Ja sam 2x bio u Madridu i legao mi je kao budaletini samar. Vrhunski smestaj, vrhunsko vreme, vrhunski ljudi...sve mi je bilo idealno. Metropola u pravom smislu te reci, koliko se secam ima negde oko 6 milki stanovnika. Imam utisak da sve najbitnije sto ima da se vidi je u uzem centru grada, a pretpostavljam da ti je i smestaj tu, kao i svima. Has je do jaja i taj lokalni, a imas i sve moguce svetske lance restorana. Ljudi su bas slicni nama, ako ne racunas one afrikanere koji valjaju po ulici guci i armani torbice i beze od policije po ceo dan. Zandara ima na svakom koraku. Od onih sa masinkama, preko obicnih do komunalaca nekih. Ja nisam imao nikakav plan, samo sam se setao. U bus nisam usao, niti metro. Videces usput brdo zanimljivih zgrada. Nisam ulazio u te prado muzeje, kraljevske palate, santjago bernabe jer je svuda neki red, a i iskreno nije me zanimalo jer je grad svakako prezanimljiv i ovako. Poseti Retiro park svakako, ogroman je i prava je oaza u centru grada.

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby жабац » Thu Jul 22, 2021 3:00 pm

CREW pg wrote:Mogu li neki predlozi za 3 dana u Madridu?

Hvala!

Могу, 5 дана у Мадриду.

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby SAO_Zeljin » Thu Jul 22, 2021 9:14 pm

Vidi da odes u Toledo, to je nekih pola sata vozom a stanica je u centru

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby CamoSurprise » Mon Aug 02, 2021 1:57 pm

Ove godine klinac je između mora sa nama i košarkaškog kampa birao kamp, tako da smo posle duže vremena žena i ja letovali sami u nekoj skraćenoj penzionerskoj varijanti. Ostavili njega u Krupnju na kampu, a mi se tih 7 dana spustili do Crne Gore, bili u Igalu.
Dugo nisam letovao na Jadranu, ali manje-više sve je isto. More kao more - popiješ pivo, uđeš da osoliš dupe, pa u krug. Generalan utisak je da je baš gužva dole. Taj potez Igalo - Herceg Novi, brdo ljudi. Jedan dan smo odvojili da se vidim sa burazerom i sestrom od strica u Budvi. Tu se nismo spuštali do plaže, ali sudeći po gužvi u saobraćaju u Budvi je još veći vašar, što je i očekivano. Vidi se da su ljudi željni odmora, a u našoj turi nije bilo nikakvih uslova za ulazak u Crnu Goru. Cene - nešto jeftinije nego u Grčkoj pre dve godine (izuzev ležaljki i suncobrana). Kolima smo išli preko BIH. Zvanična informacija je da za državljane Srbije u povratku iz Crne Gore u BIH traže potvrdu o vakcinaciji ili test (imali smo oboje potvrde), ali u praksi i ljudima koji nemaju potvrde kažu na granici da je tranzit 12h.

U povratku smo svratili u Trebinje. Jako lep stari grad, kuće sve u kamenu. Centar grada ostavlja utisak kao da ste u nekom drugom vremenu. Bili smo tamo oko 21h, tako da smo videli samo stari deo grada u centru, prošetali do Arslanagića mosta (isto zadužbina Mehmed Paše Sokolovića) i popili piće pod Platanima. Žao mi je što nismo stigli do Manastira Tvrdoš i manastirske vinarije da odemo, ali kao što već rekoh kasno smo stigli u Trebinje, a klinac je javio da su mu ujutru kvalifikacije na kampu, pa smo žurili da i njega stignemo da pogledamo. Da je i on išao sa nama verovatno bismo uzeli prenoćište u Trebinju, da se iskupamo u akva-parku Grad Sunca i polako obiđemo sve.

Rano ujutru oko 5h smo stigli u Višegrad, ali to je baš prerano. Ništa od sadržaja, a ni restorani ne rade, tako da smo samo napravili nekoliko fotografija na mostu i produžili dalje.

U Krupnju se ispostavilo da je malo teže naći prenoćište, jer je dosta sportskih ekipa tu na kampovima i pripremama. Pogledali taj dan klinca, on bio uspešan, osvojio u svom godištu glavnu nagradu i poneo lepe utiske.

Sutradan smo svi zajedno iz Krupnja napravili izlet do Soko Grada. Posetili smo manastir posvećen Vladiki Nikolaju i seli u baštu manastira da se osvežimo. Momci i devojke iz raznih krajeva su tu na mobi, smešteni u manastirskom domu. Mahom su srednjoškolci i srednjoškolke, ali bilo je i mlađih. Nakon osveženja, uzeli smo vodu i krenuli peške do krsta. Postoji i kolski put od krupnog kamena, ali je jako loš, a i izgubila bi se poenta da se gore ide kolima, jer su putem od manastira do krsta raspoređene male kapele - 10 kapela sa 10 božijih zapovesti. Sam uspon je negde između 2,5 - 3km, ali vredi se popeti. Priroda i divljina, a pogled sa krsta na manastir i ceo taj kraj je fenomenalan. Svakako preporuka ko je u prilici da poseti.
Gilajdza RIP

Baklja
Posts: 48
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:59 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Baklja » Mon Aug 16, 2021 6:11 pm

Prijatelji fudbala, molim za urgentnu pomoc.
Hocu da odem na Taru pa mi treba preporuka za neki privatan smestaj. Mogucnost spremanja domace hrane od strane domacina bi bio veliki plus.
Nisam vozac tako da bilo kakve aktivnosti i posete okolnim znamenitostima iskljucivo pesaka.
Nisam bio u borovoj sumi decenijama, hocu malo da se nadisem kao covek. :lol:

DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby DRINK » Tue Aug 17, 2021 8:47 am

Da li imate da predlozite neku aplikaciju za mape koja radi u offline rezimu? Konkretno za Grcku mi treba

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby pertla » Tue Aug 17, 2021 10:06 am

google maps
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

ElPadrino
Posts: 507
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ElPadrino » Tue Aug 17, 2021 12:02 pm

Here We Go aplikaciju sam lično koristio, al s obzirom da nisam putovao od nove 2019.godine pitanje koliko je to sada kompetentno. :)

Uglavnom, skineš mapu države u koju ideš (Grčka) i imaš kao gugl maps, s tim da su građevine nekakve sivkaste i u 3D, nije baš da možeš da se prepustiš aplikaciji da ona rukovodi, ali nije loše da je imaš kada se negdje izgubiš i slično, jer u punom obliku pokazuje jedino poznate građevine koje ti mogu biti neka odrednica, takođe možeš da nađeš saobraćajnice koje ti trebaju, pa možeš da se orjentišeš.

Možda malo konfuzno izgleda opis, ali biće jasnije kad skineš.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Tue Aug 17, 2021 3:01 pm

Ja kada idem u nepoznato uglavnom kupim barem 1 giga roming interneta bas za te situacije, zlu ne trebalo. Nije neka velika para za 1 gb a znaci.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ultrastito » Tue Aug 17, 2021 4:12 pm

Ko se vraca iz Grcke ili ide u Grcku preko Evzonija, obavezno da svrati u Gevgeliju u "Javor Djuro" na jagnjetinu. Samo to imaju na meniju, al jebem ti sunce kakva ja'njetina
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby pertla » Tue Aug 17, 2021 5:28 pm

nije djuro neko dzoko :D
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
st.vuki
Posts: 389
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:33 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby st.vuki » Tue Aug 17, 2021 7:25 pm

Iako 100godina vozim sa igo mapama,google mape offline jako lepo rade,naravno nista ne zaostaje ni here

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby жабац » Tue Aug 17, 2021 7:39 pm

И није да само то имају на менију, има и роштиља и сасо манге, ал да, најпознатији су по јањетини. Имаш у том селу још један ресторан, Јавор Агапе, то је лик који је држао по пола овај први па је отишао од Џоке и отворио свој. Хвале људи и њега, ал шта знам. Ја сам више за прву варијанту.

Pogrebnik
Posts: 69
Joined: Sun Apr 24, 2016 2:13 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Pogrebnik » Tue Aug 17, 2021 8:36 pm

Ovcija pljeskavica kida

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Tue Aug 17, 2021 9:43 pm

Jel ima negde kod nas ovčija pljeskavica?

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby lukabrasi » Tue Aug 17, 2021 10:07 pm

Ima ovcija u Nisu u centru, pored Meze restorana.

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bunt » Wed Aug 18, 2021 2:00 pm

Agropapuk prodaje u nekim svojim mesarama.

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Очајник » Wed Aug 18, 2021 3:48 pm

Људи, да ли је неко ишао за Праг бусом и комбијем, али директ. Не рачунам она студентска дружења где се стаје у једном до два места, типа Братислава итд, значи, само директ. Занима ме колико је трајало путовање бусом, а колико комбијем, и којег сте превозника користили.

Срдачан поздрав и хвала пуно.

User avatar
st.vuki
Posts: 389
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:33 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby st.vuki » Wed Aug 18, 2021 4:23 pm

Lasta ima redovnu liniju za Prag ali se staje u Bratislavi (verovatno jos negde),tako da busom kojim god da krenes racunaj na stajanje po gradovima i to ti je nekih 15ak sati

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests