Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Tilt » Wed Dec 07, 2016 9:47 pm

Pridruzujem se komentaru, uz ogradu da nisam probao ni kurve ni gudru, ali sam video dovoljno da znam da tamo moze sveee :)
Neverovatan grad. Ko nije bio, obavezno da ide. Ima sta da se vidi, ima mnogo turista i ima nekog slobodarskog duha. Da sam mladji tamo bih se zajebavao :)
...
Sad kad se prisećam, pre Praga sam obisao dosta po Evropi, pa mi prvi utisak nije bio nista posebno. Svaku gradjevinu kao da sam vec video negde. Medjutim sto sam duze tamo bio, grad mi se sve vise dopadao. Voleo bih da jos neko podeli utiske, posto meni malo teze da se raspisem.

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Вини Џонс » Thu Dec 08, 2016 9:34 am

Stan_Smith wrote:Јел може неко да препоручи смештај на Златибору за нову годину, апартман, студио (за троје)... Само да је цена пристојна, до 35-40еу по дану. И да није у оним брдима.

Teško ćeš za te pare naći nešto, a da nije u brdima. Prošle godine sam bio u brdima, imao 15-ak minuta do trga dole (20 nazad minimum :D ), a plaćao sam 12 evra krevet.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Thu Dec 08, 2016 12:40 pm

Ma neće sad naći ni za kakve pare. Ja sam pre 20 dana zvao svaku kurčevu planinu u Srbiji da pitam da li imaju nešto slobodno za novu godinu i pušikana svuda. Meni nije jasno kad ljudi rezervišu to, izgleda u jebenom avgustu...

User avatar
Stan_Smith
Posts: 75
Joined: Tue Feb 02, 2016 6:57 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Stan_Smith » Tue Dec 13, 2016 8:02 pm

Digli su cene baš, ispod 20e ne može da se nađe smeštaj. Pre par godina sam bio i cene su bile pristojne za naše uslove, sve se promenilo, gledao sam Kopaonik ista priča.
Još krajem novembra sam zvao nekoliko njih na Zlatiboru i svuda je bio isti odgovor, da je rezervisano ali da imaju druge apartmane koji su skuplji.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Tue Dec 13, 2016 10:29 pm

Kopaonik je prosle godine do 28. Decembra na primer bilo 20 evra dnevno i onda od 29. do 10. januara 40 evra a isti smestaj. Jebu mamu sta rade, na kraju cu ostati kuci, pa u februaru na neku planinu zapaliti.

Баџа
Posts: 12
Joined: Mon Feb 08, 2016 9:43 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Баџа » Thu Jan 05, 2017 2:17 pm

Ljudi ako moze neko da napise malo vise o Kopu. Planiram vikend na neku planinu, malo skijanje, ovo ono, pa sam u dilemi dali Kop ili Bansko, gde sam bio prosle godine.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Thu Jan 05, 2017 4:39 pm

Na kopu imas otprilike isto staza kao na Banskom, nesto malo manje. Smestaj je skuplji nego na Banskom ali zato ski pass i iznajmljivanje opreme duplo jeftinije. Klopa i pice na stazi isto duplo jeftinije. Pauzu za rucak preporucujem planinarski dom Rtanj, gde je smesna cena klope i pica. Ispred imas kiosk gde se prodaje lepinja sa kajmakom i slaninom za 150 din, krofna 50 itd. Blizu centra smestaj za male pare trazi vila Nikola ili vila Bjanka. Ili Jatovi apartmani. Ako te jos jesto zanima konkretno pitaj.

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: RE: Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Kibiców » Thu Jan 05, 2017 6:26 pm

Evo neke taze informacije sa Kopa.

Apartman ispod 50-60€ tesko da ces gde naci. Recimo Joly u vikend naselju mozda ali to je 5km prema Rudnici.
Ski pas je 3200 (ili 3500 nisam siguran).
Cas skijanja 35€.
Turska kafa je oko 100.
Espreso 150-160 pa navise.
Pivo, u Pabu, toceno 1L 750.
Pivo, malo flasirano oko 200.
Oko hrane sad moze svasta da se pise ali neka rostilj od 250 pa navise. Recimo u Kamelotu za 300-400 moze fino da se klopa.

E sad, ja sam neko ko stvarno obozava skijanje. Ne postoji zimovanje koje bih menjao za letovanje. Mada danas je to postalo bukvalno luksuz. Danas da ode jedna cetvoroclana porodica na zimovanje na Kopaonik treba joj oko 2000€. Sto je vec nenormalno. Ne znam za koje pare vi radite ali ja godinama treba da stedim da to priustim.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Thu Jan 05, 2017 7:52 pm

Realno za decu ti ne treba toliko, ali treba 500 evra po coveku za 7 dana, na Jahorini sam znao proci i sa 400 kada sam nosio sarmu odavde u velikoj serpi. Ja takodje na letovanje ne idem, ne zanima me previse, ali zimovanje nekad i 2 puta godisnje ako uhvatim vremena. U februaru cu na Jahorinu i vec se lozim kao mladi majmun, ne mogu docekati.

User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby fuck_off » Thu Jan 05, 2017 7:54 pm

Sta posetiti u Sarajevu osim Bascarsije?
Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Thu Jan 05, 2017 8:22 pm

Jahorinu i Pale. :mrgreen:

User avatar
јахач магле
Posts: 340
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:08 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby јахач магле » Thu Jan 05, 2017 8:23 pm

И Соколац. :mrgreen:
...Сијају звезде као очи конобарице...

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Thu Jan 05, 2017 8:28 pm

U Sokolcu su ljudi carevi. Jednom prilikom kada sam prolazio tamo panduri me ogulili i ostao bez dinara. Seli na domacu kafu u kafanu i pricali sa lokalnim ljudima, izjadamo im se kako su nas panduri oprali i kako nemamo vise ni za burek, otisao covek preko puta u kucu, napravio sam sendvice sa prsutom i jos nas pocastili rakijom i tom kafom. To je bilo pre skoro 10 godina, nikada im necu to zaboraviti, tako da mi je Sokolac ostao u vrlo lepom secanju.

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: RE: Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Kibiców » Thu Jan 05, 2017 9:25 pm

Bolesni^od^ljubavi wrote:Realno za decu ti ne treba toliko, ali treba 500 evra po coveku za 7 dana, na Jahorini sam znao proci i sa 400 kada sam nosio sarmu odavde u velikoj serpi. Ja takodje na letovanje ne idem, ne zanima me previse, ali zimovanje nekad i 2 puta godisnje ako uhvatim vremena. U februaru cu na Jahorinu i vec se lozim kao mladi majmun, ne mogu docekati.

Kako god okrenes ode 500€. I sa decom i bez njih. Pod tim mislim da i deca skijaju. Eventualno moze nesto malo jeftinije ali negde ustedis, negde das vise....to ti je to na kraju.

Ja licno imam nekoliko drugara instruktora gore, i jos par sto rade ovako pa ih iscimam za ski pas. Inace tesko da bih mogao redovno na skijanje.

подвала
Posts: 121
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:22 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby подвала » Thu Jan 05, 2017 9:52 pm

Pa oduvek vazi da na zimovanje idu imucniji ljudi, sirotinja raja da kupi skije i svu opremu, smestaj, ski pas, tra la la la... Nema teorije, letovanje je jeftinije duplo. Svaki put kad pomislim da bi bilo dobro da Srbija ima izlaz na more setim se Kopa, skapiram koliko bi bilo bezobrazno skupo i onda mi ta ideja vise i ne deluje tako zanimljiva. Inace, moj zet je imao foru da iznajmi celu gajbu neku tamo na mesec, dva, i onda izdaje sobe i od te razlike ima za zimovanje porodici, cak mozda bude i u plusu. Skoro je ta kuca prodata za bas dobre pare, a nije bila nista specijalno, mada fina lokacija, kapiram da ce neko tamo da pravi nesto, ako vec i nije.. Kako je ukenjalo te ljude po planinama i primorjima, uf..

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Thu Jan 05, 2017 10:06 pm

Zimovanje je u sustini skuplje samo za ski pass ako imas opremu. Ja sam bord polovan sa vezovima kupio pre 5 godina za 80 evra, cizme sam platio 90 na popustu. A jaknu i pantalone ako se ne lozis da imas marku mozes ukupno platiti 10 000 din i to ti sve traje od 5 do 10 godina. Znaci ja cu izabrati da vozim bord na planini i ne napijem se ni jednom u tih 7 dana, nego na moru da izlazim i locem svaki dan. To ti na kraju isto dodje, neces ti ni na moru proci ispod 500 evra ako ces da partijas.
Edit: Kibicow dete stavis izmedju skija i ulazite na tvoju karticu oboje a smestaj je uglavnom besplatan za decu, jedino ako je dete starije pa bi te onda malo skuplje izaslo ali ni blizu kao sto treba za odrasle.

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Kibiców » Thu Jan 05, 2017 10:25 pm

Bolesni^od^ljubavi wrote:Zimovanje je u sustini skuplje samo za ski pass ako imas opremu. Ja sam bord polovan sa vezovima kupio pre 5 godina za 80 evra, cizme sam platio 90 na popustu. A jaknu i pantalone ako se ne lozis da imas marku mozes ukupno platiti 10 000 din i to ti sve traje od 5 do 10 godina. Znaci ja cu izabrati da vozim bord na planini i ne napijem se ni jednom u tih 7 dana, nego na moru da izlazim i locem svaki dan. To ti na kraju isto dodje, neces ti ni na moru proci ispod 500 evra ako ces da partijas.
Edit: Kibicow dete stavis izmedju skija i ulazite na tvoju karticu oboje a smestaj je uglavnom besplatan za decu, jedino ako je dete starije pa bi te onda malo skuplje izaslo ali ni blizu kao sto treba za odrasle.



Slazem se sa ovim. Ustanes u 7h, kafa, dorucak, montiranje i na zici si u 9h. Rokas do 1h, neka pauza, pojedes nesto na brzaka, i nastavis do 16-17h zavisi kada je zadnja zica. Posle tusiranje, vecera i u 19-20h sam vec mrtav u krevetu. Ni ne okrenem se do jutra. Onda ujutru iz pocetka.
Ovo sa detetom izmedju skija sam video par puta ali ne znam da li bih se oslonio na to. Sto se tice smestaja ti uzimas apartman pa moze i 6 da vas bude.

Na skijama sam ja, imao sam svoje i bile su skroz korektne ali moras redovno da ih servisiras, cimanje oko transporta....na kraju sam ih prodao pa iznajmim kada mi treba. Naravno da nije isti kvalitet ali rokas, ne razmisljas i na kraju vratis. Sto se para tice dodje mu na isto, ili priblizno.

p.s. isao sam u Sutomore sa 300 jevreja i povratnom kartom za voz lagano.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby lost&found » Thu Jan 05, 2017 10:49 pm

Cekaj Kibicow kolko sam skapirao, imas porodicu, a ovamo oces da roknes neku milfaru c, c, c :mrgreen:

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Kibiców » Thu Jan 05, 2017 11:08 pm

lost&found wrote:Cekaj Kibicow kolko sam skapirao, imas porodicu, a ovamo oces da roknes neku milfaru c, c, c :mrgreen:


Kako to zakljuci castiti? :mrgreen: mada ne vidim gde je problem i da je sve kako ti kazes :D

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby lost&found » Thu Jan 05, 2017 11:19 pm

Kibiców wrote:
lost&found wrote:Cekaj Kibicow kolko sam skapirao, imas porodicu, a ovamo oces da roknes neku milfaru c, c, c :mrgreen:


Kako to zakljuci castiti? :mrgreen: mada ne vidim gde je problem i da je sve kako ti kazes :D


Pa sta znam, mnogo pominjes nesto porodicne troskove, troskovi za decu , zenu, pa deluje ko da si "zenjen" :)


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests