Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Mon Jul 12, 2021 7:04 pm

Jel bio neko u skorije vreme u Amsterdamu?
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby фикрета » Mon Jul 12, 2021 9:50 pm

Брале , досадан си више
Смањи пишање по сиротињи

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Mon Jul 12, 2021 11:25 pm

Izvini što na temi o putovanjima pitam za putovanje
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

ElPadrino
Posts: 507
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ElPadrino » Wed Jul 14, 2021 1:49 pm

Ne znam zasto se ljudi pecaju, dostaje tenzije u zadnje vrijeme na forumu, ocigledno sa povratkom gige moravca. :mrgreen:

Vezano za Prag Brdjo, kao da nisi xy puta bio po uredjenim evropskim gradovima, koji ce ti smjestaj u centru. Ja sam bio dio grada Stare Namesti (u blizini aerodroma), znaci nema cak ni metro linije, ali je tako uredjen grad, pogotovo Prag koji vazi za jedan od najbolje uredjenih evropskih gradova sto se tice gradskog prevoza, da mozes zmireci da sjednes u autobus i par stanica dalje presjednes u metro i eto te u centru.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Wed Jul 14, 2021 3:32 pm

U Pragu sam bio sad za vikend, našli smo ipak u samom centru sa parkingom, jedna ulica iza onog glavnog trga. Išli smo samo na 2 dana, zato sam hteo da izbegnem cimanje prevozom. U svakom slučaju, ako neko bude išao... Neki hotelu traže test, neki ne... Maske su navodno obavezne ali retko ko nosi... Ostalo je sve prepuno ljudi, ne obraća pažnju niko na bilo kakve mere ili ograničenja. U Pragu sam bio ranije, pre dosta godina i zbog toga nikako da odem ponovo. Pogotovo što mi treba oko 3.5h kolima. Baš mi je to bila greška, jednostavno, prelep grad i moraću definitivno uskoro opet, mislim da uvek ima nešto novo da se vidi i poseti.

Što se tiče Amsterdama, dobio sam već par saveta tako da je i to rešeno :)
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Opie » Thu Jul 15, 2021 5:44 pm

Jel bio neko u Monte Karlu ?
ex-Pop Djujic

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Rođaci » Thu Jul 15, 2021 8:44 pm

bio Brđa, vidi s njim

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby друг члан » Thu Jul 15, 2021 8:49 pm

I Đokivić je bio, ne znam hoće li baciti koju
Choose Life

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Fri Jul 16, 2021 3:51 pm

Rođaci wrote:bio Brđa, vidi s njim
Nisam ali ako se baci neki zanimljiv izveštaj možda mi bude interesantno pa odem :D do septembra sam sve već isplanirao tako da tek posle :D Mada će uvesti opet ograničenja tako da...
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby pertla » Tue Jul 20, 2021 6:17 pm

jel ima neko preporuku za nocenje na putu za crnu goru a da nije zlatibor (cuo sam da tamo taksisti piju i slusaju bmk)? prijepolje, nova varos, priboj? idem sa dvoje male dece pa bi bilo zgodno da mogu uvece negde da ih prosetam
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby жабац » Tue Jul 20, 2021 8:51 pm

Исто сам ово одрадио претпрошле године, стим што смо спавали у Македонији. У питању је пут за Грчку.Овог пута размишљам о неком Врању рецимо, па ако неко има неки предлог и за мене, нека баци. Не мора баш Врање, може и нешто ту около, шта га јебем.

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby pertla » Tue Jul 20, 2021 9:08 pm

gde ides u grcku?
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby жабац » Tue Jul 20, 2021 9:25 pm

Полихроно

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby pertla » Tue Jul 20, 2021 10:37 pm

ja sam 2019. spavao u gevgeliji, takodje sam isao u polihrono, jeste malo "glupo" spavati par sati pre cilja, ali sam u polihrono stigao odmoran, a i overio sam jagnjetinu kod javor dzoka. ako te zanima mogu naci kontakt za apartman, 25-30e je bilo nocenje, ogroman stan u novoj zgradi
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby жабац » Tue Jul 20, 2021 10:46 pm

Па баш због тога смо и одлучили да променимо, јбт устанеш и за 2 чуке си на мору. Џокару свакако планирам да оверим, али ћу у повратку, тад нећу спавати нигде већ само онако преједен за волан и гас до гајбе. Хвала ти у сваком случају, али мислим да ћу гледати да оверим Врање. Ал дај неки инфо о том Полихрону, кад си већ био. И, да. Јел ваља јањетина стварно, толико колико је хвале. Дај и за клопу неку препоруку, таман. :D

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Џими Заказака » Wed Jul 21, 2021 10:44 am

Како вам није лакше да седнете око 11 увече за волан и спичите то до ујутру, поготово са децом?
Јеботе мени преко дана возити агонија, нејач нервозна, жена 'оће да пушта "музику", већа гужва... Овако ем не губиш додатни дан од годишњег за пут, ем сви спавају, тишина...

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby фикрета » Wed Jul 21, 2021 1:23 pm

Прави српски туристи спавају на еко пумпи после евзонија

Без зезања много значи кад преспаваш негде, али моје лично мишљење је да је врање много близу да би се ту спавало, ниси на пола пута и још те чекају
границе две

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby pertla » Wed Jul 21, 2021 1:51 pm

Џими Заказака wrote:Како вам није лакше да седнете око 11 увече за волан и спичите то до ујутру, поготово са децом?
Јеботе мени преко дана возити агонија, нејач нервозна, жена 'оће да пушта "музику", већа гужва... Овако ем не губиш додатни дан од годишњег за пут, ем сви спавају, тишина...


@džimi

iskreno nisam se još usudio da idem sa decom noću, ali je i to sigurno dobra opcija iz razloga koje si naveo, pogotovo vožnja noću ima svojih prednosti, niže temperature, manje saobraćaja...sa druge strane, ne radim takav posao da imam određen broj dana godišnjeg odmora, ne želim da žurim i upadam u frku, ponašam se veoma komotno, stanem gde mi se stane, jedem, pušim...na odredište stignem odmoran, naspavan, ovako tebi dodje isti kurac, posle noćne vožnje i nespavanja realno možeš samo da legneš, treba ti bar jedan dan da se resetuješ, a ja sam taj jedan dan već odmarao, negde bio, jeo, prošetao.mada je individualno kako ko voli.

@žabac

jagnjetina je bila savršena, sigurno u top 3 koje sam ikada jeo, a jeo sam.čak je i žena probala i pohvalila, iako ona gospođa inače ne jede, "smrdi meso" :roll: o samom polihronu nemam baš puno da ti pišem, ja sam išao u nekoj poluparadajz varijanti, sa ženom, detetom, taštom, svastikom i njeno dvoje dece, a i u kući gde smo bili smešteni bilo je još nekih kumova i familije.svaki dan sam imao skuvan ručak, doručak i večeru se snalazili, nakupovali gluposti u lidlu koji je bio malo dalje ako se dobro sećam.giros je bio sranje, išao sam čak par puta u hanioti da ga jedem, kupanje na gradskoj plaži, ležaljke smo dobijali gratis ako popijemo piće, ali je to bila predsezona pa nije bilo gužvi.
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby жабац » Wed Jul 21, 2021 6:10 pm

Па зато што кад изађем из аута, после 10 сати седења у истом, и то целу ноћ, могу само да легнем и да умрем до прекосутра. Превише ми је то малтретирања, искрено, а са двоје деце нећу имати тај луксуз да кад стигнемо, одспавам и одморим. Што се тиче овога да није ни пола пута, и да има 2 границе, јбм ли га, можда си у праву. Видећу, можда и померим за Македонију. Хвала за Џоку, оверавам па јављам утиске, мада нисам чуо до сад никог да је рекао нешто друго.

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Џими Заказака » Thu Jul 22, 2021 9:13 am

[quote="pertla"]@džimi
ovako tebi dodje isti kurac, posle noćne vožnje i nespavanja realno možeš samo da legneš, treba ti bar jedan dan da se resetuješ, a ja sam taj jedan dan već odmarao, negde bio, jeo, prošetao.mada je individualno kako ko voli.

Добро то стоји. Мада с друге стране деца и жена буду одморни и оду на плажу, па имам луксуз да одспавам 2-3 сата у соби кад се сместимо, чисто да ухватим неки нормалан ритам за то прво вече. Ја генерално не спавам Бог зна шта... неких 6, ретко 7ч у просеку. Поента је управо то што ти кажеш, ко како воли.

Јеботе летовао сам у том Полихрону више пута као дете са кевом и буразером преко Елнос турса из НС, чак сам Мијатову пречку видео тамо у некој кафани Елени, никад нећу заборавити, сећам се стола где сам седео буквално, траума.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 20 guests