Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby несуна реса » Wed Dec 09, 2020 9:55 am

https://www.divcibare.rs/

Неш се покајати , што би рекли имаш свега за мале јако паре
Космет је Србија !

User avatar
st.vuki
Posts: 389
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:33 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby st.vuki » Wed Dec 09, 2020 1:30 pm

Casual 1989 wrote:Поздрав људи. Отишао бих са девојком почетком Јануара на мали одмор, отприлике 2 ноћи у неки хотел. Интересују ме хотели на планини нпр стара планина, Тара... тако негде мало у природу али и да има да се негде попије кафа у центру града. Златибор и Коп ме не занимају.
Ако имате неке предлоге слободно пишите или ме упутите на неки сајт, и наравно оно најважније да су цене ок, да није смештај прескуп.
Stara planina ima ogroman hotel,sa izuzetnom hranom,ali nemas gde da ides odatle... trgoviste je na 70km

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Opie » Wed Jan 13, 2021 4:06 pm

Gde da odem unutar Srbije tipa gde nema wifi ,tv itd. Da se setam 10. 14. dana po planinama ili dolinama ,mocvarama? Da se iskljucim iz mreze i sistema !Etno selo ili neka vikendica bilo gde !Neke preporuke ili cak ako neko od vas iznajmljuje nesto,da mu napravim malo posla.

Hvala unapred
ex-Pop Djujic

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Swallow » Wed Jan 13, 2021 11:23 pm

Tara, Zlatar...Nema greške.

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Opie » Thu Jan 14, 2021 12:26 pm

Swallow wrote:Tara, Zlatar...Nema greške.


Zlatar bukiran buraz. Hvala zaista !
ex-Pop Djujic

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Swallow » Thu Jan 14, 2021 10:16 pm

Opie wrote:
Swallow wrote:Tara, Zlatar...Nema greške.


Zlatar bukiran buraz. Hvala zaista !



Kao što sam rekao, nema greške :D Ako ti treba bilo kakav dodatan info, za bilo šta piši pp, tu sam, lep i ugodan provod ti želim!

Druidid
Posts: 224
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Druidid » Fri Jan 15, 2021 1:26 am

Egipat 


Za proslu godinu bilo je velikih planova za putovanja, odmor uklopljen i kinta se skupila i vize sredjene i celokupna organizacija zavrsena i na kraju kurcina. Mada mozda i bolje (mozda i ne), da je ovo sranje sa pandemijom zakasnilo jedno mesec dana, ko zna gde bih ostao zaglavljen i kad bih se vratio.
Tako da negde u septembru prica spade na Egipat i to skroz neplanirano, spletom nekih okolnosti organizovan u roku od 7 dana. Ocikavanja su mi bila mala i vise sam isao da iskuliram, ali bilo je sasvim suprotno.
 Prvo o najnezannimljivijim stvarima, baza nam je bila Hurgada. Smestaj u resortu. Najtopliji savet, ako idete bez klinaca dole, obavezno gledajte resorte koji su 18+, evropljani generalno nisu problem, ali Egipcani, to ima po osmoro dece i totalno su van svake kontrole, tacno ih boli dupe da li ce kuci vratiti sedmoro ili osmoro. Sto se tice samog smestaja i usluge, tu mogu odgovorno da tvrdim da na celom svetu ne postoji bolji odnos cene i kvaliteta. Treba ti mozda ukupno 20-30e da imas za baksis za sobare/konobare i ostalo i bukvalno lete oko tebe. Hrana je vrhunsa i bas raznovrsna, alkohol sasvim solidan (ovo je malo subjektivno jer je dzabe, a radi poso). Ko voli ovaj tip odmora, nema greske. Samo napomena sto se tice hrane, imaju neki jebeni zacin koji mnogima ne odgoara, a i meni izmedju ostalog. Ima sad raznih prica da oni imaju neki njihov lek/probiotik za to, ja sam to kasno saznao i najebao sam, a da nisam poneo Loperamid najebao bih daleko vise.
Ako kupujete bilo sta van marketa, spremite se na cenkanje, ako idete van Hurgade na dalje izlete sve kupujte tamo jer je bukvalno dzabe. Mnogo su napadni prodavci, salecu vas na svakom koraku, posle nekog vremena skontas da je najbolje kulirati svakoga ko ti pridje, jer oni rec “Ne” shvataju kao pocetak razgovora. Sve je jako jeftino inace, a sad je broj tursta zbog korone opao, pa je bilo i jos jeftinije, cene svega cu napisati na kraju teksta.

Pustinja, ako hocete pustinju kao sa slika, zut pesak, pescane dine, onda idite u Tunis. U Egipt je bas pustara, u pravom smislu te reci gde ne zivi bukvalno nista, znaci samo stene i kamen. 90% stanovnistva Egipta zivi uz reku Nil, a ostatak uz obalu po turistickim mestima. Ko ide u pustinju voznja kvadovima je top, gledajte samo da nadjete gde je duza voznja, zaboravio sam vec kako se to zove, ali u principu da moze da se gari non stop, ne ono voznja u koloni. Moze da se vozi i Bagi, ali kvdovi su dosta bolji. Naocare za sunce, marama, faktor za sunce i min 2l vode, bez ovoga i ne pomisljajte da krecete u pustinju, a generalno i bilo gde. Ima i neka i voznja tojotama (nesto staro 30g izmedju pikapa i dzipa) po “dinama”, ja sam mislio da je to samo regularni prevoz do nekog beduinskog sela. Majko mila, posle duzeg vremena sam osetio da strahujem za svoj zivot. Rolerkoster je mala maca za one ludake, verovatno zavisi od toga koji ti vozac zapadne, ovi nasi su bili najludji moguci, potpisujem. To su spustanja niz 80 stepeni nizbrdicu, skoro kao sloodan pad, osetis za trenutak bestezinsko stanje, gledao sam da li cu pre da se ispovracam ili userem, jer su tad negde i krenuli problemi sa stomakom, srecom nije bilo nijedno. Beduinsko selo je odmah da vam kazem fejk, bilo koje da posetite. Do pravih beduina i njihovih sela obicni turisti ne mogu da dodju, ovo je sve predstava za turiste, spreme vam neku klopu, jasete kamilu, neke trbusne plesacice igraju, neki likovi gutaju neku vatru i to je to. Saobracaj je posebna tema, bila je ovde neka statistika ko gine najvise u saobracaju i Egipat je bio drugi pose Somalije. Taj podatak je tacan, njima su saoracajni znaci na nivou preporuke, da nemaju ogromne lezece policajce na svakih 100-200 metara izginuli bi svi. Ulica se prelazi na pomozi Boze, jer pesacki ne postoje, nocu pola njih ne pali svetla, starosna granica ne postoji, nas su vozili klinci “taksisti” koji daj Boze da imaju 16 godina. Uber je najsigurnija opcija za lokalini prevoz jer ne smeju mnogo da divljaju.

Crveno more, meni najlepse more koje sam video u zivotu. Najlepsa plava boja, nije nigde preduboko i vidi se dno svuda. Voznja brodovima/jahtama je jeftina i ono, bas bas je uzivanje. Ronjenje, ko voli, malo ima boljih destinacija, barem za nas koji nismo profesionalci. Koralnih grebena ima koliko hoces i bukvalno su kao iz filmova. Dosta ljudi ne deli ovo misljenje, ali meni je snorkling bolji od ronjenja. Aktivno se bavim plivanjem vec 15 godina i do 10-12 metara sve sto mogu da vidim kad ronim mogi i na snorklingu samo bez 30kg opreme na sebi. Sto se tice riba u moru, to su bukvalno jata, poneses malo hrane za njih i ono, najebo si, bukvalno te opkoli sa svih strana celo jato i samo samaraju perajima. Ima i velikih primeraka, neke prelaze i metar sigurno. Ko moze malo vise da zaroni nek pripazi jer ima i vecih moruna ispod stena na dnu, a one nisu bas za zajebanciju. Same plaze i obala su svakako iznad proseka, ali nisu toliko vrhunske kao sto je samo more.

Luksor. Sad vec krece zanimljiv deo price. Egipat nije bas najbezbednija zemlja na svetu i imaju problema sa terorizmom. Do luksora se putuje oko 5h, dobar deo preko pustare, a posle niz Nil. U delu niz Nil se ide od pandurskog cek poita do cek pointa uz pratnju. Luksor ima preko milion stanovnika, ceo Egipat oko 100 miliona. Imaju oko 10-15 posto hriscana (kopti), sto ne zvuci mnogo, ali kad pogledas konkretne brojeve ima ih duplo vise od nas Srba. Luksor je po istoriskim lokalitetima kao rim. To su statue i neke egipatske gradjevine pre nove ere na svakom cosku, a opet zive u velikom siromastvu. Imaju najveci muzej na otvorenom, na svetu. Glupo ovo zvuci, ali “dobra” stvar u vezi ovog sranja sa kornom je bila ta sto nije bilo turista nigde. Imali smo Karnak samo za nas. Guglajte da sad ne opisujem sve sta ima, ionako sam se previse raspisao. Dolina kraljeva je takodje u blizini, ja sam to uvek zamisljao, jebi ga, koa neku dolinu, zelenilo i ta prica. Brale, brda i suv kamen, samo braon i siva boja, najveca vrucina koju sam u zivotu osetio, 45+ u hladu. Grobnice faraona su fascinantne, tu je i tutankamonova u koju se ulaz posebno naplacuje, nema nista, sve je u muzeju i ne bacajte dzabe pare. Hijeroglifi su ocuvani kao da su juce naslikani, cak i previse ocuvani, mada se tamo kunu cuvari da ih niko nije dirao odkad su grobnice otkrivene. Da, tamo je korupcija nenormalna na svim nivoima. Cuvaru ako das neki dinar mozes da udjes u grobnicu i go da se slikas nece ti rec reci. Bila slika pre neku godinu kako se neki klinac popeo na piramidu i slikao se “ilegalno”, najebao je posle, ali mi je skroz jasno kako je uspeo da se popenje. Elem Egipat nije siromasna drzava, imaju ogroman novac od Suetskog kanala, od nafte i gasa, od poljoprivrede i od turizma. Ali je korupcija prevelika na svim nivoima i srednja klasa ne postoji. Gradsku bolnicu u Luksoru bolje da ne vidite. Tamo ko ima novca leci se privatno, ko nema, jebi ga. 

Kairo, kao prvo ja nisam bio svestan koliki je to zapravo grad. Dvadest miliona stanovnika, 6. najveci grad na svetu. Nekad cu se vratiti dole da provedem vise vremena, jer samo za njega ti treba min 7 dana. Ovde je tek izrazeno nepostojanje srednje klase. Najluksuzniji hoteli se nalaze pored rusevina od gradjevina, bukvalno luksuz i teska beda jedno do drugog. Ogroman 4 seasons hotel na obali Nila, kilometar odatle zgrade u raspadu. Hilton hotel, prva zgrada do njega, nema pola fasade. Vozni park, od najnovijih tojota, do Zastave koje cak nema vise ni kod nas. Krstarenje Nilom je lepo, lepse nego u luksoru, najduza reka na svetu, ma super. Piramide, ono covek definitivno mora da vidi da bi shvatio koliko je impresivno. Em su na brdu, em su ogromne, 136 metara, za trecinu vece od beogradjanke. Kako je ono sagradjeno samo Bog zna. Moze da se udje u Keopsovu, ali se placa ulaz posebno. Moze da se penje do jedno 10-15 stepenika, nakon toga ce te vec neko opomenuti (bez mita i korupcije), moze i vise da se ode, ali ne treba bas cackati mecku, moze ozbiljno da se najebe. Sfinga je isto prica za sebe, ima taj jedan kadar oko nje gde hvatas nju u sredini i 3 piramide u pozadini. Prica kaze da joj je Napoleo sjebao nos, ali to verovatno i nije bas tacno. Ali ono sto jeste tacno je da su kolonijalisti urnisali Egipat, pokupili su im ogromno arheolosko balgo. Kad smo vec kod blaga tu stizemo do muzeja. Prave novi muzej koji zavrsavaju ove godine i koji ce biti najveci muzej na svetu posvecen jednoj kulturi, izgleda maestralno cak i sad nezavrsen. Ovi sto su ih pokrali kazu da ce im vratiti deo blaga, daj Boze. Elem bio sam u starom muzeju gde ima jedna mala mala figurica keopsa, tipa 5cm visoka, to je jedino sto im je ostalo iz Keopsove piramide. Iako su im ukrali dosta stvari, muzej je opet prepun, tu su mumije, sarkofazi, pa skulpture svih bogova, ma 5000 godina istorije. Poseban deo je Tutankamon, u ostalim delovima mozes da radis sta hoces, nema neke kontrole, ali kod Tuta nema zajebancije, cuvari i nema snimanja telefonom. Grobnica mu je napravljena kao one babuska lutke, pet grobnica jedna u drugoj. Tutankamonova maska je izlozena na sredini prostorije, 10kg cistog zlata. Kad je gledas direktno u oci, nije bas svejedno, mnogo dobro je napravljena. Generalno mi u celom muzeju nije bilo bas najprijatnije, verovatno sam gledao mnogo filmova, a i ceo taj njihov stil je malo jeziv sam po sebi, pa sam kontao da ne pokupim neku kletvu, bezi u picku materinu.

Egipcani su generalno gostoljubivi, ali nisu iskreno gostoljubivi, jebi ga onako kao sto smo mi na primer. Svi su oni super i sve je ekstra, ali iza svega se krije neka korist i ocekuju uvek da im das neke pare. Zene necete videti nigde, one im sluze da budu kuci i gaje decu, a muskarci rade sve, oni su i vodici, kustosi, sobari, cistaci, kuvari, animatori…

Cene su bile sledece, 550e avio karta i 10 dana smestaja (sve besplatno, treba ti samo novac za baksis). Cela pustinja nesto manje od 20e, luksor sve ukupno oko 45e, Kairo sve ukupno oko 50e (preko 6h voznje auto putem u jednom pravcu, sa leve strane pustara, sa desne strane more). Sve ovo po moru oko 20e-25e, znaci ronjenje, snorkling, ceo dan na brodu, uklljucena dobra klopa/pice bezalkoholno u cenu (riba vecinom), posete plazama uz put, moze da se tera banana i one gume po vodi, itd.

Uh, duga prica, valjda ce nekom koristiti informacije. Uglavnom svaka preporuka, ima sve za svakoga i to dosta povoljnije i kvalitetnije nego na nekim daleko blizim mestima.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby lost&found » Fri Jan 15, 2021 11:25 am

Fenomenalno! Odlican opis...
PS nisam bio u Egiptu, ali samo da napomenem da ima dosta Kopta pravoslavaca. A cak sam uspeo da upoznam i pravoslavca iz Eritreje koji slavi Bozic sedmog januara :D

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby CamoSurprise » Wed Feb 17, 2021 11:50 am

Pisano je već sigurno - Etno selo Stanišić kod Bijeljine...
Nisam dugo bio i prijatno se iznenadih koliko je dogradjeno. Mi smo bili na ručku, ali proširio je sadržaje, može komotno ceo vikend da se ostane. Ima terene za sport, igraonica za malu decu, bazen, spa, vozić, brod...lepše je sigurno doći na proleće ili leto, kad su svi sadržaji u funkciji.

Klopa - standardno dobra, kakvu pamtim i prilikom nekih ranijih poseta. Ranije su znali da muvaju sa računima, ali ovaj put je i to bilo besprekorno. Donosi račun bukvalno i za jedno piće.
Komplet ručak za nas troje - čorba, glavna jela, salata, dezert i piće - manje od 50 evra.

Zeleni karton više ne treba, gorivo je jeftinije, sve u svemu može lep izlet da se napravi.
Gilajdza RIP

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bunt » Wed Feb 17, 2021 4:00 pm

Kad pročitam reportažu iz Egipta i poslednji post ne smem ni da pomislim koliko bi Stanišić naplaćivao snorkling.

User avatar
Akcija
Posts: 40
Joined: Fri Jan 29, 2016 6:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Akcija » Wed Feb 17, 2021 8:20 pm

I obavezno overiti najjace cevape u Bijeljini:

https://www.cevabdzinica-semberka.com

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Мићара » Wed Feb 17, 2021 9:42 pm

Јачи су код мухамеда , на тргу ђенерала драже у бијељини !
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
st.vuki
Posts: 389
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:33 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby st.vuki » Wed Feb 17, 2021 10:21 pm

Da li je neko uzimao rent a car i vozio van granica Srbije?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bunt » Wed Feb 17, 2021 10:46 pm

st.vuki wrote:Da li je neko uzimao rent a car i vozio van granica Srbije?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Šta te konkretno zanima?

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby жабац » Wed Feb 17, 2021 11:13 pm

Питај...

svuda.prisutan
Posts: 544
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby svuda.prisutan » Sun Feb 28, 2021 7:12 pm

Da li je neko isao skorije u Makedoniju? Da li traze pcr test, ide li se u karantin nakon povratka?

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby MARKER » Sun Feb 28, 2021 7:18 pm

Нити траже Македонци кад улазиш у МК, нити наши кад се враћаш, нема карантина.

svuda.prisutan
Posts: 544
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby svuda.prisutan » Sun Feb 28, 2021 7:44 pm

MARKER wrote:Нити траже Македонци кад улазиш у МК, нити наши кад се враћаш, нема карантина.
Hvala puno

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Mon Mar 01, 2021 8:34 am

Ne treba test, ali treba zeleni karton.

svuda.prisutan
Posts: 544
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby svuda.prisutan » Wed Mar 03, 2021 7:24 am

Ma za zeleni karton, isao sam bezbroj puta.. Nego sad cekam da vidim da l ce opet da nas zatvaraju...


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests